Автор Тема: Всичко за брадвите... (Гого пляскай брадвите тука :P)  (Прочетена 8570 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1098
  • Reputation Power: 417
  • gogotattoo някой ден ще бъде някой...gogotattoo някой ден ще бъде някой...gogotattoo някой ден ще бъде някой...gogotattoo някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Е, такова не бях срещал .... чак не ми се коментира ....

http://www.dezeen.com/2012/08/15/zai-core-axe-by-kacper-hamilton/
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен nokian

• Gadgetman
  • Напреднал
  • Публикации: 314
  • Reputation Power: 96
  • nokian няма влияние.
Това за украса ли е, или за работа?

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 644
  • Reputation Power: 687
  • peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!
  • диагностициран
Е, такова не бях срещал .... чак не ми се коментира ....

http://www.dezeen.com/2012/08/15/zai-core-axe-by-kacper-hamilton/

Хахаха със сменяеми глави... е тва е иновация

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • Reputation Power: 1110
  • ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!
  • диагностициран
Добра идея - един сап и две глави с различно предназначение - за цепене и сечене.  *palec*

Джапанайците също правят така от веки веков по свой древен начин - один сап и заклинване с различни по размер дървени клинове за множество различни глави с разни функции.

Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2818
  • Reputation Power: 3205
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Ха ха,страшни сте,браво за заглавието  :green:  :nabira:
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2128
  • Reputation Power: 2063
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Относно брадвите - както казва един всиокопланински тигър "Балтака ми е брат".

Та и аз ги харесвам като него  :D
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1047
  • Reputation Power: 1541
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Аматьорски впечатления от Хускварна Къмпинг (мисля) и Фискарс Солид А6

Снимките с след всеки 10 удара (дано ви се отваря GIF-a)
Дължината на дръжката и скоса дадоха предимство на фискарса.
Извивката накрая на дръжката на Същата позволява изнасяне на (относително) сигурен хват възможно най-назад.
Обаче е куха  :yes:, но пък е отличник.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Нищо, че е куха - няма трошене! Имам от най-големите Фискарси за цепене, вече е над десет годишна, стотици пъти се е удряла дръжката, няма никакви поражения - много здрав материал  :punk:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 784
  • Reputation Power: 266
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Фискарската брадва е "чук" както се изразяват някои мои познати софиянци  :green:
Бях си я взел импулсивно /ми да не съм жена да си купувам импулсивно обувки примерно/, обаче се оказа добър избор. Вярно, че изглежда грозновато - нищо общо с дървените дръжки и кожените предпазители. Обаче е страхотен инструмент и за цената си от 40-45 лв си заслужава. Пък и аз си имам класическа брадва с дървен сап за официални случаи  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 424
  • Reputation Power: 1327
  • servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!
  • диагностициран
Това сега го видях, с две думи Ветерлингс зариват огъня и ще правят брадви под бранда Гранфорс брук доколкото разбрах.... Те и без това само се правеха на конкуренция досега  :green:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен Renaissance Man

• Напреднал
  • Публикации: 481
  • Reputation Power: 117
  • Renaissance Man няма влияние.
  • диагностициран
Откъде това инфо?

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • Reputation Power: 1110
  • ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!
  • диагностициран
Едва ли, собственикът на двете марки е един и същ.   :yes:
Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 424
  • Reputation Power: 1327
  • servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!
  • диагностициран
Откъде това инфо?
От официалния им сайт, извинявам се че пропуснах линка да сложа:
http://www.wetterlings.com/information-about-wetterlings/
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 599
  • Reputation Power: 405
  • zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...zlatolin някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Аматьорски впечатления от Хускварна Къмпинг (мисля) и Фискарс Солид А6
(Щракни за да видиш изображението.)
Снимките с след всеки 10 удара (дано ви се отваря GIF-a)
Дължината на дръжката и скоса дадоха предимство на фискарса.
Извивката накрая на дръжката на Същата позволява изнасяне на (относително) сигурен хват възможно най-назад.
Обаче е куха  :yes:, но пък е отличник.

Тези двете ги имам и аз - страхотни са  :ohhoho: :nabira:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Докато Хулт Брукс правят брадви за Хускварна за 50-60 кинта и ги ползваме, а не ги гледаме -тия двете фирми да се купуват и продават колкото си искат   :D  :nabira:

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1192
  • Reputation Power: 1719
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
Това, че повечето българи не биха дали пари за Gransfors Bruk въобще не значи, че останалите хора които ги имат не ги ползват и то активно или че качеството им не е по високо от това на Хускварна. :)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Renaissance Man

• Напреднал
  • Публикации: 481
  • Reputation Power: 117
  • Renaissance Man няма влияние.
  • диагностициран
Гледай ти, вярно! Дано да е за добро това обединение и новата фирма да запази дизайна на класическите модели Ветерлингс (№ 115, 118, 121 и т.н.), щото според много хора са по-универсални от аналозите на Грансфорс, макар и не толкова изпипани. Аз отдавна се точех на една 121-ца, но не можах да отделя финанси.
Между другото на сайта им са останали много малко модели: http://www.wetterlings.com/axes/ Сигурно заради това сливане...

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин

Неактивен dragoveli

• Редовен
  • Публикации: 22
  • Reputation Power: 40
  • dragoveli няма влияние.
  • диагностициран
Здравей те.Търся каталог с клейма на немски брадви.Ако някой знае такъв моля да ми прати линк.Благодаря.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 644
  • Reputation Power: 687
  • peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!
  • диагностициран
Здравей те.Търся каталог с клейма на немски брадви.Ако някой знае такъв моля да ми прати линк.Благодаря.

http://www.holzwerken.de/museum/hersteller/marken.phtml

Неактивен magnus

• Старо куче
  • Публикации: 156
  • Reputation Power: 61
  • magnus няма влияние.
  • Скайп: vassil_st
Всичко за брадвите... (Гого пляскай брадвите тука :P)
« Отговор #20 -: 03 Януари, 2018, 13:57:31 »
Някой да има идея за по-различната маркировка на долната GFB:

Дали става въпрос за определен период на произвидство, или е била някакъв щатен инструмент - част от ЗИП на някаква машина, или нещо подобно, за което съдя по остатъците синя боя по острието и това, че една трета част от дръжката е била боядисана в червено?
Общата и дължина е 620 мм.
РР около 82 мм.
Тегло 1050 гр.
Като геометрия и размери на главата, много го докарва на Small Forest Axe модела.
Все се чудя, защо такива тънки дръжки правят на малките и средните им модели, много нефелно ми седят в ръката.

Неактивен Greystoke

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 45
  • Reputation Power: 20
  • Greystoke няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 15 Януари, 2018, 19:34:54 »
Колеги, някой заглеждал ли е фреймлок-овите минибрадви в китайските сайтове? Ясно е, че са повече гъдел за душата/ръката, но все пак, някой поръчвал ли е има ли лични впечатления?

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1888
  • Reputation Power: 402
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #22 -: 15 Януари, 2018, 20:06:17 »
На адвокатската, някой беше донесъл някакво такова извращение !!! Щракваше много готино, ама колко е надежно ........ ?!?

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #23 -: 15 Януари, 2018, 20:08:06 »
Фреймлок е де.
Пазарджишкия мечок го има тва.
За нищо не става  :)

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 15 Януари, 2018, 21:45:33 »
За нищо не става - това си е комплимент за това безумие  :yahoo:  :D

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice