Автор Тема: Manly Patriot  (Прочетена 68509 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 789
  • диагностициран
Manly Patriot
« Отговор #475 -: 02 Октомври, 2018, 20:24:45 »
Ами, че аз по- горе в постовете си какво по различно съм написал?
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1365
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Manly Patriot
« Отговор #476 -: 02 Октомври, 2018, 20:42:10 »
Всяка година по това време ми се налага да правя батонинг на черница! Използвам конвексиран зелен хултафорс - гроувкнайв и чук! Представя се блестящо!  ;) :nabira:

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 838
  • диагностициран
Manly Patriot
« Отговор #477 -: 02 Октомври, 2018, 21:07:12 »
Щръбки по острието на чукът няма ли?
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1529
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Manly Patriot
« Отговор #478 -: 02 Октомври, 2018, 22:19:01 »
Ейй, чудех се гарберга на какво ми мяза като острие- на зелен хултафорс мамк@ му! :D :chukane:

Неактивен ivodianov1992

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 14
  • диагностициран
Manly Patriot
« Отговор #479 -: 02 Октомври, 2018, 23:11:22 »
Аз пък съм прост и не разбирам кому е нужно да издевателства така над ножове, наистина. Ако е на зор работата и сте в ситуация на живот и смърт съм съгласен, но иначеее - има десетки хубави брадвета на поносими цени. Ножовете ги използвам за рязане, брадвите за сечене и цепене.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3173
  • Горянин
Manly Patriot
« Отговор #480 -: 02 Октомври, 2018, 23:29:34 »
Не виждам как ползването на парче стомана,за разцепване на парче дърво е издевателство над стоманата.
 И като чуете батонинг не си представяйте веднага огромни дъбове и яко млатене.Има цепене и цепене(батонинг)
Темата не беше ли за Патриота,че нещо се обърках.
Иначе на първа страница има клипове...
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1028
  • Дърт на орел!
Manly Patriot
« Отговор #481 -: 03 Октомври, 2018, 14:09:28 »
Патриота ми е твърде малък за батонинг.
Но принципно за цепене на малки трески за подпалки от нож по-удобно за мен няма.
Издевателство е ако буаш по ножа с камък примерно.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен partisan

• Напреднал
  • Публикации: 59
  • диагностициран
Manly Patriot
« Отговор #482 -: 07 Октомври, 2018, 01:47:02 »

Не е нужно да го цитирам, защото аз нож, правен с цел да се батонира с него, не знам. Дори и големите сървайвал ножове са с някакъв друг замисъл изначало. Цепенето на дърва се практикува с топори, брадви, брадвички от край време. Ясно е, че патриота изобщо не му е такъв замисъла, но щом някой иска да си цепи съчки с ножето и го радва, няма лошо !!! Аз също съм батонирал с ножове, при наличието на няколко брадви, като сме се събирали някъде, на заслон, защото ми е интересно и ме кефи, не защото ми се е налагало !!!   :nabira:

Има такива, които се рекламират така - цитат от сайта на Varusteleka за Terävä Jääkäripuukko, carbon steel- "The strong blade can take a beating, you can use the Jääkäri for batoning without problem, just don´t hit your fingers or the rubber handle, those are not strong like steel."
"Здравото острие може да понесе блъскане(може да се преведе и като бой, млатене и тн..) , можете да използвате ножът за батонинг без проблем, само не удряйте пръстите си или гумената ръкохватка, те не са направени от стомана."
С фиксовете още съм на вие, ама май се замислям за един Патриот.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 719
  • диагностициран
Manly Patriot
« Отговор #483 -: 07 Октомври, 2018, 22:27:55 »
Патриота ми е твърде малък за батонинг.
Но принципно за цепене на малки трески за подпалки от нож по-удобно за мен няма.
Издевателство е ако буаш по ножа с камък примерно.
Тесла!

Неактивен Странджалия

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 11
  • ценител
Manly Patriot
« Отговор #484 -: 24 Декември, 2018, 16:39:24 »
Приятели, от няколко дена съм Горд собственик на Patriot  от CPM 154! Преди малко за сефте го пробвих и върху сухи букови пръчки и съм много доволен от поведението и стабилният и плътен ряз,при дялане, както и от това с каква лекота ножа вади много фини и тънички лентички, тип прахан при направа на федер стик!
За първи път имам нож от такава стомана и въпросът ми към Вас е дали при този нож и тази стомана и закалка е подходящо след известно време да се сукне строп ,на каиш с руската паста Гой и дали ще има ефект? Или при тази стомана фин заточващ ефект ще има само на диамантени пластини? Имам китайски диам.пластини 1000 и 2000 грид... Та моля за съвет?!... Щастливи празници и със Здраве!

Неактивен traktorist

• Редовен
  • Публикации: 57
  • диагностициран
Manly Patriot
« Отговор #485 -: 24 Декември, 2018, 17:12:08 »
Имам Менли Патриот от същата стомана.Когато го ползвах го поддържах само със строп.Има ефект.
Е ако се затъпи по-сериозно естествено ще трябва нещо друго.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2260
  • диагностициран
Manly Patriot
« Отговор #486 -: 24 Декември, 2018, 17:40:32 »
Ако ножът е леко  захабен, но няма видими проблясъци, малко строп на затоплен Гои би трябвало да има ефект  *palec*
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • Публикации: 166
  • The Mad Dentist
Manly Patriot
« Отговор #487 -: 12 Март, 2019, 22:39:17 »
 От днес съм горд собственик на форумният, на живо изглежда още по-добре патриота много солидно направен с перфектни размери за едц фикс блейд.  :nabira:

ArmsBG OlightBG Batteryservice