Автор Тема: Olight i3E-CU EOS (COPPER) 120 лумена - бакъреният дребосък  (Прочетена 7907 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • диагностициран
Olight пусна в продажба версия на модела i3E EOS, този път изцяло от медна сплав.

Диодът е Philips LUXEON TX, TIR-оптика, еднорежимен, 120 лумена, интензитет 590 кандели, тегло 21 грама (без батерия), далекобойност - 48 метра, IPX8, ААА-захранване (алкална батерия или Ni-MH-акумулатор).

Време на работа - около 45 минути с алкална батерия, около 60-65 минути с първичен литий ААА и над 70 минути с добър Ni-MH акумулатор. Свети с бяла светлина, без никакви оттенъци, около 5300 Келвина, имхо.

Разполага със стоманена халкичка за закачане към ключодържател.
Не може до стои в позиция "свещ", но може да "виси" в позиция "лампа" с помощта на обикновен канап, вързан за халкичката.  Изпробвано - става. :green:

Размери - 60 мм (дължина), 14 мм (глава) и 12,5 мм (тяло). Няма клипса, но при желание може да се сложи подходяща от друго фенерче на ААА.
Гаранция - 5 години. Кеф.

Просто управление, като за блондинки - затягаш главата - свети, отвърташ малко - не свети.

И малко снимки, правени лично от мен и други такива, нагло, но демократично приватизирани от нета с помощта на всезнаещия и към всички приятелски настроен Гугъл.

Фенерчето е долу, вдясно.

Комплектация - кутийка, а вътре - фенерче и алкална батерия ААА, инструкция няма (щото не е нужна).

До по-големите братя S1 и S2 на Олайт.

Комплексно EDC-фото

А как свети?
Ето така - отляво надясно - Olight O'pen, Olight i3E CU, Спай на DQG, ноунейм ключодържател

И малко фото сред природата

Внезапно на вилата (преди да окося тревата, егати дъждовете) ми дойдаха 2 гостенина - единият облечен (вдясно), а другият - нудист.
Облеченият първо се насочи към фенерчето, обаче бързо се отказа и "хукна" към чашата с бира (втората снимка).
Почерпих го щедро с бира и вежливо го отпратих, щото беше спазил дрескода, а нудистът с мощен шут го изстрелях в двора на съседната вила.

Рънтайми.
Бях решил да построя график на рънтаймите с различни видове батерии/акумулатори, обаче видях, че уважаваният candle lamp ми е спестил тези усилия, затова ще сложа тук неговата графика.
Измерих тока с помощта на кламер, мултицет и вълшебната дума (знаете коя) - в общи линии фенерчето харчи около 760-780 mA от акумулатор (Фуджицу, 950 mAh), което подтвърждава данните от графиката на candle lamp.

Съвсем накратко - не мога да си кривя душата - фенерчето много ми хареса, отдавна исках да заприходя бакърено фенерче, никога не съм имал фенер от мед.
Още повече, че след някой друг ден/седмица/месец ще "хване" патина и ще придобие олд скул физиономия, индивидуална за всяко фенерче, демек, няма да има два абсолютно еднакви такива фенера по всички земни кълбета.

Фенерчето е предоставено от Олайт-БГ.

Ако имате въпроси, налице съм.
Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 608
  • диагностициран
Страхотно фенерче.Интересно ми е дали при продължително светене се затопля главата много,предполагам че поради това че е от мед разсейва топлината добре.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3615
Косьо готино представяне. Двамата от Формула 1 как не ти избягаха или бяха омагьосани къде от разкоша на фенера, къде от бирата. Чудя се как изобщо си ги хванал в кадър. При толкоз много мед, само пчеличките ги нема.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1976
Перфектно ревю на хубаво фенерче  *palec*

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
Фенерчето е страхотно! С размера си, светлината която излъчва и простото управление е направо идеален за всеки джоб!
Малко встрани от темата - Като знам, колко бакър купуват от нас китайците, се чудя дали и аз нямам поне малко пръст в това фенерче  :green:
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Веднага да си поискаш от Андро един.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1784
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Поздравления,
със здраве да го ползваш! Благодаря за представянето. На живо наистина е много красиво!  :nabira:

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Косьо готино представяне. Двамата от Формула 1 как не ти избягаха или бяха омагьосани къде от разкоша на фенера, къде от бирата. Чудя се как изобщо си ги хванал в кадър. При толкоз много мед, само пчеличките ги нема.

Майтапът настрана, ама бирата наистина привлича охлювите - сигурно хмелът е виновен, но е факт.

Това го знам отдавна, и преди години, когато имах на вилата марули - а охо-бохо първо тях яде (не съм видял охлюв да яде троскот при наличието на крехка маруля), така ги изтребвах.
Примерно, в 2-3 отрязани бутилки от минерална вода слагам вода и бира, тръгвам си в неделя, а на следващата събота вътре в бутилките е пълно с удавени охлюви - голите охлюви преобладаваха.
Явно оттам идва лафа - "ще те направя на пиян охлюв", имхо.  :green:

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1443
  • диагностициран
Честито фенерче и ревюто е супер  :nabira:
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Страхотно фенерче.Интересно ми е дали при продължително светене се затопля главата много,предполагам че поради това че е от мед разсейва топлината добре.

Stutzi, държах го включен 20 минути, оставен на маса, без да го държа в ръка.
След 3-та минута загрява, но съвсем прилично и търпимо - към 42-45 градуса, имхо.
А като се държи в ръка, даже и толкова не загрява, защото ръката играе ролята на топлоотвеждаща система (кръвоносната циркулация с температура 36 градуса играе тази охлаждаща роля).

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Предполагах че е така,благодаря за отговора.Много му се чудих на това фенерче,след представянето продължавам да мисля по повод евентуална покупка.Но съм харесал едни други светулки.Мания голяма.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Предполагах че е така,благодаря за отговора.Много му се чудих на това фенерче,след представянето продължавам да мисля по повод евентуална покупка.Но съм харесал едни други светулки.Мания голяма.

Бакърени ли?
Всеки уважаващ себе си фенерджия трябва да има поне 1 бакърен фенер.
Аз до вчера не се уважавах, но сега вече съм спокоен (и доволен).  :green:   :nabira:

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Не са "бакърени",но от доста време си мисля за меден фенер.Още като излезе S1 от мед ми хвана окото но ме спря цената.Като във вица- "Да внимават мед. сестрите да не ги откраднат циганите" пардон "ромите". :nabira: :D.

Неактивен Dostin

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 24
  • диагностициран
Страхотен е, до другия меден "дребосък"...  :punk:

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
В патиниралия бакър има нещо носталгично - в бакърени тави нашите баби правеха истински конфитюр. 

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
Абсолютно съм съгласен!
Този ми е вече най-любимия фенер - не ме интересува, колко лумена вади - все ми е едно дали са 1000 или само 1! Нито пък колко ще му кара батерията и колко режима има.
Само като го гледам колко е харизматичен и ми идва да си сгрея една ракия с препечена захар в бакърното джезве  *liboF*
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Хубава джаджа, обаче не става за ключовете. Просто сърце няма да ми даде. Моят за няколко месеца при ключовете е вече сериозно пообелен. А и не съм го ползвал почти. Ще трябва поне да му махна алкажните батерии и да му сложа друга химия.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Сложи му як Ni-MH и хич да не ти пука за белезите, важното е да бачка, когато потрябва.

Забелязах, че бакърената квадратна резба е много по-стегната откъм въртене, медта има и някакъв лек "залепващ" ефект, който в случая е добре, защото при мен ще се мандахерца на връзката с ключовете за колата, и главата няма да може да се саморазвие и изпадне някъде.
При i3S се налагаше смяна на О-ринга с малко по-дебел, щото се развиваше доста лесно.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1229
  • диагностициран
ko54, остави бакърените тави с конфитюрите, ами в бакърено джезвенце става и хубаво турско кафенце, и хубава греяна ракийца.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
ko54, остави бакърените тави с конфитюрите, ами в бакърено джезвенце става и хубаво турско кафенце, и хубава греяна ракийца.

Като дете не ми даваха да пия греяна ракия, кафе също. Мъка.  :green:

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран

Nemesis

• Гост
Готино фенерче.
Чудя се обаче защо си сменил политиката. Досега всичко отвън си пазарувал. А си взел този мъник с 5 години гаранция  :yikes:. Явно ще го експлоатираш зверски  :D
Вероятно бъркам. Май не е купуван  :D
Всъщност какво означава предоставено? За временно ползаване като в казармата, или нещо друго?
До колкото видях от ревюто ключодържателчето фенерче е без недостатъци  :D.
Честито и със здраве да си го ползваш.
Надявам се не се връзваш на това което съм написал. Все пак трябва да има и "по-различно" мнение.
« Последна редакция: 18 Май, 2016, 09:47:19 от Nemesis »

Nemesis

• Гост
Преди да ме изядете, да кажа че имам черния i3e и съм много доволен.
http://www.olight.bg/olight-i3e-eos-90lm-cherno
« Последна редакция: 18 Май, 2016, 09:51:52 от Nemesis »

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Андро като предоставя, после не си го иска.

Nemesis

• Гост
Андро като предоставя, после не си го иска.
Андро е пич. А и знае на кой да предостави  *palec*.
Можещите и знаещите трябва да се уважават и поощряват.
Поздравления за качественото ревю.

ArmsBG OlightBG Batteryservice