Автор Тема: Olight i3E-CU EOS (COPPER) 120 лумена - бакъреният дребосък  (Прочетена 7665 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • диагностициран
Готино фенерче.
Чудя се обаче защо си сменил политиката. Досега всичко отвън си пазарувал. А си взел този мъник с 5 години гаранция  :yikes:. Явно ще го експлоатираш зверски  :D
Вероятно бъркам. Май не е купуван  :D
Всъщност какво означава предоставено? За временно ползаване като в казармата, или нещо друго?
До колкото видях от ревюто ключодържателчето фенерче е без недостатъци  :D.
Честито и със здраве да си го ползваш.
Надявам се не се връзваш на това което съм написал. Все пак трябва да има и "по-различно" мнение.

Само 1 кусур намерих - не стои в позиция "свещ", написал съм го в началото на обзора.
А-а-а, и няма клипс - но това е, защото е предназначено да виси чрез халкичка на ключодържател.

Колкото до пазаруването отвън - така е, пазарувам отвън, щото ми е по-изгодно финансово, но това пък е за сметка на гаранцията.

Олайт има световна гаранция, обаче като се замисля, че при повреда трябва да го изпращам в Китай за моя сметка, да правя филми и клипчета и прочие простотии, необходими за доказване на конкретната повреда - направо, признавам, няма да стане, от мързел, и ако не успея да го поправя със собствени усилия - ще събира прах в някое чекмедже като евентуален донор на резервни части.

Относно думата "предоставяне" - дадено ми е от Олайт за вечно ползване, нещо като бартер - аз пиша ревю и го публикувам тук-там, а фенерчето остава за мен. Това е световна практика.

Спокойно, няма да те "изядем" - зимата мина, месото в момента не се котира,  :green: плюскаме марули, лук и чесън, сваляме бирените шкембенца, а и аз уважавам различните мнения, виж ми подписа.
Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Nemesis

• Гост
В патиниралия бакър има нещо носталгично - в бакърени тави нашите баби правеха истински конфитюр. 
Не са история. Има ги все още. Преди малко ги открих. Ето линк:
http://dendom.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5.html

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Не са история. Има ги все още. Преди малко ги открих. Ето линк:
http://dendom.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5.html

Съдове има, бабите ги няма.  :noo:

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1443
  • диагностициран
Малко и красиво :)

Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
Започна да придобива вид :)
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3606
От само себе си ли стана така или му помогна?

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Моят не ще да потъмнява все още, като нов е, мъка.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3606
Мен лъскав си ме радва повеч.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Аз пък чакам да стане като писалката от снимката на KirilPetkov, по-благородно изглежда някакси, с патина.

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • диагностициран
От само себе си ли стана така или му помогна?
Друго си е да работиш в Рафинерия за производство на чиста мед(99.9999%) ;)
Нарочно изявих желание да нарежа аз салатата от домати и след това, без да си мия ръцете посветих малко (докато дръпне една батерия)
След като си измих ръцете, пък не ги подсуших и с мокра ръка посветих пак малко.
Аз очаквах дори по-голям ефект, но и това е доволно - маята вече е сложена, сега очаквам да фтаса :D
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Друго си е да работиш в Рафинерия за производство на чиста мед(99.9999%) ;)
Нарочно изявих желание да нарежа аз салатата от домати и след това, без да си мия ръцете посветих малко (докато дръпне една батерия)
След като си измих ръцете, пък не ги подсуших и с мокра ръка посветих пак малко.
Аз очаквах дори по-голям ефект, но и това е доволно - маята вече е сложена, сега очаквам да фтаса :D

А ако го намажа леко с памуче, напоено малко с ябълков оцет, какво ще стане според теб - става ли за мая???

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • диагностициран
А ако го намажа леко с памуче, напоено малко с ябълков оцет, какво ще стане според теб - става ли за мая???
Каквото и да правиш, дори нищо в един момент ще започне да патинира. Ако нямаш търпение - просто го ползвай. Топлината излъчвана от фенерчето ще спомогне много, потта от дланите (в нашия случай с този мъник - от пръстите) съдържа соли, та дори и пикочна киселина, колкото и гадно да звучи, а както знаем от часовете по химия от основния курс - топлината увеличава скоростта на химичните реакции!
Отделно между кожата и метала, точно чрез потта протича електрохимична реакция, която колкото и да е слаба, все пак върши работа.
Аз забравих да спомена, че за да избегна проникване на течност през о-пръстенчето, реших, че най удачния вариант е да се застраховам допълнително, като намазах резбата допълнително с вазелин (не знам от къде се е взел вкъщи  :green: ) и за предпочитане е наистина да свети, понеже резбата тогава е "най-затегната"....не знам дали употребявам правилния термин?!
Това с ябълковия оцет не пречи да се пробва, но мисля, че след това трябва да се измие повърхността, точно заради о-пръстенчето. Само то ми се струва слабо звено, понеже си нямам на идея дали ще издържи на кисела среда. На медта няма да и навреди по никакъв начин слаба органична киселина, като ябълковия оцет. Може да пробваш и с лимон, с домат, с винен оцет та дори и кола - заради фосфорната киселина.
Само ти препоръчвам след кратко третиране да измиеш или поне избършеш фенерчето с влажна кърпа....за всеки случай :)

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Ясно, разбрах.
Ще пробвам и ще видим какво ще стане.
 :nabira:

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • диагностициран
Вчера цел ден в ръката ми по- дупки и колектори, пот и мръсотия и ето какво се получи  :D

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Значи става и без киселина?!  Супер!

Добра идея - заебавам клавиатурата и отивам да светя в мазето - там е като в колекторна шахта.  :green:

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 602
  • диагностициран
Какви батерии ползвате за този мъник,някой слагал ли 10440? На практика какъв е рънтайма?

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Нямам 10440, иначе щях да пробвам внимателно.
А с Ni-MH AAA, Фуджицу-950 mAh държи над 70 минути със стабилизирана яркост.  :yes:

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Много добър рънтайм.Фуджицу 950 Mah е аналог на черните Енелуп нали?

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Много добър рънтайм.Фуджицу 950 Mah е аналог на черните Енелуп нали?

Да, просто са малко по-евтини.

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • диагностициран

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • диагностициран
Моята снимка е смотана, но е правена с телефона :)

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Слава богу, моят мъник също почна да потъмнява, обаче с по-бавни темпове.
Не е готов още за снимка.  :noo:

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • диагностициран

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Красота. :nabira:.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 253
  • диагностициран
Като нов:

И след месец:

Много му се радвам на мъничето и го нося навсякъде с мен!

ArmsBG OlightBG Batteryservice