Автор Тема: Ревю на Nitecore MH27  (Прочетена 6232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #25 -: 30 Май, 2016, 23:07:47 »
:nabira
Честито за фенера, на колегите от Batteryservice цената е повече от конкурентна. Не ти ли идва голям за всекидневно мъкнене?
Благодаря.
През деня рядко ще го мъкна. Само ако се налага. Но вечер в парка и стадиона винаги.
Иначе не е голям.  Прилича на  M 23 но Olight е по масивен.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #26 -: 30 Май, 2016, 23:10:30 »
Ей, верно, честито и от мен!  :nabira:
Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1229
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #27 -: 31 Май, 2016, 08:45:25 »
Ясно, колегата си е взел МН27, за да се фука пред девойките в парка. Да им каже примерно:"Пък да знаеш колко ми е голям", а те няма да се сетят, че става въпрос за фенер.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #28 -: 31 Май, 2016, 08:50:44 »
Ясно, колегата си е взел МН27, за да се фука пред девойките в парка. Да им каже примерно:"Пък да знаеш колко ми е голям", а те няма да се сетят, че става въпрос за фенер.

Обаче, трябва да го държи не в раницата отзад, а в някой от предните джобове на гащите - тогава девойките са му в кърпа вързани...  :green:

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #29 -: 31 Май, 2016, 10:47:52 »
Никой не позна.
Двете неща нямат нищо общо.
Фенера е за кеф докато се придвижваш. (Ако стана полицай или военен ще го ползвам и за работа. Затова е поректиран и там му е силата)
За девойките не ти е необходим.
Може да звучи странно, но до сега девойките първи са започвали разговор. Без майтап ;D
Е, те тези дето сами се натискат са леко грозновати, ама като не си първа младост са си екстра.
Така че който може да прави разходки вечер, да го прави, има полза. Поне ще е с нисък холестерол :D
На който жена му не го пуска може само да  :'(
А дамите с кучета колко са много, не е истина.
ПП
Как не ви беше срам да спамите темата на колегата, че и мен ме вкарахте в играта  :karane:
« Последна редакция: 31 Май, 2016, 10:56:11 от Nemesis »

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3639
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #30 -: 31 Май, 2016, 11:07:14 »
Не се притеснявайте бре, без майтапи е скука.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #31 -: 31 Май, 2016, 11:08:30 »
Не е спам - така темата се разраства и няма скоро да потъне в забвение. Марчинков ги разбира тия работи.

Даже те съветвам да туриш тук реална снимка на мацка с куче, и как ти с мощния фенер и осветяваш допълнително пътеката в парка, та да не би случайно да се спъне на някое слабоосветено място. Аргументиран кавалерски жест, така да се каже.

Иначе само на приказки за хубави дами с кучета без снимки (и СРС-клип) - не вярваме, ама хич.  :green:

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #32 -: 31 Май, 2016, 12:30:13 »
Не е спам - така темата се разраства и няма скоро да потъне в забвение. Марчинков ги разбира тия работи.

Даже те съветвам да туриш тук реална снимка на мацка с куче, и как ти с мощния фенер и осветяваш допълнително пътеката в парка, та да не би случайно да се спъне на някое слабоосветено място. Аргументиран кавалерски жест, така да се каже.

Иначе само на приказки за хубави дами с кучета без снимки (и СРС-клип) - не вярваме, ама хич.  :green:
Каките с кучетата през деня се заиграват. В общия случай кучето идва при теб, те след него и ти обясняват как кучето те е харесало  :D.
По интресени са девойките "трениращи" на открития фитнес след 9,30 вечерта. Едно 60% от тях за друго идват.
Но аз съм семеен и не се забърквам в подобни афери :D.
Виж лафчета може.

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #33 -: 31 Май, 2016, 12:37:31 »
Вчера ми направи впечатление че заради дълбокия рефлектор страничната подсвета почва на около метър пред фенера. Така реално при светене човека с фенера остава на тъмно и е напълно невидим за хората пред него. Като добавим и моменталното осветяване само с натиск на бутона без да се щтрака и издва звук ефекта е поразителен.
Намирането на бутоните в тъмното става става с напипване и веднъж като свикнеш с фенера всичко става бързо.
Лично за мен USB зареждането е голямо предимство защото винаги мога да си дозредя фенера в колата или в офиса и така да имам винаги пълна до горе батерия.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #34 -: 31 Май, 2016, 12:44:39 »
Вчера ми направи впечатление че заради дълбокия рефлектор страничната подсвета почва на около метър пред фенера. Така реално при светене човека с фенера остава на тъмно и е напълно невидим за хората пред него. Като добавим и моменталното осветяване само с натиск на бутона без да се щтрака и издва звук ефекта е поразителен.
Намирането на бутоните в тъмното става става с напипване и веднъж като свикнеш с фенера всичко става бързо.
Лично за мен USB зареждането е голямо предимство защото винаги мога да си дозредя фенера в колата или в офиса и така да имам винаги пълна до горе батерия.

Тия зарядни-адаптери за колата са хубаво нещо, обаче не трябва да се зарежда в момент на въртене на стартера.
Има доста случаи на изгоряли зареждаеми устройства, става въпрос за електронни цигари, ама и за зареждаемите фенери важи с пълна сила.  :yes:

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #35 -: 31 Май, 2016, 13:07:26 »
Тия зарядни-адаптери за колата са хубаво нещо, обаче не трябва да се зарежда в момент на въртене на стартера.
Има доста случаи на изгоряли зареждаеми устройства, става въпрос за електронни цигари, ама и за зареждаемите фенери важи с пълна сила.  :yes:
Благодаря за съвета.
Предполагам високочестони пикове породени от преходни процеси при комутацията на токове с голям ампераж?

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #36 -: 31 Май, 2016, 15:13:08 »
Аз даже си пускам музиката в колата, след като съм запалил двигателя. Не съм много навътре в нещата, ама мисля, че при въртене на стартера има голям пад на напрежението на акумулатора, което води до протичане на по-големи тоци. На музиката евентуално може да изгори някакъв предпазител, ама предпочитам да не рискувам. Също така пускам фарове след запалване на двигателя, за да не товаря още повече акумулатора.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #37 -: 31 Май, 2016, 15:32:58 »
А иначе зареждаемите фенери наистина са си удобство. Появиха се какви ли не методи на зареждане, но като че ли microUSBто си остава най-универсално и удобно, независимо от малко ненадеждните портове и падащите гумички при загряване в някои фенери. Аз лично бих се радвал да се появи най-накрая и поне един зареждаем модел с MT-G2 P0 или XM-L2 T6 неутрална светлина, ама за съжаление такъв дзвер засега няма.

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #38 -: 31 Май, 2016, 15:41:50 »
До колкоро разбрах по новия стандрат може да зареждаш с до 5А ток през USB порта.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #39 -: 31 Май, 2016, 15:44:26 »
Фенер зареждащ акумулатори си е гъзария и радва, но някак си предпочитам да я няма тази екстра, поне докато не измислят по-сигурно решение с водоустойчивостта и здравината на капачетата.

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #40 -: 31 Май, 2016, 15:57:51 »
Фенер зареждащ акумулатори си е гъзария и радва, но някак си предпочитам да я няма тази екстра, поне докато не измислят по-сигурно решение с водоустойчивостта и здравината на капачетата.
За военни нужди си прав. За цивилни обаче с извесни условности си е ОК.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #41 -: 31 Май, 2016, 16:07:26 »
Гъдел си е да има порт за зареждане, но аз ги предпочитам по-опростени нещата. Избрах го заради размера(не ми остана нито един), цветните диоди и основния такъв. Исках да видя чак толкова ли свети надалеч този тип XP-L и се оказва че нещата са леко преекспонирани и чак такава съществена разлика няма. Но пък не е и зле.
« Последна редакция: 31 Май, 2016, 16:26:49 от Marcinkov »

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #42 -: 31 Май, 2016, 16:37:12 »
Гъдел си е да има порт за зареждане, но аз ги предпочитам по-опростени нещата. Избрах го заради размера(не ми остана нито един), цветните диоди и основния такъв. Исках да видя чак толкова ли свети надалеч този тип XP-L и се оказва че нещата са леко преекспонирани и чак такава съществена разлика няма. Но пък не е и зле.
За светене си свети. Малко фенери с този формат имат същите показатели. Аз се сещам само за един. А и рефлектора е добре замислен.
Може ли са да го направят по-масивен, да е като Warrior серията на Olight. Но явно са решили да наблегнат на екстрите и атрактивната цена. Предполагам се целят в друг пазарен сегмент.
Иначе този диод с голям рефлектор може да хвърли до километър. Acebeam T20 е типичен пример.
http://www.acebeam.com/tactical-flashlight-acebeam-t20

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #43 -: 31 Май, 2016, 16:47:26 »
Имам един останал голям фенер, но само си стои за фетиш и мерене на пишки. Рамера на MH27 е перфектен за раница или някоя и друга чанта за през рамо. Добре стои закачен на Моле системите. Предполагам и на колана ще стои, но идва малко по-тежък и ще създава дискомфорт в известна степен. Май S2 остава доста добро решение за джобовете, че въшките ми идват малко дребни вече. Но ние с Ивака(Ice) сме издухани се пънем със Страйкъра.

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #44 -: 31 Май, 2016, 16:58:25 »
Имам един останал голям фенер, но само си стои за фетиш и мерене на пишки. Рамера на MH27 е перфектен за раница или някоя и друга чанта за през рамо. Добре стои закачен на Моле системите. Предполагам и на колана ще стои, но идва малко по-тежък и ще създава дискомфорт в известна степен. Май S2 остава доста добро решение за джобовете, че въшките ми идват малко дребни вече. Но ние с Ивака(Ice) сме издухани се пънем със Страйкъра.
Въобще не бъркате със Страйкъра. Гарантирате си висока здравина и надежност. А в случай на меле ползата му е огромна. Да не се нала, разбира се.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #45 -: 31 Май, 2016, 18:32:54 »
Просто стискаш палци, ако се наложи да ти помогне доколкото ти позволяват способностите и късмета. МH27 даже би помогнал повече, но не мога да го мъкна из джобовете. Даже и бачо ми Кукри се убеди колко удобно се борави със заден бутон.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 456
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #46 -: 31 Май, 2016, 20:57:09 »
Колкото до usb порта за зареждане fenix имат модели с открит и водоустойчив usb порт, подобно на галакси с7. Е те тва е по-добър вариант, или този на s30r baton2.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 390
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #47 -: 31 Май, 2016, 21:56:27 »
Вграденият USB порт за зареждане във фенерите явно се оказва голяма екстра, но на мен не ми допада. Явно имам лош вкус и дори предпочитам фенер и без страничен бутон, а само със заден - примерно Nitecore P20. Но като цяло ми допада решението за USB порта в Nitecore MH25, то ми се струва по-удачен вариант, но може и да бъркам.

Nemesis

• Гост
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #48 -: 01 Юни, 2016, 09:59:20 »
В този ред на мисли да се похваля. Намрих си невероятно USB зарядно за кола което няма този проблем.
USB зарядното има галванична развъзка тип Δ - Y, както и аресторна защита 25кА.
Чакам го с нетърпение.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
Ревю на Nitecore MH27
« Отговор #49 -: 01 Юни, 2016, 10:07:33 »
 :green: гы-гы

ArmsBG OlightBG Batteryservice