Автор Тема: Olight S10 Baton  (Прочетена 19219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1704
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight S10 Baton
« Отговор #25 -: 22 Октомври, 2012, 09:26:34 »
Aaaaa виж това е приказка :)
Едно калъфче би било от голяма полза, тия дни ще се обадя :)

Koгато ти е удобно. Хем ще ти покажа и моето кожено от Joralti.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 488
  • диагностициран
Olight S10 Baton
« Отговор #26 -: 22 Октомври, 2012, 19:06:21 »
и аз вече съм с s 10
мерси на OLIGHT че ме СВЕТНА за него
мъника е голям светилник

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1704
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight S10 Baton
« Отговор #27 -: 22 Октомври, 2012, 21:06:11 »
и аз вече съм с s 10
мерси на OLIGHT че ме СВЕТНА за него
мъника е голям светилник

Радвам се, че ти харесва колега. Да ти служи дълго и вярно. Гаранцията е 2 години, по серийния номер , който е гравиран на рефлектора.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1126
  • Шопски катил
Olight S10 Baton
« Отговор #28 -: 23 Октомври, 2012, 22:52:05 »
Днес, благодарение на Андрей и аз се уредих с един такъв дребосък,и мога да кажа че на прима виста  играчката е доста добра ;D!Много малък и лек,и в същото време доста сериозен като сила на светене!След като си поиграх няколко часа с него,стигнах до извода,че едва ли ще ми се налага да ползвам често най мощният режим!За сметка на това има още три режима,които са много премислени и ще пестят доста батериите!Най слабият режим е 0,5 лумена,и наистина е доста мижав,но в пълен мрак и липса на други варианти за осветление ще свърши чудесна работа!Следващият режим е 5 лумена,и по мое мнение е супер универсален като съотношение сила на светене и икономия на енергия!Следващият е 70 лумена,и при него силата на светене е доста по различна но и разхода на енергия е по голям!Най мощният режим,си представям да се ползва супер рядко,в случаи когато се налага да се освети добре някакъв обект,или да се заслепи евентуален противник!С две думи фенерчето е добре премислено,и още по добре изпълнено!Сравнен с ЛЛ П5Р на максимален режим,ЛЛ го бие с далекобойност и концентрация на лъча,заради фокус системата на ЛЛ!Като сила на светене на макс ,"олайт"-а е по силен!По късно ще кача и кратко клипче!
« Последна редакция: 23 Октомври, 2012, 23:22:11 от iivetza »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1584
Olight S10 Baton
« Отговор #29 -: 23 Октомври, 2012, 23:18:48 »
Иво,супер сравнение правиш *palec*.За мен това е важно,сравнението с конкретни модели на други фирми.Иначе всеки си хвали каквото има,или си е купил скоро,ама как да разбереш кой е по добър за твойте нужди ::).Ще чакам с нетърпение клипче и подробности :nabira:.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 820
  • диагностициран
Olight S10 Baton
« Отговор #30 -: 23 Октомври, 2012, 23:22:49 »
честито Ивец, и на мен ми хвана окото това фенерче на една Варненска сбирка.. По принцип на моите фенерчета най-много се ползва най слабия режим в диапазона 5-10 лм.. перфектен си е за из града, пък на мощно се включва само с повод.. тоя микро-светещ режим  0.5 може да изглежда безполезен, но когато човек иска да е дискретен /да освети само ключалка примерно, без да бие на очи от далеч, си е супер.. аз често с фениксчето на най слабия режим /9 лм мисля беше/ се налага да го затулвам с ръка, че в абсолютна тъмнина чак ме дразни колко излишно много свети.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
Olight S10 Baton
« Отговор #31 -: 23 Октомври, 2012, 23:26:54 »
Дидо,аз точно заради най мижавият режим чаках ъпдейт модела на фенера ;)!За мен е доста полезен,точно поради причината че не искам в определени ситуации да осветявам излишно други хора!Другата причина поради която го взех,е супер компактният размер!Ето го и клипа,на който нищо се не види,ама живи и здрави на някоя сбирка ще ги сравняваме на живо ;)

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
Olight S10 Baton
« Отговор #32 -: 24 Октомври, 2012, 00:14:26 »
Евала, супер полезна информация от опит и от двамата,то за това ставаше въпрос *palec*.Аз се чудех примерно за какво ми е 0.5 лумена и колко свети 7 или 9 лумена.То е относително де,на последната среща Лед Лензър Р3 на Форс ми събра очите как свети с 16 лумена.Трябва си реално сравнение на следващата среща :).
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
Olight S10 Baton
« Отговор #33 -: 24 Октомври, 2012, 00:16:21 »
След малко ще кача още един клип,на който се виждат всички режими в пълен мрак ;)

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
Olight S10 Baton
« Отговор #34 -: 24 Октомври, 2012, 00:34:11 »

Неактивен Jodesi

• Редовен
  • Публикации: 16
  • диагностициран
Olight S10 Baton
« Отговор #35 -: 24 Октомври, 2012, 00:41:35 »
Фенерчето е страхотно, а 0,5 лумена е перфектен режим , когато ти трябва светлина достатъчна да намериш нещо без да притесняваш околните  :). Този режим ми е безценен като търся нещо по шкафовете в стаята където спи бебето и ми трябва съвсем слаба и приглушена светлина.
Иначе изработката е на обичайното за фирмата много добро ниво - още от пръв поглед си личи че са се постарали - изглежда страхотно и този червен ринг до рефлектора много го отваря. Прави широк лъч и осветява много голям радиус по моя преценка на около 80-90 метра. Режимите му се сменят от страничния бутон като се задържа за по 1 секунда и ги върти слаб-среден-силен и обратно като фенера е с памет за последния използван режим и се включва на него. Екстра която много ми хареса е че в спряно положение ако бутона се задържи 2 секунди тръгва в 0.5 лумена (муунлайт) което е супер , ако примерно си го оставил на макс и след това не искаш да тръгва така или не си сигурен какъв е бил последният използван режим. Ползва нормални и презареждаеми батерии.
Присъединявам се към колегите, доволни от S10  :nabira:

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
Olight S10 Baton
« Отговор #36 -: 24 Октомври, 2012, 00:52:09 »
Супер полезна си стана темата,ако още колеги споделят опит ще е добре *palec*.Иво,не съм сигурен кой фенер кога свети,но май ЛЛ бие по осветяване надалеч ::)?

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 569
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Olight S10 Baton
« Отговор #37 -: 24 Октомври, 2012, 00:56:38 »
Супер полезна си стана темата,ако още колеги споделят опит ще е добре *palec*.Иво,не съм сигурен кой фенер кога свети,но май ЛЛ бие по осветяване надалеч ::)?
ЛЛ на 100% ще бие по далекобойност. Не заради друго, а именно заради фокус системата.
Иначе батона и аз го видях на варненската сбирка. Впечатли ме много! Силен мъник!
Батончето, ЛЛ П5,  KLARUS XT11 и Ramble Yotta-та са ми фенерите в списъка с желания, като ЛЛ-а сигурно ще отпадне когато се сдобия с батона, но не е сигурно.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
Olight S10 Baton
« Отговор #38 -: 24 Октомври, 2012, 01:19:18 »
То това си мисля и аз,фокуса на ЛЛ е голямо предимство или не?Щото не съм имал други качествени фенерчета.Т5/Р5/ е уникално с една АА батерия,имам го.Пак казвам Р3 с ААА ми събра очите  ::).

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • освидетелстван
    • Experience Talk
Olight S10 Baton
« Отговор #39 -: 24 Октомври, 2012, 01:29:09 »
Моят ЛЛ е П5 - 1 АА батерия - 105 лумена. Идеален градски едц фенер, но куца откъм режими.
Ако имаше режими ЛЛ щяха да са голяма конкуренция, но уви (поне при моя модел няма други режими).
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Активен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 861
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
Olight S10 Baton
« Отговор #40 -: 24 Октомври, 2012, 01:29:16 »
Ще го кажа така има "фенери" и "фенери". Всичко зависи от потребителя, от какво се нуждае, за какво ще го ползва. В зависимост от потребността, дали ще се свети наблизо или на далеч, дали трябват режими или просто да свети. Лед ленсара ще свети на далеч но на колко от нас им е необходимо това. Тоя фенер го взех с ясната мисъл, че ще се ползва основно в града - вкъщи. Ще си светна нещо в гаража, на тавана, около колата, като изгасне тока, да си набера марули от парника. Да е малък та да е с мен винаги без да ми се натрапва. Да се свети там където няма осветление, както и стана на Витоша в беседката да се пекът пържолите. Това последното Вальо и Хуманоида могат да го потвърдят. Тук идва и ред на режимите държах да има един слаб да светна за ключалката както са споменали колегите по-горе, среден като се ровя по колата и силен като трябва да се види нещо в далечината. В случая моонмода и стобмода са бонус. Както и магнита, това като го видях и стана ясен избора лепваш го на най-близкото метално нещо и си действаш. Има си и клипс за колан което не е за пренебрегване. Та фенерчето покрива всичките ми нужди даже и отгоре.
« Последна редакция: 15 Ноември, 2013, 16:45:27 от Humanoid »

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • освидетелстван
    • Experience Talk
Olight S10 Baton
« Отговор #41 -: 24 Октомври, 2012, 01:53:32 »
Ще го кажа така има "фенери" и "фенери". Всичко зависи от потребителя, от какво се нуждае, за какво ще го ползва. В зависимост от потребността, дали ще се свети наблизо или на далеч, дали трябват режими или просто да свети. Лед ленсара ще свети на далеч но на колко от нас им е необходимо това. Тоя фенер го взех с ясната мисъл, че ще се ползва основно в града - вкъщи. Ще си светна нещо в гаража, на тавана, около колата, като изгасне тока, да си набера марули от парника. Да е малък та да е с мен винаги без да ми се натрапва. Да се свети там където няма осветление, както и стана на Витоша в беседката да се пекът пържолите. Това последното Вальо и Хуманоида могат да го потвърдят. Тук идва и ред на режимите държах да има един слаб да светна за ключалката както са споменали колегите по-горе, среден като се ровя по колата и силен като трябва да се види нещо в далечината. В случая моонмода и стобмода са бонус. Както и магнита, това като го видях и стана ясен избора лепваш го на най-близкото метално нещо и си действаш. Има си и клипс за колан което не е за пренебрегване. Та фенерчето покрива всичките ми нужди даже и отгоре.

+1 Абсолютно съм съгласен. Точно за това ме спечели този голям мъник.
« Последна редакция: 15 Ноември, 2013, 16:38:23 от Humanoid »

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
Olight S10 Baton
« Отговор #42 -: 24 Октомври, 2012, 01:54:12 »
Не съм много съгласен/още един Жорка/,ЛЛ ти дава широк и тесен/далекобоен лъч,демек кеф ти наоколо,кеф ти надалеч,наистина липсата на режими е минус.Обаче като сравнение,може ли който и да е фенер със същите параметри да свети толкова надалеч и същевременно да можеш да светиш и наоколо когато поискаш ::)?За това се чудя,ама то е като кой е най добрият нож ;D :nabira:.

Активен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight S10 Baton
« Отговор #43 -: 24 Октомври, 2012, 02:04:11 »
Стефчо! Не казвам, че ЛЛ е лош фенер просто в зависимост от това за какво и къде ще се ползва потребителят се насочва какво му трябва. Имал съм китайска имитация на ЛЛ ми освен за келешлъка аз на далече за друго не съм светил. От там установих, че ми трябва широк лъч наблизо. Виж ако съм някой горски и трябва да метна през 2 баира ЛЛ ще е моят избор, но за ежедневните  ми нужди е С10.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1236
  • диагностициран
Olight S10 Baton
« Отговор #44 -: 24 Октомври, 2012, 07:56:47 »
Понеже и аз имам Led Lenser P5R отдавна мога да ви кажа, че осветява прекрасно и в широк радиус, та не знам дали толкова отстъпва и в това отношение. Разбира се не мога да сравня двете светила , защото второто го нямам и ще са приказки наизуст.  Нищо не разбирам от фенери, но вярвам на очите си определено.  ;)  За какво ми е фенер с много лумени дето не ги усещам на практика, особенно ако трябва да се свети надалече, което се налага все пак понякога, например да си видиш колата през нощта ако си на риба или да светнеш  в гората посред нощ да видиш какво има пред теб. Липсата на режими може и да му е минус наистина на LL P5R, но той ги компенсира и отгоре с далечното и концентрирано осветяване и светлината, която вади на практика ИМХО. Напълно съм съгласен иначе с останалото, на мен пък най ми влизат в употреба най дребните фeнерчета тип ключодържател, ако може и да са малко по мощни екстра.  Снощи си светнах с Тhrunite Тi -ката по време на път докато ровех нещо в колата да не преча на шофьора да кара в тъмното, идеална работа ми свърши и с мижавите си 60 лумПена. ;D
« Последна редакция: 24 Октомври, 2012, 08:18:27 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

highlander

• Гост
Olight S10 Baton
« Отговор #45 -: 24 Октомври, 2012, 09:15:20 »
Челниците са най-ползвателните "фенери". Имам една торба светила, ама като затръгвам на някъде взимам челника. Иначе в града-от най-малките дето са с ключЕвете. ;)

Активен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight S10 Baton
« Отговор #46 -: 24 Октомври, 2012, 09:57:31 »
Според мене темата се видоизмени в мерене на фенери. Були точно затова съм написал по-горе в зависимост за какво ще се ползва има фенери и фенери в твоя случай с риболова (или пък лов, въобще в планината) съм убеден, че ЛЛ е по-подходящ за тия цели. Но в моя случай няма къде просто да си святкам на далеко. А режимчетата са важни заради батерията. Ти поне имаш Е15 и знаеш как свети. Съпоставката е следната на най-слабия дето му го дават 10лумена, а при с10  5лумена светят еднакво силно. Е15 е в по малък кръг и студена бяла светлина, докато с10 с по мека светлина и по-широк кръг. От там на татък се редят 70 за с10 и 75 за Е15 което на око си е същото, 320 за с10 и 140 за Е15 е те тука вече има разлика. Като бонус при с10 са ти моонмода, мигането, клипса, магнита и памет за режимите. Е15 ми изкара с 1 батерия основно на първият пуснат режим който е 75лумена една година. Ползвал съм го само тогава когато наистина ми трябва фенер и съм си доволен той от ключовете не слиза. Сега си святкам със с10ката, а Е15 го ползвам като контейнер за резервна батерия. Не че като съм забравил с10ката не светя с Е15ката НО да си имаш фенерче под ръка си е удобство.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1022
  • Дърт на орел!
Olight S10 Baton
« Отговор #47 -: 24 Октомври, 2012, 09:59:50 »
Като размери са сходни да не кажа еднакви. При С10ката имаш 320лумена 1.3 часа докато при другия 350лумена, 48 минути и по-важното 70лумена за 7.3часа, а не 100лумена за 2.7часа. Една година дондуркам феникс Е15 него като го пусна пали на 75лумена който в по-голямата част от случаите при ежедневна необходимост покриват нуждата от светлина напълно. За мен е по-важно да изкара по-дълго батерията отколкото максималната сила.

Алилуя!!!
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Активен GeorgiNN

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Olight S10 Baton
« Отговор #48 -: 24 Октомври, 2012, 10:05:57 »
Калмасрски това съм го писал в началото, ма няма кой да чете. Ти си единица.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
Olight S10 Baton
« Отговор #49 -: 24 Октомври, 2012, 10:17:10 »
Темата се разви добре,но наистина в един момент почна да зацикля,и да се повтарят едни и същи неща ;D!Също така,сравнителните клипове и коментари,не съм ги правил с цел да превръщаме темата в състезание между конкретните марки,в случая олайт и ЛЛ,а просто за съпоставка!За мен и двата фенера са ОК,но имат различно предназначение,и сфера на приложение!

ArmsBG OlightBG Batteryservice