Автор Тема: Sanrenmu 7010 LUC-SA  (Прочетена 3246 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 158
  • Reputation Power: 91
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« -: 21 Август, 2016, 19:41:00 »
Sanrenmu 7010 LUC-SA

Общи данни:

Дължина на острието : 7.0 cм
Дебелина на острието: 2.4 см
Обща дължина в отворено положение: 16.5 см
Дължина в затворено положение: 9.5 см
Заключване: Frame Lock
Стомана: 8Cr13MoV (57-58 HRC)
Материал на дръжката: неръждаема стомана
Тегло:  89гр.

След известни колебания, реших, че си заслужава да драсна няколко реда за това ножче, което за цената си от 7-8 долара и завидно качествената изработка, мисля почти няма конкурент. Ножчето е малко с дължина на острието 7см. Пристига в картонена кутийка и найлонче, за разлика от предшественика си 710, който беше в блистер.

Дръжката е изцяло метална от някаква неръждавейка, като от едната страна има гравировка, която по - скоро е естетическа отколкото да допринася за някакво сцепление. Руснаците се шегуват, че било пила за нокти, аз лично пробвах и ... учудващо или не действително става за това.  :D Иначе е полирана, мокра и мазна се хлъзга, но извивката за показалеца помага да се държи стабилно дори и при по - голямо усилие или натиск.

Острието е идеално центрирано, макар от снимката да не личи.

Луфтове, вертикални или хоризонтални няма, поне в двете бройки, които имам.

Заключването е Frame Lock, като работи много надеждно. Самия фрейм е доста дебел за размерите на ножчето и захапва от началото до средата на задната част на острието. Пробвах теста с удар на гърба на острието в дъска и лично аз от около 50 удара не можах да го накарам да се затвори.

Ето една снимка на ножчето в разглобено състояние:

Лично на мен ми направиха добро впечатление шайбите, има от двете страни по една външна по - дебела от някакъв материал, който не можах да различа и по една тънка медна от вътрешната страна на острието. След малко разработка и смазване ножчето започна да се отваря много мазно и леко. Отделно полирах шайбите и вътрешната страна към клина.

Всичко е напаснато отлично няма луфтове, остри ръбове и т.н. познати недоизпипани неща присъщи на китайските производители. Ножчето бръснеше без проблем още от кутията. Лично аз не съм мерил на колко е сведено острието, но по това, което гледах из youtube е може би 0,4-0,5 мм. В действителност и при рязане създава чувството за тънко сведен резак.

За качеството на стоманата няма да коментирам, всички я знаете и лично на мен китайската 8Cr13MoV ми харесва. По технически характеристики я дават 57-58 HRC. Не напъвам странично ножовете си, не ръчкам дъски с тях, не режа пирони и т.н. Тестове на извращения с тая стомана има достатъчно.

Сравнителни снимки с други китайци:

1. С BEE L02  и Sanrenmu 704

2. С ENLAN EL-06 и NAVY K-507

Малко Sebenza like тунинг:  :)

С фабричната заточка е все още и си реже доволно добре.

В заключение: изключително качествено изработено за парите си ножче, което може да бъде образец за доста преки "маркови" конкуренти. Отлично съотношение цена качество, съчетано с отлична изработка. Няма да давам определения от типа "джентълменски" и т.н. При мен едното от двете стои в колата и ми върши идеална работа за редица задачи. В офиса ножове не държа, за рязане на хартия, картони и отваряне на писма си имам макетни ножчета. Последно пробивах с него дупка за винт в пластмасова поставка и въпреки чегъртането не видях някакви поражения по върха или режещия ръб. Дялках чам и акация и лично за мен стоманата си се държи отлично като за класа си.

ПП
Извинявам се за лошото качество на снимките, но предвид обстоятелствата и уменията ми за сега толкова ...

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • Reputation Power: 1167
  • ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #1 -: 21 Август, 2016, 20:06:16 »
Преди не харесвах метални дръжки, а от както имам нож с такава още повече не ги харесвам :)
Иначе поздравления за положения труд. Пожелавам ти да ти служи добре, ако го ползваш. Или пък да те радва много, ако е само за витрината...
п.с. предполагам, че дебелината която си дал за острието е в мм. а не в см.  :nabira:
« Последна редакция: 21 Август, 2016, 20:10:16 от ellecktro »
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен AFA

• Старо куче
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #2 -: 21 Август, 2016, 20:31:09 »
Да в милиметри е, по инерция съм го писал в сантиметри ... Обаче не мога да намеря как да си редактирам мнението?!? Не виждам "Промени" точно в това си мнение, защото е първо в тема или какво?

Иначе ножчето го ползвам и си го харесвам.  :)

Неактивен Кирилов13

• Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 744
  • Reputation Power: 1155
  • Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!Кирилов13 води добър живот!
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #3 -: 21 Август, 2016, 21:00:34 »
Благодаря за ревюто,  колега и честито за ножчето.  :nabira:
"Щастие за всеки даром..."

Неактивен koceto

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 1764
  • Reputation Power: 4183
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #4 -: 21 Август, 2016, 21:05:08 »
Благодаря за представянето и честито  *palec*
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен НикикиН

• Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 362
  • Reputation Power: 1103
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #5 -: 22 Август, 2016, 13:35:09 »
Хубаво ревю на един мъник!  *palec*
Не харесвам металните дръжки,но в този случай е без значение това,защото при тези размери няма смисъл от напъване или гнявене,както му казваме.Металните дръжки правят ножчетата по-прибрани и по-удобни при носене.
Честито и дълго безпроблемно ползване!  :nabira:

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • Публикации: 403
  • Reputation Power: 126
  • Combo няма влияние.
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #6 -: 23 Август, 2016, 02:18:23 »
Честито и да те радва ножчето. Острието изглежда супер, при този скос и тази дебелина на клина със сигурност реже добре. На мен металните дръжки и тази позиция на клипса не са ми удобни, ама това си важи само за мен.
Най тъмно е под лампата

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1395
  • Reputation Power: 1195
  • KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #7 -: 23 Август, 2016, 08:26:35 »
Честито колеги 😊
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Активен universum

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 400
  • Reputation Power: 141
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #8 -: 04 Декември, 2016, 09:35:49 »
Има място под слънцето за малки ножчета.

За ежедневно носене са удобни, очевидно този SRM е тънко сведен.

9.5 см. дръжка изглежда добре. Метална е и може би не много удобна за здрав хват. Като си взема ще проверя.

От няколко дни разнасям един Enlan M023 с подобни габарити.

С около 7 см. острие се оказа, че и мезе може да нареже. Събира се в джоба без да пречи.

Въпреки малката дръжка, може да се хване доста стабилно. Да се натисне малко по-сериозно за някоя клечка.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #9 -: 05 Декември, 2016, 12:04:52 »
Определено има място! За EDC винаги съм предпочитал малки ножчета, фенерчета и т.н. На мен дръжката ми е удобна, но и ръцете ми не са големи де ... На някой с по - големи ръчички определено ще му малее. Дръжката има едно неоспоримо предимство, не ти къса джобовете. Ако е с релефно G10, от страната на клипса от постоянното вадене се претърква джоба от вътрешната страна, а с този няма проблем. Другото и предимство е, че е сравнително тънка и не се усеща в джоба.  :)

Неактивен Marcinkov

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 3356
  • Reputation Power: 10235
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #10 -: 05 Декември, 2016, 12:31:50 »
Нямам идея защо ми е убягнало това хубаво ревю. Поздравления колега, ако имаш и други интересни ножчета, а и не само, действай.

Неактивен dok_vd

• Напреднал
  • Публикации: 91
  • Reputation Power: 75
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #11 -: 05 Декември, 2016, 19:18:41 »
Подкрепям колегата - невероятно детайлно и добре направено/за парите си/ ножче! *palec* Имам го от 4г., нося го редовно, не се усеща в джоба, отделно клипса му е толкова"нежен", никакви щети! :yes:
Make love, not war!

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 272
  • Reputation Power: 419
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #12 -: 09 Декември, 2016, 15:37:23 »
Добро ножче, но не твърде практично за мен. На студено замръзва като се носи в джоб, а на топло се хлъзга при употреба.

Иначе се отваря учудващо приятно, липсват и луфтове и острието е добре центрирано (Поне при моят).

Активен universum

• Дарители
  • Старо куче
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #13 -: 31 Декември, 2016, 09:39:02 »

Остриетата се различават на дължина с около 3-4 мм. Дръжките също.

7010 го измерих 0.4 мм зад режещия ръб. Енлан М023 - 0.5-0.6 мм.

Енланът е с по-удобна дръжка, поради G-10, дебелината, по-голямата дължина.

SRM острието повече ми харесва.

Неактивен SpirovTS

• Дарители
  • Напреднал
  • Публикации: 107
  • Reputation Power: 39
  • SpirovTS няма влияние.
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #14 -: 31 Декември, 2016, 13:46:17 »
Аз имам е те тази "реплика на SRM" http://cuchillos.com.ua/info/stati/165-enlan-f710-vash-vyhod-majestro.html  от 3-4 години,и нямам забележки.

Активен universum

• Дарители
  • Старо куче
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #15 -: 31 Декември, 2016, 15:33:21 »
Те близнаци. При енлана вдлъбнатината на заключващата пластина е от вътрешната страна.

Вместо пила за нокти - петолиние. Другото същото.

Като сравнявах с Енлан М023 пропуснах разликата в скосяването - на единия вдлъбнато, другия плоско.

Неактивен Ачо

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • Reputation Power: 10
  • Ачо няма влияние.
  • диагностициран
Sanrenmu 7010 LUC-SA
« Отговор #16 -: 12 Юли, 2018, 00:43:30 »
    И аз имам такова ножче и е много удобно за носене в задния джеб заради малките си размери. Нося го почти ежедневно и го ползвам за рязане на плодове и разни други неща в работата(кашони, опаковки и т.н.) Като цяло острието е малко дебело за рязане на ябълки, което при мен е основното занимание на ножчето, ама се справя и с това. Заточката на ножа си беше добра още от кутията и продължава да се справя добре все още.

Дизайнът на модела е почти изцяло копиран от ножчето Small Sebenza на Крис Рийв. С малки изключения в детайлите.

За цената си от 7-8 долара това ножче е изключително добро, като изработката е приемлива и острието е добре центрирано и няма луфтове. Оригинала на ножчето Small Sebenza върви за по 350 долара и нагоре. Все пак живеем в България и не всеки може да си позволи да харчи такива пари за джобно ножче. Препоръчвам го на всеки, който има нужда от малко, но надеждно острие с големина около 7см на режещия ръб.  *palec*

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice