Автор Тема: Olight S1A-"потребителски обзор" на "всеядно" едц.  (Прочетена 7156 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2845
  • Reputation Power: 9797
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Olight S1A-"потребителски обзор" на "всеядно" едц.
« Отговор #25 -: 17 Септември, 2016, 22:56:57 »
Сега при последната проверка,изреждане на режимите,отказа да включи силния,но все още свети добре средният.
Утре вечер ще видим.
До тук 7 нощи комфортно ползване с батерия от 30 стотинки.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #26 -: 20 Септември, 2016, 22:15:34 »
Снощи приключих с тошибата и сложих "нимх"
Ще пиша по-подробно като го изсмучи.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 222
  • Reputation Power: 1655
  • Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 05 Януари, 2017, 23:06:44 »
S1A Cu Rose Gold

Страхотен!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #28 -: 19 Януари, 2017, 13:09:51 »
Забравих тук да пуша какво става...
Пробите ми бяха компроментирани от заминали батерии.Нямам хубави нимхове сега.Когато заредя нови батерии пак ще засичам.
За момента е с литиевата от комплекта,но не го светя много,че насъбрах бая едц фенерчета.
Но с ес 2 са ми сред фаворитите все още.

Неактивен Огостенец

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 15
  • Reputation Power: 11
  • Огостенец няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 28 Юни, 2017, 19:04:33 »
Супер е но има един сериозен проблем- копчето много лесно се активира и не става за EDC.Моя си стои в камиона.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #30 -: 28 Юни, 2017, 19:06:21 »
Ослънчице,ти пак изгря.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 179
  • Reputation Power: 42
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 05 Ноември, 2017, 02:53:46 »
OLIGHT S1A Baton ми е най-ползвателният и най-любим фенер от всички които имам. Страхото фенерче за ежедневно носене. Кукриблейд го е написал. Освен, че е свърхкомпактен,  OLIGHT S1A Baton, захранван от акумулаторна, презареждаема батерия 14500 е и страхотен джобен прожектор / цитирам думите на съфорумник за прожектора /...
Любимото ми фенерче. Трима мои приятели са го ползвали при спиране на тока и в гората, като бяхме и само суперлативи за S1A. Мисля да си купя още един за раницата или просто да си имам за резерва.
Моят го полздвам, като фенер EDC, сложен е на връзката на ключовете / 20-на броя секретни ключове /, с които корпуса на фенера от анодизиран алуминий контактува ежедневно, постоянно. Наистина, покритието на корпуса се надраска, но това е естествено, при условие, че фенерчето се трие в ключовене непрекъснато. Надраскването обаче стана много, ама много бавно. Фенерът при мен и от мен се носи ежедневно, на работа, на стрелбище, извънграда. Непрекъснато се вади и използва, почуква се, бива изпускан, бива измиван с вода, ползва се като челник, има нищожни подбитости по безелчето и по капачката, а е изпускан моного. Освен това OLIGHT S1A Baton, е и здрав фенер. МНОГО ЗДРАВ И НАДЕЖДЕН ФЕНЕР!Изпускан е стотици пъти, при превъртане на ключ в патронника на бравата / а на моите врати, бравите са общо 6 /ШЕСТ/, всеки път, фенерчето се удря, било във вратата, било в ключовете, практически пермаментно..И също така перманентно, работи БЕЗОТКАЗНО И ПЕРФЕКТНО!!!

Считам, че най-обстойният и реалистичен тест за здравината на OLIGHT S1A Baton, съм го напрали аз, черз ежедневната употреба на фенера, през изминалите почти 9 /ДЕВЕТ/ месеца, защото експлоатирам OLIGHT S1A Baton ежедневно, при това абсослютно безжалостно и грубо / при гореописаните обстоятелства /, без да се интересувам от състоянието на анодизацията на корпуса. МНОГО, МНОГО, АМА МНОГО ДОБЪР И КАЧЕСТВЕН ФЕНЕР! МНОГО ПРАКТИЧЕН ФЕНЕР!
Като комплексни качества, считам, че OLIGHT S1A Baton превъзхожда останалите компактни фенери на фирмата, захранвани с батерии тип CR 123 или дори RCR 123! Светите силно, ама светите и по-скъпо....
Хе хе хе, с OLIGHT S1A Baton ежедневно в джоба и с една-две резервни батерии и съм осигурен със светлина. Освен това, батериите, тип ,,АА", са толкова евтини, широкоразпространени, популярни и достъпни, че ги има, както в кварталната бакалия ,,При Чичо Гошо", така и в ,,ЛИДЛ", кварталният сеупермаркет ,,Били" - ,,Мили", бензиностанции, дрогерии  и так далее..
А сега откакто го нося с акумулаторна  батерия 14500, си имам джобен прожектор с още една максимална 5-та степен на светене!
Невероятен фенер!!!
ПРЕПОРЪЧВАМ НА ВСЕКИГО OLIGHT S1A Baton!
С тоя фенер, от ,,Олайт" ,,утепаха коча с лопатата и избиха рибата" едновременно!
« Последна редакция: 05 Ноември, 2017, 03:05:59 от andrei84 »

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 05 Ноември, 2017, 02:59:35 »
Супер е но има един сериозен проблем- копчето много лесно се активира и не става за EDC.Моя си стои в камиона.

Това са глупости на търкалете! Или нямаш OLIGHT S1A Baton и еспективно  пишеш НАУЗИСТ или просто спамиш!
Само да ти кажа, този проблем със случайното активиране на фенера, го има при по-старите модели и версии на фенерите ,,Олайт", които се запускат с пластмасов, твърд бутон / същият издава един характерен звък на едва доловинмо ,,цък" /, но не и фенерите с ГУМИРАНИ БУТОНИ ЗА ЗАПУСКАНЕ, КАКВО Е OLIGHT S1A Baton! Няма как да се пусне случайно този фенер, освен ако не бъде притиснат, при това насочено-концентрирано, в точката, в която е локацията на бутона за запускане на фенера. Затова кЕтайците от ,,Олайт" са предпочели бутонът за активиране на фенера, да е покрит с гумено, амортизиращо покритие.
Ще взема, да Ви снимам аз моят OLIGHT S1A Baton и да Ви направя едно ратко ревю, за да разберете за истинските качества на фенера! Като го видете на какво прилича и само ако можехне да видете как се използва, сигурно щяхте да ме пребиете с камъни! За сметка на това OLIGHT S1A Baton, е здрав, като танк!
Фенера!
Няма по-голям варварин от мен, който да е имал досег с фенери на ,,Олайт"!

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 363
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
« Отговор #33 -: 05 Ноември, 2017, 10:01:39 »
От човек като теб, andrei84 , тези похвали за фенера С1А и въобще за продуктите на Олайт си е направо реклама.  *palec*
Прав си,че всеядните светулки с АА батерии са много по-полезни във всякакви ситуации,в които човек може да попадне,защото може по-лесно да намери и замени при нужда батериите им и пак да си ги ползва.В същото време са достатъчно мощни като светлинни източници и с прилично време на светене,а и резервен акумулатор лесно и безпроблемно може да се носи у джебето.
Имам С15,но ме дразни копчето,а сега мисля да се сдобия и с един такъв-С1А.  8)

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2144
  • Reputation Power: 3757
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 05 Ноември, 2017, 10:15:15 »
Ники, гадното копче на С15 е причината да прашасва и при мен  *palec* Само за домашна употреба с дифузора стои.

И аз подкрепям удобството на размер АА - като намиране на батерии дори в някой селски магазин. Също човек може да се запаси с няколко Енелупа и да има стабилен резерв. 18650 ме разглезиха и сега винаги с тях сравнявам  :karane: За това и аз съм загледал С1А от доста време - при евентуална продължителна авария, големите зверове като им се изхабят батериите, тоя ще продължава да върши работа.
4 черни Енелупа с 4 литиеви Енергайзер - да стоят дълбок резерв . Въпреки, че обмислям да инвестирам 50-тина лева в 2-3 читави 18650 и 6 123-ки - в кутийка за две 18650, ще сложа 1 18650 и 2 123-ки еднократни (в тия пластмасови “гилзи” на Олайт) - да знам, че и за Страйкъра и за М23 имам по още 2 пълни заряда, освен батерията в тях самите.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 05 Ноември, 2017, 19:31:33 »
От човек като теб, andrei84 , тези похвали за фенера С1А и въобще за продуктите на Олайт си е направо реклама.  *palec*
Прав си,че всеядните светулки с АА батерии са много по-полезни във всякакви ситуации,в които човек може да попадне,защото може по-лесно да намери и замени при нужда батериите им и пак да си ги ползва.В същото време са достатъчно мощни като светлинни източници и с прилично време на светене,а и резервен акумулатор лесно и безпроблемно може да се носи у джебето.
Имам С15,но ме дразни копчето,а сега мисля да се сдобия и с един такъв-С1А.  8)

Не е реклама, а констатация!
Верно е, че съм придирчив клиент и също така е обсълютно верно, че съм напълно безжалостен в критиката си към даден продукт, който независимо, че го притежавам и съм го закупил с желание, ме е оставил неудовлетворен.
Не прилагам никакъв комесиален подход. Просто споделям преките си лични впечатления!
,,Олайт" са друга класа фенери! Никой не ми вярва, преди да им разглобя фенерите, че с фенери, захранвани от батерии ,,АА"", светя толкова силно и най-паче, фенерите са ми под ръка!
Иначе, официалният вносител на OLIGHT, определено знае как да търгува и да печели клиенти с много коректно отношение. Но не това е основното, а качествата на продаваната стока. Аз на некачествени неща от ,,Олайт" не съм попадал. Сега се се оглеждам и за М23 ,,Джавелот" / трябва да го имам и флагмана на фирмата, няма как, гложди ме отвътре /, ама пустите батерии CR123 ...

Иначе за S1A BATON, според мен е задължително всеки да си има такъв фенер на връзката ключове или поне в джоба или чантичака за EDC...Много е компактен и същевременнон е много мощен за класа и габаритете си. И за да е пълен купона, фенерът да захранва от 1 /ЕДИН/ брой батерии АА..... Фактически, S1A BATON е субкомпактен EDC фенер, съпоставим с габаритите на фенери, захранвани с 1хААА батерия.
Ще купя и S2A Baton, но той ще е за резерв в 72 часовата раница.
Никикин, Определено ще си много доволен, ако закупиш S1A Baton. Вземаш си / по желание разбира се / едно универсално зарядно, намагнитено  устройство за зареждане на батерии и една -две акумулаторни 3.7 волтови батерии, тип 14500 и са градско EDC си ти. Ще имаш субкомпактно фенерче, светещо с 600 лумена на най-мощния режим...
А за гора, планина, евакуация и сървайвъл, в раницата и в ,,Ембуш"-а си имам доволно евтини батерии АА / 100-на броя / и дълго, ама много дълго ще си имам, с какво да си светя...
S1A baton и S2A Baton са перфектинте фенери за сървайвъл и за EDC....Логистично са много лесни за обезпечаване. Трудно е за вярване, каква сила на светене се изважда от само една или две от едни от най-носковолтовите и най-слаби батерии, каквито са ,,АА"...
Иначе, с гумираният бутон на S1A baton и/или S2A Baton, няма да имаш никакви ядове....Няма как тези фенери да се запуснат случайно.
Виж, при по-старите версии това се случва / имам ST25 / и ви се е случвало случайно запускане. Но и там съм му намерил колая, просто съвсем леко, на ,,четвнърт оборот" развивам капамчката и няма как да се пусне фенера...

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 05 Ноември, 2017, 19:51:05 »
Ники, гадното копче на С15 е причината да прашасва и при мен  *palec* Само за домашна употреба с дифузора стои.

И аз подкрепям удобството на размер АА - като намиране на батерии дори в някой селски магазин. Също човек може да се запаси с няколко Енелупа и да има стабилен резерв. 18650 ме разглезиха и сега винаги с тях сравнявам  :karane: За това и аз съм загледал С1А от доста време - при евентуална продължителна авария, големите зверове като им се изхабят батериите, тоя ще продължава да върши работа.
4 черни Енелупа с 4 литиеви Енергайзер - да стоят дълбок резерв . Въпреки, че обмислям да инвестирам 50-тина лева в 2-3 читави 18650 и 6 123-ки - в кутийка за две 18650, ще сложа 1 18650 и 2 123-ки еднократни (в тия пластмасови “гилзи” на Олайт) - да знам, че и за Страйкъра и за М23 имам по още 2 пълни заряда, освен батерията в тях самите.

Големите ,,зверове", от типа на М23 ,,Джавелот" и предишните версии на тоя фенер, са тактически и една от функциите им, сам знаеш, са да осветяват надалеко и най-вече ДА ЗАСЛЕПЯВАТ, като се монтират и на дългоцевно оръжие! Хубаво, много яко светят, много са силни, зверуги са, ама ко праим с логистиката, ако сме в ситуация дълго да няма ток....
Хубаво, има пауърбанк системи / ама колко и докога /? А и само фенера ли е за захранване от пауърбанката???? Като във всяка къща има поне по 2-3 / като минимум / смартфони..
фенерите, захранвани с батерии CR 123 и RCR 123 са за тактически цели, монтаж на оръжие и т.н. Считам, че всеки мъж трябва да има И ТАКЪВ ФЕНЕР! В това отношение, За мен лично М23 ,,Джавелот", захранван с акумулаторна батерия 18650 е ЕТАЛОН, по който да се правят сравнителни анализи...Ама в ежедневието, доколко е ползвателен? Ежедневно не нося тактически панталони и големи модулни джобове, а ходя официално...Естествено в джоба ще имам малко фенерче...S1A Baton, извинете ме, е с габарити на детска пишка, става да се носи на връзката с ключовете, не се усеща в джоба, а ми свети с 220 лумена, ако използвам най-просто евтиняк батерии...А като му се капичне и едно дифузерче и цла нощ мога да чета книга или да сменян гумите и филтрите на колата или а си работя нещо друго по гаража.
Относно плюсовете на фенерите, за EDC, захранвани с батерии тип АА, всичко оира до логистиката!
АМи влизам в ,,ЛИДЛ" и купувам евтиняк AEROCELL / по 8 броя в блистер /, дето са по 3.70 лева / по спомен / и за дълго съм обезпечен с батерии...
При криза зс електричестото, снабядавеното с батерии тип ,,АА" е мнго по-лесно, много ПО-ЕВТИНО и по-достапъно, отколкото с CR 123 и RCR 123.....
За сървайвълски ситуации, освен мощните акумулаторни батерии, следва да си ама човек и най-просто, обикновени батериики...
Преди да си взема акумулаторни 3.7волтови OLIGHT 14500 батерии, я карах за градско EDC на моите ST25Baton  и S1A Baton, с най-обикновени акумулаторни батерии АА, бранд ,,TRONIC", закупени  от LIDL! И те така.....
Тези фенерчета S1A Baton и S2A Baton, които са новото попълнение на фенери в серията ,,Батън", направо нямат конкуренция, по отношение на габарити, практичност, ЛОГИСТИКА и комплексни качества! Свети се дълго и евтино. Много евтино и много дълго! При това се свети силно! Какво повече да се иска от един СУБКОМПАКТЕН фенер!

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 10 Ноември, 2017, 15:38:49 »
От днес и аз съм в клуба с този як фенер  :yahoo:
Благодаря на Андрей за коректността и жеста  :nabira:

Успях да го пробвам в банята и на 600 лм е малко чудовище, нямам търпение да се стъмни.
С този фенер вече преминах изцяло на Олайт - 4 броя само, но ме кефят максимално и ми вършат перфектна работа в ежедневието и на вила/кър/гора/язовир и т.н.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 11 Ноември, 2017, 10:41:14 »
Много свети тоя дзвер  :yikes:
Близо до града имам къща с малък двор (около половин декар) - уличното осветление е сведено до минимум - идеална тестова среда  :D Двора си го осветявам перфектно на турбото, от 20 метра цялата къща грейва - това от фенер малко по-голям от батерия АА.  На високия режим - 220 лумена, беседката си я осветява перфектно, като го насоча към тавана - само за еденье и пианье  :yahoo:
Мислех, че няма да ми е много удобен, щото е малък, а дланта ми е сравнително голяма, ама няма такива проблеми.  Много голямо разливане на светлина прави тая Тир оптика - първата ми е, няма да е последна. Широко светеща и достатъчно далекобойна, харесва ми !

Много съм доволен, този фенер става ЕДЦ заедно със Страйкъра.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3449
  • Reputation Power: 28165
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #39 -: 11 Ноември, 2017, 16:48:42 »

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 19 Ноември, 2017, 02:35:02 »
След лошите впечатления от копчето на С15, много дълго време избягвах фенери със страничен бутон за пускане.

Много съм доволен, че при този модел няма и следа от проблемите на С15.
От година и половина всеки ден си нося Страйкъра - вече седмица разнасям него и този мъник и все повече се убеждавам в качествата на едно малко и леко Тир фенерче като допълнение към основния ЕДЦ фенер.

Естествено, М1Х се усеща в пъти по-солиден, но С1А ме изненада с практичността си. Магнитът е много удобен, широкият лъч на светене - също. Толкова е малък и лек, че не го усещам в джоба на дънките и постоянно стои закачен там. М1Х например го нося само в карго джоб или в чантата. Все пак като имам два ножа, не може с един фенер  :D

Така съм ги разпределил - навън - М1Х - по паркинга, покрай блока, вечер ако се мотая някъде. В закрито помещение - С1А. Тази комбинация и разделение на задачите ми вършат перфектна работа.

Толкова ми хареса този фенер, че обмислям С2 - най-вече заради 18650 и 4 часа на 400 лумена. Също и С2А, ама той спрямо С2 има само един плюс - батериите, които се намират лесно при някаква авария - и другото - размер, сила, рънтайм - само минуси  :D

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1830
  • Reputation Power: 11430
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #41 -: 19 Ноември, 2017, 10:35:46 »
Брат ти да не взе фенера на жената, уж за нея пък си го присвоил  :D
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 19 Ноември, 2017, 12:37:18 »
Тя отказа да носи друго освен тия малките Олайти за ключовете и да не стои самотен в шкафа..  :D
Ама оня ден като изгорели някви крушки докато бях на бачкане, веднага направила М23 на лампа  :D

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1830
  • Reputation Power: 11430
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #43 -: 19 Ноември, 2017, 13:01:54 »
Тя отказа да носи друго освен тия малките Олайти за ключовете и да не стои самотен в шкафа..  :D
Ама оня ден като изгорели някви крушки докато бях на бачкане, веднага направила М23 на лампа  :D

Значи си се пожертвал  ;D
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 363
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
« Отговор #44 -: 19 Ноември, 2017, 13:19:56 »
Тоя С1А паа е страотен финер,бре!  *palec*
Малко по-къс е от С15-та и с по-малка главичка,но ТИР-а явно компенсира разликата в рефлектора и светлината е добре разпределена в център и периферия.  *palec*
Мога само да напиша,че имаме Яко светлина от фенер с много компактни размери .Страаааааахотен е!  :yahoo: И всеяден!  ;D

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 19 Ноември, 2017, 14:42:16 »
Ники, бая по-силно свети от С15 наистина  *palec*
Лично за мен размерът на С15 е по-удобен, щото са ми големи дланите - тоя размер с копчето и карантиите на С1А щеше да е перфектен.

А ако го пуснат с неутрален диод, ще си взема задължително  :yahoo:

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 01 Декември, 2017, 22:41:22 »
Ей, свикнах с 18650 3400 мА и 14500 750 мА имам чувството, че само я зареждам  :D

От както го имам - 4 пъти вече.

Що го няма с 18650  :rant: Опа, С2 ли чух...  :D :D  :whip:

Страшно удобен е за носене - час и половина блъсках с брадвето днес, С1А ми беше постоянно в джона и не усетих и за миг, че има нещо в него. Пък после помогна в събирането на дървата  :nabira:

Неактивен andrei84

• Прохождащ
  • **
  • andrei84 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 23 Декември, 2017, 18:31:17 »
От днес и аз съм в клуба с този як фенер  :yahoo:
Благодаря на Андрей за коректността и жеста  :nabira:

Успях да го пробвам в банята и на 600 лм е малко чудовище, нямам търпение да се стъмни.
С този фенер вече преминах изцяло на Олайт - 4 броя само, но ме кефят максимално и ми вършат перфектна работа в ежедневието и на вила/кър/гора/язовир и т.н.

А, ЧЕСТИТО ДЕ!
Сега вече, друг фенер за EDC няма да си купиш / в близките няколко години/, убеден съм....
Тоя мъник OLIGHT S1A Baton е страхотен!

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 27 Декември, 2017, 19:22:57 »
Към С2 залитам, щото тоя го светя основно на турбо и 14500 бързо заминава  :'(
Разбира се - резервни батерии също ще го излекуват. Фенерчето май няма ден в който да не е светило от както го имам - супер ЕДЦ !

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 286
  • Reputation Power: 6324
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #49 -: 27 Декември, 2017, 20:13:49 »
Към С2 залитам, щото тоя го светя основно на турбо и 14500 бързо заминава  :'(
Разбира се - резервни батерии също ще го излекуват. Фенерчето май няма ден в който да не е светило от както го имам - супер ЕДЦ !
Не се намесвах досега, но явно си стигнал сам до някои изводи :) Има един размер 18350, от който вече батериите са по 1100 мАч....около два пъти на 14500 и дават хубави ампери. сега остава да видим и по-фини фенери с този размер, примерно 22 мм тяло и електронен бутон.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice