Автор Тема: Olight S1A-"потребителски обзор" на "всеядно" едц.  (Прочетена 9219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3135
  • Горянин
Olight S1A-"потребителски обзор" на "всеядно" едц.
« Отговор #25 -: 17 Септември, 2016, 22:56:57 »
Сега при последната проверка,изреждане на режимите,отказа да включи силния,но все още свети добре средният.
Утре вечер ще видим.
До тук 7 нощи комфортно ползване с батерия от 30 стотинки.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #26 -: 20 Септември, 2016, 22:15:34 »
Снощи приключих с тошибата и сложих "нимх"
Ще пиша по-подробно като го изсмучи.

Неактивен Сашко

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 252
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 05 Януари, 2017, 23:06:44 »
S1A Cu Rose Gold

Страхотен!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #28 -: 19 Януари, 2017, 13:09:51 »
Забравих тук да пуша какво става...
Пробите ми бяха компроментирани от заминали батерии.Нямам хубави нимхове сега.Когато заредя нови батерии пак ще засичам.
За момента е с литиевата от комплекта,но не го светя много,че насъбрах бая едц фенерчета.
Но с ес 2 са ми сред фаворитите все още.

Неактивен Огостенец

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 15
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 28 Юни, 2017, 19:04:33 »
Супер е но има един сериозен проблем- копчето много лесно се активира и не става за EDC.Моя си стои в камиона.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #30 -: 28 Юни, 2017, 19:06:21 »
Ослънчице,ти пак изгря.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • Публикации: 435
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 05 Ноември, 2017, 02:53:46 »
OLIGHT S1A Baton ми е най-ползвателният и най-любим фенер от всички които имам. Страхото фенерче за ежедневно носене. Кукриблейд го е написал. Освен, че е свърхкомпактен,  OLIGHT S1A Baton, захранван от акумулаторна, презареждаема батерия 14500 е и страхотен джобен прожектор / цитирам думите на съфорумник за прожектора /...
Любимото ми фенерче. Трима мои приятели са го ползвали при спиране на тока и в гората, като бяхме и само суперлативи за S1A. Мисля да си купя още един за раницата или просто да си имам за резерва.
Моят го полздвам, като фенер EDC, сложен е на връзката на ключовете / 20-на броя секретни ключове /, с които корпуса на фенера от анодизиран алуминий контактува ежедневно, постоянно. Наистина, покритието на корпуса се надраска, но това е естествено, при условие, че фенерчето се трие в ключовене непрекъснато. Надраскването обаче стана много, ама много бавно. Фенерът при мен и от мен се носи ежедневно, на работа, на стрелбище, извънграда. Непрекъснато се вади и използва, почуква се, бива изпускан, бива измиван с вода, ползва се като челник, има нищожни подбитости по безелчето и по капачката, а е изпускан моного. Освен това OLIGHT S1A Baton, е и здрав фенер. МНОГО ЗДРАВ И НАДЕЖДЕН ФЕНЕР!Изпускан е стотици пъти, при превъртане на ключ в патронника на бравата / а на моите врати, бравите са общо 6 /ШЕСТ/, всеки път, фенерчето се удря, било във вратата, било в ключовете, практически пермаментно..И също така перманентно, работи БЕЗОТКАЗНО И ПЕРФЕКТНО!!!

Считам, че най-обстойният и реалистичен тест за здравината на OLIGHT S1A Baton, съм го напрали аз, черз ежедневната употреба на фенера, през изминалите почти 9 /ДЕВЕТ/ месеца, защото експлоатирам OLIGHT S1A Baton ежедневно, при това абсослютно безжалостно и грубо / при гореописаните обстоятелства /, без да се интересувам от състоянието на анодизацията на корпуса. МНОГО, МНОГО, АМА МНОГО ДОБЪР И КАЧЕСТВЕН ФЕНЕР! МНОГО ПРАКТИЧЕН ФЕНЕР!
Като комплексни качества, считам, че OLIGHT S1A Baton превъзхожда останалите компактни фенери на фирмата, захранвани с батерии тип CR 123 или дори RCR 123! Светите силно, ама светите и по-скъпо....
Хе хе хе, с OLIGHT S1A Baton ежедневно в джоба и с една-две резервни батерии и съм осигурен със светлина. Освен това, батериите, тип ,,АА", са толкова евтини, широкоразпространени, популярни и достъпни, че ги има, както в кварталната бакалия ,,При Чичо Гошо", така и в ,,ЛИДЛ", кварталният сеупермаркет ,,Били" - ,,Мили", бензиностанции, дрогерии  и так далее..
А сега откакто го нося с акумулаторна  батерия 14500, си имам джобен прожектор с още една максимална 5-та степен на светене!
Невероятен фенер!!!
ПРЕПОРЪЧВАМ НА ВСЕКИГО OLIGHT S1A Baton!
С тоя фенер, от ,,Олайт" ,,утепаха коча с лопатата и избиха рибата" едновременно!
« Последна редакция: 05 Ноември, 2017, 03:05:59 от andrei84 »

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 05 Ноември, 2017, 02:59:35 »
Супер е но има един сериозен проблем- копчето много лесно се активира и не става за EDC.Моя си стои в камиона.

Това са глупости на търкалете! Или нямаш OLIGHT S1A Baton и еспективно  пишеш НАУЗИСТ или просто спамиш!
Само да ти кажа, този проблем със случайното активиране на фенера, го има при по-старите модели и версии на фенерите ,,Олайт", които се запускат с пластмасов, твърд бутон / същият издава един характерен звък на едва доловинмо ,,цък" /, но не и фенерите с ГУМИРАНИ БУТОНИ ЗА ЗАПУСКАНЕ, КАКВО Е OLIGHT S1A Baton! Няма как да се пусне случайно този фенер, освен ако не бъде притиснат, при това насочено-концентрирано, в точката, в която е локацията на бутона за запускане на фенера. Затова кЕтайците от ,,Олайт" са предпочели бутонът за активиране на фенера, да е покрит с гумено, амортизиращо покритие.
Ще взема, да Ви снимам аз моят OLIGHT S1A Baton и да Ви направя едно ратко ревю, за да разберете за истинските качества на фенера! Като го видете на какво прилича и само ако можехне да видете как се използва, сигурно щяхте да ме пребиете с камъни! За сметка на това OLIGHT S1A Baton, е здрав, като танк!
Фенера!
Няма по-голям варварин от мен, който да е имал досег с фенери на ,,Олайт"!

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 365
  • мераклия
« Отговор #33 -: 05 Ноември, 2017, 10:01:39 »
От човек като теб, andrei84 , тези похвали за фенера С1А и въобще за продуктите на Олайт си е направо реклама.  *palec*
Прав си,че всеядните светулки с АА батерии са много по-полезни във всякакви ситуации,в които човек може да попадне,защото може по-лесно да намери и замени при нужда батериите им и пак да си ги ползва.В същото време са достатъчно мощни като светлинни източници и с прилично време на светене,а и резервен акумулатор лесно и безпроблемно може да се носи у джебето.
Имам С15,но ме дразни копчето,а сега мисля да се сдобия и с един такъв-С1А.  8)

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2230
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 05 Ноември, 2017, 10:15:15 »
Ники, гадното копче на С15 е причината да прашасва и при мен  *palec* Само за домашна употреба с дифузора стои.

И аз подкрепям удобството на размер АА - като намиране на батерии дори в някой селски магазин. Също човек може да се запаси с няколко Енелупа и да има стабилен резерв. 18650 ме разглезиха и сега винаги с тях сравнявам  :karane: За това и аз съм загледал С1А от доста време - при евентуална продължителна авария, големите зверове като им се изхабят батериите, тоя ще продължава да върши работа.
4 черни Енелупа с 4 литиеви Енергайзер - да стоят дълбок резерв . Въпреки, че обмислям да инвестирам 50-тина лева в 2-3 читави 18650 и 6 123-ки - в кутийка за две 18650, ще сложа 1 18650 и 2 123-ки еднократни (в тия пластмасови “гилзи” на Олайт) - да знам, че и за Страйкъра и за М23 имам по още 2 пълни заряда, освен батерията в тях самите.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 05 Ноември, 2017, 19:31:33 »
От човек като теб, andrei84 , тези похвали за фенера С1А и въобще за продуктите на Олайт си е направо реклама.  *palec*
Прав си,че всеядните светулки с АА батерии са много по-полезни във всякакви ситуации,в които човек може да попадне,защото може по-лесно да намери и замени при нужда батериите им и пак да си ги ползва.В същото време са достатъчно мощни като светлинни източници и с прилично време на светене,а и резервен акумулатор лесно и безпроблемно може да се носи у джебето.
Имам С15,но ме дразни копчето,а сега мисля да се сдобия и с един такъв-С1А.  8)

Не е реклама, а констатация!
Верно е, че съм придирчив клиент и също така е обсълютно верно, че съм напълно безжалостен в критиката си към даден продукт, който независимо, че го притежавам и съм го закупил с желание, ме е оставил неудовлетворен.
Не прилагам никакъв комесиален подход. Просто споделям преките си лични впечатления!
,,Олайт" са друга класа фенери! Никой не ми вярва, преди да им разглобя фенерите, че с фенери, захранвани от батерии ,,АА"", светя толкова силно и най-паче, фенерите са ми под ръка!
Иначе, официалният вносител на OLIGHT, определено знае как да търгува и да печели клиенти с много коректно отношение. Но не това е основното, а качествата на продаваната стока. Аз на некачествени неща от ,,Олайт" не съм попадал. Сега се се оглеждам и за М23 ,,Джавелот" / трябва да го имам и флагмана на фирмата, няма как, гложди ме отвътре /, ама пустите батерии CR123 ...

Иначе за S1A BATON, според мен е задължително всеки да си има такъв фенер на връзката ключове или поне в джоба или чантичака за EDC...Много е компактен и същевременнон е много мощен за класа и габаритете си. И за да е пълен купона, фенерът да захранва от 1 /ЕДИН/ брой батерии АА..... Фактически, S1A BATON е субкомпактен EDC фенер, съпоставим с габаритите на фенери, захранвани с 1хААА батерия.
Ще купя и S2A Baton, но той ще е за резерв в 72 часовата раница.
Никикин, Определено ще си много доволен, ако закупиш S1A Baton. Вземаш си / по желание разбира се / едно универсално зарядно, намагнитено  устройство за зареждане на батерии и една -две акумулаторни 3.7 волтови батерии, тип 14500 и са градско EDC си ти. Ще имаш субкомпактно фенерче, светещо с 600 лумена на най-мощния режим...
А за гора, планина, евакуация и сървайвъл, в раницата и в ,,Ембуш"-а си имам доволно евтини батерии АА / 100-на броя / и дълго, ама много дълго ще си имам, с какво да си светя...
S1A baton и S2A Baton са перфектинте фенери за сървайвъл и за EDC....Логистично са много лесни за обезпечаване. Трудно е за вярване, каква сила на светене се изважда от само една или две от едни от най-носковолтовите и най-слаби батерии, каквито са ,,АА"...
Иначе, с гумираният бутон на S1A baton и/или S2A Baton, няма да имаш никакви ядове....Няма как тези фенери да се запуснат случайно.
Виж, при по-старите версии това се случва / имам ST25 / и ви се е случвало случайно запускане. Но и там съм му намерил колая, просто съвсем леко, на ,,четвнърт оборот" развивам капамчката и няма как да се пусне фенера...

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 05 Ноември, 2017, 19:51:05 »
Ники, гадното копче на С15 е причината да прашасва и при мен  *palec* Само за домашна употреба с дифузора стои.

И аз подкрепям удобството на размер АА - като намиране на батерии дори в някой селски магазин. Също човек може да се запаси с няколко Енелупа и да има стабилен резерв. 18650 ме разглезиха и сега винаги с тях сравнявам  :karane: За това и аз съм загледал С1А от доста време - при евентуална продължителна авария, големите зверове като им се изхабят батериите, тоя ще продължава да върши работа.
4 черни Енелупа с 4 литиеви Енергайзер - да стоят дълбок резерв . Въпреки, че обмислям да инвестирам 50-тина лева в 2-3 читави 18650 и 6 123-ки - в кутийка за две 18650, ще сложа 1 18650 и 2 123-ки еднократни (в тия пластмасови “гилзи” на Олайт) - да знам, че и за Страйкъра и за М23 имам по още 2 пълни заряда, освен батерията в тях самите.

Големите ,,зверове", от типа на М23 ,,Джавелот" и предишните версии на тоя фенер, са тактически и една от функциите им, сам знаеш, са да осветяват надалеко и най-вече ДА ЗАСЛЕПЯВАТ, като се монтират и на дългоцевно оръжие! Хубаво, много яко светят, много са силни, зверуги са, ама ко праим с логистиката, ако сме в ситуация дълго да няма ток....
Хубаво, има пауърбанк системи / ама колко и докога /? А и само фенера ли е за захранване от пауърбанката???? Като във всяка къща има поне по 2-3 / като минимум / смартфони..
фенерите, захранвани с батерии CR 123 и RCR 123 са за тактически цели, монтаж на оръжие и т.н. Считам, че всеки мъж трябва да има И ТАКЪВ ФЕНЕР! В това отношение, За мен лично М23 ,,Джавелот", захранван с акумулаторна батерия 18650 е ЕТАЛОН, по който да се правят сравнителни анализи...Ама в ежедневието, доколко е ползвателен? Ежедневно не нося тактически панталони и големи модулни джобове, а ходя официално...Естествено в джоба ще имам малко фенерче...S1A Baton, извинете ме, е с габарити на детска пишка, става да се носи на връзката с ключовете, не се усеща в джоба, а ми свети с 220 лумена, ако използвам най-просто евтиняк батерии...А като му се капичне и едно дифузерче и цла нощ мога да чета книга или да сменян гумите и филтрите на колата или а си работя нещо друго по гаража.
Относно плюсовете на фенерите, за EDC, захранвани с батерии тип АА, всичко оира до логистиката!
АМи влизам в ,,ЛИДЛ" и купувам евтиняк AEROCELL / по 8 броя в блистер /, дето са по 3.70 лева / по спомен / и за дълго съм обезпечен с батерии...
При криза зс електричестото, снабядавеното с батерии тип ,,АА" е мнго по-лесно, много ПО-ЕВТИНО и по-достапъно, отколкото с CR 123 и RCR 123.....
За сървайвълски ситуации, освен мощните акумулаторни батерии, следва да си ама човек и най-просто, обикновени батериики...
Преди да си взема акумулаторни 3.7волтови OLIGHT 14500 батерии, я карах за градско EDC на моите ST25Baton  и S1A Baton, с най-обикновени акумулаторни батерии АА, бранд ,,TRONIC", закупени  от LIDL! И те така.....
Тези фенерчета S1A Baton и S2A Baton, които са новото попълнение на фенери в серията ,,Батън", направо нямат конкуренция, по отношение на габарити, практичност, ЛОГИСТИКА и комплексни качества! Свети се дълго и евтино. Много евтино и много дълго! При това се свети силно! Какво повече да се иска от един СУБКОМПАКТЕН фенер!

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 10 Ноември, 2017, 15:38:49 »
От днес и аз съм в клуба с този як фенер  :yahoo:
Благодаря на Андрей за коректността и жеста  :nabira:

Успях да го пробвам в банята и на 600 лм е малко чудовище, нямам търпение да се стъмни.
С този фенер вече преминах изцяло на Олайт - 4 броя само, но ме кефят максимално и ми вършат перфектна работа в ежедневието и на вила/кър/гора/язовир и т.н.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 11 Ноември, 2017, 10:41:14 »
Много свети тоя дзвер  :yikes:
Близо до града имам къща с малък двор (около половин декар) - уличното осветление е сведено до минимум - идеална тестова среда  :D Двора си го осветявам перфектно на турбото, от 20 метра цялата къща грейва - това от фенер малко по-голям от батерия АА.  На високия режим - 220 лумена, беседката си я осветява перфектно, като го насоча към тавана - само за еденье и пианье  :yahoo:
Мислех, че няма да ми е много удобен, щото е малък, а дланта ми е сравнително голяма, ама няма такива проблеми.  Много голямо разливане на светлина прави тая Тир оптика - първата ми е, няма да е последна. Широко светеща и достатъчно далекобойна, харесва ми !

Много съм доволен, този фенер става ЕДЦ заедно със Страйкъра.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3586
« Отговор #39 -: 11 Ноември, 2017, 16:48:42 »

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 19 Ноември, 2017, 02:35:02 »
След лошите впечатления от копчето на С15, много дълго време избягвах фенери със страничен бутон за пускане.

Много съм доволен, че при този модел няма и следа от проблемите на С15.
От година и половина всеки ден си нося Страйкъра - вече седмица разнасям него и този мъник и все повече се убеждавам в качествата на едно малко и леко Тир фенерче като допълнение към основния ЕДЦ фенер.

Естествено, М1Х се усеща в пъти по-солиден, но С1А ме изненада с практичността си. Магнитът е много удобен, широкият лъч на светене - също. Толкова е малък и лек, че не го усещам в джоба на дънките и постоянно стои закачен там. М1Х например го нося само в карго джоб или в чантата. Все пак като имам два ножа, не може с един фенер  :D

Така съм ги разпределил - навън - М1Х - по паркинга, покрай блока, вечер ако се мотая някъде. В закрито помещение - С1А. Тази комбинация и разделение на задачите ми вършат перфектна работа.

Толкова ми хареса този фенер, че обмислям С2 - най-вече заради 18650 и 4 часа на 400 лумена. Също и С2А, ама той спрямо С2 има само един плюс - батериите, които се намират лесно при някаква авария - и другото - размер, сила, рънтайм - само минуси  :D

Активен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1951
« Отговор #41 -: 19 Ноември, 2017, 10:35:46 »
Брат ти да не взе фенера на жената, уж за нея пък си го присвоил  :D

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 19 Ноември, 2017, 12:37:18 »
Тя отказа да носи друго освен тия малките Олайти за ключовете и да не стои самотен в шкафа..  :D
Ама оня ден като изгорели някви крушки докато бях на бачкане, веднага направила М23 на лампа  :D

Активен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1951
« Отговор #43 -: 19 Ноември, 2017, 13:01:54 »
Тя отказа да носи друго освен тия малките Олайти за ключовете и да не стои самотен в шкафа..  :D
Ама оня ден като изгорели някви крушки докато бях на бачкане, веднага направила М23 на лампа  :D

Значи си се пожертвал  ;D

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 365
  • мераклия
« Отговор #44 -: 19 Ноември, 2017, 13:19:56 »
Тоя С1А паа е страотен финер,бре!  *palec*
Малко по-къс е от С15-та и с по-малка главичка,но ТИР-а явно компенсира разликата в рефлектора и светлината е добре разпределена в център и периферия.  *palec*
Мога само да напиша,че имаме Яко светлина от фенер с много компактни размери .Страаааааахотен е!  :yahoo: И всеяден!  ;D

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 19 Ноември, 2017, 14:42:16 »
Ники, бая по-силно свети от С15 наистина  *palec*
Лично за мен размерът на С15 е по-удобен, щото са ми големи дланите - тоя размер с копчето и карантиите на С1А щеше да е перфектен.

А ако го пуснат с неутрален диод, ще си взема задължително  :yahoo:

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 01 Декември, 2017, 22:41:22 »
Ей, свикнах с 18650 3400 мА и 14500 750 мА имам чувството, че само я зареждам  :D

От както го имам - 4 пъти вече.

Що го няма с 18650  :rant: Опа, С2 ли чух...  :D :D  :whip:

Страшно удобен е за носене - час и половина блъсках с брадвето днес, С1А ми беше постоянно в джона и не усетих и за миг, че има нещо в него. Пък после помогна в събирането на дървата  :nabira:

Неактивен andrei84

• Редовен
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 23 Декември, 2017, 18:31:17 »
От днес и аз съм в клуба с този як фенер  :yahoo:
Благодаря на Андрей за коректността и жеста  :nabira:

Успях да го пробвам в банята и на 600 лм е малко чудовище, нямам търпение да се стъмни.
С този фенер вече преминах изцяло на Олайт - 4 броя само, но ме кефят максимално и ми вършат перфектна работа в ежедневието и на вила/кър/гора/язовир и т.н.

А, ЧЕСТИТО ДЕ!
Сега вече, друг фенер за EDC няма да си купиш / в близките няколко години/, убеден съм....
Тоя мъник OLIGHT S1A Baton е страхотен!

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 27 Декември, 2017, 19:22:57 »
Към С2 залитам, щото тоя го светя основно на турбо и 14500 бързо заминава  :'(
Разбира се - резервни батерии също ще го излекуват. Фенерчето май няма ден в който да не е светило от както го имам - супер ЕДЦ !

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 351
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #49 -: 27 Декември, 2017, 20:13:49 »
Към С2 залитам, щото тоя го светя основно на турбо и 14500 бързо заминава  :'(
Разбира се - резервни батерии също ще го излекуват. Фенерчето май няма ден в който да не е светило от както го имам - супер ЕДЦ !
Не се намесвах досега, но явно си стигнал сам до някои изводи :) Има един размер 18350, от който вече батериите са по 1100 мАч....около два пъти на 14500 и дават хубави ампери. сега остава да видим и по-фини фенери с този размер, примерно 22 мм тяло и електронен бутон.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

ArmsBG OlightBG Batteryservice