Автор Тема: Въпрос за стомана Sleipner  (Прочетена 1293 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1810
  • Reputation Power: 6419
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Въпрос за стомана Sleipner
« -: 06 Октомври, 2016, 05:45:13 »
Порових се,но намерих доста оскъдна информация за тази стомана,та ако някой е ползвал Sleipner и може да сподели впечатления ще съм благодарен,става дума за работни качества,лесно ли ръждясва,и тн.Изобщо, ще съм благодарен за всяка информация.
« Последна редакция: 06 Октомври, 2016, 05:49:42 от koceto »
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 335
  • Reputation Power: 1585
  • Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!
« Отговор #1 -: 06 Октомври, 2016, 07:40:57 »
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен GeorgiNN

• Горски
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: georginn
  • Публикации: 833
  • Reputation Power: 651
  • GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!GeorgiNN е изгряваща звезда!
  • диагностициран
  • Скайп: georgi_naydenov_net
« Отговор #2 -: 06 Октомври, 2016, 09:36:48 »
Не помня вече с кой коментирахме на по бира, че не e много доволен от това, че ръждясвала като режел въжета по лодката на морето. В изпълнение на LionSteel ТМ1.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 293
  • Reputation Power: 106
  • Becko няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 06 Октомври, 2016, 09:51:53 »
Някой, който пие бира и евентуално притежава лодка, но със сигурност може да управлява такава ;)
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен dok_vd

• Напреднал
  • Публикации: 92
  • Reputation Power: 75
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
« Отговор #4 -: 06 Октомври, 2016, 10:02:18 »
Привет! Да хвърля и моите "5 ст." по темата. Имам нож от Слипнер, изработен от Видинската група "Дуло" - страхотен бушкрафтър!/пост №175, стр.8 от темата им в Ръчно изработети/ :yahoo:
За стоманата - чудесни впечатления - при скос на 0, още в началото го сборих с един сух бук - никаква щета по ръба. Направих сравнение с Ензо Трапер от Д2/плосък скос с вторичен режещ ръб/, с двата ножа дялах с еднаква сила - отново никаква щета. Относно ръждясването - моя нож е добре полиран, няма и петна от употреба. За мен Стоманата Слипнер е страхотна!
« Последна редакция: 06 Октомври, 2016, 10:05:27 от dok_vd »
Make love, not war!

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #5 -: 06 Октомври, 2016, 10:03:49 »
Ок благодаря ви!
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1192
  • Reputation Power: 1719
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 06 Октомври, 2016, 10:42:59 »
Коце, ако не бъркам Goran  Enocksson  върти остриета и ножове от тази стомана и наш бай Дидо има леуку с негово острие. Сигурен съм, че го е ползвал и може да ти даде наистина  преки впечатления от първа ръка. ;)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #7 -: 06 Октомври, 2016, 11:26:54 »
Ок благодаря Мите!

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #8 -: 12 Август, 2018, 22:30:10 »
След доста дълго ползване на въпросната стомана в изпълнение на Лайан Стил да споделя, че съм много доволен, за мен тази стомана е отлично балансирана. Много лесно се точи до зверска острота, държи ряз много и я поддържам основно на строб трудно се замазва за разлика от Д2 например, щях да забравя много трудно РР получава проблясъци което най вече се дължи на дребнозърнестата структура и от начина на заточване. Аз лично проблеми с ръжда не съм имал а съм полагал не особенно големи грижи, но колеги са ми споделяли за патина. Абе като цяло съм много доволен за мен лично е по добра от М390 на едни големи фирми.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice