Автор Тема: Nitecore TM03: Tiny Monster  (Прочетена 10627 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3500
  • Reputation Power: 64748
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Nitecore TM03: Tiny Monster
« Отговор #50 -: 31 Октомври, 2016, 10:19:39 »
Да, поръчах button top(дано не са мухлясали от заседяване), четири бройки. Като дойдат ще ги видим, уви Найткора няма да ги иска. Той просто ти казва дай 20$ и ше се разберем.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • Публикации: 1756
  • Reputation Power: 1110
  • ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #51 -: 31 Октомври, 2016, 11:39:09 »
Да, поръчах button top(дано не са мухлясали от заседяване), четири бройки. Като дойдат ще ги видим, уви Найткора няма да ги иска. Той просто ти казва дай 20$ и ше се разберем.

Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Там където всички мислят еднакво - никой не мисли много.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 360
  • Reputation Power: 44361
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #52 -: 31 Октомври, 2016, 11:40:43 »

Да питам, тая батерия я дават 10амп, някой има ли информация каква и и дали си заслужава да се взима, също така, дали ще работи добре в нормални фенери, като например М21 на Олайт ?
https://www.amazon.com/ORBTRONIC-PROTECTED-Rechargeable-Performance-Batteries/dp/B00CAD6AUE/ref=pd_lpo_468_bs_t_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=MXD6HSR8HBAY9713AACG

Клетката в тези Орбтроник е PANASONIC NCR18650B. Някъде бях гледал клип на разопаковане на такава. Марката е сред добрите за преопаковани батерии.

Никой ли не чете?Няма батерия на Найткор,както и на Санио вече.Ако има Санио е доста застояло по складовете,поне от 3-4 години.Може пък да е "специална".
За "тлъстите" диоди,не коментирам.Интересно техническо определение....То и нивото е такова..
За брадндираните батерии съм съгласен. На всеки е ясно, че клетки произвеждат фирмите, които имат химически заводи за това. Обаче, че Саниото е застояло въобще не съм съгласен. То самия модел NCR18650GA го пуснаха от както Пнасоник придобиха Санио. Друго, че по самата маркировка на батерията можеше да се определи, кога са произведени, ама не ми се търси темата в candlepowerforums за това. Това, че Панасоник са собственици на компанията и търговксите марки не значи, че на пазара не се пускат клетки и с двата бранда. Това е все едно да кажеш, че Самсунг правят принтери, при условие, че HP са собственици на принтерския бизнес на корейците и в зависимост от региона бълват продукция и с двата бранда. За разлика от Санио, Панасоник са се усетили как да печелят повече от разработките на фирмите, които придобиват и от доста време технологията за Енелооп се лицензира за други производители. Да не говорим, че с марката Енелооп не се продават в Япония, там са с марката Панасоник въпросните клетки. Дали ще правят литиеви батерии или Ni-MH / Ni-Cd , те заводите май останаха 3, така че разлика няма.
« Последна редакция: 31 Октомври, 2016, 12:07:12 от dellman »

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #53 -: 31 Октомври, 2016, 11:47:33 »
Анатоли добре че го обясни, че ако тръгна аз, пак ще има язвителни бръщолевици.

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!ko54 води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 31 Октомври, 2016, 12:37:19 »

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1180
  • Reputation Power: 334
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #55 -: 31 Октомври, 2016, 13:16:45 »
Колегата Selfbuilt няма ли да изкара най-после и той едно ревю, че да му видим измерванията? Впрочем не знам какво е мнението на тук пишещите стари кучета-дали може да му се вярва? В доста от ревютата му забелязвам потресаваща разлика между заявените и измерените лумени в турборежимите, при това при най-различни марки фенери.
« Последна редакция: 31 Октомври, 2016, 13:20:42 от batveso55 »

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 31 Октомври, 2016, 13:34:47 »
Колегата Selfbuilt няма ли да изкара най-после и той едно ревю, че да му видим измерванията? Впрочем не знам какво е мнението на тук пишещите стари кучета-дали може да му се вярва?

Вярвам повече на собствените си очи и на...

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #57 -: 31 Октомври, 2016, 13:34:58 »
Прочети ревюто на колегата Fisher(Flashlion). Достатъчно добро е.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1098
  • Reputation Power: 1600
  • POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!
« Отговор #58 -: 31 Октомври, 2016, 15:21:46 »
Господа осветители, благодаря за разясненията, сега нещата се виждат доста по-ясно.  *palec*
Това което ме интересуваше беше показателя "Amperage Capacity (например обявено - 10 A)"
Размърдах си задника и сравних данните в сайта на батерията от линка с постваното от ko54 и ще имам предвид информацията като взимам за напред акумулатори.
Аз имам няколко от лаптопски батерии но почти всичко друго което употребявам е от Пнасониците на Скилхънт  и съм много доволен и като капцитет, цикли за зареждане и като шелф лайф дето викат.
Имам фенер дето седи на метлата и не е зареждан повече от година, бутона не дава да го пипнеш, като сложа елемента да се зарежда, Скилхънтското зарядно го пълни за нула време което идва да ми каже, че тока му не е паднал много от стоене...
Откривам, че това с акумулаторите е още една цяла нАука дееба, са ше требе и тука да се пОтим докъто докарам подходящият еУемент за определен диод/драйвър/фИнер, явно нема свършване тая с ученето...  :chukane:
Μολων λαβε !

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #59 -: 31 Октомври, 2016, 15:37:01 »
Господа осветители, благодаря за разясненията, сега нещата се виждат доста по-ясно.  *palec*
Това което ме интересуваше беше показателя "Amperage Capacity (например обявено - 10 A)"
Размърдах си задника и сравних данните в сайта на батерията от линка с постваното от ko54 и ще имам предвид информацията като взимам за напред акумулатори.
Аз имам няколко от лаптопски батерии но почти всичко друго което употребявам е от Пнасониците на Скилхънт  и съм много доволен и като капцитет, цикли за зареждане и като шелф лайф дето викат.
Имам фенер дето седи на метлата и не е зареждан повече от година, бутона не дава да го пипнеш, като сложа елемента да се зарежда, Скилхънтското зарядно го пълни за нула време което идва да ми каже, че тока му не е паднал много от стоене...
Откривам, че това с акумулаторите е още една цяла нАука дееба, са ше требе и тука да се пОтим докъто докарам подходящият еУемент за определен диод/драйвър/фИнер, явно нема свършване тая с ученето...  :chukane:

Капацитетът на читавите литиево-йонни акумулатори не пада с повече от 20% за година.
Обаче, ако е разреден докрая, но пък се зарежда за нула време - не е никак добре. Напълно разреден, един 2500 mAh-ов акумулатор, примерно, трябва да се зарежда не по-малко от 3 часа и то от зарядно 1 ампер, щото фазата CV накрая доста се тутка. Ако се зарежда за час, час и половина - значи, че вътре е останало под 2000 mAh и може да те издъни откъм рънтайм в най-неподходящия момент.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!
« Отговор #60 -: 31 Октомври, 2016, 16:46:36 »
Пак - 10х за разяснението. Аз горе-долу го схващам това, използвам само Скилхънтското зарядно, щото само това имам за сега, все се каня да взема нещо по-засукано и все не ми остава време да седна да ровя...
Някакви препоръки за зарядно с екран на който да се вижда някаква информация за процеса, за предпочитане с 4 гнезда ? Жена ми си зарежда нейните 18650 за цигарата, на моето устройство, доволна е...
Скилхънтските акумулатори/панасоници се зареждат сравнително бавно, най-старият ми е от три години с обелена черна обвивка ( не влизаше в Луминтопа ми и го забеУих...), от долу се вижда зеуеният корпус, все още му взима минимум 2 часа за да се зареди обаче е абсолютно джелезо ( това имам предвид, сравнено с 5 часа зареждане когато е съвсем изпразнен...), за мене тея са извънредно надеждни като се има предвид колко месеца в годината се пекат буквално в колата на Флоридското слънце и не им се отразява нищо на работата...  Обикновенно ги изпомпвам до дупка, макр че ми е ясно, че нямат мемори ефект. Много съм доволен от тях, просто се интересувам за акумулатори които отдават по-голям ампераж заради фенерите с по-нови диоди, за това, то е ясно, че няма как да съм в час със всичко дето излиза на пазара...
Радвам се, че има хора които да слагт по едно рамо а също и такива които критикуват, иначе не винаги човек се сеща да пита за някой неща...  :green:
Μολων λαβε !

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #61 -: 31 Октомври, 2016, 17:05:04 »

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 365
  • Reputation Power: 1106
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
« Отговор #62 -: 31 Октомври, 2016, 17:43:16 »
Лийтокалата,дето Ванката е дал,е страхотно устройство и като зарядно,и като пауър бенк-бенк.  *palec*
Освен това можеш да си направиш тест на батарейките и да види какъв им е капацитета,или да съживиш "мъртвец".
За такова чудо съм се замислил и аз.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #63 -: 31 Октомври, 2016, 17:49:24 »
Той Ванката хубаво е дал линк, ама поне да го имаше. Скоро и това ще стане факт.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 691
  • Reputation Power: 4358
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #64 -: 31 Октомври, 2016, 18:04:43 »
http://www.gearbest.com/chargers/pp_174044.html?wid=21  и  http://www.gearbest.com/chargers/pp_300470.html?wid=21
ползвам теа двете и съм щастлив като добитък
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 360
  • Reputation Power: 44361
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 31 Октомври, 2016, 19:10:55 »
Имам това от втория линк Opus BT - C100 и потвърждаам, че е прекрасно устройство. Много съм доволен от него.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 387
  • Reputation Power: 4203
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
« Отговор #66 -: 01 Ноември, 2016, 06:25:22 »
http://ru.gearbest.com/chargers/pp_160440.html
В момента е на $18.99
[1]
 1. Постнах го в темата за зарядните
« Последна редакция: 01 Ноември, 2016, 06:48:50 от evgo »

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #67 -: 11 Ноември, 2016, 03:10:33 »
Значи, бързо допълнение към темата на Марчинков с едно кратко видео. Мотах се с кучетата из квартала и фенера толкова ми хареса, че реших да го "пробвам" на видео...  :green:
Снимал съм с телефона от моята гаражна врата към вратата на съседа, разстоянието е точно 60 метра, мерено по друг случай.
Режимите се виждат, няма нужда от обяснение какво съм правил, вижда се как свети на близо и на далече. На живо е много по-впечатлителна светлината от колкото на видео...
Харесва ми много понеже няма ясно изразен хот спот а е по-скоро като флъдлайт, нещо което не очаквах от толкова дълбок рефлектор. За мене фенера е чудесен, нагласил съм го да се включва на средният сетинг който е идеален за в къщи и наоколо дори и след степ дауна до хилядина лумена. За сега се мераклисвам и зареждам батерията след всяко по-дълго светене, но утре-други ден ще го пробвам колко държи на нормална експлоатация и колко време свети реално на средният режим. както се вижда в края на клипчето, съседа ми се прибра от работа и с него си приказвахме доста и светихме, най-силният режим ми даде степдаун на повече от три минути, може би защото днес беше по-хладно ?
Също може да ви е интересно, снимал съм го на края в лъча силна светлина - тея частици дето се виждат да плуват във въздуха е влагата, не е мъгла а влага ако човек седи до сутринта  навън ще е целият мокър, температурата в момента е 18градуса, влагата е 90%, нещо нормално за ФЛ за това време на годината. Ако се използва много силен спот, светлината заслепява в спота и се губи на по-дълго разстояние, обаче ако спота е отворен се вижда по-добре в центъра и малко по-на далече. Въпреки всичко не хвърля много, при мене се различават обекти до към 100тина метра, на мене ми е напълно достатъчно. Просто явно на различни места свети различно в зависимост от влагата предполагам, щом някой го е мерил 200+ метра...

« Последна редакция: 11 Ноември, 2016, 03:19:38 от POCEH KOCEB »
Μολων λαβε !

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #68 -: 11 Ноември, 2016, 07:48:04 »
Виждам че си доволен, а това е най-важното в случая. Това чудо е най-мощното нещо, което ми е попадало в ръчичките в този размер. Всичко се дължи на страхотния дълбок рефлектор, пред съседа ти направо грейна. Лошата новина е че Найткор не възнамеряват да пускат акумулатора в пълния капацитет от 3500Мah, а си остава сегашния с 2900mah, доста жалко, едни 600mah малко или много все щяха да са от полза.

Orlov

• Гост
« Отговор #69 -: 21 Ноември, 2016, 16:30:07 »
Значи, бързо допълнение към темата на Марчинков с едно кратко видео. Мотах се с кучетата из квартала и фенера толкова ми хареса, че реших да го "пробвам" на видео...  :green:
Снимал съм с телефона от моята гаражна врата към вратата на съседа, разстоянието е точно 60 метра, мерено по друг случай.
Режимите се виждат, няма нужда от обяснение какво съм правил, вижда се как свети на близо и на далече. На живо е много по-впечатлителна светлината от колкото на видео...
Харесва ми много понеже няма ясно изразен хот спот а е по-скоро като флъдлайт, нещо което не очаквах от толкова дълбок рефлектор. За мене фенера е чудесен, нагласил съм го да се включва на средният сетинг който е идеален за в къщи и наоколо дори и след степ дауна до хилядина лумена. За сега се мераклисвам и зареждам батерията след всяко по-дълго светене, но утре-други ден ще го пробвам колко държи на нормална експлоатация и колко време свети реално на средният режим. както се вижда в края на клипчето, съседа ми се прибра от работа и с него си приказвахме доста и светихме, най-силният режим ми даде степдаун на повече от три минути, може би защото днес беше по-хладно ?
Също може да ви е интересно, снимал съм го на края в лъча силна светлина - тея частици дето се виждат да плуват във въздуха е влагата, не е мъгла а влага ако човек седи до сутринта  навън ще е целият мокър, температурата в момента е 18градуса, влагата е 90%, нещо нормално за ФЛ за това време на годината. Ако се използва много силен спот, светлината заслепява в спота и се губи на по-дълго разстояние, обаче ако спота е отворен се вижда по-добре в центъра и малко по-на далече. Въпреки всичко не хвърля много, при мене се различават обекти до към 100тина метра, на мене ми е напълно достатъчно. Просто явно на различни места свети различно в зависимост от влагата предполагам, щом някой го е мерил 200+ метра...

Поздравления за видеото.
При тази влага има ли шанс да направиш сравнение на фенера с такъв който свети с по-ниска цветова температура (по-жълт цвят) на светлината?
Моделите които се сещам не са много, но има: Acebeam T20, Olight M23 Warrior, Olight M3X, NITECORE P12W, NITECORE EC4W, NITECORE EC4SW, Thrunite версиите NW и т.н.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #70 -: 21 Ноември, 2016, 16:52:05 »
Имам Olight M21 warrior, M18 Striker, Skilhunt X0 Defier, може и да ми е останал някъде един S2, Lumintop ED11, би трябвало да имам един нов TD15 с по-старите диоди щото не е 1К лумена.
Честно аз не виждам огромна разлика в цвета на тея всичките но не ми пречи нищо да ги изкарам и да ги снимам довечера, ще го направя с удоволствие.
Проблема е, че в момента при мене е доста студено като за Флорида и влагата е ниско, но може пък да стане интересно видео ако го повторя и лятото, ще има база за сравнение.
Μολων λαβε !

Неактивен ko54

• Водолей
  • Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #71 -: 21 Ноември, 2016, 17:13:00 »
Хубава идея, ще те черпим поне 3 виртуални бири, ето такива, щото си далече...  :nabira: :nabira: :nabira:

Orlov

• Гост
« Отговор #72 -: 21 Ноември, 2016, 17:13:58 »
Имам Olight M21 warrior, M18 Striker, Skilhunt X0 Defier, може и да ми е останал някъде един S2, Lumintop ED11, би трябвало да имам един нов TD15 с по-старите диоди щото не е 1К лумена.
Честно аз не виждам огромна разлика в цвета на тея всичките но не ми пречи нищо да ги изкарам и да ги снимам довечера, ще го направя с удоволствие.
Проблема е, че в момента при мене е доста студено като за Флорида и влагата е ниско, но може пък да стане интересно видео ако го повторя и лятото, ще има база за сравнение.
Тези вероятно са със студена светлина и наистина няма да има разлика.
За Skilhunt X0 Defier и всеки един фенер с диаметър на главата 36-37 мм открих нещо интересно тук:
https://ru.aliexpress.com/item/High-Grade-Skilhunt-RGB-FD-36-Led-Flashlight-Filter-Diffused-For-Defier-S2-X0-Or-Torch/32601170292.html
Предлагат филтър за топла светлина. До сега не бях попадал на такъв. Ако някой е пробвал може да сподели впечатления.

« Последна редакция: 21 Ноември, 2016, 17:17:05 от Orlov »

Неактивен OLIGHT

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1633
  • Reputation Power: 38728
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
« Отговор #73 -: 21 Ноември, 2016, 17:47:09 »
Предлагат филтър за топла светлина. До сега не бях попадал на такъв. Ако някой е пробвал може да сподели впечатления.

(Щракни за да видиш изображението.)

(Щракни за да видиш изображението.)

Не си търсил добре  ;)
http://shop.olight.bg/zhlt-filtr-43mm-za-feneri-skilhunt-x3

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
« Отговор #74 -: 21 Ноември, 2016, 19:19:20 »
Хосето, както винаги е прав, аз имам Скилхънтски в червено и зелено, за другите не съм се интересувал  :green:
Ще видя ако изровя някой от тях за довечера, те са в-у гумени бази, би трябвало да се нахлузят на всеки един от фенерите.
Μολων λαβε !

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice