Автор Тема: Nitecore SENS AA - Проблем при по-нисък волтаж  (Прочетена 1083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kingsix87

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • диагностициран
Nitecore SENS AA - Проблем при по-нисък волтаж
« -: 30 Октомври, 2016, 23:38:36 »
Здравейте,
Преди няколко месеца реших да се поглезя и си взех въпросното фенерче. Работеше супер, но вчера в тъмното ме изненада - ту работи, ту не работи, докато накрая тотално спря да свети. Знаех че батерията не би трябвало да се е изтощила напълно и бях много учуден. Тази вечер се прибрах вкъщи и след множество тестове с всички възможни връзки, сложих нова батерия и светна.

Duracell алкални на 1.51В и 1.60В - свети си супер
Duracell алкална 1.46В - не работи в нито едно положение
Eneloop NiMH - 1.32В - не работи в нито едно положение

Тествах батерията, с която правеше проблем в началото - Duracell алкална на 1.46-48в в друг фенер и челник и те светеха нормално. Чудех се дали някой друг има подобни проблеми с това фенерче? Знам че серията съдържа и варианти с CR2, CR123 и 2xAA батерии и всичките изглежда че имат идентична глава на фенерчето и се сменя само накрайника за батерията. При това положение дали АА е в долния диапазон на работа на фенерчето? Някой пробвал ли е по-новите Nitecore Sens AA с 14500 батерия? Из интернет пише че първите версии са я поддържали, а в последните се води "banned".

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 31 Октомври, 2016, 06:27:21 »
Моят фенер от началото го ползвам с лидълски батерии.

Никакви проблеми. Като се поизхабят, видимо почва да свети по-слабо. Не ги стига там 120-те лумена, даже и под 100 може би става.

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 594
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 31 Октомври, 2016, 07:12:12 »
Възможно е да е от лоши контакти(+/-).Почисти пружината на задната капачка,пластината на главата където контактува със батерията и резбата на главата и тялото на фенера.Възможно е да е токопроводима.

Неактивен kingsix87

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 11 Декември, 2016, 23:35:02 »
Пробвах да изчистя резбата и контакта и пластината на главата - не става. Мерих съпротивлението на корпуса, пробвах и директно да поставя извън корпуса батерии и да свържа задния край с жичка за резбата - резултата е същия - над 1.5в свети, под - не свети. Предполагам че е нещо в главата. Вече се чудя дали да не взема една 14500 и да пробвам с нея. За съжаление нямам нито батерията, нито зарядно а и по форумите чета, че се губи динамичното отслабване на светлината, както и средната яркост ако се пробва с толкова висок волтаж. От banggood още не са ми отговорили и малко ме съмнява че ще направят нещо :)

Неактивен Stutzi

• РОНИН.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 594
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 12 Декември, 2016, 08:01:30 »
Трябва да пробваш дали ще влезе във корпуса защитена 14500,и дали ще се завие задната капачка.Ако ли не остава варианта със незащитени 14500,те са по къси и по тънки.

ArmsBG OlightBG Batteryservice