Автор Тема: Малко помощ ?  (Прочетена 4256 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен POCEH KOCEB

• наблюдател
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1097
  • Reputation Power: 1599
  • POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!POCEH KOCEB внушава благоговение!
Малко помощ ?
« Отговор #25 -: 19 Януари, 2017, 04:08:38 »
Аз бих предложил два дизайна на Хиндерер: Ферит (долният) или  малко по-късият Шилд ( горният  нож)

Не са скъпи, асистирани са но асиста може да се махне ( в което аз не виждам смисъл, но на някой не им харесва)
И двата са много плоски и удобни за носене и държане,макар и да са флипери,
имат стъдове за предпочитащите ги ( като мене) и металните дръжки се преживяват, не са огромна болка за умиране...
Ферита е с ДЛС покритие на острието и дръжката, Шилда има ДЛС само на дръжката, аз лично ги харесвам много.
Ето как са като размер, сравнени с няколко други популярни модела:

Μολων λαβε !

Неактивен Кубинеца

• Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 52
  • Reputation Power: 43
  • Кубинеца няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #26 -: 19 Януари, 2017, 09:47:58 »
Щом изискването е метална дръжка и сходство с Крио аз препоръчвам Киршо Knockout.
Вмества се идеално в бюджета ти. Плоския профил и дълбокия клипс го правят идеален за градско ЕДЦ, според мен.

Неактивен Дейвис Николов

• Редовен
  • Потребителско име: bbs_volk
  • Публикации: 49
  • Reputation Power: 24
  • Дейвис Николов няма влияние.
  • диагностициран
    • Страницата ми във фейсбук
Малко помощ ?
« Отговор #27 -: 19 Януари, 2017, 10:48:57 »
Щом те влече дамаска, колегата Янко предлагаше дамасков фолдър с беклок за 200 лв, поне на мен много ми хареса.
Страницата ми във фейсбук - https://www.facebook.com/NikolovLeather

Неактивен sirstevancho

• Редовен
  • Публикации: 78
  • Reputation Power: 401
  • sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...sirstevancho някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #28 -: 19 Януари, 2017, 10:49:38 »
А сега де, има толкоз хора дето правят читав дамаск, ти баш за "Благовец" го нареди човека!?!?

Е, въпрос на мнение. Има страхотни майстори, не мога да препоръчам всичките. Ок, Илия Пешев да е ако Дедото не се слави с голямо реноме тук :)
Every man dies, not every man really lives.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 560
  • Reputation Power: 332
  • incubus работи за форума.incubus работи за форума.incubus работи за форума.
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Малко помощ ?
« Отговор #29 -: 19 Януари, 2017, 13:38:48 »
Или Buck vantage s30v, ако не е задължителна металната дръжка.
+1 за Бък-а.

П.П - Личният ми мерак за Кершоу е CQC-4K. Малък, удобен с хищен вид и уейв функция.
Минус, за мен, е липсата на опция за местене на клипса и това, че е "плитък", но пък Тинко може да направи дълбок такъв.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен survival91

• Редовен
  • Публикации: 25
  • Reputation Power: 30
  • survival91 няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #30 -: 19 Януари, 2017, 13:53:32 »
Благодаря на всички за отговорите и предложенията , аз си падам по фиксове

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1184
  • Reputation Power: 2760
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Малко помощ ?
« Отговор #31 -: 19 Януари, 2017, 14:08:30 »
Е, въпрос на мнение. Има страхотни майстори, не мога да препоръчам всичките. Ок, Илия Пешев да е ако Дедото не се слави с голямо реноме тук :)

http://knivesbg.com/forum/viewtopic.php?f=24&t=936&start=2970

Неактивен survival91

• Редовен
  • Публикации: 25
  • Reputation Power: 30
  • survival91 няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #32 -: 04 Февруари, 2017, 10:45:44 »
Здравейте колеги ще ви тормозя пак с мойте въпроси , а именно бихте ли изказали мнение за този нож.
Благодаря предварително
http://guns.bg/Boker_Magnum_Lil_Giant-cat15-scat49-p34523.html?searchKey=&priceOrder=A&latestOrder=&items=12&promo=&ref=&needReg=&outlet=

Неактивен Alexdin

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 85
  • Reputation Power: 47
  • Alexdin няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #33 -: 04 Февруари, 2017, 11:08:43 »
Това е нож с по-мека стомана и за 3 пръста.Иди в магазина в София и го пипни.И си изясни точно какво търсиш,за какво ще го използваш  :)

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 947
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Малко помощ ?
« Отговор #34 -: 04 Февруари, 2017, 15:46:47 »
>stonewash покритие
 :D нИмоа

Неактивен kurash

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 5
  • Reputation Power: 11
  • kurash няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #35 -: 11 Май, 2018, 14:07:33 »
Здравейте, реших да използвам темата и да не създавам нова. Тъй като съм нов тук и изобщо не съм в час на тема ножове, чета и се ограмотявам. Имам желание да се сдобия с първото ми сгъваемо ножче и засега съм се спрял на Kershnaw Cryo (като за начало мисля че е добър избор). След толкова четене съм се спрял също и на Cold Steel Broken Skull и Manly Peak-двуръкия модел, но може би на по-късен етап. Искам да попитам, дали има реплики на Kershnaw, защото тук в тази обява и тази цена ... - https://bazar.bg/obiava-21012451/sgavaem-nozh-kershaw-cryo-speedsafe, а нещо не мога да намеря първата версия на Cryo да я има налична, втората и по-голяма версия на ножчето я намирам. И ако е удобно и не е в разрез с правилата на форума, бихте ли ми казали от кой/кои магазини е удачно да се закупуват ножове (ако трябва и на ЛС, за да не се сметне нещо за реклама).
Попаднах също и на тази обява - https://bazar.bg/obiava-17121848/nozh-24sm-ostar-i-sgavaem-14sm. Продавачът не може да ми даде никаква информация за ножчето, но реших да попитам тук дали някой е запознат и да каже дали си заслужава .
Благодаря предварително.

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 330
  • Reputation Power: 427
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #36 -: 11 Май, 2018, 14:36:15 »
Правят се за съжаление. Мисля, че на най-добра цена го предлага колегата colonelo. Може да погледнеш в тази тема:

https://bladeforum.bg/index.php/topic,204.0.html

Като цяло има няколко легитимни магазина, но специално arms-bg и camouflage.bg дават 10% отстъпка за членове на форума.

Неактивен Васил Ценков

• Напреднал
  • Публикации: 4
  • Васил Ценков няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #37 -: 11 Май, 2018, 14:51:07 »
За ножа от първата обява поне кутията изглежда оригинална,  имам и реплики и оригинални Kershaw и поне до момента реплика с бар код на кутията не съм получавал. От втората обява ножа аз лично не бих си купил, за тези пари по-добре Опинел или Мора за несгъваем.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 170
  • Reputation Power: 1004
  • AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #38 -: 11 Май, 2018, 16:22:54 »
Второто е 100% китайско, сергийно (no name) изпълнение. Какво значи "за колекция или ползване,не е ползван..."? Толкова е очукана дръжката, че е смехотворно да се пише това. За тая цена от 20лв., че и вероятно по - ниска, предполагам ще можеш да го намериш във всеки ловно-рибарски магазин - нов. С две думи - за тази цена не си струва!

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 467
  • Reputation Power: 0
  • Combo изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #39 -: 11 Май, 2018, 17:05:21 »
Напиши в Гугъл:" kershaw cryo replica clone " и ще видиш къде и за колко се продават репликите /11-15 долара/. Можеш да видиш и видеа със сравнения на репликата и оригинала и в какво е разликата
Най тъмно е под лампата

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 947
  • Reputation Power: 211
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Малко помощ ?
« Отговор #40 -: 11 Май, 2018, 17:16:09 »
Аз бих си спестил главоболията с Крайото, и бих забрал един Broken Skull.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 427
  • Reputation Power: 88
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #41 -: 11 Май, 2018, 17:16:38 »
Cryo-то е менте. С тоя остър връх на острието.... насечката на гърба на също е доста агресивна и дълбока-нещо нехарактерно за крио крио2 или термит.

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 603
  • Reputation Power: 684
  • zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #42 -: 11 Май, 2018, 17:45:12 »
Колд Стийл Брокън скъл или Манли Пийк  - което и да избереш ще останеш доволен, имам ги и двата и са страхотни.
Ще вземеш качествен нож.
Другите не бих ги погледнал, поне аз.
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 89
  • Reputation Power: 243
  • f(x)dx някой го чете.f(x)dx някой го чете.
  • любопитен
Малко помощ ?
« Отговор #43 -: 11 Май, 2018, 18:11:01 »
....Имам желание да се сдобия с първото ми сгъваемо ножче и засега съм се спрял на Kershnaw Cryo ....

Привет, друже.
Нов си викаш, та затуй ти убягват нЕкои работи.
Първо хубаво си прецени за какво ти трябва ножчето. Крио-то с това 7 см острие и с геометрията, която има, не е най-удачният вариант за рязане на салам и белене на ябълки. Не че не става.

Манли Пийк е чудесен за рязане и мазане, ама няма да ми е първи избор за дялане на дърво.

Надявам се, че схващаш идеята

Второ, каквото и да си вземеш, без Викторинокс няма да минеш. Така че моят съвет е първо да се огледаш за един Huntsman, Camper или Spartan.

Трето, ще ти трябва и нещо за заточване. DC4 на Falkniven е добро начало.

Неактивен kurash

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 5
  • kurash няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #44 -: 11 Май, 2018, 19:23:45 »
Благодаря, че веднага се отзовавате. Не ми е позната тази сфера и знам че почти всичко ми убягва, не знам кое, как и защо, и с доста глупави въпроси сигурно ще Ви тормозя. Наскоро си взех един фикс.....просто защото веднага ми хареса от снимките....визуално...  ::)
Колегата ми обясни някой неща, но истината е че ....видях го, хареса ми и си казах....това ще ми е първия фикс...
Мислех, че и със сгъваемите ножчета ще е така, но уви..тук вече кашата се задълбава. Но пък при всяка възможност ледам да се ровя из темите и да чета....ревюта, мнения.... Видове стомани....заточване....подръжка.... Надявам се с времето да ми се изясняват нещата. Иска ми се да е някакво универсално ножче.....да може да се използва за повечето основни неща, а след време вече да знам и да си конкретизирам нуждите и от там търсене на модел.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 587
  • Reputation Power: 3193
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #45 -: 11 Май, 2018, 20:09:07 »
На прав път си. Просто не бързай. Има много ножове и много информация. Ножовете няма да свършат, а и постоянно излизат нови модели. Най-добре иди на някоя форумна сбирка. Друго е да хванеш в ръка един нож и да чуеш впечатленията на собственика му. А това с универсалното ножче... Всеки нож си има специфики и се справя по-добре с едни задачи и не толкова добре с други. Универсални са швейцарските ножчета, но макар и да са с много функции, не са по- добри от "специализираните" ножове, които не са мултифункционални. Просто си прецени за какво най- вече ти е необходим нож и след това избирай и търси съвети за марки, модели, стомана... Така мисля аз. Иначе ще се луташ, ще купуваш неща, които после ще преценяваш като грешка. От друга страна пък така се трупа опит. Някой беше казал, че умният се учи от грешките на другите, а глупавият от своите :) Предполагам, че повечето колеги тук са купували чисто емоционално неща, които после са оценявали като грешка. Е, имаш шанса да се възползваш от така натрупания опит.
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен murphy

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 36
  • Reputation Power: 74
  • murphy няма влияние.
  • диагностициран
Малко помощ ?
« Отговор #46 -: 11 Май, 2018, 21:20:25 »
Някой беше казал, че умният се учи от грешките на другите, а глупавият от своите :)
Мъдрия се учи от грешките на другите, а умния от собствените си ;)
Глупавото си седи глупаво :)

А за избора - честно казано няма никакво значение според мен, стига да не се пробутват копия на цената на оригинали. Като е копие - много важно, стига на човек да му харесва и да борави по-внимателно все пак, щото китайските заключвания понякога са дървени, а стоманата им гумена.

Като ти хареса ножче - проверяваш си бюджета и си взимаш ако те кефи.

Проверяваш в нета производителя на колко ги продава, в обявата ако е 20 пъти по-малко ясно е, че е ментак. И какво от това.. взимаш, ползваш, ако не ти харесва продаваш, подаряваш или изхвърляш.
По-хитрите мошеници продават на 60-70 % от цената на оригиналите, тогава трябва да се внимава и да се купува от доверени източници.

:nabira:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice