Автор Тема: Поръчка Varusteleka Terava Jaakaripuukko 110  (Прочетена 25523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • Reputation Power: 1168
  • ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!
  • диагностициран
Поръчка Varusteleka Terava Jaakaripuukko 110
« Отговор #25 -: 02 Януари, 2017, 09:11:32 »
От личен опит със 80CrV2, смея да твърдя, че за работа с дърво/сканди скос е невероятно добра стомана, която за карбонка не иска чак толкова грижи. При мен, въпреки немарливо отношение не е ръждясвала. Запазва много дълго време ряз и се впива много хищно. С удоволствие бих се включил в една обща поръчка. Този късия ми легна на мен на душата.
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 433
  • Reputation Power: 803
  • Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 02 Януари, 2017, 09:38:22 »
Значи вече сме двама желаещи за късия вариант с ръждаемата стомана. Аз съм си дал мейла на сайта, за да ме информират, когато има наличности. Щом разбера веднага ще пиша в темата и трябва бързо да реагираме, защото четох, че ръждивите бързо свършват. ;) Може и на ЛС да се разберем.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен dok_vd

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 128
  • Reputation Power: 82
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
« Отговор #27 -: 02 Януари, 2017, 18:09:22 »
Ч.Н.Г.! И аз ще се присъединя към идеята за обща поръчка - кой каквото си хареса от сайта/лично аз - 110/... *palec*
Мен що ме пропускаш, изрично съм го написал! :nabira:
Make love, not war!

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.Grizzly има силата да се справи.
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 02 Януари, 2017, 18:10:45 »
Леле, Док, не съм го видял ;) Поправям се веднага - трима сме!!!

Най-доброто предстои!

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2215
  • Reputation Power: 21441
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 02 Януари, 2017, 19:37:44 »
Пишете като се наканите, аз бих взел едно 140 мм ако има чалъм  :nabira:
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Активен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 704
  • Reputation Power: 701
  • peachlover има силна воля.peachlover има силна воля.peachlover има силна воля.peachlover има силна воля.peachlover има силна воля.peachlover има силна воля.peachlover има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 02 Януари, 2017, 19:49:12 »
И аз имам желание за 110 cm ръждилник, но само ако имат опция за лява кания иначе без кания

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Неактивен centrum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 20
  • Reputation Power: 19
  • centrum няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 03 Януари, 2017, 01:58:36 »
Аз също имам желание за 110, карбон, с кания.
Утре ще пиша ЛС да се разберем по-подробно.  :nabira:

Неактивен ОЦИ

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 9
  • Reputation Power: 14
  • ОЦИ няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 03 Януари, 2017, 06:57:05 »
Ако има поръчка, ще се включа за късата карбонка с кожената кания

Неактивен dobromirtnv

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 212
  • Reputation Power: 53
  • dobromirtnv няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 03 Януари, 2017, 09:50:30 »
Един брой от 140 мм, без кания, ако може :) За предпочитане неръждавейка, но може и карбонка.

Неактивен Evgeni Anev

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 90
  • Reputation Power: 1186
  • Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!Evgeni Anev води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 03 Януари, 2017, 16:34:27 »
И моя мерак е за 140 мм карбонка. Сериозен съм, наистина бих се включил в групова поръчка.
Явно обаче се оформят две отделни поръчки - за по-късо и по-дълго.
Es gibt probleme, die kann nur Heckler & Koch losen...
There are problems only Heckler & Koch can solve...

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!ellecktro води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 03 Януари, 2017, 19:13:53 »
Значи вече сме двама желаещи за късия вариант с ръждаемата стомана. Аз съм си дал мейла на сайта, за да ме информират, когато има наличности. Щом разбера веднага ще пиша в темата и трябва бързо да реагираме, защото четох, че ръждивите бързо свършват. ;) Може и на ЛС да се разберем.

Колега, аз не мога да се включа в организацията на групова поръчка, понеже комуникацията ми на друг език, освен родния ми е равна на нула! Ако се нагърбиш с организирането ще си ебати и пича! От моя страна може да очакваш сериозно и коректно отношение - щом съм казал, че го искам значи...мъжка дума!
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2215
  • Reputation Power: 21441
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 03 Януари, 2017, 19:15:53 »
Аз до колкото видях, първата-втората седмица на Фверуари би трябвало да има ръждилници  *palec*
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 03 Януари, 2017, 19:56:53 »
Абе тези американци, защо са по-облагодетелствани от нас :D На шестата минута и четиридесета секунда, този с лигавата прическа казва, че струва "фифти файв доларс". Финландия знам, че е била част от Русия, да не би сега да е част от УСА :)

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 03 Януари, 2017, 20:10:11 »
Нямам калкулатор под ръка, но ако е взел само ножа и без кания, то цената в евро ако не се лъжа беше 40 евро, което би трябвало да е фифти файв доларлс.  ;) А и в тази цена не включва доставката, защото и аз го гледах преди време този клип и той споменава доставката отделно като разход. Това е единственото, за което се сещам.
Най-доброто предстои!

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1173
  • Reputation Power: 5573
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #39 -: 03 Януари, 2017, 21:43:22 »
Бе с кания каза, че е 55, а без 30$
Аз пробвах да отворя сайта през ЮС прокси и ми даде:
Не знам отде ги е взел тези цени, не се предлагат по други сайтове.
Ако някой US базиран (Росен Косев :) )има желание, може да пробва.
Някой говорил ли е за отстъпки, шипинг и плащане?

Неактивен Ivolution79

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 34
  • Reputation Power: 16
  • Ivolution79 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 03 Януари, 2017, 22:11:40 »
Пишете ме и мен за един 140 mm ръждилник без кания засега.  А в клипа се вижда страницата на сайта и  цена 55 $ .цепеницата не я коментирам :)

« Последна редакция: 03 Януари, 2017, 22:17:33 от Ivolution79 »

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 541
  • Reputation Power: 7832
  • Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 03 Януари, 2017, 23:34:24 »
Абе тези американци, защо са по-облагодетелствани от нас :D На шестата минута и четиридесета секунда, този с лигавата прическа казва, че струва "фифти файв доларс". Финландия знам, че е била част от Русия, да не би сега да е част от УСА :)

Много е просто за обяснение.
 Първо, Не ми се рови да го проверявам, но най-вероятно има нулево мито за внос от Финландия. А и дори да има някакво мито то е символично, защото ножовете попадат в някаква категория на неща необходими за бита.
 Второ, данакът върху продажбите /нещо като нашето ДДС/ в различните щати на САЩ варира между 0 и 10 процента. най често е 3-4 процента. За калифорния е 7%, а има 4-5 щата дето е 0
 Трето, В световен мащаб, единствено Мексико и Чили имат по-ниски данъчни нива  от САЩ. Говоря за нормални държави, не за островчета или такива с население колкото Дупница
 Четвърто, всички производители имат специални цени за Щатският пазар само и само да продават там. Няма по-голяма реклама за един продукт от това да бъде купуван от Анмериканците
 Пето, Най-ветоятно цената е от някой дилър, който не плаща такива пари на финландците със сигурност. Едва ли американският брат ножар си го е поръчвал във Финландия, дори да е така цените за доставка  нямат нищо общо с нашите. Цена от 10-13 долара си е нормална, а има и по-ниски
Шесто, от доста време Евро/ долар е под 1:1,12 което значи че 40 Евро са максимум 45 долара
Само не мислете че живота в САЩ е цветя и рози, защото там ти измъкват парите /и то още преди да си ги получил/ по десетки други начини. И за тях 50 долара са си 50 долара както и за нас. Па може и повече да са..
Най тъмно е под лампата

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
« Отговор #42 -: 04 Януари, 2017, 00:18:05 »
Брей, успях да го докарам до 55УСД :)

Не се радвайте чА толко, имам усещането, че за износ извън ЕУ, махат ДДС-то, или по-скоро слагат нулева ставка:
 6. ДОСТАВКИ ОБЛАГАЕМИ С НУЛЕВА СТАВКА
За група доставки ставката на данъка е 0%, т.е. липсва реално начисляване на данъка. За разлика обаче от освободените доставки, предприятието има право на данъчен кредит за покупките, свързани с последващи доставки с нулева ставака.
С нулева ставка се облагат следните доставки:
 - Износ на стоки извън ЕС – Доставчикът трябва да разполага с определени документи, доказващи че износът е реално осъществен;

Другото са преразкази по картинка :)
« Последна редакция: 04 Януари, 2017, 00:22:57 от dtz »

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 04 Януари, 2017, 00:35:51 »
Аз днес сутринта им писах и ги питах какви са условията за отстъпки и цените за транспорт до БГ. Да видим какво ще отговорят. Не очаквам кой знае какво намаления. Нали няма да взимаме кита  с цепеницата Хаха?

Най-доброто предстои!

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 04 Януари, 2017, 00:37:20 »
Нямам никакъв опит с подобен тип масова поръчка,така че по-старите съфорумци да дават ъкъл в темата.

Най-доброто предстои!

Неактивен dobromirtnv

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 212
  • Reputation Power: 53
  • dobromirtnv няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 04 Януари, 2017, 00:58:37 »
Освен да заявим някаква по-голяма бройка, дори отколкото сме потвърдили в момента. Като видят добра цена, още много колеги ще се навият :)
Всъщност и да не дадат оферта, най-малкото от доставката ще се спести като си я поделим.
« Последна редакция: 04 Януари, 2017, 01:03:14 от dobromirtnv »

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 04 Януари, 2017, 13:53:44 »
Днес получих отговор от сайта. Предлагат ни еднократно отстъпка от 15%, валидна в рамките на една година - или до края на тази година реално. Така, че като дадат сигнал, че има ръждавейки трябва да направим обща поръчка, за да ползваме отстъпката. Трябва тези дни да се преброим и да си направим списък.

За доставката още нищо не са ми писали, но аз влизах в цените на Финландските пощи и до колкото успях да разбера цента за пратка до 2 кр. в зона 2, която е България за тях излиза към 25 евро. До 5 кг беше 30 евро и така. Това е доставка до най-близката пощенска станция до адреса на получателя.

Най-доброто предстои!

Активен ra6ko_

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 33
  • Reputation Power: 34
  • ra6ko_ няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 04 Януари, 2017, 14:56:17 »
Бройте ме и мен с по един брой от 110мм и 140 мм,ръждилници.

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 04 Януари, 2017, 15:13:56 »
Колеги, тъй като нещата отивата в посока организация за поръчка в някакъв момент и за да няма спекулации относно отстъпки получени от сайта Варустелека по мое запитване ще препратя кореспонденцията и оригиналния мейл с информацията получена от тях за стойността на остъпката на някой от колегите пишещи в този пост. За целта нека някой от вас ми даде мейл, за да му препратя кореспонденцията. Правя и го за мое успокоение - целта е да има прозрачност на процедурата хахаха, да не си помисли някой, че имам някаква користна цел от тая поръчка.

Моля само колегата, на който ще го изпратя да не използва купона за отстъпка по друг повеод отделно, тъй като е даден еднократно и веднъж използван няма да можем да го използваме за общата поръчка. Много написах и трябва да работя. Чакам някой от вас да ми прати мейл, за да препратя отговора от сайта.
Най-доброто предстои!

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
    • ОБК
« Отговор #49 -: 04 Януари, 2017, 15:45:00 »
Име                            Модел                       Кания

1. Grizzly         Terava Jaakaripuukko 110           да
2. dok_vd   Terava Jaakaripuukko 110   да
3. ellecktro   Terava Jaakaripuukko 110   да
4. Божо           Terava Jaakaripuukko 140   да
5. peachlover   Terava Jaakaripuukko 110   не
6. centrum   Terava Jaakaripuukko 110   да
7. ОЦИ           Terava Jaakaripuukko 110   да
8. dobromirtnv   Terava Jaakaripuukko 140   не
9. Evgeni Anev   Terava Jaakaripuukko 140   да
10. Ivolution79Terava Jaakaripuukko 140   не
11. ra6ko_   Terava Jaakaripuukko 140   да
12. ra6ko_   Terava Jaakaripuukko 110   да
13 dtz        Terava Skrama bush knife 240       не
Проверете се, да не станат грешки.

п.п Peachlover, писах те без кания, защото не видях за ляво носене.
« Последна редакция: 04 Януари, 2017, 15:54:51 от dtz »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice