Автор Тема: Ножовете, които сме купували по няколко пъти. Защо?  (Прочетена 6645 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 494
  • диагностициран
Ножовете, които сме купували по няколко пъти. Защо?
« Отговор #25 -: 01 Февруари, 2018, 16:05:26 »
Леле каква яка тема се заформи. Евала, Дани за идеята да я откриеш. Сега по въпроса.

Някой от нас както виждам са по-емоционални, други по-прагматични. Аз си падам от по-емоционалните и по-импулсивните. Ето ги моите ножове, които съм купувал по няколко пъти, тъй като първия път са оставили явно дълбока "следа" в моето съзнание, та се е наложило пак да си ги взема:

1. Рат 1 АУС8- три пъти го продавам. Сега го имам за четвърти път. Всеки път, като го продавах този работен кон съжалявах и знаех, че пак ще си го взема.

2. БМ Адамас - имах два, продадох ги и сега пак го искам. Не мога без него....  :D

3. Фолки А1 - първия бартеросах с един многоуважаван наш колега с ясното съзнание, че пак ще го имам. Е, миналата седмица го заприходих и него.

4. Спайдерко ПМ2 - имам го за втори път. Първия път нещо не ми допадна, но след време се вразумих и сега го имам отново, и много му се радвам.

Имам чувството, че скоро към тази тема ще прибавя ЗТ 0200, зашото го продадох и ми липсва...  :'( - просто си падам по груби фолдъри.

Това е от мен...засега.  *palec*

Най-доброто предстои!

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 284
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 01 Февруари, 2018, 17:29:58 »
Леле каква яка тема се заформи. Евала, Дани за идеята да я откриеш. Сега по въпроса.

Някой от нас както виждам са по-емоционални, други по-прагматични. Аз си падам от по-емоционалните и по-импулсивните. Ето ги моите ножове, които съм купувал по няколко пъти, тъй като първия път са оставили явно дълбока "следа" в моето съзнание, та се е наложило пак да си ги взема:

1. Рат 1 АУС8- три пъти го продавам. Сега го имам за четвърти път. Всеки път, като го продавах този работен кон съжалявах и знаех, че пак ще си го взема.

2. БМ Адамас - имах два, продадох ги и сега пак го искам. Не мога без него....  :D

3. Фолки А1 - първия бартеросах с един многоуважаван наш колега с ясното съзнание, че пак ще го имам. Е, миналата седмица го заприходих и него.

4. Спайдерко ПМ2 - имам го за втори път. Първия път нещо не ми допадна, но след време се вразумих и сега го имам отново, и много му се радвам.

Имам чувството, че скоро към тази тема ще прибавя ЗТ 0200, зашото го продадох и ми липсва...  :'( - просто си падам по груби фолдъри.

Това е от мен...засега.  *palec*
Залагам бутилка Джак,че до 6 месеца пак ще купиш Есе-6  8)

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 01 Февруари, 2018, 17:36:54 »
Залагам бутилка Джак,че до 6 месеца пак ще купиш Есе-6  8)

Трудно, много трудно. Фолкито го измести успешно в душата ножоманска, но никога не казвай никога...

Томатаааа,...приемам залога и хвърлената ръкавица.... :nabira:
След 6 месеца един от двамата ще пие малък Джак(само нека Джака да е малък). Пък защо да не го пием в добра компания на заслона Рай......Найс, а!

Нека броенето да започне сега...1 февруари - ден 1....имаме и свидетели.  :yahoo:
Най-доброто предстои!

Неактивен barba

• Старо куче
  • Публикации: 253
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 01 Февруари, 2018, 17:46:26 »
Ицее купи 6-цата бе, нема те мъчим с пиенето на джак-а - приятели сме, ще те отменим!  :nabira:
...Иисус идва, прави се на зает...

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3780
« Отговор #29 -: 01 Февруари, 2018, 18:06:01 »
По-добре си купи друг нож, едно и също е супер скука.

Активен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 985
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 01 Февруари, 2018, 19:03:42 »
Три броя Спайдърко Тийнейшъс. Първият ми добър фолдър. Сега нямам, но като видя някой и сърцето ми трепва.
И три броя Милитари. Първият ми класен фолдър. Имах с черна Г10, после си взех с камуфлажната Г10. Сега имам с карбон и титан, стомана S90V. В сравнение с базовите модели е с 2-3 мм по-дълго острие и по-тънко скосен преди вторичния скос.
Друг, за който съжалявам като се сетя е ZT 0562. Имал съм и с Елмакс и Г10 и с М390 и карбон. Продал съм ги по ред причини, но съжалявам, че не съм намерил друг начин за набавяне на финанси.

Активен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 190
  • Стоманено-мозъчно разстройство
« Отговор #31 -: 01 Февруари, 2018, 21:47:17 »
Всеки, който по-горе писал в темата, има или причина, или интересен повод, или собствена логика логика. За това да звънна и аз без да ме натискат  :D
1. 3 или 4 викториноксчета. С тях и с венгерите проходих при марковите сгъвайки. Докато се науча как да ги нося, съм ги изгубвал/подарявал без да искам на някой  и то по няколко пъти :D За това съм си ги купувал отново.
2. По 2 пъти Mcusta Tsuchi Large и сгъваемия Gerber Gator, защото баща ми реши, че му харесват и трябва да ги "приватизира" от мен  ;D. Жив и здрав да е човека. Грам не ми се свиди. Той ги сменя и разнася по джобовете си, когато и който нож му хареса за в момента за ЕДЦ  :D.
3. Паяк Милитари два пъти. На първия му счупих острието от неопитност и просташка употреба.
4. Паяк Парамилитъри 2 също два пъти. Като цяло много харесвам повечето модели на паяците. ПМ2 е една от малкото ми грешни и прибързани покупки. Много ми хареса на картинка. Като пристигна ми пасна в ръката. Мой тип нож, мой тип острие но.... но пустото компрес/ор лок заключване... еми не си паснахме и не му свикнах... Подарих го на един приятел левичар. Нищо не разбира от ножове, но компресорския лок му е страшно удобен с лявата ръка  :D. Почти не го ползва, но всеки ден не се разделя с него и не излиза от джоба му  :D  Втория ПМ2 го купих просто за бройка за колекцията. Стоя доста дълго време, докато не го размених  :D
5. Glock 78 и 81. Имам по една бройка от двата, но като пренебрегна триона на 81, ги броя за две еднакви покупки. 78 ми е първия марков фикс, който си купих. За това имам особен сантимент към него  *нинджа*
6. По няколко пъти, сложени под общ знаменател, Мори/Бахо/Хултафорс. В момента имам около 10 и още толкова са заминали на боклука  :D Поради ниската им цена, си позволявах в един по-ранен етап до насита да издевателствам с тях, докато се накефех на собствения си брутализъм при неправилна и безумна /зло/употреба  :D Съответно по някое време острието или част от него се отделяше по необясними за мен причини  :D
« Последна редакция: 01 Февруари, 2018, 22:28:42 от nacmopa »
"Тежките времена раждат силни хора. Силните хора раждат лесни времена. Лесните времена раждат слаби хора. Слабите хора раждат трудни времена". (Чингиз Хан)

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 01 Февруари, 2018, 22:01:11 »
момчета, мен тая тема наистина ме изуми! ей тука всички сме сериозни хора, ама виждам пишат и такива които за мен са доказали се с поведението си сериозни мъже.. аз примерно доста често си купувам еднакви дрехи - риза, панталон от любима шивачница, като се износят, същия модел и цвят ясно. ама да продам нож щото не ми харесва  (е да не дава господ поради липсна на финанси за нещо наистина важно), пък после пак да си го купя  :???. ебаси катарзиса  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1140
  • често подпийнал
« Отговор #33 -: 01 Февруари, 2018, 22:33:03 »
Изумява ме че булшинството заприхождат по няколко пъти едни и същи модели, но и аз 2 пъти продавам Брадли 2 и двата пъти си го прибирам в джоба. Предполагам че ако го бях продал щеше да ме е също толко яд колкото и за Бенчмейд 581.

аз примерно доста често си купувам еднакви дрехи - риза, панталон от любима шивачница, като се износят, същия модел и цвят ясно. ама да продам нож щото не ми харесва  (е да не дава господ поради липсна на финанси за нещо наистина важно), пък после пак да си го купя  :???. ебаси катарзиса  :nabira:

Аз съм същия, за хладно време имам 4 еднакви чифта дънки, 4 еднакви блузи с дълъг ръкав и 4 еднакви качулати. За лятото по същия начин но с панталони и фанелки. Всичко чисто черно, тук таме се помнята някоя метълска или фирмена фанелка но предимно се обличам по униформа. Не обичам промяна и не веднъж близки са ме питали дали си сменям дрехите с тон "Абе ти переш ли изобщо?"  :D Общо взето харесам ли си нещо купувам по колко има и нося до скъсване.

Неактивен partisan

• Напреднал
  • Публикации: 60
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 02 Февруари, 2018, 00:19:15 »
Много хубава тема!
Никога не съм продавал нож. Аз нямам и много де. Пък и повечето са ми я с някаква история, я подарък.
Мога да хвана бас, че над 90% от съфорумците са имали и имат Мора, Бахко или Хултафорс. От тях поне 90% са подарявали повече от един. Тия ножчета си бяха революция за времето и още са яки. Зарадвали са много приятели на членове на ножарските ни форуми през годините.
Подарил съм поне 5. Запазих първия - Мора Фрост, преправил съм канията за ползване под вода. Това ми е първия нож в зряла възраст. Имам и един Хултафорс неръждавейка.
Интересно е обаче, при класните ножове какви ги вършите...

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 915
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 02 Февруари, 2018, 03:14:47 »
Много хубава тема!
Никога не съм продавал нож. Аз нямам и много де. Пък и повечето са ми я с някаква история, я подарък.
Мога да хвана бас, че над 90% от съфорумците са имали и имат Мора, Бахко или Хултафорс. От тях поне 90% са подарявали повече от един. Тия ножчета си бяха революция за времето и още са яки. Зарадвали са много приятели на членове на ножарските ни форуми през годините.
Подарил съм поне 5. Запазих първия - Мора Фрост, преправил съм канията за ползване под вода. Това ми е първия нож в зряла възраст. Имам и един Хултафорс неръждавейка.
Глей ся :) Аз имах и Мора Класик, и Бакхо... Но ги дадох на баща ми, защото човекът, като се пенсионира, започна ударно да гледа животни и съответно да ги коли и разфасова. Преценката, че тези ножове са "неговара игра" се базира на това, че са евтини и няма нужда от специални умения за поддържане правилния ъгъл на заточване.Дадох му и не скъпите словенски брусчета и баща ми щастливо ползва тези ножове. Но, класните ножове... Това е друга бира. Склонен съм да дам на някой да реже с тях, но за заточването.... С времето натрупах точила, а и малко знанийца по въпроса. Все още има какво да науча, но предпочитам да се пробвам сам със заточването на ножовете си. Не отричам, че е имало случай, в който предпочетох уменията на човек от форума- Кериди, който се справи със заточването на мой нож по начин, по който разби илюзиите за собствените ми умения :) Но се отплеснах от темата. По мое мнение ножовете на Мора, Бакхо, Хултрафорс и др. подобни, са продукт, характерен за потребителското общество. Евтини материали,лесна поддръжка,което води до изгодна заменяемост, но и липса на индивидуалност. Няма го усещането за "твоя" нож, ножът, който си наследил от някой и искаш да оставиш на децата си. Да, не е нещо рационално, но хората сме такива :). Та, мисля, че тези ножове не бива да се броят. Те са просто консуматив, който неизбежно се купува няколкократно във времето... ;)

„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1036
  • Дърт на орел!
« Отговор #36 -: 02 Февруари, 2018, 09:43:17 »
Много хубава тема!

Никога не съм имал нож от изброените марки.  :D
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1294
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #37 -: 02 Февруари, 2018, 12:36:20 »
момчета,......
Бат Дидо, навремето, кат бях млад :D имах една дама, дето много пъти я отказвах и след някой друг ден отново заприходявах. Любов, ко да прайш...

Аз само един Spyderco Stretch съм продавал-купувал.  :chukane:

Неактивен Желязко

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 19
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 02 Февруари, 2018, 13:26:30 »
ах любов живо E.............. ;D

Неактивен Георги

• Старо куче
  • Публикации: 72
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 02 Февруари, 2018, 13:51:34 »
Предвид това, че ножовете с които се сдобивам напоследък са минимум на 50 години, купувам същите, само ако са в по-добро състояние от предишните. Или е същия модел, ама от друг производител, или друга година...Или щото ме кефи да имам два... или 3. И все си викам тия тук дето се повтарят трябва да ги разчистя, ама не днес, другия месец, евентуално, ако е светло.  :headbang:

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 03 Февруари, 2018, 00:03:06 »
Бат Дидо, навремето, кат бях млад :D имах една дама, дето много пъти я отказвах и след някой друг ден отново заприходявах.
И аз си направих такава асоциация в началото, но не ми се видяха сравними нещата  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 03 Февруари, 2018, 13:39:23 »
Ицее купи 6-цата бе, нема те мъчим с пиенето на джак-а - приятели сме, ще те отменим!  :nabira:

Няма пък!

Sent from my iPad using Tapatalk
Най-доброто предстои!

ArmsBG OlightBG Batteryservice