Автор Тема: КУЦИ ОФЕРТИ!  (Прочетена 20349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 471
  • диагностициран

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1294
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #126 -: 16 Януари, 2019, 21:22:14 »
От емаг и обувки.бг беж и не поглеж назад

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 250
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #127 -: 17 Януари, 2019, 08:58:03 »
Какво им има на обувки.бг? Аз съм пазарил от тях 4 пъти и съм доволен. Вярно, че като пуснат нов модел надуват цената и след това го пускат на нормална цена (уж намален), но мисля, че всички го знаят този маркетингов похват ... Винаги може да ги върнеш в 30-дневен срок, ако нещо не ти хареса.
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1294
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #128 -: 17 Януари, 2019, 13:52:08 »
Отказаха гаранция... на фабричен дефект, имам чувство, че не поглеждат бройката преди да изпратят, ако мине-мине.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #129 -: 17 Януари, 2019, 14:46:32 »
За пръв път чувам, че са отказали гаранция, но е добре да се знае де, да си имаме едно наум. Това на чисто нови обувки или на ползвани?
Доколкото знам фирмата е полска и май пращат директно оттам. Имат и някакъв телефон във Варна логистичен център ли, какво ли ...
« Последна редакция: 17 Януари, 2019, 15:04:47 от AFA »
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 790
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #130 -: 17 Януари, 2019, 14:52:09 »
Обувките не ми се е налагало да търся гаранция. Другото - добре засега.

Емаг - ДГД. Много са зле. И не им пука за клиента. Само гледат да си пробутат боклуците.

Неактивен момчил

• Редовен
  • Публикации: 57
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #131 -: 17 Януари, 2019, 19:33:30 »
Universum, харесах си един портфейл от емага. С такива стоки проблем имал ли си?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Неактивен Кубинеца

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 65
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #132 -: 18 Януари, 2019, 12:56:58 »
Емаг - ДГД. Много са зле. И не им пука за клиента. Само гледат да си пробутат боклуците.
Това съм го чувал много пъти, но личния ми опит е коренно различен. Имам само 3 по-сериозни покупки, но обслужването им винаги е било на задоволително ниво. Бях си взел един разопакован телефон (леново А7010 за 240лв.). Телефона правеше проблем и мислех да го пращам за ремонт, но момчето от колцентъра им почти в прав текст ми каза, че е  по-добре да го върна и да си взема парите ( нямаше 30 дни от покупката). Изпратиха ми куриер до желан от мен адрес и без проблеми върнах телефона и си получих парите обратно.
От черния петък си взех една колонка Анкер румънски магазин, техен партньор . След като 4 дни нямаше движение по поръчката звъннах на колцентъра им и си изплаках мъката. Момичето с което говорих ми звънна след 1 час даде ми номера на товарителницата и ми каза до къде е стигнала пратката. А можеше просто да ми каже, че имат много поръчки и да си чакам.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #133 -: 18 Януари, 2019, 13:09:31 »
Аз също имам 2-3 нормални покупки.
И една осрана от тях, с извинение.
С набутване за мен. Затова ги благославям.

Неактивен scorceni

• Ножевик
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 169
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #134 -: 18 Януари, 2019, 14:07:52 »
От емаг имам 2 ТБ външен диск от 4 години и нямам никакви оплаквания от качеството на продукта.
Добре тренираните рефлекси са по-бързи от късмета

Неактивен AFA

• Старо куче
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #135 -: 18 Януари, 2019, 14:15:16 »
То, лайното може и да е малко, но на никой не му се яде повече от кацата с меда след като е влязло вътре ... Обикновено обратната връзка им куца на тия чужбински магазини, понеже са циции и не им се дават пари за развитие на нормални кол центрове. От това им страда търговията, но явно може и така у нас. Докато ни е такава потребителската култура и пазарът ни ще е такъв ...

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 490
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #136 -: 18 Януари, 2019, 14:23:20 »
Еми да си кажа и аз опита с ЕМАГ, като сме ги захапали. Имам няколко поръчки и всички бяха ок, последната беше по миналата година(2017) от черния петък - печка Електролукс. На края на ноември месец(2018) спря да заграва когато я пуснеш с вентилатор, обадих се в ЕМАГ и ми пратиха техници на адреса. Техниците диагностицираха един изгорял реотан и казаха, че щом работи без вентилатор няма да я вземат и да я ползваме а те ще поръчат нов реотан и като пристигне ще го монтират на място. След 2 седмици и нещо се обадиха отново от ЕМАГ и казаха, че няма възможност да се ремонтира понеже реотана не е наличен и дадоха опция да се върне или замени с друг продукт от сайта им. Пуснах заявка и ми се обадиха, да я опаковам защото куриер ще дойде да я вземе. Благополучно на 27.12 куриера се обади и се започна трескаво търсене на картони за да докараме някаква опаковка а е нормално за година човек да не пази нищо от оригиналната такава. Както и да е - куриера я взе и след като попитах по телефона, каква е процедурата оттук нататък Емага ми казаха, че печката ще пътува за Румъния, където румънските техници ще я гледат и ако потвърдят присъдата ще започне процедурата по връщане/замяна. Това разбира се ми върза ръцете да купя нова печка, понеже не знаех дали в крайна сметка някой там няма да я ремонтира и да ми я върнат и да се окажа с две печки. Този пенеделник ми се обадиха, че е потвърдено и поисках сумата да ми се върне. Тази сутрин 18.01 благополучно я получих в сметката си. Всичко завършва добре, като изключим ужасното неудобство да я караш толкова време без този уред, който в къщи се ползва всекидневно. Приятел поръча оттам телефон Меизу и пристигна китайска версия (да се разбира само с английски и китайски, куп китайски приложения и без Play store).... Общо взето смесени чувства имам там и не бих се заигравал да поръчам повече нещо скъпо...
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #137 -: 18 Януари, 2019, 14:55:55 »
Последната ми поръчка беше от прилепените търговци в тяхната платформа.
Изрично попитах, продуктът оригинален ли е, като поръчвах.
Пуйката потвърди, после ми изпратиха долно менте. Добре, че беше с опция преглед и хартисах с транспорта в двете посоки.
Като им се оплаках, не реагираха. Всъщност казаха, че не можело да се оплаквам.

Та ако купувате от техните продукти, не от някой търговец, от наблъсканите вътре като в Али експрес, може и да е добре долу горе.

Но тия търговци не подлежат на никакъв контрол, нямат никакви рейтинги, които да те ориентират.

Като напиша коментар по съответният продукт, коментарът се трие. И така.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 653
  • ursus cosmatos
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #138 -: 18 Януари, 2019, 14:57:37 »
В Била също от време на време продават месо, с изтекъл срок на годност.  :ras:

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #139 -: 18 Януари, 2019, 15:44:26 »
Била, ще се отклоним от ножарската тематика малко, ама.. От топлата витрина, последно и наистина за последно ми продадоха манджа с къдрави косми вътре и парчета стоманена тел от телена гъба.

Това в една опаковка само. Две в едно. Вече гледам да купувам неша, които няма начин те да са ги пакетирали в магазините им. Ъъъ тел от гъба и друг път са ми продавали.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3780
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #140 -: 18 Януари, 2019, 17:18:39 »
Ъъъ тел от гъба и друг път са ми продавали.
Грижат се за добрия ти Хемоглобин, разбираш ли!

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1140
  • често подпийнал
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #141 -: 30 Януари, 2019, 17:32:57 »
Емаг са легендарни мошенници.

Колега поръча компютър от Емаг на черен петък. Доиде с дефектна видео карта. Върна го, оправиха го, и му го доставиха със счупен стъклен панел, при което отговора беше "То така си беше". Върна го отново, от до ден днешен няма развитие.

Като си търсех нов смартфон преди година, попаднах на "Разопакован - нов" Самсунг А5, два реда по надолу пише че има драскотина, обаче нали "нов" . Цената беше обявена с 30% по ниска. В Теленор и Ментел чисто нов, без договор, отключен, на същата цена. В други магазини беше с 100-120лв по ниска. Е па как аджеба апарат втора ръка ми го продават на по-висока цена от нов?

Колега на баща ми поръчва печка на черен петък, като поръчката се забавя над 2 седмици. Канселира и съответно му връщат парите. След пще две седмици му пристига печката от Емаг, а те така и не си я потърсиха.

Тия трябва да се забранят със закон а отговорните да се кастрират.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 563
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #142 -: 30 Януари, 2019, 17:48:05 »
Колега на баща ми поръчва печка на черен петък, като поръчката се забавя над 2 седмици. Канселира и съответно му връщат парите. След пще две седмици му пристига печката от Емаг, а те така и не си я потърсиха.
Е, това не е зле, нека им спестим кастрацията  :D 
Аз досега не съм удрял греда с покупки от там, а пък допреди няколко години бяха отлична компания за нашите ширини. Човек винаги може да иде при Пеевски и подобните, ако толкова мрази румънците.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1140
  • често подпийнал
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #143 -: 30 Януари, 2019, 17:57:45 »
Това беше най-хуманното което се сещам на момента. А Пеевки няма нужда, не мисля че майка му може да извади толкова пари, че да го ожени.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 563
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #144 -: 30 Януари, 2019, 18:15:05 »
 :D

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 471
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #145 -: 30 Януари, 2019, 20:51:22 »
Страницата започва с мое плюене по въпросния емаг, айде и нещо положително, което се сетих-преди година бях поръчал мултимедиен плеър от тях, нямаше проблеми по доставката, но с плеърчето не се разбрахме нещо(по-умно е от мен) и го върнах без проблем по доста лесен, "безконтактен" и неангажиращ начин, като след няколко дни(седмица може би) си получих и паричките по сметка.
Но за промоции, черни петъци и подобни, даже и не си правя труда да разгледам сайта!

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1995
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #146 -: 30 Януари, 2019, 21:25:12 »
Не мога да ги разбера тия онлайн магазини ? Като си плащаш, няма проблем да е с наложен платеж, като ти връщат парите, трябва да сметка ??? Не могат ли га ти ги върнат с Еконт, отново ?!?

Неактивен Кубинеца

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 65
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #147 -: 30 Януари, 2019, 21:45:34 »
Не мога да ги разбера тия онлайн магазини ? Като си плащаш, няма проблем да е с наложен платеж, като ти връщат парите, трябва да сметка ??? Не могат ли га ти ги върнат с Еконт, отново ?!?
Когато плащаш кеш наложения платеж на онлайн магазина му се превеждат по сметка от куриера. За да ти върнат парите кеш по куриер някой трябва да иде до банката да изтегли пари после да иде до куриера да ти ги преведе - много по-лесно е директно да ти ги преведат по сметка.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • диагностициран
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #148 -: 31 Януари, 2019, 11:29:12 »
Емаг са легендарни мошенници.
...

И то не от вчера ...

Цитат
Намаления на увеличена база

По-голямата санкция е наложена заради рекламната кампания и намаленията, направени от eMag по време на Черния петък през изминалата година. КЗК глобява румънската компания с 4% от годишните й приходи в България за 2013 г., или 551.55 хил. лева, заради заблуждаваща реклама. Проблемът, който констатира регулатора, е, че eMag създава впечатлението, че по време на Черния петък тя прави "най-големите" намаления и продава продуктите на "най-изгодни" цени. В същото време в деня на промоцията цените на стоките, които тя обхваща, се повишават. По този начин всъщност се компенсират, макар и и частично, големите намаления или позволяват да се сложат висока отбивка от новата цена с по 50 до 70%. В сигнала до комисията се посочват конкретно осем продукта (основно бяла техника), при които е забелязана подобна практика. Според КЗК това се е случилo със седем от осемте изследвани от комисията и посочени в сигнала продукта, при които стойността им е увеличена в деня на промоцията, а при осмия това е направено два дни по-рано.

Антимонополният регулатор счита, че е невярно твърдението на рекламата за "най-голямото намаление", защото "отстъпката и съответно окончателната цена за потребителя е начислена върху предварително завишената първоначална цена на съответния продукт в сравнение с цената, която е имал ден преди кампанията", пише в становището на комисията. Според КЗК по този начин "клиентите на дружеството са подведени, че купуват съответния продукт на най-ниската цена".

В становището на "Данте интернешънъл" в документите на КЗК се посочва, че увеличението на цените на обявените в сигнала продукти е незначително, а при единия от тях е допусната техническа грешка при формирането на цената. От компанията допълват, че при други продукти на миналогодишната кампания "Черен петък" е било направено точно обратното – в деня на промоцията базовата цена е била намалена. Антимонополният регулатор посочва, че увеличението не е толкова незначително, но в публикуването на сайта на комисията решение конкретните стойности са заличени.

1+1=1?

Другата санкция, която налага КЗК на "Данте интернешънъл", е за 206.8 хил. лева, или 1.5% от годишните приходи. Тя е за рекламната кампания от март тази година "1+1 гратис Tassimo", при която eMag предлага на потребителите при закупуването на две кафе машини Bosch Tassimo едната да я получат безплатно. От комисията смятат, че предоставянето на втора идентична машина като добавка е недопустимо от закона. В него според регулатора е упоменато, че подобни бонус добавки при закупуването на даден продукт могат да се направят в три случая. Първият е за рекламни предмети с незначителна стойност и с ясно посочване, че става въпрос за рекламна кампания. Вторият е за предмети или услуги, които са принадлежност към съответната закупена стока, а при третия става въпрос при продажба в големи количества или на едро. Според комисията предоставянето на безплатна втора кафе машина може да се приеме като "подарък", а не намаление, което не покрива посочените в закона критерии за такъв. От "Данте интернешънъл" се аргументират в становището си, изпратено до КЗК, че тази кампания има за цел да се продадат по-бързо залежали продукти. По думите на компанията тя е имала слаб успех, като се осъществени само шест сделки.

Статията е от 2014г., но тези практики продължават и до днес, макар и в по - замазана форма.

За 2013г. румънците резлизират 13.78 млн. лв . приходи от продажби в България, а в същото време КЗК ги глобява с 4% от годишните им приходи в България за 2013 г., или 551.55 хил. лева, заради заблуждаваща реклама. Нищо неочаквано за тях!

Цитат
Представител на "Данте интернешънъл" коментира пред "Дневник", че глобата е очаквана, но изрази недоумение, че налагането й се обявява именно в деня на кампанията с големите намаления.

Цитат
Въпреки факта, че новината за санкцията на КЗК, наложена на eMag, дойде в петък, компанията отчете силни посещения и продажби през заветния ден. От румънското дружество обявиха, че към 16 часа в петък са направени 90 хил. поръчки на обща стойност 11 млн. лева. Това е по-добър резултат от миналогодишната кампания за Черния петък, когато eMag обяви 52 хил. закупени продукта на обща стойност от 7 млн. лева. Според изпълнителният директор на "Данте интернешънъл" това надвишава продажбите, реализирани през цялата 2013 г. до деня за големите намаления. Оборотът на компанията за изминалата година е 13.788 млн. лева, изчислени на базата на наложената санкция от 551.5 хил. лева, които са 4% от годишните й приходи. Това означава, че през 2013 г. само в деня на Черния петък компанията е направила половината от годишните си приходи.

Изводите оставам за вас ...

Цитатите са от тук: https://www.capital.bg/biznes/kompanii/2014/11/30/2429391_kzk_globi_emag_za_zablujdavashta_reklama/

Неактивен Дейвис Николов

• Редовен
  • Потребителско име: bbs_volk
  • Публикации: 52
  • диагностициран
    • Страницата ми във фейсбук
КУЦИ ОФЕРТИ!
« Отговор #149 -: 31 Януари, 2019, 12:37:18 »
Нали знаете че не е луд тоя дето яде баницата  :D
Напълно нормално е като купуваш нещо онлайн да свериш цената на няколко места, особено при положение че е толкова лесно и бързо и като не ти харесва - просто не купувай. В е-маг продават както самите е-маг така и много други търговци. Моите наблюдения са че цените на стоките, предлагани от е-маг са добри, а тези от другите търговци на сайта - завишени. Когато си купувах фотоапарата навсякъде беше по 900-950 лв, от маг-а го взех за 850 нов, неотварян, със същата комплектовка като на другите места. От тях имаме и ютия филипс, взета с около 20 лв по-евтино от другите места. Купувал съм и много дреболии като карти памет, флашки, кабели и т.н. Проблеми с нищо не съм имал. Малко ме дразнят като имат повече поръчки че обещават пращане примерно до 2 дни, пък го пратят след седмица.
Всичко обаче е било от търговец е-маг, не другите подвизаващи се на тяхната платформа.
Страницата ми във фейсбук - https://www.facebook.com/NikolovLeather

ArmsBG OlightBG Batteryservice