Автор Тема: Новини и обсъждане на многофункционалните  (Прочетена 4075 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 520
  • Reputation Power: 2631
  • StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
Инетесни новинки от SOG, след ледерман мини друг малък мултитул който се разгъва до пълен не съм срещал, също и концепцията за носене е интересна.

Новото от ледерман е половин скелетул - Leatherman Skeletool KBx:

...и половин Juice CS3:

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2180
  • Reputation Power: 9814
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Новини и обсъждане на многофункционалните
« Отговор #1 -: 28 Юни, 2017, 21:38:11 »
Пичове, днес прочетох, че от 2017-та Викторинокс зарязва гадния Сайд Лок и всички 111 мм ножки ще са с линер  :punk:

Тука можете да ги видите :

https://www.victorinox.com/global/en/Products/Swiss-Army-Knives/Large-Pocket-Knives/c/SAK_LargePocketKnives

Ето разликата на Аутрайдър - ясно се вижда линерът, голямата заключваща се отварачка за бутилки, шило без дупка, леко различен трион и най-вероятно ножиците са от 93 мм Пионер Х.

Ето го старият- със Сайд Лок :

Много му се бях наканил, но определено ще изчакам да вкарат новия вариант с линера  *palec*

Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен SpirovTS

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 118
  • Reputation Power: 41
  • SpirovTS няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 28 Юни, 2017, 22:06:03 »
Интересно,двуцветният Форестър-еднорък ще е без серетация на острието,а Номад-а се преименува на Пикникер.

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 29 Юни, 2017, 13:12:03 »
Писах на Найфшоп.бг кога ще имат от новите Аутрайдъри - това за мен е перфектният мултитул с инструменти, които често ползвам  *liboF*   Ако могат да ми вкарат един, директно го отнасям  :punk:

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
« Отговор #4 -: 13 Февруари, 2018, 16:53:56 »
Не знам до колко е новина, но понеже много хора се оплакваха, че Чардж е много добър мултитуул, но не му се сменят резците на клещите...

https://www.leatherman.com/charge-tti-7.html?cgid=new#start=1

Plus серия, в това число и Wave

https://www.leatherman.com/wave-10.html?dwvar_10_color=10&cgid=new#start=1

Само да сложат острие без серетация и от по-класна стомана на Signal остана...
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 365
  • Reputation Power: 1105
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
« Отговор #5 -: 28 Май, 2018, 17:31:07 »
Да покажа на аудиторията едно мултифункционално брадве от познатите ни Ганзо.

Активен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 21608
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 26 Юли, 2018, 20:37:39 »
Видео на един от новите и интересни модели на SOG - SOG PowerAccess Deluxe.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2923
  • Reputation Power: 20466
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #7 -: 26 Юли, 2018, 22:06:12 »
От това меко пиронче доста пострада.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Активен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 26 Юли, 2018, 22:20:21 »
От това меко пиронче доста пострада.
Дали е мек пиронът, не знам. Качих клипа, защото е буквално от първите по-сериозни видеа в тубата на новия модел на SOG. Иначе се видя как се наджимби.  :(

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #9 -: 26 Юли, 2018, 22:22:57 »
Клипа е супер и тулчето го бива.
Но си пострада.
Ми това им е ценното на тези клипове,пък и човека се постара добре да стане ясно кое как,адмирации.
На теб също,за споделянето.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 07 Август, 2018, 23:39:55 »
Няма Уейв и Сърдж, никаква не са я свършиши  :chukane:

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
« Отговор #12 -: 07 Август, 2018, 23:50:43 »
Едва ли ще държи добре боята на дръжките им.
На чардж АЛ може би ,но то пък един тул с тези алуминиеви дръжки...

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 671
  • Reputation Power: 692
  • peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #13 -: 08 Август, 2018, 20:45:42 »
Че те на половината модели които са показани, тази разцветка май я имаха и преди  :karane:

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
« Отговор #14 -: 21 Август, 2018, 09:51:55 »
По-конкретно Signal, OHT и Skeletool съм виждал. И то от поне година.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Активен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #15 -: 21 Август, 2018, 10:50:48 »
По-конкретно Signal, OHT и Skeletool съм виждал. И то от поне година.
Точно с тия модели стартираха с Coyote като цвят преди година или малко повече  *palec*. Иначе имаше различни други преди това, като червен Skeletool, син Wave и т.н. Пък с разцветките за Cabela в щатско е пълна лудница.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 84
  • Reputation Power: 29
  • bluereidon няма влияние.
  • The Mad Dentist
« Отговор #16 -: 22 Август, 2018, 19:57:30 »
Пичове, днес прочетох, че от 2017-та Викторинокс зарязва гадния Сайд Лок и всички 111 мм ножки ще са с линер  :punk:

Тука можете да ги видите :

https://www.victorinox.com/global/en/Products/Swiss-Army-Knives/Large-Pocket-Knives/c/SAK_LargePocketKnives

Ето разликата на Аутрайдър - ясно се вижда линерът, голямата заключваща се отварачка за бутилки, шило без дупка, леко различен трион и най-вероятно ножиците са от 93 мм Пионер Х.

(Щракни за да видиш изображението.)

Ето го старият- със Сайд Лок :

(Щракни за да видиш изображението.)

Много му се бях наканил, но определено ще изчакам да вкарат новия вариант с линера  *palec*
Божо дали лайнерлока е със сигурност по-добре от сайда на викторинокс?Хвърлил съм око на Уоркчемпа и се чудя с лайнър или от старите да бъде?Предполагам в официалния им представител има уоркчамп с лайнър?

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 22 Август, 2018, 23:05:32 »
Със сигурност!
Имал съм и двата - сайд лок е едно малко палче, което спира сгъването, не е надеждно според мен.
Но и двата вида за мен са повече допълнително подсигуряване от колкото самостоятелно заключване - имат си луфт и разчитат не самата пружина основно.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 84
  • Reputation Power: 29
  • bluereidon няма влияние.
  • The Mad Dentist
« Отговор #18 -: 23 Август, 2018, 10:00:10 »
Със сигурност!
Имал съм и двата - сайд лок е едно малко палче, което спира сгъването, не е надеждно според мен.
Но и двата вида за мен са повече допълнително подсигуряване от колкото самостоятелно заключване - имат си луфт и разчитат не самата пружина основно.
Божо а според теб заслужава ли си да се вземе Уоркчемп пред Херкулес?Разликата е само една пила,по това дето гледах.И дали ги има с лайнър лок в магазина?

Активен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 23 Август, 2018, 10:06:24 »
В Стара Загора в един магазин има Аутрайдър с линер, други модели не загледах. Хубаво е да попиташ продавача, че на повечето места са със стара стока.
Аз лично дебели ножове не харесвам, 4 слойните с ножица като Хънтсмен/Филдмастър/Аутрайдър са ми най-удобни. Ако не държах на ножицата щях да гледам и Локсмит - 4 слоен с трион и пила.

Клещите на виксовете не ме кефят, даже олово за въдица да сплескам ми беше мъка - преди имах Суисчемп и с него бях пробвал.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice