Автор Тема: Fiskars X7  (Прочетена 8768 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 442
  • Reputation Power: 118
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Fiskars X7
« -: 05 Април, 2017, 21:21:06 »
Уважаеми съфорумци,

Отдавна не съм правил ревю и това е поради две причини -
липса на нови придобивки и липса на много време да пиша за нещо старо.
И така, използвах миналата седмица промоцията на Билла и Фискарс
и си купих за 40 лева въпросната брадва - Фискарс Х7.

Мисля, че вече е малко безсмислено да се дават мерки и теглилки, тъй като
се намират на един клик разстояние, а и точността им до сантиметър и милиграм
не е определяща и не кой знае колко интересна.
По-важно според мен е личното впечатление и затова
именно с него ще ви занимая сега.

Х7 е от категорията Small Forest Axe, ако мога така да се изразя -
или иначе казано - брадва, която може да се носи и в 30-40-литрова раница,
като тежи под 1 килограм, но е по-голяма от т.нар, карвинг или ловни брадви.
Брадвата е с дръжка от изкуствен материал - FiberComp.
Това е материал, по-здрав от стомана, а същият обгръща и главата
на сечивото, което прави разхлопването в тази зона невъзможно.

Демонстрация на здравината на композита:

Така и така съм почнал с дръжката, продължавам нататък.
Почти половината е покрита с гумирано покритие, което е много
удобно, осигурява добро сцепление, а предполагам и обира вибрациите  при удар.
Накрая на дръжката има уширение, нещо като гъба,
което е липсвало при предходния модел на Фискарс Х7.
"Гъбата" е пробита и може да се прекара въженце.
Това уширение не пречи, но ако хватът е в самия му край,
е възможно брадвата да бъде изпусната.
Дръжката е куха и вътре могат да се натъпчат сървайвъл
такъми като: запалка, кибрит, памук, брезови кори, кукички и т.н.,
като всичко това може да се затапи с парцалче или скоч.
Страхотният баланс на брадвата е функция на кухата и лека дръжка.
Тя позволява общо взето 3 хвата - в края, преди гъбата;
в средата(за средно груби задачи) и под самата глава - за фина работа.

Главата и режещият ръб са покрити с доста устойчиво черно покритие,
което помага за предпазването от ръжда, а според производителя и
за намаляване на заклинването при цепене.
Доколко второто е вярно - не мога да кажа.
Скосяването е по-скоро плоско с вторичен скос,
а не традиционното за брадвите конвекс.
Предполагам Фискарсът няма да е много държелив
при  цепене на сухо дърво, но:
- това не е брадва за цепене, а за сечене;
- това е поправимо донякъде чрез конвексиране на режещия ръб.
На мен ми хареса много финото свеждане на брадвето.
Позволява прецизно рязане и направо ползване като нож.

Фискарс Х7 има много добър пластмасов предпазител.
Осигурява лесен и удобен достъп,
а заключването е сигурно чрез завъртане на един палец.

Като заключение и прелюдия към двете клипчета, ще кажа,
че съм адски доволен от покупката.
Работата с брадвата е удоволствие, доста универсална е и си струва парите.
Най-голямата й сила е в сеченето, кастренето и фината работа.
Приятно гледане!

Сечене -

Дялкане -

Едно ревю на Звяра -
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1103
  • Reputation Power: 5560
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Fiskars X7
« Отговор #1 -: 05 Април, 2017, 21:53:07 »
Хубаво ревю  :nabira:
По-знаещите - каква е разликата със Солид А6, размер и тегло са същите?

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1122
  • Reputation Power: 4731
  • iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!
  • Шопски катил
Fiskars X7
« Отговор #2 -: 05 Април, 2017, 21:58:31 »
Брадвето е номер едно, и аз го закупих най вече заради компактният размер позволяващ носене в раница!Който е пропуснал, промоцията е още в сила, така че не се чудете :nabira:

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Fiskars X7
« Отговор #3 -: 05 Април, 2017, 23:08:50 »
Хубаво ревю  :nabira:
По-знаещите - каква е разликата със Солид А6, размер и тегло са същите?
(Щракни за да видиш изображението.)

Мисля, че разликата е в оранжевото гумирано
покритие на дръжката и в предпазителя на острието.
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1139
  • Reputation Power: 3004
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #4 -: 05 Април, 2017, 23:16:49 »
Мисля, че разликата е в оранжевото гумирано
покритие на дръжката и в предпазителя на острието.
  Отговор 15:
https://bladeforum.bg/index.php/topic,5114.msg124993/topicseen.html#msg124993
Paradise is where I am.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1103
  • Reputation Power: 5560
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Fiskars X7
« Отговор #5 -: 05 Април, 2017, 23:34:30 »
Прелюбопитно - дават ги еднакви по размер и тегло.
А6 е много повратлива и работна гад - на една сбирка цепих едни борчета по метър и нещо дълги и около 15-16-17 см фи.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!iivetza внушава благоговение!
  • Шопски катил
Fiskars X7
« Отговор #6 -: 05 Април, 2017, 23:41:35 »
То има доста разлики и между старите Х7 и промоционалната ако трябва да сме точни  ;) На прима виста са еднакви но при по детайлно разглеждане и ползване може да се открият доста разлики! Старата е с някакво по устойчиво покритие или друг тип обработка на стоманата, което е сиво на цвят и е доста трудно за съсипване. Новата е с някаква черна боя, която аз лично още не съм имал възможност да тествам, но според отзиви от нета е по калпава.Другата разлика е в борда, ако мога да го нарека така, който е непосредствено след скоса на главата и е направен с цел по лесно цепене и предпазване на пластмасата на сапа. На старата е по изразен и пак се нараняваше пластмасата, а при новата е по малък и още не мога да кажа какви последствия ще има по дръжката при по интензивна употреба!? Има разлика и във вторичния скос, като на старата е по голям а на новата е по малък. Като ъгъл на заточка не мога да кажа точно каква е разликата но със сигурност я има! Относно заточката на новатаХ7 също има какво да се желае за разлика от старата, която наистина идваше свирепо заточена фабрично. Новата трябва да се мине леко на керамика за да се премахне боята и после строп за да стане оса. Не е нищо фатално но е редно да се спомене. И за последно информация от нета, че новите са една идея по меки от старите, като не знам дали се дължи на друга стомана или на промяна в режима на закаляване! Така или иначе брадвето си заслужава 40 кинта, и със сигурност не е лошо да го хвърли човек в багажника! За 80 обаче леко бих се замислил ;)

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1911
  • Reputation Power: 45608
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
Fiskars X7
« Отговор #7 -: 06 Април, 2017, 08:58:39 »
Яска страхотно представяне,брадвата е супер и за 40 лв си е подарък,даже си взех две.Аз моята я ползвам вече 4,5 пъти и съм страшно довлен много е премислена и има много добър баланс,след доста сеч даже и на твърдо дърво сериозни поражения по РР няма.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 181
  • Reputation Power: 1008
  • AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #8 -: 06 Април, 2017, 13:29:39 »
А, къде ги има за 40лв. тия брадвета? Аз ги намирам от 70 - 85лв. ...

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 361
  • Reputation Power: 44361
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #9 -: 06 Април, 2017, 13:40:23 »
А, къде ги има за 40лв. тия брадвета? Аз ги намирам от 70 - 85лв. ...

Уважаеми съфорумци,

Отдавна не съм правил ревю и това е поради две причини -
липса на нови придобивки и липса на много време да пиша за нещо старо.
И така, използвах миналата седмица промоцията на Билла и Фискарс
и си купих за 40 лева въпросната брадва - Фискарс Х7.

Поздрави !!!  :nabira:

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1180
  • Reputation Power: 334
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #10 -: 06 Април, 2017, 14:13:14 »
Признавам си, че това брадве в Била не съм го пипвал, камо ли да имам някакви впечатления от него, ама по принцип са ми малко съмнителни подобни промоции, когато някоя стока ти я подаряват на половин цена. Ще отида все пак да ги видя.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.AFA има аура около него.
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #11 -: 06 Април, 2017, 14:36:24 »
dellman, благодаря.  :) А уж четох от - до, определено ми трябва почивка ...

batveso55 - нищо им няма на промоциите, продуктите са си оригинални. Маркетингова политика му се вика. Кяр от тая работа имат и Била и Фискарс. Аз си бях купил една кухненска ножица на Berfhoff точно от такава промоция в Била и я ползвам ежеседмично вече седма година. Съжалявам, че не си купих и от кухненските им ножове тогава ...

victork

• Гост
Fiskars X7
« Отговор #12 -: 06 Април, 2017, 16:39:59 »
Добре де, извинявам се за глупавия въпрос, но Билла посещавам веднъж на три месеца. Та, ако може някой да поясни какво ще рече "на промоция"? Ако е нужно да имам там VIP карта, да имам ехограф на бъбреци, да съм събирал точки, да съм стрелял покемони между щандовете за олио и захар, значи отпадам. Може и да е офтопик, но термина "на промоция" не ми говори нищо. Т.е. какви са условията на тази промоция?

::)

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #13 -: 06 Април, 2017, 16:48:00 »
Купуваш си бира или нещо друго каквото и да е за 25 кинта, дават ти 5 точки, плащаш 40 кинта и отнасяш фискарса като куцо пиле домат.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #14 -: 06 Април, 2017, 16:51:34 »
Ето условията: https://www.billa.bg/WNBinaryWeb/112/2596978.pdf

Накратко:
Всеки 5лв. от твоята сметка = 1 промо точка. За да вземеш брадвичката за 40лв., трябва да пазаруваш за 25лв. да си вземеш 5-те точки и да отидеш на касата с брадвето. За всеки продукт Fiskars ти трябват по 5 точки за да го вземеш на половин цена.

Неактивен DIKISANA

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 75
  • Reputation Power: 37
  • DIKISANA няма влияние.
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #15 -: 06 Април, 2017, 22:09:43 »
Имам брадвата , но още не съм я пробвал - изглежда добра , гледах и клипове в нета  така ,че според мен е добра покупка .
За цената : 40лв. е на промоция в Билата , в е-bay пък струва 25 долара ... без промоция , така че преценете си какви са ни " промоциите "  .
 :nabira:

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 451
  • Reputation Power: 1609
  • servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!servantesss внушава благоговение!
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #16 -: 07 Април, 2017, 07:58:53 »
25$ по невероятно справедливия курс на пейпал си е 50 лв., така че предвид това че не чакаш а и няма шипинг си е промоция дори и по този стандарт. Към колегите, които не им се харчат +25 лв за покупка на нещо, просто да отидат до пазарските колички на Била, поне тук във всяка се търкалят по няколко изоставени стикерчета - достатъчно е да си вземете 5 и към касата (да не говорим, че на мен дори не ми взеха талончето с налепените стикери а просто ми дадоха каквото поисках)  :nabira:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
Fiskars X7
« Отговор #17 -: 07 Април, 2017, 10:18:55 »
И аз имах талони но не са ми ги искали ;)

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Fiskars X7
« Отговор #18 -: 07 Април, 2017, 12:27:55 »
Мисля, че прекалено много време отделихме на
условията на промоцията на Билла.
Не предполагах, че е от такова значение и
е трябвало да му обърна внимание.
Ако някой има желание, имам точки,
мога да ги изпратя :)

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #19 -: 07 Април, 2017, 22:18:41 »
Въпросът беше не да правим реклама на Била, а да се обсъди по принцип въпросната брадвичка става ли или не става, за да се знае заслужава ли си да я купуваме. Щото в Stayalive например има доста симпатични английски брадвички, ама отиват към 200 кинта някъде.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
Fiskars X7
« Отговор #20 -: 07 Април, 2017, 23:58:46 »
Въпросът беше не да правим реклама на Била, а да се обсъди по принцип въпросната брадвичка става ли или не става, за да се знае заслужава ли си да я купуваме. Щото в Stayalive например има доста симпатични английски брадвички, ама отиват към 200 кинта някъде.
Ще може ли да внесем малко яснота относно английските брадвички в стейалайв, щото аз лично не стоплям за какво иде реч?? За да съм по конкретен, ще кажа че според моите наблюдения, там няма английски брадви нито за 20 нито за 200 лв. ; )

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • диагностициран
Fiskars X7
« Отговор #21 -: 08 Април, 2017, 08:11:48 »
Пардон, грешката е моя. Gransfors Bruks и Hultafors бяха шведски фирми, объркал съм се дето съм гледал там мачететата на Martindale, те бяха английски.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Fiskars X7
« Отговор #22 -: 10 Април, 2017, 21:49:05 »
Леко допълнение към представянето.
Преди малко за няма и 10мин докарах брадвата
до бръснене с отскок.
Може би по 50-60 движения на страна на
фина керамика и после по 20-на на картон с паста ГОИ.
Аз съм аматьор в заточването, следователно всеки може!

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
Fiskars X7
« Отговор #23 -: 16 Април, 2017, 17:19:44 »

Активен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 992
  • Reputation Power: 1172
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
Fiskars X7
« Отговор #24 -: 09 Май, 2017, 18:39:42 »
Тази е чудна, особено за парите, които и искат.
Някой пробвал ли е голямата за цепене?
Тя е със сребристото покритие, за което говори Ивеца.
Стори ми се добра, като за цепене, но нямах време да я разглеждам по-подробно.
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice