Автор Тема: Как да патинирам 1.2379 на Менли  (Прочетена 3328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • Публикации: 1278
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
Как да патинирам 1.2379 на Менли
« Отговор #25 -: 20 Август, 2019, 18:33:24 »
Ако са леки петънцата може да се пробваш и сам да ги оправиш! Само да не е в това състояние, като на ето тези два юнака? :) Направих ги по-хубави от оригиналните след моя интервенция :) Лъскави, та чак муха като кацне върху тях шпагат прави ! Втората снимка малко е замъглена, но може да е от прекомерната ръжда под чирена! :)

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 311
« Отговор #26 -: 21 Август, 2019, 00:35:29 »
Моят съвет е да го натопиш в конска пикня от разпасана кобила, ефекта е невероятен!!! :nabira:

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #27 -: 21 Август, 2019, 10:27:58 »
Моят съвет е да го натопиш в конска пикня от разпасана кобила, ефекта е невероятен!!! :nabira:
:ras: :ras: Ще пробвам и този метод от сега нататък :)

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 240
  • диагностициран
« Отговор #28 -: 22 Август, 2019, 08:51:16 »

Тва за 10 годишен Опел дали върши работа?  ::)
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 852
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 22 Август, 2019, 11:49:26 »
Тва за 10 годишен Опел дали върши работа?  ::)
За Опел ще свърши работа и урината на някой квартален пияница. Само трябва да го почерпиш 2-3 бири и си готов. :D :D :D
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 720
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 22 Август, 2019, 12:10:20 »
С урина от бик ще държи повече ряз.

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 646
  • ursus cosmatos
« Отговор #31 -: 22 Август, 2019, 13:46:39 »
Изключително съдържателна дискусия за патинирането.

Неактивен Becko

• Войник на съдбата
  • Старо куче
  • Потребителско име: becko
  • Публикации: 336
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 22 Август, 2019, 15:06:20 »
На мен пък точно ми стана интересна
"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."
Хр. Ботев

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Напреднал
  • Публикации: 249
  • диагностициран
    • FB
« Отговор #33 -: 22 Август, 2019, 15:31:39 »
Имам нож от Танев Фемили от 1.2379 и мога да кажа ,че се държи като неръждаема!
Същата стомана на ТФК сега се предлага в стоун уош финиш.
Аз бих опитал с разтворител за ръжда.
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #34 -: 22 Август, 2019, 16:46:32 »
Изключително съдържателна дискусия за патинирането.
Да, но за сметка на това пък никой не спомена или може-би не иска да се обади и заинтересува, как ножа е станал на рижава лисица само след година използване? 

Неактивен Georgiihr

• Напреднал
  • Публикации: 28
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 22 Август, 2019, 16:52:39 »
Сигурен съм, че ако споделиш ще има заинтересовани.

Активен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 501
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 22 Август, 2019, 17:43:36 »
Да, но за сметка на това пък никой не спомена или може-би не иска да се обади и заинтересува, как ножа е станал на рижава лисица само след година използване?

Ясно се вижда, че щетата е под чирените. Или изработката куца или ножа не е съхраняван правилно.

Неактивен bluereidon

• Sparrow
  • Редовен
  • Публикации: 232
  • The Mad Dentist
« Отговор #37 -: 22 Август, 2019, 17:56:12 »
Поне на снимките ръждата е под чирените - предполагам не са лягали плътно и се е събирала влага отдолу,оттам е ръждясал така.

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 22 Август, 2019, 18:00:22 »
Като е под чирените, не се вижда.

Проблемът настъпва, като се свалят.

Това е проблемът, че се свалят чирените.

Активен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1480
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 22 Август, 2019, 18:57:33 »
Проблема е че не е направен като хората.
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен Georgiihr

• Напреднал
  • Публикации: 28
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 22 Август, 2019, 18:58:52 »
На моят другар веднага след закопуванети му свалих чирените и имаше две петънца. Ако преседят годима причерно.....

Неактивен G.E.N.

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 3
  • диагностициран
« Отговор #41 -: 22 Август, 2019, 19:10:23 »
Възможно ли е да са сваляни чирените и да са монтирани без да е почистен /подсушен/ добре? Ръждата е навсякъде, не е само по периферията!
"Ако е неправилно полиран и заточен, дори острият нож няма да реже съвършено." - Миамото Мусаши

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 22 Август, 2019, 19:16:10 »
Не съм майстор и бих искал да чуя мнението на Наско, Тинко, Гого, Маркав, Веско, Волф ножовете и да не изброявам.

Защо става така?

Интересен въпрос. Полиране ли, подложки нещо, смазване преди да се завинтят чирените?

Неактивен falcon88

• Старо куче
  • Публикации: 56
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 22 Август, 2019, 19:18:44 »
Фул танг нож с незалепени чирени и ръждаема стомана не са много добра комбинация. Колкото и да са равни повърхностите винаги може да проникне влага. Някакво смазване може и да върши работа.

Неактивен G.E.N.

• Дарител
  • Прохождащ
  • *
  • Публикации: 3
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 22 Август, 2019, 19:23:08 »
Тънък слой подходща грес, че дори обикновен вазелин, колкото да запечати?
"Ако е неправилно полиран и заточен, дори острият нож няма да реже съвършено." - Миамото Мусаши

Неактивен nobody

• Редовен
  • Публикации: 51
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 23 Август, 2019, 08:37:49 »
Ей затова не разбирам фолдър от ръждаема стомана. Знам че много хора ще подскочат, а и не съм много по фолдърите като цяло. Имам два Рат-а от AUS8, много ми хвалят закалката на Плъховете с D2... Но още му се чудя.
Добре, подсушаването ясно... Но как по дяволите да подсуша там, където е скрито? Осевия винт... Ще кажете разглобяване, смазване. Е, не мерси! Не мога да разглобявам фолдър през седмица, защото е ръждаем. Или поне аз не разбирам логиката. Чист мазохизъм е за мен. ::)

Неактивен heykel_nikolov

• www.heykelbg.com
  • Старо куче
  • диагностициран
    • www.heykelbg.com
« Отговор #46 -: 23 Август, 2019, 10:19:50 »
Проблема е че не е направен като хората.
Според мен една от причинита е точно това! Контура на ножа е изрязан на лазер, но повърхността на танга не е обработена както трябва! Тоест минавана е грубо. Всеки е виждал във вид на ламарина стоманата 1.2379 как изглежда! Седи груба и черна и шлайфането на мърлявия повърхностен слой си е зор и кушия. Много колеги които изработват ножове от тази стомана също не си правят труда да го шлайфат или зачистят. Правят режещ скос и хайде- ножа е готов! Дай парите! Петната ръжда по скоса се дължат на направата на скос от фрезата и може-би леко заглаждане по-някаквъв начин и до там! Тоест- пак финиша е груб и петната се появават след време! Чирените се демонтират и може да се почистват от време на време, но все пак българина, като изключим участниците тук много не обръщат внимание на това! На никой почти не му се занимава да разглобява и почиства! Съвсем елементарни неща за много кратко време! При мен много често са ми задавали глупави въпроси:"Ножа как да го мия и подържам"? Аз им отговарям по-същия глупав начин:"На кратката програма на пералнята- 40 минути"! :) При този елементарен модел е най-елементарната подръжка за 5-10 минути, но.....??? Въпреки че ми се е случвало при счупването на на някой професионален касапски нож с пластмасова дръжка танга да е същ в ръжда въпреки че ножа е от неръждаема стомана, но там е поради друга причина. При изливането на пластмасовите дръжки ножовете ги оставят за охлаждане във вода и тя по-някакъв начин прониква в дръжката!

Активен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 23 Август, 2019, 10:35:09 »
Не на всеки ножовете са му толкова важни.

За 99% процента от хората това е инструмент като лъжица или лопата. Аз лично не харесвам идеята за "поддръжка" която включва разглобяване и евентуално шкурене. Това не е нормално за един завършен продукт и няма как да се очаква от масовият потребител.

Затова и не бих подарил нож от D2.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #48 -: 23 Август, 2019, 12:40:11 »
Не на всеки ножовете са му толкова важни.

За 99% процента от хората това е инструмент като лъжица или лопата. Аз лично не харесвам идеята за "поддръжка" която включва разглобяване и евентуално шкурене. Това не е нормално за един завършен продукт и няма как да се очаква от масовият потребител.

Затова и не бих подарил нож от D2.
Като си прави, прави си.
И все пак, има елементарни правила за ползване и поддържане - издевателства от типа "Дай ножа да нарежа баницата в тавата", "Накълцах киселото зеле, ножа ти е накиснат в мивката", "не съм го забърсал, сори" и т.н. са много показателни и трябва да ти е ясно, че и от шпилка от амортисьор на летяща чиния да е направен, пак ще му се такова здравето...

Иначе какво не му харесваш на Д2-то? Имам една реплика на Аврора правена от Тошко преди години (от 1.2379). Не го знам как го е полирал и как му е баял, ама за толкова години (поне 4), нито ръжда, нито патина съм видял по него.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Активен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 23 Август, 2019, 13:27:26 »
Нямам нищо против, имал съм няколко ножа с нея и като цяло ми допада, но не за сгъваем нож :)

Проблемът е, че ръждясва, ако не я поддържаш. В интерес на истината зависи и до голяма степен от финиша.

Vitorinox е перфектен пример за какво търсят хората. Мекичка и почти невъзможно да ръждяса стомана. Това исках да кажа с частта за подаръка.

ArmsBG OlightBG Batteryservice