Автор Тема: Моят вариант на Edge Pro Apex  (Прочетена 1567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivovlad

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 1
  • ivovlad няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ivovlad
Моят вариант на Edge Pro Apex
« -: 27 Април, 2017, 11:39:58 »
Това е моят вариант на Edge Pro Apex, направих си го преди години. По-активно го ползвам отскоро, след като замених камъните с диамантени плочки на DMT.

Ето и модифицираните диамантени плочки:

Когато искам да полирам ръба, след диамантите слагам плочки с различни шкурки и накрая минавам на ръка с кожени стропове с диамантени пасти. Това е крайният резултат:

Определено отнема много време и е доста досадно спрямо заточването на ръка. За съжаление на ръка не мога да постигна такъв чист и равномерен ръб, трябва си доста практика

Неактивен Fil_L

• Напреднал
  • Публикации: 34
  • Reputation Power: 2
  • Fil_L няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 27 Април, 2017, 20:49:32 »
Това е моят вариант на Edge Pro Apex, направих си го преди години. По-активно го ползвам отскоро, след като замених камъните с диамантени плочки на DMT.

(Щракни за да видиш изображението.)

Ето и модифицираните диамантени плочки:

Когато искам да полирам ръба, след диамантите слагам плочки с различни шкурки и накрая минавам на ръка с кожени стропове с диамантени пасти. Това е крайният резултат:

Определено отнема много време и е доста досадно спрямо заточването на ръка. За съжаление на ръка не мога да постигна такъв чист и равномерен ръб, трябва си доста практика
Поздравления! Невероятен РР се е получил. Интересуваме какви подложки си използвал за ДМТ и какви диамантени пасти използваш за финала.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 829
  • Reputation Power: 19
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #2 -: 27 Април, 2017, 23:19:26 »
То след кафявата плочка няма кой знае какво значение...то тя си оставя мъгляво/огледално. Аз минавам на строп със среден Гой и се получава доста добре, но вече нямам нерви да до правя това всяка седмица и ги оставям на зелена.

Неактивен ivovlad

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 11
  • ivovlad няма влияние.
  • диагностициран
  • Скайп: ivovlad
« Отговор #3 -: 28 Април, 2017, 10:50:55 »
Поздравления! Невероятен РР се е получил. Интересуваме какви подложки си използвал за ДМТ и какви диамантени пасти използваш за финала.
Подложката е плексиглас, залепен с двойнолепящо. Диамантените пасти си ги купих от Алиекспрес, ползвам от 3.5 до 0.25 микрона.

Активен Mitan

• Редовен
  • Публикации: 10
  • Mitan няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 01 Май, 2017, 21:09:39 »
Поздравления. Прекрасна изработка.
Аз също си сглобих такова, само че от останали след ремонта парчета ламиниран паркет.
Използвам парчета стъкло, върху които лепя шкурки с двойно залепващо тиксо.
Иска ми се обаче, да пригодя за използване на това точило, камъните на spyderco triangle sharpmaker.
Но така, че да се точи с плоската им страна.
Ако някой може да даде идея, как да стане това, ще съм много благодарен.

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1041
  • Reputation Power: 25
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
« Отговор #5 -: 01 Май, 2017, 21:32:39 »
Ако някой може да даде идея, как да стане това, ще съм много благодарен.
  Ами купи си от Практикер едно алуминиево винкелче 10х10 и Воала.
Veritas odium parit.

Неактивен evgo

• Напреднал
  • Публикации: 328
  • Reputation Power: 41
  • evgo някой ден ще бъде някой...evgo някой ден ще бъде някой...evgo някой ден ще бъде някой...evgo някой ден ще бъде някой...
« Отговор #6 -: 11 Май, 2017, 06:01:22 »
Слагаш /напасваш/двете пръчки една върху друга и готово. Ако искаш може да ги подлепиш в двата края. Получава се една монолитна правоъгълна пръчка, кочто поставяш на държача и точиш.
В алито се продават много добри камъни с грит 3000, коитоправят огледален финиш.

Активен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1344
  • Reputation Power: 100
  • KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.KirilPetkov има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #7 -: 12 Май, 2017, 09:54:35 »
Видях на живо заточените ножове на таз машинка  :) еми определено ми останаха очите много много добре се е получило, но като Иво спомена колко време му отнема да се полиране така режещият ръб  направо въобще няма да се пробвам  ;) :D
Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 829
  • Reputation Power: 19
  • Добри няма влияние.
  • често подпийнал
« Отговор #8 -: 12 Май, 2017, 10:08:43 »
Мен ми отнема 3-4 часа за огледално, но ресултата ми е далет от този на колегата. Просто не мога да отделя толкова време и търпение. Даже вече се отказах и на новите ножове да ги полирам а ти точа до зелената плочка(1200),

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice