Автор Тема: Кукри-реплика-Ревю(или "как се справя едната ми "брадва")  (Прочетена 8564 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3356
  • Горянин
Нека го има и тук ревюто,защото си струва тази реплика;
Колеги,обекта на ревюто е винаги с мен,независимо какви други остриета нося.Доказа се за времето в което го имам и затова реших да му направя ревю.Много приятно изненадан останах от качествата на това черно зверче(абе бая звяр си е :twisted: )
Размерите са му
обща дължина-43см
ширина 6 см
дебелина 4 мм
дръжка-някаква гумена
кания-отвратителна :lol:
покритие подобно на тефлон,не съм сигурен
цена-м-у 20 и 30 лв,зависи от настроението на даденият търговец :evil:
От времето В КОЕТО ГО ИМАМ СЪМ ГО ТОРМОЗИЛ ЯКО И НЕЕ МРЪДНАЛО.Насякло е N кубика дърва(N= на над 10 кубика)конвексирах вторичният скос и държи изключително добре.Ако не го бухна в някой камък,няма никакви поражения след ползване.Сякло е всякаква дървесина-бук,дъб.бор ела и други знахни и незнайни дървесини все в сух вид.Яде яко бой в едно старо сечище и не гъкна :twisted: ето и няколко снимки от предният месец(времето на събитието)

дръвцата прибрани на вилата :)

Ейго на маймуняка :

смених му дръжката,за разнообразие  ;) стана доста добре и е удобно

Така,след дълго време на вярна служба и безаварйино ползване,смених дръжката на моето кукри(по-нагоре я има)като за монтаж ползвах болт имах подозрения,че може да се окаже проблем,тъй като държеше танга много стегнато и не позволяваше на дръжката да си свърши работата(да поеме вибрациите и натоварването)което се придава на ножа при сечене.в резултат на тази моя недомислица ,танга замина ,точно на заварката.Заварих го наново и засега няма проблеми,но в най-скоро време мисля да му върна старата дръжка,или поне да сложа същият монтаж.Извод-не стягайте дръжките на кукритата си със болтове!

Ето как се справя Монстъра след ремонта,на снимката липсват още 8 други метровки,които отсякох и нарубих с него.Другата работа която свърших с него беше кастренето на дървата ,цепене на 5-6 от тях и подкастряне и подостряне на 4 кола около 6-7 см дебели и 150см дълги.У нас проверих колко е запазил остротата си-досега не ми бе хрумвало-преди задачите режеше добре касова бележка,но не бръснеше.В момента реже касова бележка,но я прави рошава и не я реже лесно като преди

Препоръчвам го на всеки за работен,здрав добитък,който да се ползва безжалостно !

,,,,,,,,
Има още една реплика,на малкото кукри мачете.Не е баш кукри,но е здрава и работи добре;

снимка от нета,като изровя моя,ще я метна.

« Последна редакция: 05 Май, 2017, 17:28:04 от Kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Това е другата реплика.
Макар,че не е толкова близка по форма до кукрито(както и КС кукри мачетето) и тя сече и е здрава.Лично съм я тествал на тоя сух бук на снимката.Представи се мн добре.
Подходяща е за хора които са свикнали да работят с брадвичка,защото сеченето с нея(репликата) е по-близко до това с брадва,отколкото с кукри,за разлика от предмета на ревюто.Въпросният си е с форма на кукри и се явява реплика на хтч(htc) пак на КС.
Ето го и след теста:

Ето още една снимка,както и една на баш кукрито от ревюто,да се видят по-добре разликите:

« Последна редакция: 08 Май, 2017, 11:00:42 от Kukriblade »

Stab

• Гост
Колега от този модел имаш ли впечатления , или да не си правя експерименти и да си взема , като твоето
кукри , че ми се отваря доста "чепкане"  тия дни ...
https://www.olx.bg/ad/kukri-nozh-na-gurkite-machete-cold-steel-ID5B8Sg.html

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Нямам.
Но за тия пари можеш да си направиш експеримент.Тъкмо ще кажеш ,да знаем и ние,дали си струва.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 915
  • диагностициран
Да,първият китаец, който си представил е точно като моя. Същата гадна кания, на която закопчалката замина за отрицателно време. Сега ползвам като заместител един ластик, който дойде като темляк на един Pohl Force. Но пък железото е един път *palec* При едно правене на барбекю брат ми цепеше дърва и го удари поне два пъти в камък. Помислих, че го е прее...ал, ама му нямаше нищо. Брат ми даже успя да се пореже на него малко по-късно. Аз самия успях /без да искам, де/ да счупя с него една скара, солидна направа, която не бях видял под едни клонаци, които "разфасовах". Абе китаец, който с изключение на канията не ме е разочаровал до сега. :nabira:
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Не" първият китаец".Това е Китаецът  ;) колко работа е хвърлил само той си знае.
Доста колеги го взеха след представянето ми,което е по -старо от форума,никой не се е оплакал  ;)

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Прав си за главната буква. Това беше първото закупено от мен кукри. Непалеца от ревюто го имам поне от 6 години, та смятай колко лета служи вече Китаеца :D Щото Непалеца е поседното купено от мен кукри. Става дума за мои нужди. Иначе съм купувал за подарък. А Китаеца неотклонно е в багажника на колата. Даже 2 пъти пътува до Гърция. После разбрах, че е било незаконно :yikes:Други са им законите на маляките...Та така...
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен dobromirdimitrov

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 20
  • диагностициран
И аз го имам от 10 години. Купих го от Бургас. Много приятно ме изненада още на първия излет на хижа Копрен. Сякох едни дърва и бях сигурен че няма да остиска но 😮.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Бетон е пущинката :)

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Напреднал
  • Публикации: 257
  • диагностициран
    • FB
Бих си взел такова кукри! Има ли как да разберем точно кое кукри е това?
Може да има подобни и сходни реплики.
Персонален Треньор на кучета!
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Моето е купувано някъде в периода между 2003- 2006 година. При условие, че е китаец малко ме съмнява в момента да може да се намери точно същото. Притежаваното от мен кукри- мачете има надпис Cold steel на клина, представлява очевиден клонинг на американското производство, но от тогава до сега е изтекло доста време, а китайците не блестят с постоянство в качеството и вида на клонингите.  Та точно такова едва ли ще намериш, но със сходни параметри е много вероятно. Цената е ниска, тъкмо няма да го жалиш, а пък ако уцелиш качествена бройка си направо на далавера.  :)

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Напреднал
  • диагностициран
    • FB
В продавалника намирам тези модели по срeдно 18-22 лева!
Дали да ги тествам ?
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Напреднал
  • диагностициран
    • FB
Дали да ги тествам ?
Поръчах средното кукри! Утре ще е при мен! за 20 лева ще го взема ако е калпаво халал да им е! Ако не е..... ще се отнеса към него с уважение
Ножo маняк!
Любител на природата!

Неактивен 4uk

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 5
  • диагностициран
Поръчах средното кукри! Утре ще е при мен! за 20 лева ще го взема ако е калпаво халал да им е! Ако не е..... ще се отнеса към него с уважение
Можеш ли да споделиш впечатление за придобивката?
скромен собственик на кухненско и джобно ножче

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1256
  • диагностициран
Дали да ги тествам ?
Имам най-малкото,дебело е ок. 3мм. Размерът и всичко останало много ми харесва,но трябва пълно преправяне поне на вторичния скос,а най-добре и на двата. Това направих аз - на ръка,с белгията на Суати Комет,и сега сече доста добре. С фабричната заточка отскачаше опасно настрани.
Paradise is where I am.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да,първият китаец, който си представил е точно като моя. Същата гадна кания, на която закопчалката замина за отрицателно време. Сега ползвам като заместител един ластик, който дойде като темляк на един Pohl Force. Но пък железото е един път *palec* При едно правене на барбекю брат ми цепеше дърва и го удари поне два пъти в камък. Помислих, че го е прее...ал, ама му нямаше нищо. Брат ми даже успя да се пореже на него малко по-късно. Аз самия успях /без да искам, де/ да счупя с него една скара, солидна направа, която не бях видял под едни клонаци, които "разфасовах". Абе китаец, който с изключение на канията не ме е разочаровал до сега. :nabira:
Ей това е кукрито, за което съм писал по- горе. Днес му щракнах една снимка. Стои си в багажника на колата и е деен учстник в различни офроуд мероприятия. Последното му сериозно ползване беше при един риболов с преспиване на палатка на язовир "Ал. Стамболийски". Насече сума ти сухи клонаци за огъня. Иначе напоследък го ползвам най- вече да нацепя някое пънче за разпалки, когато правя скара.
Точа го с един брус за градински инструменти като този на снимката по долу.И той си седи в багажника. Като се вземе предвид годините на ползване и сравнително небрежното ми отношение към този инструмент, то спокойно мога да кажа, че здравината и корозионната му устойчивост са удивителни.

Rado_I

• Гост
Днес тръгнах с нагласата да си купя това мачете - CRKT ChanceInHell от тук:
http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=424&products_id=2593
Но дръжката се оказа леко малка за моята ръка и вместо него се сдобих с кукри реплика GANZO F804-FS.
https://arms-bg.com/nojove/machete-i-bradvi/machete-ganzo-f804-fsarms.html
Усещането след като го хванеш е уникално. Нищо общо с "ламаринките" на Cold Steel. Шублера показа 4,1 мм дбелина на гърба.
Дръжката е ергономична и осигурява солидно сцепление. Много добър баланс. При сечене се впива много агресивно в дървото.
Едниственият недостатък е стоманата. Ако почнат да го правят от въглеродна ръждаема ще е трпач.
Кратките тестове показаха очкаваемо добри резултати. Дрържи прилино острота на режещия ръб.
Тази събота ще го тествам по сериозно и ще споделя как се справило.
Това е накратко за сега.

« Последна редакция: 12 Март, 2019, 14:09:05 от Rado_I »

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Добре изглежда.Честито.
Сложи темляк на дръжката,че малко ме съмнява с тази форма и завършек.

Неактивен AlexUnder

• Hekara
  • Напреднал
  • диагностициран
    • FB
Честито мачете! Изглежда добре и с доста допълнителни инструментчета.
Ножo маняк!
Любител на природата!

Rado_I

• Гост
Добре изглежда.Честито.
Сложи темляк на дръжката,че малко ме съмнява с тази форма и завършек.
По снимките не може да се добие представа.
И аз като ги гледах в сайтовете бях твърдо убеден че ще си тръгна с CRKT, но накрая се оказах с Ганзото.  :D
Когато за първи път видях Ганзото в нета си казах: Каква е тая пародия на кукри. Но след като го хванах в ръката веднага разбрах че е доста премислен "инструмент".
Дръжката няма голяма пета, но е по-дълга от тази за CRKT и осигурява добър противовес на острието. Гумата е леко грапава и създава стабилно сцепление с ръката.
Единственото ми притеснение е стоманата. Неръждавейката не е най-доброто за подобен тип сечива, но това е положенито. Засега.
« Последна редакция: 12 Март, 2019, 18:18:54 от Rado_I »

Rado_I

• Гост
Дойде ред и на теста.
Сравнението е с Cold Steel Kukri +.

Нямаше много време и теста беше кратък.
Извода: Ганзото е по-удобно за работа което идва от по-дебелия гръб. Усещането се доближава до това на кукри ножа на Кондор. Естесвено не е същото.
Мачетето на Cold Steel също си върши работата, но понеже е по-тънко, леко се измята настрани. Освен това дръжка предава вибрациите към ръката.
Това е в общи линии. Ганзото ме кефи повече заради удобството, но от друга страна стомата на Cold Steel е по-държелива.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1294
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
По-дебел гръб + колд стийл = колд стийл Гурка Кукри,
Ама 10пъти ганзото, деева.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1256
  • диагностициран
Paradise is where I am.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1240
  • диагностициран
Колега Радо, това кукри на Ганзо доколкото виждам май не е фул танг?
« Последна редакция: 03 Април, 2019, 02:33:06 от batveso55 »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
В двора имах сериозно количество изсъхнал 15-тина годишен чемшир. За мен беше голяма изненада, че го нападат някакви китайски вредители, ама... Глобализация, какво да се прави. Реших, че това ми предоставя удобен повод да се развихря с Китаеца, както го нарича колегата Kukriblade. Да, ама не стана само с него. Чемширът е кораво копеле, дами и господа, поради което и за да го поразя "до дъно", се наложи да изровя и използвам и една стара брадва /да ме извинява колегата с този никнейм  :D/.  И после си направих красив лагерен огън под пълната луна...

ArmsBG OlightBG Batteryservice