Автор Тема: Кукри-реплика-Ревю(или "как се справя едната ми "брадва")  (Прочетена 6925 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3192
  • Горянин
Нека го има и тук ревюто,защото си струва тази реплика;
Колеги,обекта на ревюто е винаги с мен,независимо какви други остриета нося.Доказа се за времето в което го имам и затова реших да му направя ревю.Много приятно изненадан останах от качествата на това черно зверче(абе бая звяр си е :twisted: )
Размерите са му
обща дължина-43см
ширина 6 см
дебелина 4 мм
дръжка-някаква гумена
кания-отвратителна :lol:
покритие подобно на тефлон,не съм сигурен
цена-м-у 20 и 30 лв,зависи от настроението на даденият търговец :evil:
От времето В КОЕТО ГО ИМАМ СЪМ ГО ТОРМОЗИЛ ЯКО И НЕЕ МРЪДНАЛО.Насякло е N кубика дърва(N= на над 10 кубика)конвексирах вторичният скос и държи изключително добре.Ако не го бухна в някой камък,няма никакви поражения след ползване.Сякло е всякаква дървесина-бук,дъб.бор ела и други знахни и незнайни дървесини все в сух вид.Яде яко бой в едно старо сечище и не гъкна :twisted: ето и няколко снимки от предният месец(времето на събитието)

дръвцата прибрани на вилата :)

Ейго на маймуняка :

смених му дръжката,за разнообразие  ;) стана доста добре и е удобно

Така,след дълго време на вярна служба и безаварйино ползване,смених дръжката на моето кукри(по-нагоре я има)като за монтаж ползвах болт имах подозрения,че може да се окаже проблем,тъй като държеше танга много стегнато и не позволяваше на дръжката да си свърши работата(да поеме вибрациите и натоварването)което се придава на ножа при сечене.в резултат на тази моя недомислица ,танга замина ,точно на заварката.Заварих го наново и засега няма проблеми,но в най-скоро време мисля да му върна старата дръжка,или поне да сложа същият монтаж.Извод-не стягайте дръжките на кукритата си със болтове!

Ето как се справя Монстъра след ремонта,на снимката липсват още 8 други метровки,които отсякох и нарубих с него.Другата работа която свърших с него беше кастренето на дървата ,цепене на 5-6 от тях и подкастряне и подостряне на 4 кола около 6-7 см дебели и 150см дълги.У нас проверих колко е запазил остротата си-досега не ми бе хрумвало-преди задачите режеше добре касова бележка,но не бръснеше.В момента реже касова бележка,но я прави рошава и не я реже лесно като преди

Препоръчвам го на всеки за работен,здрав добитък,който да се ползва безжалостно !

,,,,,,,,
Има още една реплика,на малкото кукри мачете.Не е баш кукри,но е здрава и работи добре;

снимка от нета,като изровя моя,ще я метна.

« Последна редакция: 05 Май, 2017, 17:28:04 от Kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Това е другата реплика.
Макар,че не е толкова близка по форма до кукрито(както и КС кукри мачетето) и тя сече и е здрава.Лично съм я тествал на тоя сух бук на снимката.Представи се мн добре.
Подходяща е за хора които са свикнали да работят с брадвичка,защото сеченето с нея(репликата) е по-близко до това с брадва,отколкото с кукри,за разлика от предмета на ревюто.Въпросният си е с форма на кукри и се явява реплика на хтч(htc) пак на КС.
Ето го и след теста:

Ето още една снимка,както и една на баш кукрито от ревюто,да се видят по-добре разликите:

« Последна редакция: 08 Май, 2017, 11:00:42 от Kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Stab

• Гост
Колега от този модел имаш ли впечатления , или да не си правя експерименти и да си взема , като твоето
кукри , че ми се отваря доста "чепкане"  тия дни ...
https://www.olx.bg/ad/kukri-nozh-na-gurkite-machete-cold-steel-ID5B8Sg.html

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Нямам.
Но за тия пари можеш да си направиш експеримент.Тъкмо ще кажеш ,да знаем и