Автор Тема: Фото сравнения на фенери  (Прочетена 3596 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 286
  • Reputation Power: 6324
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Фото сравнения на фенери
« -: 24 Май, 2017, 00:15:25 »
Здравейте колеги,

Най накрая намерих време да снимам малко сравнителни снимки в стил White wall hunting :) Направих 2 групи снимки, като оставих и в двете групи един фенер за сравнение.

Първата група е фенери с по-малки размери, които са подходящи за носене в джоб на яке например.

От ляво на дясно: Nitenumen NE01 XPL V5, Imalent DN35 XHP35 Dedomed, Zebralight SC600w HI - XHP35 HI, Lumintop SD 26 XPL HD. Ако на някой му изглежда странна подборката, логиката беше компактен фенер, който да става за ежедневие (не толкова концентриран лъч), но и да може спокойно да осветява на 100-150 м. Също така тези имат определени екстри като температурен контрол - когато стане горещ, сваля автоматично яркостта за да се охлади, или USB зареждане. Естествено тези екстри вдигат цената, т.е. може да се намерят фенери, които светят подобно, но с по-ниски цени.
 - Nitenumen NE01 XPL V5 - копие на Nightcore MH20, най-евтиния от селекцията и свети най-разпръснато, 1060 лумена според производителя, има USB зареждане и намаля яркостта според температурата. Не се сещам за друг фенер с тези екстри за тези пари, при това с прилично малки размери.
 - Imalent DN35 XHP35- Dedomed = премахнали са във фабриката купола на емитера, за да свети малко по-далеч. В моята бройка са обелили малко и от фосфора, поради което в средата има жълто-зелено петно. Извън това, свети най-силно и най-далеч. Аз лично не виждам някаква сериозна разлика между 2200 лумена (турбо) и 1500 лумена (висок режим). И на двете загрява за около 5 минути и сваля до 900 лумена, след още 5 минути до 450 лумена, които обаче са достатъчни за ежедневни задачи. Свалянето на яркостта отново е с температурен сензор и има USB зареждане. Идва с батерия 26650, която противно на китайската логика е означена като 4500 мАч, а моята я измерих до 5060 мАч, също доколкото може да се вярва на зарядното има доста ниско вътрешно съпротивление.
 -   Zebralight SC600w HI - XHP35 HI = за разлика от предния емитер, този е с фабрично свален купол и е безукорен. Турбото е 1300 лумена, но сваля след 1-2 минути, защото е най-малкия от групата. Този си го харесах за ЕДЦ, защото е достатъчно малък, за да удобен за носене, а върши работата и на малък и на голям фенер (поне за кратко време). Отново има температурен сензор, всяко от нивата му има по 3 поднива и подлежи на доста програмиране, за да ви е идеален.
 - Lumintop SD 26 XPL HD - около 1000 лумена, въобще не са напрегнали емитера и батерията, има температурен контрол и USB зареждане с 2А. Най-големия в селекцията, но все пак само 12 см дълъг. Много ми харесва голямото светло петно -  хем светло, хем нашироко, без да разпръсква особено светлината. Също работи с 26650 батерия, но не всяка ще влезе, например батерията на Imalent не влезе, но с Liitokala и Efest 5200 няма проблеми.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 631
  • Reputation Power: 810
  • ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.
  • диагностициран
Фото сравнения на фенери
« Отговор #1 -: 24 Май, 2017, 00:24:29 »
Зебрата е легенда,но все още ми скъпее...
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
Фото сравнения на фенери
« Отговор #2 -: 24 Май, 2017, 00:39:01 »
Втората група са фенери за по-далечно светене - производителите казват 500-600 м, но реално аз си го превеждам като 250-350 м :)

От ляво на дясно: Imalent DN35 - XHP35, Convoy L2 XLP HI, Brinyte B158B XPL-HI, Nitecore P30 XPL-HI, Convoy C8 clear XPL HI

В тази компания Ималента вече изглежда като джудже :)
 - Convoy L2 XLP HI - на снимката е с една батерия, но има и удължение за 2 батерии. Няма темепературен контрол, но 1000 лумена въобще не го стоплят - според мен този фенер си иска още. Дори и в този вид си свети мисля най-далеч, заради най-големя рефлектор, в комбинация с голямата батерия (или 2) си е най-добрия в групата за дълго ползване.
 -  Brinyte B158B XPL-HI - Зум, който обаче не се дава лесно - лъчът му е много концентриран и не разпръсква настрани. Естествено, ако трябва разпръскване може да се "разконцентрира" с няколко завъртания. Отново няма автоматично намаляне на яркостта, след около 10 минути на високия режим става доста топъл, но може да се държи. Има таблетка, която се смена за под минута и може да се  направят други, например червени или виолетови и т.н.
 - Nitecore P30 XPL-HI - 1000 лумена, 618 метра според производителя, има температурен сензор и сваля до 500 лумена след известно време, свети много концентрирано и с 25 мм тяло е удобен за монтаж на оръжие. Също така единствения в групичката с 2 бутона за управление - отзад и на на главата. Сладък, добре изработен фенер
 - Convoy C8 clear XPL HI - най-евтиния в групата, но все пак по-скъп от другите С8. Различава се по хубава медна подложка под емитера, драйвер с 12 групи и избор дали да има памет,  антирефлексно стъкло, както и цвета - анодизиран безцветно - не е гол алуминий. От Конвойските С8 това свети най-далеч от завода, но чакам още една С8 и ще направя сравнение на 2 Конвойски и 2 други, които също си имат силните страни.

Толкова за тази вечер, ако някой иска сравнение на нещо конкретно - кажете какво да снимам и ще се постарая.

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фото сравнения на фенери
« Отговор #3 -: 24 Май, 2017, 00:43:44 »
Зебрата е легенда,но все още ми скъпее...
И на мен така ми скъпееше, но като го хванах и се замислих, си го оставих за носене (алтернативата беше DQG Tiny 4) - малко по-голям, но наистина замества и по-малък и по-голям фенер. И много добре изработен, а в крайна сметка около 190 лв без врътки с ДДС - колкото средна ръка нож е :)

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 631
  • Reputation Power: 810
  • ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.ganzo_fan има силата да се справи.
  • диагностициран
Фото сравнения на фенери
« Отговор #4 -: 24 Май, 2017, 01:10:08 »
за да си купя зебра трябва да си продам блъра!ще почакам да поевтинеят зебрите.
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фото сравнения на фенери
« Отговор #5 -: 13 Август, 2017, 23:57:19 »
Малко сравнения на далекобойни фенери, специално за колегата Мечков:

1. Convoy C8 XPL-HI U6-3A 
2. Haikelite SC01 XHP-35 HI - 2000 лумена
3. Brinyte B158B - XPL-HI 900 лумена
4. Haikelite HT35 - XHP-35 HD - 2000 лумена
5. Haikelite MT07 - XHP-70 - 5000 лумена
6. Klarus G35 - XHP-35 HI - 2000 лумена

Мисля, че добре се получи сравнението - блокът е на 250 м. Конвоя, който е много добър фенер и е най-добрата стокова модификация за далечно светене изглежда доста немощно :) SC01 ползва 26650 батерия (има и Micro USB порт за зареждане) и заради повечето лумени и по-плиткия рефлектор свети по-далеч и по-нашироко. Не може да се сравнява с Brinyte B168B, който е зумче - фокусираните му 390 лумена! светят доста по-далеч. Klarus G35 и Haikelite HT35 по спецификации светят на 1000м, по окомер са еднакви, но Кларуса заради рефлектора свети по-нашироко, докато зума концентрира лъча и не пръска.  Haikelite MT07 има малко по-малък интензитет, но облива всичко в светлина - не се вижда добре от снимката, но свети много нашироко. Лумените и метрите по-горе са по данни на производителите, снимах и фенерите един до друг за да добиете представа за размерите. В крайна сметка изборът винаги ще е въпрос на компромис с тегло/размер, време на работа (както на максимум, така и колко ще издържат батериите), форма на лъча и накрая и цена.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1378
  • Reputation Power: 5885
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Фото сравнения на фенери
« Отговор #6 -: 14 Август, 2017, 00:09:24 »
Благодаря  :nabira:
Ми не е зле номер 4, загрява ли много и има ли степдаун?

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фото сравнения на фенери
« Отговор #7 -: 14 Август, 2017, 08:08:24 »
Благодаря  :nabira:
Ми не е зле номер 4, загрява ли много и има ли степдаун?
Нямах време да проверявам, според производителя има степдаун на 1300 лумена след около 30 минути :)

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 419
  • Reputation Power: 87
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Фото сравнения на фенери
« Отговор #8 -: 14 Август, 2017, 19:13:12 »
Ееех, ако можех да живея до Пловдив(на километър два след Кичука), а не в Пловдив. Кво снимане щеше да падне!

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фото сравнения на фенери
« Отговор #9 -: 14 Август, 2017, 20:13:45 »
Ееех, ако можех да живея до Пловдив(на километър два след Кичука), а не в Пловдив. Кво снимане щеше да падне!

Трудна работа е - това е на приближение 3.6 и статив и кроп, а са само 250 м. За по-далеч трябват обективи с много зум и стативи, освен разстоянието. Също така да няма вятър, да не обърне апарата :) И накрая с тези фенери и най-малката мъглица прецаква цялата подготовка - правил съм 4 поредни дни опити да снимам на 600 м и все нещо не беше наред, някои дни даже с просто око не виждах до там от лека влага във въздуха :) Това впрочем доста им ограничава приложението на тези фенери - трябва си прозрачен въздух.

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 419
  • Reputation Power: 87
  • angel няма влияние.
  • диагностициран
Фото сравнения на фенери
« Отговор #10 -: 14 Август, 2017, 20:32:24 »
Аз имах предвид, че ще ме вземат за луд сред блокове и кооперации, но както и да е!  :D

Неактивен vergilski

• boss banenin
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 291
  • Reputation Power: 1852
  • vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!vergilski внушава благоговение!
Фото сравнения на фенери
« Отговор #11 -: 14 Август, 2017, 21:04:51 »
Аз имах предвид, че ще ме вземат за луд сред блокове и кооперации, но както и да е!  :D
А както се оказва всъщност това е най-малкия проблем.

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 61
  • Reputation Power: 30
  • mastika100cc няма влияние.
  • диагностициран
Фото сравнения на фенери
« Отговор #12 -: 17 Август, 2017, 11:39:16 »
каква цена излиза Haikelite HT35 с комплект батерии и зарядно

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фото сравнения на фенери
« Отговор #13 -: 19 Септември, 2017, 00:31:43 »
Днес си поиграх малко с различни вариации на С8. Разстоянието е 90-100 м:

В ляво са заводски фенери Конвой С8 - Горе е сребристия с XPL Hi U6 3A неутрална светлина - най-далеч светещия от завода, долу е XML U2 1A студена светлина - вижда се как свети по-нашироко и наблизо. В дясно са две по-интересни версии: Горе - модифициран с директен драйвер и XPL-Hi V3 3C неутрален - свети доста по-далеч от заводския, долу - KDLitker C8 XHР 50.2 5000К неутрален - около 2000 лумена. Свети най-силно, но не може да хвърли колкото тези с по-малкия емитер (XPL HI).

Тук са почти същите фенери (вместо студения XML съм снимал студен модифициран с директен драйвер и XPL Hi V3 1A емитер), но съм приближил за да се види по-добре далекобойността:

Надявам се да съм полезен на колегите, които се чудят дали искат надалеч или нашироко и дали неутрална или студена светлина. Също така тук съм изключил фактора големина на рефлектор - всички са еднакви, при по-голям диаметър на рефлектора лъчът се концентрира повече и фенерът свети по-далеч и по-тясно и обратното - при по-малък рефлектор става по-широк и по-наблизо лъчът. Чакам по някое време още 2 модификации на този фенер - с още по-малък емитер XP-G2 и с Ничия неутрален диод с високо цветопредаване. Като ги получа, ще добавя снимките за сравнението.

Неактивен aeon

• Напреднал
  • Публикации: 89
  • Reputation Power: 601
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Фото сравнения на фенери
« Отговор #14 -: 29 Ноември, 2017, 13:08:39 »
Моля Ясен да ми прости, че се намествам в темата му, но по-подходяща не намирам.
Редихме с едни приятели няколко фенерчета (аз участвах с цели два  :D ):

и сравнението което ми беше най-интересно:

само челниците:

Поздрави!

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3449
  • Reputation Power: 28165
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Фото сравнения на фенери
« Отговор #15 -: 29 Ноември, 2017, 13:32:44 »
Новата естествено хваща най-много око.  ;)

Неактивен aeon

• Напреднал
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Фото сравнения на фенери
« Отговор #16 -: 29 Ноември, 2017, 14:44:19 »
 ;D Симпатична е и се опитах да и дам шанс. Последната снимка затова я направих на 5000К, но дясното пламъче ми сгрява душата далеч повече - форма, цвят...
Поздрави!  :nabira:

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3449
  • Reputation Power: 28165
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Фото сравнения на фенери
« Отговор #17 -: 29 Ноември, 2017, 14:47:49 »
;D Симпатична е и се опитах да и дам шанс. Последната снимка затова я направих на 5000К, но дясното пламъче ми сгрява душата далеч повече - форма, цвят...
Поздрави!  :nabira:
На мене десния ми идва адски жълт, въобще не ми допада този тип светене.

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 363
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
Фото сравнения на фенери
« Отговор #18 -: 30 Ноември, 2017, 22:43:40 »
Моля Ясен да ми прости, че се намествам в темата му, но по-подходяща не намирам.
Редихме с едни приятели няколко фенерчета (аз участвах с цели два  :D ):

(Щракни за да видиш изображението.)

и сравнението което ми беше най-интересно:

само челниците:

Поздрави!

Баси яките фенери!  ;D
Кой или кои фенери си заслужават от сниманите?

Неактивен aeon

• Напреднал
Фото сравнения на фенери
« Отговор #19 -: 01 Декември, 2017, 11:14:49 »
 :green: Мого коварен въпрос. Зависи от разбиранията, опита и нуждите на човек, както и Марчинков демонстрира по-горе.
За мен ААА фенерите са идеални за ежедневно носене, защото са тънки и това ги прави удобни, но държа материала да се понася с ключове. АА фенерите са ми идеални за най-общо ползване вкъщи или за пешеходен туризъм - компактни, с достатъчно капацитет и сила на светене, с надеждни и  евтини акумулатори.  18650 ползвам само за колоездене, защото при високи скорости ми трябва да виждам по-далеч пред себе си. Цр123 фенерчетата не са ми по вкуса - къси са, но са дебели и това ги прави леко неудобни и за ежедневно носене и за държане в ръка за мен. На теб пък те са ти слабост и удобни за работа.
А редичката може да коментираме, когато я съберем пак, но в гората.  :nabira:

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 512
  • Reputation Power: 142
  • StillOpossum няма влияние.
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
Фото сравнения на фенери
« Отговор #20 -: 01 Декември, 2017, 12:18:18 »
CR123 фенерите с копче отзад са доста удобен размер, но постепенно и аз минавам на по-универсални фенери - алкални батерии с тяхния Li-Ion еквивалент и 18650 всичките с по една батерия.

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 363
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
Фото сравнения на фенери
« Отговор #21 -: 01 Декември, 2017, 16:43:43 »
:green: Мого коварен въпрос. Зависи от разбиранията, опита и нуждите на човек, както и Марчинков демонстрира по-горе.
За мен ААА фенерите са идеални за ежедневно носене, защото са тънки и това ги прави удобни, но държа материала да се понася с ключове. АА фенерите са ми идеални за най-общо ползване вкъщи или за пешеходен туризъм - компактни, с достатъчно капацитет и сила на светене, с надеждни и  евтини акумулатори.  18650 ползвам само за колоездене, защото при високи скорости ми трябва да виждам по-далеч пред себе си. Цр123 фенерчетата не са ми по вкуса - къси са, но са дебели и това ги прави леко неудобни и за ежедневно носене и за държане в ръка за мен. На теб пък те са ти слабост и удобни за работа.
А редичката може да коментираме, когато я съберем пак, но в гората.  :nabira:

ЦР-ките са много удобен формат за работа:
-къси и леки са,което при лепене на нещо ги прави стабилни;
-ползвам слабия или средния режим през повечето време и ми дават достатъчно време,за да работя.
Новата ми е трудна за закрепване на шапката,когато ми позволяват у/ията,но С1 беше върхът.
Трудно се слагат ленти и се сменят режими,когато си целият в грес,гнес и други мърлявщини.
С1А и ЛуминТула АА са много добри за работни и/или градски светулки.
За мен фенерите с 18650 батерия са само за кеф,но са си най-полезни за извън цивилизацията.
Фенерче с ААА батерия е само за отключ-заключ и да видиш нещо дали и къде си изпуснал.

Неактивен aeon

• Напреднал
Фото сравнения на фенери
« Отговор #22 -: 02 Декември, 2017, 13:02:44 »
Имай предвид, че тула е с пулсова модулация и може да не видиш движението на машина, ако им съвпаднат честотите.  *нинджа*

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фото сравнения на фенери
« Отговор #23 -: 28 Декември, 2017, 00:26:41 »
Използвах почивните дни да поснимам малко фенери, по-точно как светят. Основната ми цел беше да видя и покажа как при един и същ рефлектор и фенер се получава разлика в светлината само чрез промяна на емитера. В случая съм наснимал С8 варианти на няколко производителя - в заводски вид и преправяни, като се вижда как се променя профила на светлината и полето на осветяване. Особено съм доволен как се получи една модификация с Луминус ССТ-40 емитер и регулиран драйвер, който дава до 9А - само на 3 Волта прави много светлина. Естесвено след 25 минути светене батерията беше под 25% (ЛЖ 3000 мАч). За сравнение снимах и как свети на същото разстояние и любимото ми зумче - Бринайт Б158Б с два вида емитери, както и няколко други модела, които бяха в мен. Дръвчето е на 90м, като въздухът беше много влажен и лъчът не пробиваше особено добре.

Ето целия албум, за да не става огромен поста: https://photos.app.goo.gl/9vZUwlvIGM8T8Rfy2

Неактивен comir

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 3
  • Reputation Power: 10
  • comir няма влияние.
  • диагностициран
Фото сравнения на фенери
« Отговор #24 -: 04 Февруари, 2018, 12:02:47 »
Използвах почивните дни да поснимам малко фенери, по-точно как светят. Основната ми цел беше да видя и покажа как при един и същ рефлектор и фенер се получава разлика в светлината само чрез промяна на емитера. В случая съм наснимал С8 варианти на няколко производителя - в заводски вид и преправяни, като се вижда как се променя профила на светлината и полето на осветяване. Особено съм доволен как се получи една модификация с Луминус ССТ-40 емитер и регулиран драйвер, който дава до 9А - само на 3 Волта прави много светлина. Естесвено след 25 минути светене батерията беше под 25% (ЛЖ 3000 мАч). За сравнение снимах и как свети на същото разстояние и любимото ми зумче - Бринайт Б158Б с два вида емитери, както и няколко други модела, които бяха в мен. Дръвчето е на 90м, като въздухът беше много влажен и лъчът не пробиваше особено добре.

Ето целия албум, за да не става огромен поста: https://photos.app.goo.gl/9vZUwlvIGM8T8Rfy2

Всичките снимки с един фенер ли ги ги правил  или с различни ?

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice