Автор Тема: Leatherman SURGE - опит за представяне !  (Прочетена 1737 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tehnica

• Жичкаджия
  • Редовен
  • Публикации: 85
  • Reputation Power: 55
  • Tehnica няма влияние.
  • AC / DC
Накратко най-коравия, най-големия, с най-разширени възможности.
Oфициално преставяне:

http://www.leatherman.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/Full-Size-Classic-Tools/Surge

моят коментар:

Здравейте,
В долните редове изразявам лично мнение, които не е съгласен с него има право да се почеше по ухото или на друго място:)

Много от хората намират този инструмент за тежък за ежедневно носене.
Тъй като аз съм си 150 килограмов необезкосмяван Българин с големи ръце и диплома и призвание за електротехник, размъквъм ежедневно един Сърдж + битове , удължител и задължително фазомер, На калъфа на сърджа съм закачи и един найткоре ец11 900 лумена ако някаде ми е тъмно :)

В безброй авариини ситуации ме е спасявал точно защото е голям и пълноформатен.

Скоро бракувах стария модел поради амортизация и купих 2013 със сменяемите секачки (браво ! за идеята при мен там е най-голямото натоварване).

Инструмента позволява да се ползва целодневно , а при сиитуация която са те извикали за бира, а се е случила авария е неоценим.

Качеството изработката на инструмента са на перфектно ниво, единственото , като загуба на новия е малката фина отверка , която взех от стария и сложих на новия, нямате идея колко често се налага я очила я часовник я да се ползва като пин за ресет на някое устройство.
ножа макар  и от 420хц държи ряз прилично дълго време - боря го с изолация на кабели а понякога и с кабелите.

Ножиците на инструмента без проблем режат тънка ламарина 1-1,5 мм. триона които сменям с два пъти по дълъг от бош идеално реже трупчета 30х30 и по големи.

Новите челюсти са като цяло по груби и надежни , старите прекалено напомняхха на финния Уеив. (имам и подобен които жената приватизира точно заради размера ).
като цяло , перфектен,

За разликата с теглото преди него , носех чардж титан, и да ви кажа след като ги смених около седмица ме дразнеше после се привиква.
« Последна редакция: 27 Май, 2017, 12:38:10 от Tehnica »
за щепсели и контакти 0 88 9 61 83 65 - Димитър

Неактивен Tehnica

• Жичкаджия
  • Редовен
  • Tehnica няма влияние.
  • AC / DC
Leatherman SURGE - опит за представяне !
« Отговор #1 -: 21 Юни, 2017, 00:08:46 »
Поредното нетипично приложение на "Късото Съединение",
приятел се обади да демонтираме климатика му , отивам аз на място, ни ключове ни отверки ни шестограми ... ами сега
вадя сърджа развивам гаиките на външното тяло (добре че беше вътре в терасата, събрахме фреона - на бит кита има шестограм 5 мм.
тръбите разбираемо не се ползват защото са калени, 6 мм на един ряз скъсана, 10 мм на два ряза, и готово климата бе демонтирана с Ледермана, след това наглед сериозно натоварване, по самите зъбци има тук там бронз от гайките .
Вътрешното тяло по пак кръц на тръбите махнахме го и развихме видите от стоиката за стена.

доволна работа в аварийна ситуация,
битовете са от втори вид.
за незапознатите
1.вид - меки - пазят главата на видата
2. умерено твърди - не пазят главата на видата - заоблят
3. Твърди - при разване особено с винтоверт ако не тръгне видата чупи парченца от там където влиза - работи се само с очила.

определено ме изненадаха мислех , че ще са от меките,

(ще отворя скоба, на прехваления ВИКТОРИНОКС суисс тул, второто нещо което след секачките не ставаша за работа е кръстатата отверка филипс. - инструмент за витрина).

от опита които имам тази новата глава на клещите приляга повече на големия инструмент, ако беше старата версия с по прецизната  и нежна глава може би нямаше да се справи с гайките.

Грипа като стискане за развиването изискваше равномерни и не големи като натоварване усилия.

ту би континуед ...

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1362
  • Reputation Power: 1433
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #2 -: 21 Юни, 2017, 23:56:21 »
Сърджа е сила, не го заменям за друг туул  ^-^

Неактивен Tehnica

• Жичкаджия
  • Редовен
  • Tehnica няма влияние.
  • AC / DC
« Отговор #3 -: 22 Юни, 2017, 08:40:33 »
Изпратил съм официално предложение до Ледерман да добавим, фазомер и раздвижен ключ 8мм до 42 мм :)

Неактивен traktorist

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 24
  • Reputation Power: 12
  • traktorist няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 28 Декември, 2017, 20:29:06 »
Здравейте!
От днес съм собственик на Leatherman SURGE.Още нямам кой знае какви впечатления, но забелязах малък проблем.Пружинката на ножичката леко се разминава с частта, която трябва да притиска.Мисля, че ако извадя пружинката и леко я изкривя навътре нещата ще се оправят.
Въпросът ми е да се правя ли на майстор или да върна мултитула и да искам да ми го сменят?
« Последна редакция: 28 Декември, 2017, 20:45:36 от traktorist »

Неактивен traktorist

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 24
  • Reputation Power: 12
  • traktorist няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 12 Януари, 2018, 20:27:27 »
Преди около седмица пратих мултитула в магазина.Днес го получих с работеща ножичка.Обясниха ми, че проблемния детайл е подменен.
Благодаря на arms-bg за коректността и бързината.

Неактивен Tehnica

• Жичкаджия
  • Редовен
  • Tehnica няма влияние.
  • AC / DC
« Отговор #6 -: 16 Април, 2018, 07:43:27 »
поредния спасен със Късото Съединиение.
Събота закриваме риболовния сезон на Мандра в Бургас, стигаме мястото дето сме се запътили - гледаме една кола само - супер ще има място и за нас, ама колата с вдигнат капак и човека се суети около нея.
От дума на дума, вчера бил в сервиз за скоростната кутия, правили таманили ама не и затегнали болта дето я държи към купето - по принцип са два, и няма болт кутията виси, колата само на втора.
Добре , че дето се вика съм стара къща. разрових се из инструмента намерихме болт гайка шайби, ама ключ 13 в кола ... йок .
и така, въжето за дърпане през кутията двама напъват да я дигнат аз стягам и слагам болта,  Клещите отдолу за контра и със  Сърджа отгоре стягаме , получиха се нещата , взе да превключва скорости.
Направихме си риболова, А и на колега помогнахме :)

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice