Автор Тема: EDC - Какво носите със себе си ежедневно?  (Прочетена 274546 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kostenura

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 28
  • Reputation Power: 34
  • kostenura няма влияние.
  • диагностициран
EDC - Какво носите със себе си ежедневно?
« Отговор #2700 -: 08 Април, 2018, 16:49:40 »
 ::)

Активен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 331
  • Reputation Power: 1368
  • Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!Vall внушава благоговение!
« Отговор #2701 -: 08 Април, 2018, 18:19:02 »
Aut Caesar, aut nihil...

wtfigfm

• Гост
« Отговор #2702 -: 10 Април, 2018, 18:43:09 »
Детелини, детелини, детелини, многобройни сте, но само с три листа.

Неактивен KirilPetkov

• Старо куче
  • Потребителско име: kirilpetkov
  • Публикации: 1395
  • Reputation Power: 1195
  • KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!KirilPetkov води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #2703 -: 11 Април, 2018, 09:20:40 »
Днес съм с тези цветните  :yahoo:

Пропусната тренировка не се наваксва,тя се губи.

Неактивен ivo_iz

• ножоман
  • Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 236
  • Reputation Power: 155
  • ivo_iz няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2704 -: 11 Април, 2018, 09:40:41 »
Аз пък с един резак и един копач

http://miiv.snimka.bg/hobby/drugi-nojove.847112.38553381

Неактивен vargo

• Напреднал
  • Публикации: 89
  • Reputation Power: 51
  • vargo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2705 -: 11 Април, 2018, 10:34:14 »

Неактивен kostenura

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #2706 -: 11 Април, 2018, 17:35:49 »
 :)

wtfigfm

• Гост
« Отговор #2707 -: 11 Април, 2018, 18:25:36 »
 Братята чехи казват, че сряда била малкият петък тъй, че ... :nabira:

Активен Сашко

• Старо куче
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 215
  • Reputation Power: 1652
  • Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2708 -: 11 Април, 2018, 19:07:11 »

wtfigfm

• Гост
« Отговор #2709 -: 12 Април, 2018, 18:36:30 »
Kaт стана въпрос за ораджАвУ  ;)

Неактивен kostenura

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #2710 -: 12 Април, 2018, 20:52:48 »
Това беше за днеска :)

Неактивен erosennin

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 65
  • Reputation Power: 21
  • erosennin няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2711 -: 12 Април, 2018, 21:53:01 »
Браво, тая вечер ако не се разглезиме кога ?  :green: :ohhoho: *palec*
Аз не останах шашнат от синият етикет, това в дясно ще го пробвам довечера, другото в ляво не съм го пил,
да кажеш как е. Ако си спомняш утре или в други ден ха ха ха..  :ohhoho: Весело изкарване на всички !

Иха, от кога не ми е оставало време да прегледам темата, щом това е първият непрочетен коментар.
Двете уж са еднакви, вече не се води платинено(поне тук, при теб в щатите не знам как е), а ultimate 18. На мен платиненото ми се стори с една идея по-меко и с по-силен остатъчен вкус.

А сега по темата, за последната година, сгъваемата раничка се доказа като най-верният другар за ежедневно носене, малка и не заема много място, а като трябва да се пренесе багаж е винаги готова, удобна е до 3кг, не че не може и повече, просто не е комфортно.

Неактивен koceto

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 1764
  • Reputation Power: 4183
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #2712 -: 13 Април, 2018, 19:55:29 »
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1523
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2713 -: 13 Април, 2018, 20:36:27 »
Въпрос към хората, които си носят повече от един нож от един "тип/размер" - какво ги правите? Или за всеки случай?  ;D ;D В смисъл, два или повече фолдера накуп. Или просто си ги обичате  :love: :love: ;D

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 128
  • Reputation Power: 708
  • nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.nacmopa има силна воля.
  • Стоманено-мозъчно разстройство
« Отговор #2714 -: 13 Април, 2018, 20:53:22 »
Въпрос към хората, които си носят повече от един нож от един "тип/размер" - какво ги правите? Или за всеки случай?  ;D ;D В смисъл, два или повече фолдера накуп. Или просто си ги обичате  :love: :love: ;D

А така сега да ви видя какви отговори ще давате!  :) Намери се един от форума да зададе такъв въпрос, при това жена.  ;)  *palec*
Понеже нямам нужната гореща страст и краста към фенерите, се канех от доста време да попитам нещо сходно. Защо в условията на градска среда е необходимо носене на повече от един фенер?  :P  :nabira: 
Желязо в кръвта и кръв по желязото

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2715 -: 13 Април, 2018, 21:22:06 »
Аз пък имам отговор на това за фенерите, понеже повече си падам по фенерчета  :D :D Отговорът е полу-шеговит всъщност, но не е като да не ми се е случвало   ;D 

Става тъмно, светвам с фенерчето .... ма бирите са ми в повече и изпускам фенерчето ... е за да си го намеря в тъмното, ми трябва второ фенерче  :chukane: Светвам с второто и намирам първото  :yahoo: Стига бирите да не са прекалено много, че да ми трябва трето, всичко е наред  :D :D :nabira:

Неактивен popayo

• Напреднал
  • Публикации: 30
  • Reputation Power: 25
  • popayo няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2716 -: 13 Април, 2018, 21:29:29 »
Е ти като изпускаш първото,що го гасиш?  :headbang:

Неактивен zzfz

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 402
  • Reputation Power: 1117
  • zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #2717 -: 13 Април, 2018, 22:08:54 »
Доста често мое едц-при ремонт на вилата
https://photos.app.goo.gl/FzGA99xtUqqGxvR93
u

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
« Отговор #2718 -: 13 Април, 2018, 23:18:07 »
Е ти като изпускаш първото,що го гасиш?  :headbang:

Значи.  :D :D Може да се случи преди да съм го включила (като да съм си го оставила на масичката изправено, тръгна да го взема, но в тъмното го бутам, при което след поздрави на майка му, се сещам, че имам и друго); може като падне да падне на задното бутонче и да се изключи;

;D

Активен Мечков

• Херцог
  • Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1362
  • Reputation Power: 1433
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #2719 -: 14 Април, 2018, 08:20:28 »
Бекъп,Кака   ;D
Обикновенно нося един универсален,който може да поеме тежко натоварване и един със по специфична насоченост . Третият ако го има е за душевна радост  ^-^
« Последна редакция: 14 Април, 2018, 08:36:14 от Мечков »

Неактивен universum

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 400
  • Reputation Power: 141
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #2720 -: 14 Април, 2018, 08:26:03 »
Напълнил си джобовете с мезеджии.

Неактивен nikolai

• Дарители
  • Старо куче
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 455
  • Reputation Power: 1436
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2721 -: 14 Април, 2018, 09:27:07 »
В джоба си най-често нося spyderco military. Голям резак е, а и ме устройва размера на острието. Намирам го за напълно подходящ за повечето битови нужди в градска среда. Вторият нож е в чантичката ми-  victorinox fireman.С мен е основно заради наличието на тирбушон, отварачките /за капачки и консерви/, клечката, която неправилно се счита, че е за зъби, но успешно върши и тази работа, а и заради пинсетата, т.к. ми се е налагало да я ползвам. Много е добра като трябва да си извадиш цепленка от пръста, или да отскубнеш косъм, който расте на неподходящо място :D. Това е за градски условия. На излет си взимам и някой стабилен фикс. Често нося със себе си Fallkniven S1, Helle taiga, Helle gaupe или един ръчно изработен ловен нож на наш майстор. В багажника на колата си стои нон стоп едно кукри и един лагерен нож ВК 5, те са за случаите, когато се правя на автобарбекю турист, че иначе може да уплаша някой, ако ги запаша и понеса по горите и планините :D
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2093
  • Reputation Power: 1418
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2722 -: 14 Април, 2018, 10:02:27 »
Хубаво нещо си е бекъпа  *palec*
Аз винаги съм с як фолдър, това ми е минимума заедно с малък фенер - в топлото време с късите гащи, ако съм без чанта, което е много, много рядко - да хвърля боклука примерно .
В чантата има по-голям фенер и викс, тия дни нося и Манли Комрад.

Имането не е като нямането  :D

А и не ми тежи, противно на общоприетото мнение, че за 90-100 кг мъж ножка над 50 грама е неимоверен товар  :ras:

Съвсем скоро ще добавя още неща в ЕДЦ-то. Иначе излезна ли извън града - освен тия неща, поне един фикс нося, повечето пъти два.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Активен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2093
  • Reputation Power: 1418
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #2723 -: 16 Април, 2018, 18:44:51 »
Ето и една снимка от днес :

Ще видим кое ще се задържи - Уейвът или Виксът .

Страйкърът го оставих на село, трябва да си го прибера  :D
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Напреднал
  • Публикации: 353
  • Reputation Power: 795
  • Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #2724 -: 17 Април, 2018, 10:31:55 »
Днешното ЕДЦ....

Sent from my iPhone using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice