Автор Тема: Фенер ~ 1 км.  (Прочетена 2847 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1438
  • Reputation Power: 14506
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Фенер ~ 1 км.
« -: 22 Юли, 2017, 18:18:04 »
Както става ясно в тази тема искам мнения и идеи за фенер,който доказано да свети около и над километър.
Търся си нещо такова ,като единственото изискване е да се впише в 100 лв. А и да не трябва да си нося акумулатор от кола с него.  :nabira:
Общо взето фърляйте фърлячите тук ,а аз ще си пресявям инфото.
Засега това ми грабна окото ,но портокалови рефлектор не ме кефи особено
ThorFire S70S Waterproof XHP70 LED Flashlight 3960 lm 6 modes Long Distance Searchlight for Camping S70 Upgraded Version
 http://s.aliexpress.com/R7FFBnYR
(from AliExpress Android)

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 298
  • Reputation Power: 10390
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #1 -: 22 Юли, 2017, 20:39:56 »
Както става ясно в тази тема искам мнения и идеи за фенер,който доказано да свети около и над километър.
Търся си нещо такова ,като единственото изискване е да се впише в 100 лв. А и да не трябва да си нося акумулатор от кола с него.  :nabira:
Общо взето фърляйте фърлячите тук ,а аз ще си пресявям инфото.
Засега това ми грабна окото ,но портокалови рефлектор не ме кефи особено
ThorFire S70S Waterproof XHP70 LED Flashlight 3960 lm 6 modes Long Distance Searchlight for Camping S70 Upgraded Version
 http://s.aliexpress.com/R7FFBnYR
(from AliExpress Android)
Този не е от хвърлячите - пряко сили 400 м по стандарт, но пък свети хубаво на страни.  100 лв е доста ограничаващо, но ето един, който го чакам да пристигне: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_666338.html Ако ти хареса, пиши на лични, около 90 лв. е цената. Друг вариант под 100 лв е Конвой Л2, но мисля че няма километър по стандарт. За малко над 100 лв е Кларус Г35 с 1000 м (работи с 3х18650) или модифициран Конвой Л2. А най вече ако имаш път към София, ела първо да видиш как светят (Кларуса го имам в момента, както и С70с) - имат особености. Ето 2 снимки за сравнение: Първата е с Klarus G35, втората с Haikelite MT07 - задните дървета в центъра са на около 160 м.

За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1194
  • Reputation Power: 7296
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #2 -: 22 Юли, 2017, 21:00:03 »
Ухааа, Яска, ако и двата светят под един и същ ъгъл, тоя втория е голям звяр!  :yikes: *palec* :nabira:

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #3 -: 22 Юли, 2017, 21:13:18 »
Яска,мерси. Този който очакваш да дойде изглежда доста добре. Пиши ми като дойде какви впечатления имаш.
Не съм на зор ,просто така да си имам  ^-^
ПП Как сами докарали ipx8 със зуум ?!
« Последна редакция: 22 Юли, 2017, 21:36:35 от Мечков »

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #4 -: 22 Юли, 2017, 22:44:20 »
Ухааа, Яска, ако и двата светят под един и същ ъгъл, тоя втория е голям звяр!  :yikes: *palec* :nabira:
Звяр е, около 5000 лумена е, хем пръска, хем хвърля прилично. Че и не загрява толкова бързо, защото много масивна главата.

@Мечков, предстои да видим как са го запечатали - аз съм фен на зумове, но имай предвид, че правят само тесен лъч, няма почти никакво разпръскване - понякога е полезно, понякога - не. Имам един любим модел - Brinyte B158, който според производителя фокусиран прави 400 лумена, но стоков си хвърля на 500 м поне. Модифициран също може да докара над 260,000 кандели, което е километър.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 678
  • Reputation Power: 4355
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #5 -: 23 Юли, 2017, 08:48:56 »
г-н Мечков този не ти ли харесва?
http://shop.olight.bg/olight-m3xs-ut-javelot-1200lm
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #6 -: 23 Юли, 2017, 09:12:50 »
Харесва ми ,но цената му е за нехаресване.

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 678
  • Reputation Power: 4355
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #7 -: 25 Юли, 2017, 18:46:08 »
г-н Мечков погледни този:   http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_555780.html?
« Последна редакция: 25 Юли, 2017, 19:02:20 от ganzo_fan »
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3484
  • Reputation Power: 52042
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #8 -: 25 Юли, 2017, 19:09:26 »
г-н Мечков погледни този:   http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_555780.html?
Яворе, това е твоя фенер. Цената е страхотна.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #9 -: 25 Юли, 2017, 19:36:59 »
Прави ли километър?

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3484
  • Reputation Power: 52042
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #10 -: 25 Юли, 2017, 19:40:12 »
Прави ли километър?
Никой фенер не прави километър. Но ако прави стабилен лъч до 500 метра значи е повече от добър. Получаваш и най-модерния далекобоен диод.

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #11 -: 25 Юли, 2017, 20:29:54 »
Никой фенер не прави километър. Но ако прави стабилен лъч до 500 метра значи е повече от добър. Получаваш и най-модерния далекобоен диод.
Този Уторч не е точно от тези, дават му 700 м (разбирай 400м), но и толкова не прави - имах такъв и може да стане, но трябва да се смени драйвера - и вече упражнението губи смисъл. Моя го подарих на тъста, ако Мечков иска мога да го взема другия път на сбирка, да си прецени, но според мен няма смисъл. Кларус Г35 свети много по-добре в горе-долу същия размер. Чакам и зумчето на Хайкелайт да видя и ще гледам да снимам успоредно на някоя по-далечна дистанция.

А за 500 м си много прав - и да свети, обикновено няма как да видиш. Кларуса го тествах на 600 м, но дали заради конкретното време или по принцип - отразяваше се във въздуха и нищо не видях. Този уикенд пак ще го изтествам, дано да стане.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #12 -: 25 Юли, 2017, 22:10:23 »
На мен не ми хареса усб порта,че мисля да е в раницата ,а се случва да подгизва понякога,та да го ме удавя  ::)
Ще изчакам отзиви от Хейкелайта,а до тогава  може да изкарат още нещо ново.
Фенер + бинокъл ми е идеята за 700+ метри

Неактивен mkirkov

• Старо куче
  • Публикации: 55
  • Reputation Power: 31
  • mkirkov няма влияние.
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #13 -: 01 Август, 2017, 22:38:29 »
Имам един Geepas, на който му дават 2 км.
ZT 0100 беше и остана в миналото :) , ZT 0170, ZT 0200, ZT 0350 and dreaming for ZT 0560 ;)

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #14 -: 02 Август, 2017, 00:00:49 »
Имам един Geepas, на който му дават 2 км.

http://www.geepas.com/product_detail/geepas_product/1336/GFL4643#.WYDqjulKmUk

Колега, това ли е фенерът? С микро чип лед, 2000м реална дистанция и батериите издържат 3 часа ? Започвам да се чудя защо въобще хората купуват други марки....

Неактивен mkirkov

• Старо куче
  • Публикации: 55
  • Reputation Power: 31
  • mkirkov няма влияние.
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #15 -: 02 Август, 2017, 00:27:45 »
На външен вид е същият, но е на 11 години :) Разкошен фенер е, става и за близък бой, но няма лед, с друга крушка е, иначе е заряден.Склонен съм да вярвам на спецификациите, но не съм ги мерил. Въпреки, че синът ми му пукна рефлектора (огледалцето само) , а и имам малка армия Олайт, все още е на въоръжение!  :nabira:
ZT 0100 беше и остана в миналото :) , ZT 0170, ZT 0200, ZT 0350 and dreaming for ZT 0560 ;)

Неактивен joro80

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 5
  • Reputation Power: 10
  • joro80 няма влияние.
  • диагностициран
    • Сайт за безплатни обяви
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #16 -: 07 Август, 2017, 22:06:36 »
Здравейте,

можете ли да споделите къде се продават акумулаторни батерии за тези фенери?  Къде ли не търсих нищо не намерих!
Много актуални обяви за продажба на стоки и услуги.

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 432
  • Reputation Power: 6052
  • zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!zzfz внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #17 -: 08 Август, 2017, 01:05:28 »
Здравейте,

можете ли да споделите къде се продават акумулаторни батерии за тези фенери?  Къде ли не търсих нищо не намерих!
https://www.dcpower.eu/

Активен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1084
  • Reputation Power: 4106
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #18 -: 12 Август, 2017, 00:24:12 »
Не знам дали е мястото, но някой има ли идея на такъФ фюнер може ли му се сложи съвременен Лед?

На ралта имаме подобен и свети (топло) на сийбе мамата, тва с халоген и акумулатори по половин кило...
Силно вярвам, че ултра модерните ледове са дяволски скопени в тия ситни глави...

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 875
  • Reputation Power: 5653
  • seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!
  • диагноза - див селянин
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #19 -: 01 Ноември, 2017, 10:04:13 »
Този не е от хвърлячите - пряко сили 400 м по стандарт, но пък свети хубаво на страни.  100 лв е доста ограничаващо, но ето един, който го чакам да пристигне: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_666338.html Ако ти хареса, пиши на лични, около 90 лв. е цената. Друг вариант под 100 лв е Конвой Л2, но мисля че няма километър по стандарт. За малко над 100 лв е Кларус Г35 с 1000 м (работи с 3х18650) или модифициран Конвой Л2. А най вече ако имаш път към София, ела първо да видиш как светят (Кларуса го имам в момента, както и С70с) - имат особености. Ето 2 снимки за сравнение: Първата е с Klarus G35, втората с Haikelite MT07 - задните дървета в центъра са на около 160 м.

На последната среща на Узана бяха изпробвони няколко хвъргача, а целта беше постройка на около 800 м.  Ясен ще кажа за неговите, как се представиха, а аз се включих със стоков Конвой Л2, който по спецификация хвърля на 500 м. Оказа се обаче, че и той освети постройката на тази дистанция. Според Ясен, ако се модне с по-малък диод и нов драйвер, ще удари и 1000 м. Но и така свети яко това добиче  и има концентриран, тесен лъч. Аз доволен! ;D
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1136
  • Reputation Power: 3003
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #20 -: 01 Ноември, 2017, 10:28:10 »
А как измерихте разстоянието до постройката,с далекомера на Ясен ли?
Paradise is where I am.

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 26812
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #21 -: 01 Ноември, 2017, 10:29:42 »
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.
Според Ясен, ако се модне с по-малък диод и нов драйвер, ще удари и 1000 м. Но и така свети яко това добиче  и има концентриран, тесен лъч. Аз доволен! ;D
Прав е Яската, ако се модне с по-малък диод и друг драйвер ще се получи доста добре  ;)

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 875
  • Reputation Power: 5653
  • seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!
  • диагноза - див селянин
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #22 -: 01 Ноември, 2017, 10:32:04 »

С GPS, Христо.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Yasenf

• Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • BRKCA MIKE 477
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #23 -: 01 Ноември, 2017, 22:05:54 »
Забравих да си взема Лайката, иначе никакъв проблем за 800 м :) През Гугъл мапс мерих, но да уточня, близката къща беше на 700 м.

С другите фенери нямаше изненади - мерихме още Klarus G35, Haikelite HT35, Brinyte с директен драйвер и XP-G2 без купол, Convoy С8 с директен драйвер и XPL-HI и XP-G2 куполи - всички си светеха доволно далеч. Но както и Тони се убеди - или трябва голям рефлектор като неговия, или да се бае на драйвер и емитер, за да свети далеч с по-малък рефлектор. Сега чакам два модела, които би трябвало да светят още по-далеч и ще видим...

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 801
  • Reputation Power: 5257
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Фенер ~ 1 км.
« Отговор #24 -: 02 Ноември, 2017, 23:43:04 »
Не знам дали е мястото, но някой има ли идея на такъФ фюнер може ли му се сложи съвременен Лед?
(Щракни за да видиш изображението.)
На ралта имаме подобен и свети (топло) на сийбе мамата, тва с халоген и акумулатори по половин кило...
Силно вярвам, че ултра модерните ледове са дяволски скопени в тия ситни глави...
сигурно му е минало времето, ама може да се мисли по въпроса? въпреки че, сигурно ще е по лесно да се взаме такъв формфактор(фенер) от али-то като готов продукт, от колкото да се преработва тоя :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice