Автор Тема: Обща поръчка от USA  (Прочетена 15627 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 596
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #50 -: 07 Септември, 2017, 14:35:40 »
То ти хубаво си си избрал, но ако разчиташ на черният петък, няма никаква гаранция че това което си си избрал ще бъде с намалена цена.
Най тъмно е под лампата

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1028
  • Дърт на орел!
Обща поръчка от USA
« Отговор #51 -: 07 Септември, 2017, 15:28:37 »
Напълно съм наясно. Аз съм се подготвил психически за нормалните цени, ако нещо от списъка ми се окаже намалено покрай черния Петър, то още по-добре.
Па и ако успея да го докопам, преди да е свършило, съвсем чудесно!
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1058
  • често подпийнал
Обща поръчка от USA
« Отговор #52 -: 07 Септември, 2017, 16:25:28 »
И аз съм що годе на това дередже.  Харесал съм си няколко нещица, па ако паднат на прИмоция още по-добре.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #53 -: 07 Септември, 2017, 18:45:57 »
Моята е по-сложна защото харесвам и търся неща които на първичният пазар ги няма. Кой ми е крив като късно съм се сетил.. Та надеждата ми е колеги от странство,  да залитнат по новите модели, яките стомани, ексклузивите и спринт рънове и да развържат по-старичките модели. Е ако направят, адекватна цена на Фриика или друснат некое по-голямо намаление на Милито също ще се възползвам
Най тъмно е под лампата

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 719
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #54 -: 07 Септември, 2017, 19:47:53 »
Миналата поръчка я изпуснах но за следващата и аз ще дебна.

Неактивен vaeron

• Напреднал
  • Публикации: 3
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #55 -: 14 Септември, 2017, 22:29:56 »
Всички продукти пристигнаха и са раздадени с което поръчката приключи.

До колегите които искат да се включат в обмисляната поръчка за black friday имаите предвид че намаленията са съботата и неделята след петък времето за поръчка ще е много кратко и няма да има време за запитвания това колко ще е онова колко ще е и тн. проблем до някаде ще е превода на суми за колегите извън София предстои да обсъдим вариант с деливъри как биха могли да се осъществят нещата ако имате препоръки и идеи сте добре дошли да ги споделите.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Обща поръчка от USA
« Отговор #56 -: 15 Септември, 2017, 09:23:34 »
Уикендите май е тегаво с банките и преводите. Не знам, колко време отнема един превод да пристигне.
А, особено в щатите, блек фрайдея става лудпица - много неща свършват за минути...

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 663
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #57 -: 15 Септември, 2017, 10:14:34 »
Ко си поръчахте бре, похвалете се  :yes:

Оня е като Джак, само пуска партенки и се бъзика, нищо не е поръчал, иначе щеше да пусне 14 снимки минимум ;)
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен zzfz

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 499
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #58 -: 15 Септември, 2017, 11:30:24 »
Аз съм от Бургас както и Деливърито.Вземал съм си стоката на ръка от Димо.Евентуално бих могъл да му дам пари на ръка.....

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Обща поръчка от USA
« Отговор #59 -: 15 Септември, 2017, 14:50:49 »
Въпроса е как ще се реагира, като става дума за минути, най-вроятно... как ще стане пускането на поръчките от всеки и кога и как ще плащаме.
Пращаме линк с желания продукт до Деливъри, те казват сумата, ние превеждаме парите, те го закупуват. Това с черния петък не знам как ще се получи, при положение, че за някои продукти ще трябва светкавично да се реагира(разбирайте пазарува)...

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1232
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Обща поръчка от USA
« Отговор #60 -: 15 Септември, 2017, 15:03:44 »
Единственият вариант е да поръчваме до американския адрес на деливъри,  плащаме си сами, а те после шипват до България, а ние доплащаме разликата.
Това ще създаде неудобство за тези, които не искат да си ползват дебитните карти..

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Обща поръчка от USA
« Отговор #61 -: 15 Септември, 2017, 15:08:02 »
Много от щатските сайтове не приемат плащания от БГ, с адрес на доставка различен от този на картата... :(
Не е ясно дали няма да изникне такъв проблем в последния момент.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1232
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Обща поръчка от USA
« Отговор #62 -: 15 Септември, 2017, 15:31:32 »
Обратният вариант го разбирам, ама този 😞...
Ми то не остават много опции.

Неактивен surr3a1

• // Be like no other
  • Прохождащ
  • **
  • Публикации: 64
  • // Be like no other
    • surr3a1 Iphone Customization
  • Скайп: surr3a1
Обща поръчка от USA
« Отговор #63 -: 15 Септември, 2017, 16:23:09 »
Опитът показва, че нашите карти нямат адрес и можеш да пишеш, че си от САЩ без никакви проблеми. Стига двата адреса (за плащане и доставка) да са ти еднакви и от страната до която ще се доставя, няма ядове. Изпробвано е стотици пъти.
Пример:
VISA кредитна карта издадена от Райфайзен
Купувам стока от магазин в САЩ, като пиша billing/shipping адрес на приятел в САЩ, където ще пристигне стоката. Досега не ми се е случвало да имам проблеми, но е възможно да има сайтове с различна политика.
Titanium Junkie!

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Обща поръчка от USA
« Отговор #64 -: 15 Септември, 2017, 16:53:23 »
На мен ми се е случвало, за това го и написах.
И вече ги питам предварително.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #65 -: 15 Септември, 2017, 16:58:24 »
Много от щатските сайтове не приемат плащания от БГ, с адрес на доставка различен от този на картата... :(
Не е ясно дали няма да изникне такъв проблем в последния момент.
Мисля че това важи само за първа поръчка поне така ми писаха.  Миналата година брах ядове с Найф център и Найф Уорк по тази линия. Първоначално приеха поръчките, изпратиха ми потвърждение и предполагаема дата за Шипинг до адрес в САЩ. Два дена след потвърждението обаче получих мейли, че не можело билинг и шипинг адрес да са различни/БГ/ САЩ//. Имам и американска кредитна карта на мое име, опитах и с нея да платя на Найф център. Пак ми писаха че не могли да си изтеглят парите.  Найф Уорк ми предложиха да платя с PP. На мен обаче вече ми беше писнало от мейли и разправии и първо им теглих едни яки майни, после им казах че са ме докарали до състояние да изпитвам кеф от това да канцелирам поръчките /които си бяха за по 500 долара/. Според мен това си беше натягане на некои малумни служители луднали покрай Тръмп, Путин и тероризма. А то си е и странно де- човек с руско име и фамилия от България плаща ножове и иска тези ножове да отидат при някакви американци. Направо си мирише на въоръжаване на терористична клетка. 
След това си направих регистрации с моето си име, Мтелският телефон и и мейл адрес, но с  Билинг и шипинг адрес в САЩ. Това вече може..... Сега си плащам с българската и американската  карти без проблем и ножчетата си отиват на адреса. Тия американци верно са програмирани.. Аз си намерих решението за себе си, тия два сайта обаче ги мразя и взимам от тях само ако няма другаде или когато имат супер намалени неща . С Massdrop и Cook Woods например нямам никакви проблеми.
Най тъмно е под лампата

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Дърт на орел!
Обща поръчка от USA
« Отговор #66 -: 15 Септември, 2017, 17:03:31 »
Да...
Макар че какво, с няколко сгъвайки ще нападаш Пентагона ли?  :green:
Инче Knives Ship Free пък бяха много доброжелателни и казаха, че няма грижи.
За това пък Cutlery Shoppe ме натириха щото не съм американец :)))

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #67 -: 15 Септември, 2017, 17:32:24 »
Те за това американците скоро ще ядат бахура /казвам го със съжаление и болка/ Блейд Ейч Кю пък не шипват до БГ. Има доста сайтове дето се правят на шити госпожици и сервизът който предлагат далеч отстъпва на този от китайски и японски сайтове, за цените на шипинга да не говорим. Най-ми е гадно че се чувствам дискриминирам някак си. Не може да има различни правила за различните хора.
При ножовете трудно намирам заместители за сега, но за останалите неща: дрехи, оборудване, обувки вече съм ги зарязал американците.
Най тъмно е под лампата

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 572
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Обща поръчка от USA
« Отговор #68 -: 15 Септември, 2017, 17:33:17 »
Една вметка, не много по темата, но може да е от полза.
Privacy.com - правиш регистрация и можеш да си създаваш виртуални карти за плащане - еднократни и/или ограничени до определена сума.
Не съм проверявал, обаче дали има опция да се задава адрес.
Това като защита на сметки и лични данни при пазарене онлайн.

edit: Сега им прегледах FAQ страницата - може да се дава различна информация (шипинг адрес, имена и адрес на картата).
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Обща поръчка от USA
« Отговор #69 -: 15 Септември, 2017, 17:53:49 »
Опитът показва, че нашите карти нямат адрес и можеш да пишеш, че си от САЩ без никакви проблеми. Стига двата адреса (за плащане и доставка) да са ти еднакви и от страната до която ще се доставя, няма ядове. Изпробвано е стотици пъти.
Пример:
VISA кредитна карта издадена от Райфайзен
Купувам стока от магазин в САЩ, като пиша billing/shipping адрес на приятел в САЩ, където ще пристигне стоката. Досега не ми се е случвало да имам проблеми, но е възможно да има сайтове с различна политика.

Зависи oт Payment Gateway'а който ползват. Процесорите които ползваме във фирмата в която работя имат опцията да отказват да обработват транзакции които шипинг адреса е различен от този на картата, но от друга страна има и опцията да минават тези плащания. Идеята е да се предотврати до известна степен плащанията с крадени карти.

Неактивен surr3a1

• // Be like no other
  • Прохождащ
  • **
  • // Be like no other
Обща поръчка от USA
« Отговор #70 -: 15 Септември, 2017, 18:37:41 »
Разбира се, това е наистина причината, но винаги съм си го обяснявал, че като всичко останало, и това не е като при развитите държави.
Някои сайтове искат снимка на ЛК, когато имат съмнения.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Titanium Junkie!

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Обща поръчка от USA
« Отговор #71 -: 15 Септември, 2017, 19:20:57 »
Момента който ми поискат такъв тип удостоверение ме губят като клиент завинаги.  :D Все едно могат да проверят дали документа е истински или не от снимка, ей ся  :D

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 719
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #72 -: 15 Септември, 2017, 19:23:18 »
Ей тука човека си е обяднил драмата с шипинга извън щатите, иначе е много разбран (писахме си мейли) а и през деливеришоп нямаше никакви проблеми
https://www.collectorknives.net/posts/why-doesnt-collectorknives-ship-internationally/

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Обща поръчка от USA
« Отговор #73 -: 15 Септември, 2017, 19:48:16 »
нали изпращат SMS при всяка транзакция. Старата ми американска карта  се водеше на мен и на дъщеря, веднъж платих една магистрала  в Италия и след 5 минути тя ми звъни да ме пита къде сме. От американската  банката веднага са и се обадили да питат кой е в Европа. Не е толкова лесно. А и аз все пак имам регистрация  доста преди покупката и в тази регистрация са посочени различните билинг и шипинг адреси.
Едно обаче е вярно трябва да се провери каква е политиката на конкретният сайт
А и още нещо. В неделя вечер затваря офф лайн шопинга. Големите он лайн билове продължават и в понеделник до края на денят
Най тъмно е под лампата

Неактивен surr3a1

• // Be like no other
  • Прохождащ
  • **
  • // Be like no other
Обща поръчка от USA
« Отговор #74 -: 15 Септември, 2017, 22:47:45 »
Момента който ми поискат такъв тип удостоверение ме губят като клиент завинаги.  :D Все едно могат да проверят дали документа е истински или не от снимка, ей ся  :D
Като искаш нещо и дадения сайт го предлага на най-добрата цена, не виждам проблем.
Aliexpress, DHGate и други подобни искат. В другия слчай си ги държиш и не получаваш нищо : ).

Sent from my iPhone using Tapatalk
Titanium Junkie!

ArmsBG OlightBG Batteryservice