Автор Тема: Предложение за "Заключителна национална форумна среща - 2012 г." - (30.11-02.12)  (Прочетена 46307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

highlander

• Гост
Бачо Антоне, хвана си беля на главата  :D

Мите, белята щеше да стане, ако се бяхме занесли 20-30 човека на първият вариант, без ресторант, без кафене и т.н. Само с емоция знаеш, че нещата не стават, трябва си доста работа за да се организира една добра и приятна среща, особенно зимна. ;)

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
е то и на Митев във вилата примерно ще спим за без пари  :nabira:.. ама малко не е в средата на България :). Жоро ако имаш идея за място около Калофер казвай. Аз лично съм навит и пак в Копривщица да идем. само да не се протаква много много че ей го декември чука на вратата  :chukane:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 990
  • диагноза - див селянин
Не става въпрос за претенций, а за точнпо дефиниране на условията, за да може всеки който реши да  присъства да си направи сметката. Пак казвам, ако не бях повдигнал въпроса за предишното място, цялата група, щеше да се изтресе там и .....
Така си мислиш, Жоре. ;) Все пак аз поддържам връзка с управителката и това, че тя сега обърна гъза, аз не мога да го предвидя, нали така?! Дали щеше да стане след два дни, защото тогава възнамерявах да я питам за банковата сметка или днес в случая - не виждам разлика. Въпреки всичко, се реагиа адекватно по организацията и не виждам към момента сериозни и непреодолими причини да не се проведе срещата.
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

highlander

• Гост
е то и на Митев във вилата примерно ще спим за без пари  :nabira:.. ама малко не е в средата на България :). Жоро ако имаш идея за място около Калофер казвай. Аз лично съм навит и пак в Копривщица да идем. само да не се протаква много много че ей го декември чука на вратата  :chukane:

Нямам, хората в района си знаят местата, аз просто казвам според мен как трябва да се направи. Цените просто дадах за пример. Това място не става за национална сбирка но исках да покажа, че хората за тези пари и то в курорт предоставят описаните от мен условия. Няма начин около Карлово и района да няма нещо подобно. ;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1268
  • диагностициран
Има и сме ходили вече там част от форума януари в ледове и снегове,  хотел "Яев" с. Соколица Карловско, но не ми се ще да повтаряме пак на едно и също място. Не че е лошо,  хотел с ресторант и басейн вътрешен много малък.  Но щом Дидо е ходил  на хотела в Калофер и казва, че условията са приемливи наистина е въпрос на личен избор и желание да се подкрепи общата кауза. А пък и имам пълно доверие на бай Атон и преценката на Иван също. ;)
« Последна редакция: 02 Ноември, 2012, 13:20:29 от bully »
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 311
Ако не дай си боже нещата се объркат, Копривщица ще ви приеме с радост!!! :ohhoho: :nabira:

highlander

• Гост
Аз имам пълно и безрезервно доверие на летните ми обуща Salomon, само че зимата не бих си и помислил да тръгна с тях, та така. Пичове не саботирам мероприятието. Пак повтарям, че се опитвам да помогна нещата да са точни на базата на скромния ми опит в тази посока. ;)

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Мисля, че между хората, които познаваме и летни обувки сравнение е най малкото неуместно да се прави, но няма да навлизам в спорове по въпроса. А и не видях аз или някой по нагоре да каже или намекне дори, че саботираш сбирката ;) За да е максимално обективна информацията току що говорих с Иван и разбрах, че негови познати също са ходили преди време, както и че  мястото е строено преди 1,2 години, условията вътре са нещо като  в къщите на Кавал Тепе при Широка Поляна, чистота се подържа. Като цяло са останали доволни. Само изрично трябва да се поръча ползването на барбекюто. С толкова мога аз да съм полезен в случая. ::)
« Последна редакция: 02 Ноември, 2012, 14:01:43 от bully »
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Жоро аз напълно те разбирам! Въпросите които постави са си съвсем на място. Просто искаш да помогнеш със съвет защото си ги препатил тея работи. Най-удачно ще е когато може да се даде съвет примерно или да се уточни нещо, да се прави директно с организатора, така няма да изглежда, че искаш да саботираш мероприятието  :nabira: . Въпреки, че едва ли някой си е помислил такова нещо - нито пък някой би имал полза от саботажи :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

highlander

• Гост
Ами май пак няма нужда от мнението ми но това не е проблем. Ще следя организацията без да се обаждам повече, а решение за себе си ще взема накрая, когато нещата се изяснят. Успех. ;)

Неактивен ovit

• Член на сдружението
  • Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 209
  • диагностициран
  • Скайп: ovitoo
Много Ви моля да не търсим под вола теле!Какви саботажи, какви пет лева?Въпросите са уместни и навременни защото има реална опасност да се объркат нещата и да си бъркаме в носа два дни.Сбирката трябва да се проведе дори и на луната ако решим,но няма нищо лошо да помислим предварително!
Поздрави и успех!
Днес хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било."
       Оскар Уайлд.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Току-що проведох разговор с жената от хотела, като целта беше да изясня два въпроса.
1. Относно риска от силен снеговалеж и евентуална опасност да не може да се стигне до хотела или да се слезе от него, жената заяви, че пътят от Калофер до Паниците се почиства редовно и няма опастност остане непроходим. Освен това, ако наистина пък се случи да има проблеми от снежен характер - хората от хотела организират извозването до Паниците с техен превоз, а колите може да се оставят в Калофер.
2. Хотелът разполага с външно барбекю под навес, непосредствено до реката, където могат да се съберат много хора (по нейни думи до 120 човека). Оборудвано е с маси и пейки, осветление и дори музика. Единственото, което трябва да си носим са ядене, пиене, посуда за еднократно ползване и дървени въглища или пък сами да си набавим дърва (анджък наша работа). Ползването на това барбекю е безплатно! Единственото неудобство там може да бъде само прекалено студеното време, но пък аз имам и възнамерявам да нося един много ефикасен лек против това - 10-15 л от една много висококалорична напитка с тъмночервен цвят. ;)
Освен това, към ресторанта на хотела има и зала с барбекю, където ако всичко е поръчано от хотела и се приготвя там няма да плащаме за ползването й, но ако си носим всички продукти (ядене и пиене) и си ги приготвим там, ще трябва да се заплати по 3 лв на човек за отоплението, дървата и защото си има персонал, който обслужва залата и самото барбекю.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
E, от това по ясен и подробен отговор здраве му кажи. *palec* Сега вече всичко опира чисто и просто до желание ;)

Баце

• Гост
Колеги, дано не съм досаден, а и изобщо не искам да слагам прът в колелата на организацията, но прочетох някъде на горе, че се споменава хотел Яев. Много приличен хотел, проверен от пет, шест човека и то в зимни условия. Проблем ли е да се насочим пак на там? Повечето хора не са били, а и условията предразполагат да се водят и семейства.

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Аз съм за където кажете.
А и на двете места не съм бил, така че ми е все едно  :)
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1586
И аз,през лятото става и гола поляна в гората,ама през зимата не съм компетентен,естествено и със семейните трябва да се съобразим.
Та решавайте,важното е да се съберем.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
Яев е много добро местенце, подкрепям Баце с две ръце.
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Тъй като миналата година януари аз организирах сбирката http://www.metalblade.eu/viewtopic.php?f=23&t=239  мисля, че мога  що годе обективно да сложа  на кантар плюсовете и минусите за другия вариант, т.е.  за хотел "Яев" . Та мога да кажа, че му липсва възможност за правене на барбекю отвън, за съфорумците които държат на това, както и че е разположен насред полето и от там ако някой иска да ходи по планината трябва да се придвижва до изходната точка с кола до Карлово, щото то е накрая на с. Соколица в Карловското поле каже речи.  ;) Това заедно с малко по високите цени  са му недостатъците на това хотелче. Плюсовете са ресторант, малък басейн, сауна и що годе нормална температура в стаите вечер. Казвам го  не за да разколебавам останалите, а просто за да се сложат на кантар всички преимущества и  недостатъци и за да се избере в крайна сметка между двете места едното.
« Последна редакция: 05 Ноември, 2012, 16:12:16 от bully »

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Понеже настъпи затишие в обсъждането на подходящо място за срещата, ще си позволя да направя равносметка на моментното състояние.
На практика имаме два хотела, които са сравнително близко един до друг и предлагат  общо взето приемливи условия, да кажем с някои предимства (най-вече, по отношение на спа услугите и легловата база) в полза на "ЯЕВ", за сметка на по-високата цена съответно. Друго евентуално предимство на "ЯЕВ" може да се прояви, само в случай, че по време на срещата страната ни е под влияние на мощен и траен атмосферен фронт с пренос на студени въздушни маси от полярната област, в резултат на което се разразят силни снежни бури и температурите паднатзначително под нулата. Убеден съм обаче, че при посдобна ситуация не можем се добра даже и до "ЯЕВ", като знам как винаги ни изненадва първият сняг. ;)
Оттам насетне всички предимства са в полза на хотела в местността Паниците, защото наред с добрата леглова и ресторантска база, ни предлага много добри условия за барбекю, както отвън, под навес, така и в самия ресторант. Възможностите за туристически преходи са също отлични, само да има мераклии. Самата местност е в подножието на Стара планина, което също не е за пренебрегване. При "ЯЕВ" тази екстри са изключени. Надморската височина в района на Паниците е около 850 м, което си е съвсем нормално и по това време на годината едва ли ще ни сервира супер екстремни ситуации от климатичен характер, освен ако не се случи това, което упоменах по-горе, но то ще е за цялата страна.
Та, с две приказки - аз оставам на мнение, че Паниците са по-подходящият вариант за провеждане на срещата и доколкото разбирам, от разговорите ми с някои от заявилите участие в тази среща, повечето от тях също са на това мнение.
Ще дам възможност ден-два, да се изкажат още мнения по този въпрос, след това решаваме окончателно и действаме по въпроса с организацията. Мероприятието е общо и както виждате, давам възможност всеки да изрази точно и ясно, без заобикалки своите съображения, като ги подкрепи с конкретни факти, за да можем да се съобразим с тях.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Cobra3

• ценител
  • Редовен
  • Публикации: 180
  • диагностициран
Чудесно изглежда "Калоферските Войводи", нека да е там срещата, а ЯЕВ може да го оставим за резервен вариант ;)
По-добре да запалиш свещ, отколкото да проклинаш тъмнината.

Неактивен seiko

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагноза - див селянин
Чудесно изглежда "Калоферските Войводи", нека да е там срещата, а ЯЕВ може да го оставим за резервен вариант ;)

Абсолютно си прав, Митак, резервен вариант винаги трябва да има и то не само един. *palec* В случая "ЯЕВ" ще ни е подръка. Аз ще имам грижата да отреагирам при необходимост.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен Maverick

• Горски
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 445
  • диагностициран
    • СИЛЕН
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен тинко

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 901
  • диагностициран
    • tinkoknives
А Бургазлии що се ослушват.
http://tinkoknives.com/ - за ножари

Баце

• Гост
Аз съм на линия, само да има с кой да се придвижа в събота и естествено да не стане нещо непредвидено.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 791
  • диагностициран
Аз съм на линия, само да има с кой да се придвижа в събота и естествено да не стане нещо непредвидено.
Ти си в моя екипаж. :punk:

ArmsBG OlightBG Batteryservice