Автор Тема: Scam и други видове интернет измами  (Прочетена 11887 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kova4ev

• Напреднал
  • Публикации: 164
Колеги, тъй като интернационалният пазар е изключително достъпен, благодарение на Пейпал и всички куриерски фирми, от доста време реализацията ми е предимно в чужбина. След близо  40 успешни сделки дойде време за първия опит за скам-измама. При това добре изпипана. Насочена е към търговци и потребители на пейпал. 

Каква е схемата:

Свързва се една мадама с мен по мейла  и директно се насочва към най-скъпия продукт, който предлагам. Обяснява ми с какво се занимава и че иска да направи подарък за сестра си. Т‘ва на английски.  Аз почвам да се кефя, защото наум вече харча големия кеш  8) След  това се почва една кореспонденция, мадамата обяснява, че куриер ще вземе пратката от мой адрес и ще го достави където трябва, дали имам нещо против?. Тц, нямам. Междувременно ми светва първа сигнална лампа – намерил съм мадамата в гугъл, фейсбук и т.н. Има няколко нейни блога, където изказът и граматиката в постовете е доста по-различен от този в мейлите. Впечатлението ми винаги е било, че когато човек пише грамотно, го прави навсякъде-без значение блог или ЛС. Както и да е, пренебрегвам това наблюдение, все пак ще ми сипе една шапка пари-да пише както си иска...

Тъй като тя държи на определен куриер, съответно трябва да плати доставката. Оказва се, че този куриер не бачка с Пейпал, а приемал пари само от Уестърн Юниън и тъй като тя в момента се намира на някъв остров(реалната личност е фотографка и обикаля доста), където нямало Уестърн Юниън дали съм имал нещо против да ми преведе на Пейпал акаунта  моите кинти, както и тези за куриера(360$ само за шипинг-втора сигнална лампа- до къде ще праща бе,баси- до Австралия един нож отива за 8$) Тц, отново нямам нищо против, вече дори категорично съм решил къде да изсипя шапката с парите.

Тук идва тънкия момент-получавам  мейл от Пейпал за преведена сума(както винаги), но парите са задържани, тъй като има изискване първо да платя шипинга през Уестърн Юниън(както съм се разбрал с мадамата) и след като изпратя на Пейпал номера на транзакцията за шипинга,те ще освободят сумата, която ми е преведена.

В какво се състои измамата: мейлът НЕ Е от Пейпал, а добър фалшификат. Наистина добър- за момент се вързах и аха-аха да тръгна към най-близкото бюро на Уестърн Юниън, за да преведа парите за шипинга,  съответно да върна номера на транзакцията, очаквайки освобождаване на големия кеш и в този момент да осъзная, че съм назад с 360$+30$ за таксичка за превода.

Баси гадовете!

Ето съдържанието на фалшивия Пейпал мейл:

Dear Nikola Kovachev,

This email confirm that Mrs Yasmin Shima has paid you $.... USD for an item through PayPal.

............................................................ ............................................................ .............................. ....

Payment Details

Seller Email:

nknives@googlemail.com

Amount:  ...   USD
Shipping Fee:  ...   USD
Western Union ...   USD
Total Amount: ...   USD

............................................................ ............................................................ .............................. ....
NOTE: This is to inform you that you are required to send a sum of $360:00USD to the address below via Western union money transfer ande-mail the relevant information which you will be provided with afterthe money has been sent. You are requested to email to us, the Mtcn(Money Transfer Control Number) and the sender's name and address usedto make the transfer, after which we will then credit a sum of $360:00USD  into your PayPal account. Below is the address where the money is to be sent using Western Union Money Transfer.

Agent's Info:

FIRST NAME; VALERIE
  LAST NAME: MARION MOREE
  ADDRESS:  80 Bridge Street,
 Walton on Thames
 Surrey
ZIP-CODE:KT12 1AR
United Kingdom

Address Status:

Confirmed

Please note:
  We wish to inform you that Mrs Yasmin Shima  has made his intentions known to PayPal that he will like  $360:00USD  to be sent to the recipient's address above via Western Union Money Transfer.

Note:Asthis transaction was done via our e-mail payments service, anyinquiries and necessary information should be sent to us by directlyreplying to this message, because of the status of this transaction, ithas not been passed on to our customer care phone service section,andall inquiries should be directed to this e-mail address as it is theone monitored for your transaction.

This payment has been deducted from the buyer's account and has been " APPROVED"but will not be credited into your account until the Mtcn is sent to usfor verification so as to secure both the buyer and the seller.

Allyou have to do is reply to this e-mail directly with the Mtcn and thesender's name and address used when sending the money. Once it has beenverified and the details above sent to us, you will receive a"CONFIRMATION E-MAIL" from PayPal® Service informing you that youraccount has been credited with   $1,070.00 USD

Please, understand that this is a security measure to help protect both the buyer and the seller. Therefore, we apologize for the inconvenience that we may have caused.

With PayPal, you always shop without sharing your financial information...

Неактивен za6o

• Капитан
  • Старо куче
  • Публикации: 141
Re: Scam и други видове интернет измами
« Отговор #1 -: 11 Юли, 2012, 16:00:16 »
Кофти, добре че си се усетил. На мен миналата седмица ми източиха кредитната карта докато си пиех биричка  :)
Много гадове се навъдиха  :(

Неактивен Amateur

• Напреднал
  • Публикации: 187
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 12 Юли, 2012, 15:44:03 »
...
Междувременно ми светва първа сигнална лампа – намерил съм мадамата в гугъл, фейсбук и т.н. Има няколко нейни блога, където изказът и граматиката в постовете е доста по-различен от този в мейлите.
Ами тя работата ясна... Трябва да се внимава яко. Може би трябва да предупредиш тази Yasmin Shima, че злоупотребяват с името и - ако не си го направил вече, де :)
Ножът е важно да е точен.

Неактивен kova4ev

• Напреднал
  • Публикации: 164
« Отговор #3 -: 12 Юли, 2012, 17:25:17 »
Писах и веднага.

Неактивен evgeni

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 37
    • Личният ми сайт
  • Скайп: dimovengraving
« Отговор #4 -: 28 Юли, 2012, 23:04:55 »
Брях !
Къфто съм бльон, хич няма да сА усетя.
Наистина трябва да се внимава. Ти как зацепи? Видя адреса че не е пейпал. ком ли?

Неактивен colonelo

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 21
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 31 Юли, 2012, 20:40:01 »

Чиста проба измама подканваща ви да направите login  в системата на PayPal, при което паролата ви се прихваща мигновенно. Имейла за някакъв проблем разбира се е лъжа, а изпращача е  paypalonline, като няма общо с PayPal.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 577
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
Scam и други видове интернет измами
« Отговор #6 -: 23 Януари, 2014, 00:32:45 »
Темата закачена като важна.
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

ArmsBG OlightBG Batteryservice