Автор Тема: Manly Peak  (Прочетена 50649 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1139
  • Reputation Power: 3004
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #400 -: 25 Юли, 2018, 15:47:22 »
и само Манли ми остана
А на нас ни остана и в последния ножарски форум да четем за политика.
Paradise is where I am.

Неактивен Force

• Член на сдружението
  • Управителен съвет
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 751
  • Reputation Power: 38472
  • Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!Force внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #401 -: 25 Юли, 2018, 15:48:19 »
По-горе се спомена, че има само при някои бройки проблема с отварянето.
За шайбите сме говорили много, няма нужда да се повтаряме, не е проблема в
полирането. Аз носех Парамилитари 2 със стомана S90V и го смених с форумния Peek
и изобщо не съжалявам. За отварянето аз никога не съм имал проблем.
Първо се появи едноръкия и след това двуръкия.

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 76
  • Reputation Power: 35
  • mastika100cc няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #402 -: 25 Юли, 2018, 15:55:57 »
Косач не е политика това , това е лично мое мнение и ако съм те засегнал извини ме .
Сори за спама .
« Последна редакция: 25 Юли, 2018, 16:04:26 от mastika100cc »

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 964
  • Reputation Power: 214
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
Manly Peak
« Отговор #403 -: 25 Юли, 2018, 16:20:15 »
Моя случай беше малко по различен, не желая да изпадам в детайли. Реакцията на Манли беше светкавична и проблемът веднага беше решен. Исках да кажа че някой остър ръб не ми е проблем да отстраня за 2 минути с едно парченце шкуркъ.

Неактивен стара брадва

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 37
  • Reputation Power: 506
  • стара брадва на прага да бъде приет.стара брадва на прага да бъде приет.стара брадва на прага да бъде приет.стара брадва на прага да бъде приет.стара брадва на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #404 -: 25 Юли, 2018, 22:47:24 »
  :)Излиза, че аз съм най-големия късметлия! Двурък, заточен да бръсне, отварящ се(прекрасно) - и всичко това от фафриката( Манли де....) :nabira:

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 633
  • Reputation Power: 3203
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #405 -: 25 Юли, 2018, 23:07:00 »
  :)Излиза, че аз съм най-големия късметлия! Двурък, заточен да бръсне, отварящ се(прекрасно) - и всичко това от фафриката( Манли де....) :nabira:
Моят двурък също е перфектен. Прозвуча малко двусмислено, май... :D
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 489
  • Reputation Power: 4856
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Manly Peak
« Отговор #406 -: 29 Юли, 2018, 08:57:44 »
И така, мили деца, часът е 07:50 и вие слушате продължението на приказката "Незнайко и неговият Пийк"  ;D /едно време имаше приказки по радиото, за по-старото поколение/

Та след първата приказка, която чухте за "Незнайко с Шайбите", после за "Незнайко и Осевия винт", сега в този епизод, ще ви разкажа как "Незнайко олабва Пружината"  :D

След като разбрал за приключенията на Незнайко, на помощ му се притекъл неговия приятел Мастичко.
Мастичко взел в ръцете си Пийка на Незнайко и пробвал да го отвори с една ръка, както всички нормални фолдъри.
По челото на Мастичко му избила пот, бицепсите на ръцете му се натегнали, очите му се налели с кръв като андалуски бик на торида... и хеле, със сетни усилия успял да отвори ножа.
- Незнайко, казал той, не, тая нема да я бъде ! Това не е нож, а окачване на Волга !
Седнали двамата, разглобили за 65654-ти път ножа и Мастичко взел с две насрещни клещички, та отпуснал пружината.
И о, Чудо ! Ножът заработил...
Когато ъгълът на горната контактната част на тази метална пластина е по-голям, острието на Пийка сякаш изхвърча.
По този начин, всеки сам може да регулира твърдостта и силата на отваряне. Образно казано, при ножчето на Незнайко,
горният край на пружината бил на ~100 градуса спрямо вертикала, а Мастичко го направил на 120 градуса.
После взели двамата, та загладили леко и полирали задната част от охлюва на острието, както и долната част на заключващата пластина,
по която се движел този полуохлюв; тази, която приличала на чукче в единия край.
Накрая почистили основно целият Пийк, сложили му тънка смазчица по шайбите и при затварянето внимателно регулирали
двата основни винта -> Осевияш и следващия го по-малък винт, от който зависело силата на пристягане на конструкцията.
- Затягаш до първото усилие и връщаш с четвърт оборот - казал мъдро Мастичко на Незнайко.
Накрая пльоснали по една синя противоразвъртаща се капка и на двата винта и си отдъхнали.
Можело да се каже вече, че Пийка на Незнайко работел вече.
Двамата с умиление си спомнили за часовете по трудово и доволни се разотишли, кой откъде е....

п.с. За съжаление, Незнайко забравил да снима целият този процес, но се надявал, че хората ще го разберат някой ден и без снимки.

Изводи:
1. Това мнение е фундаментално за проблемните Пийкове, и ме е яд, че преди време не вникнах в него, а реално достигнах до него по по-трудния начин и след време:
На ножчето съм полирал шайбите и линерите в мястото на контактуването. Но не това прави отварянето по лесно от преди.
При сгънато ножче лока опира в прав участък на острието и не му позволява да се отваря самоволно. До тук добре, на всички  ножки с такова заключване е така. Но на Пийка, закръглението на острието, по което контактува лока по време на отварянето не прелива плавно от радиус в права, а завършва с по голямо ъгълче. Именно преодоляването на това ъгълче, в комбинация с по малкия отвор за отваряне на острието и близостта му до чирените в сгънато състояние, силната пружина на лока( която пък дава по голяма сигурност срещу самоволно затваряне, т.е. това си е плюс на ножа) правят по трудно отварянето на едноръкия. Та взех диамантена пиличка и направих радиуса еднакъв, без гърбичката и достигащ до лока в затворено положение.
Ако някой реши да повтаря това, да внимава да не се увлече и да отнеме прекалено много материал. И другото, лока при затворен нож трябва да контактува на права повърхност, ако радиуса продължава и под него, може и да не държи ножа затворен.

2. Основните проблемни точки на моят форумен Пийк бяха непочистените шайби, непочистената вътрешност на отвора на осевия винт, неполираната задна част на охлюва на острието и силната пружина. Първите три елемента водеха до стърженето при отварянето и затварянето, а последният елемент - до трудността при отварянето. Държа да отбележа, че съм запознат с добрата обратна връзка с производителят и всичко би било решено с едно изпращане на ножа до тях и обратно, но заявявам, че сам си избрах този трънлив път и нямам претенции в тази насока към "Манли".

3. Благодарности към Force за усилията по тази форумна поръчка, както и благодарности към всички, които дейно ми даваха съвети и практически указания по проблемите на моя Еднорък.
Силата на този форум е в енергията на неговите съмишленици !

Поздрави,

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: kirilov13
  • Публикации: 803
  • Reputation Power: 7991
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #407 -: 29 Юли, 2018, 09:41:42 »
Боже, аз съм вече класик! :yikes:
Доживях да ме цитират. :D :D :nabira:

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Manly Peak
« Отговор #408 -: 29 Юли, 2018, 10:13:24 »
.....Ами сам виждаш датата на твоя пост: 26 Август 2017 !

Отне ми почти една класическа година чудене, вместо 20 мин внимателно четене.

Официално те нареждам сред първите в Алеята на Славата на Манли и те чакам да почерпиш с една студена вода, газирана  !  :green:

Поздрави,

Неактивен mastika100cc

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 76
  • Reputation Power: 35
  • mastika100cc няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #409 -: 29 Юли, 2018, 10:24:40 »
Хаха два прекрасно прекарани часа . Наздраве друже .

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!Кирилов13 внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #410 -: 29 Юли, 2018, 10:57:38 »
Официално те нареждам сред първите в Алеята на Славата на Манли и те чакам да почерпиш с една студена вода, газирана  !  :green:

Поздрави,
Поздрави и наздраве.

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1208
  • Reputation Power: 7299
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Manly Peak
« Отговор #411 -: 29 Юли, 2018, 17:39:01 »
Поздрави и наздраве.
(Щракни за да видиш изображението.)
Бях ги забравил тези шишета!  *palec*

Неактивен sts1969

• Редовен
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 17
  • sts1969 няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #412 -: 04 Август, 2018, 18:42:03 »
Привет на всички бръснати ръце!  ;D Искам да споделя и Аз моето впечатление от Manly peak. Вчера ми пристигна едноръкият Пийк D2, и първото ми разочарование беше че се отваря много трудно. Отне ми около 1 час, и три разглобявания да го вкарам в пътя. При условие че при този вид заключване, палеца на лока натиска силно през цялото време задната част на острието, няма как да се отваря лесно като лагерният ZT примерно.  И при мен се наложи да увелича малко ъгъла на пружинката, жалко че не прочетох по-рано обяснението Ме4ка, щях да си спестя 2 разглобявания  ::) . Както и да е, отварянето вече е добре, остава да реша второто ми разочарование, ножа е ужасно тъп, (Купих го от Зона за Вас ако има значение). Това е третият модел на Manly който си купувам, Уаспа и Патриота са идеално заточени, този Пийк е далеч от всякакво бръснене и разрез на хартия. Сега притропвам от нетърпение, и за първи път от много години нямам търпение да дойде понеделник, и да отида на работа...понеже фиксираната ми точилка с всички камъни са на работното ми място.  :D :D :D  Имам чувството че ще си паснем с това ножче :nabira:
Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си!

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • ursus cosmatos
Manly Peak
« Отговор #413 -: 04 Август, 2018, 19:10:18 »
Добре дошъл в клуба !  ;D ;D

Аз затова казвам, че решението на класика "Кирилов 13" трябва да се въздигне в култ или най-малкото да върви като упътване към продуктовата книжка в комплекта !

Амин !

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #414 -: 04 Август, 2018, 19:18:43 »
 :D
Има още какво да усъвършенствам, само лявата ръка ми е бръсната.

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 633
  • Reputation Power: 3203
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #415 -: 04 Август, 2018, 19:45:12 »
Е, начи съм напред с материала. При мен са и двете. За неудоволствие и ужас на жената... :D
Колега sts1969, аз закупих наскоро Пийк с острие от D2 от "Зона за вас" за един приятел. Ножът беше перфектен както при отваряне/затваряне, така и като острота. Даже ме изненада с отварянето, т.к. моят екземпляр и до ден днешен се отваря и затваря най- трудно сред сгъвайките ми с бек лок. Свикнах му вече, не е проблем, а и се успокоявам с мисълта, че така заключването му е по- здраво :) Очевидно е въпрос на партиди.
« Последна редакция: 04 Август, 2018, 19:51:24 от nikolai »
„Всеки човек, подобно на луната има своя неосветена страна, която не показва на никого.“

Неактивен Alexdin

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 87
  • Reputation Power: 48
  • Alexdin няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #416 -: 06 Август, 2018, 10:32:26 »
Специални благодарности на   Кирилов 13 за напътствията !Регулирах пружината и охлювчето на острието и Peak се превърна в един от най-удобните остриета ,които имам !    :nabira:

Неактивен Кирилов13

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #417 -: 06 Август, 2018, 12:23:51 »
Винаги се радвам, ако мога да помогна. :nabira:

Неактивен Me4ka

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • ursus cosmatos
Manly Peak
« Отговор #418 -: 06 Август, 2018, 12:57:03 »
Манлиев Класик ! Гуру !  *palec*

Неактивен sts1969

• Редовен
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 17
  • sts1969 няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #419 -: 06 Август, 2018, 12:58:44 »
:D
Има още какво да усъвършенствам, само лявата ръка ми е бръсната.
Лявата ми ръка е обръсната и гладка като бебешко дупенце, а дясната е космата като на бабуин. Сега се уча да бръсна с лява ръка, да не стане дясната обинтована като на мумия.  *нинджа*  :nabira:
Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си!

Неактивен poison

• Напреднал
  • Публикации: 114
  • Reputation Power: 63
  • poison няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #420 -: 10 Август, 2018, 22:15:41 »
Производството на на ножа да не е изместено по към Азия, че взе да се наблюдава разлика в качеството, в различните партиди.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 387
  • Reputation Power: 4203
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
Manly Peak
« Отговор #421 -: 25 Август, 2018, 18:52:15 »
Има ли мераклия да представи нагледно манипулациите по пружината и острието със снимков материал. Познавам засега трима, които ще са му много благодарни.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 387
  • Reputation Power: 4203
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
Manly Peak
« Отговор #422 -: 03 Септември, 2018, 18:35:53 »
Полиране на триещите повърхности и регулиране на пружината.

grab screenshot

Неактивен harvester

• Редовен
  • Публикации: 56
  • Reputation Power: 19
  • harvester няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #423 -: 06 Септември, 2018, 19:46:37 »
Абе, да не се обиди някой, ама това нещо като нож от Икеа ли е? Демек трябва сам да си го направиш?

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 495
  • Reputation Power: 160
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
Manly Peak
« Отговор #424 -: 06 Септември, 2018, 20:32:45 »
На всеки се дава толкова, колкото може да носи, чадо.

Е мене не ми се занимава и моите дойдоха перфектни. Няма какво да им оправям.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice