Автор Тема: Лъкове  (Прочетена 130236 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1521
Лъкове
« Отговор #425 -: 11 Февруари, 2017, 20:51:55 »
Добри попадения за рекърв,бравос :nabira:

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 483
Лъкове
« Отговор #426 -: 12 Февруари, 2017, 13:06:53 »
Димо, нямаш ядове. Даже аз ще държа телефона. ;D
Гриша, твой ред е. Дай нещо за мотивация и да изплакнем окото.

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Лъкове
« Отговор #427 -: 12 Февруари, 2017, 20:02:32 »
В момента нямам време за стрелба,но когато ми остане такова,веднага съм на фронта :nabira:

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1573
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Лъкове
« Отговор #428 -: 26 Февруари, 2017, 13:02:00 »

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1405
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Лъкове
« Отговор #429 -: 26 Февруари, 2017, 15:41:51 »
Мечков, това ако не е барано с фотошоп е ебаси добрия камуфлаж!  *palec*

Неактивен sts1969

• Редовен
  • Публикации: 53
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #430 -: 02 Април, 2017, 23:04:08 »
Здравейте! Нов съм във форума и ми предстои голямо четене на темите тук. Хареса ми темата ви за лъковете и имам нужда от малко информация и съвет, тъй като познанията ми за лъковете са повърхностни и тепърва навлизам в това хоби. Скоро се сдобих с разглобяем френски рекърв марка SAPA, напълно окомплектован е, но липсва бергер бутона. Предния му собственик си е във Франция, и няма как да разбера дали е ползвал такъв бутон...и изобщо дали е толкова нужен. Моля някой по-запознат да ми обясни какво точно му е предназначението, предполагам че дистанцира стрелата от стената на реста, така че перата да не се търкат в нея (реста ми е обикновен пластмасов). Какъв рест бихте ме посъветвали да си купя, ако реша да заменя пластмасовият?
Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си!
Светльо Славов, гр. Провадия. Хобита: хладно оръжие, въздушно оръжие, фотография.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Лъкове
« Отговор #431 -: 04 Април, 2017, 06:26:52 »
Добре дошъл. Форума ще ти хареса, сигурен съм. :nabira:
Основната функция на бергер бутона е стабилизация на стрелата при първоначалния удар на тетивата. Като гледам как е оборудван, чак се учудвам, че липсва, обаче щом си начинаещ стрелец, едва ли ще усетиш липсата му.
Има опори които компенсират липсата на плунжера, поне донякъде.
Стреляй си опората докато се износи, а после се огледай  за нещо подобно: http://www.ebay.com/itm/Recurve-Bow-Arrow-Rest-Archery-Magnetic-Arrow-Rest-Riser-in-Yellow-/122343325339?hash=item1c7c3afe9b:g:-q8AAOSw-0xYl8K4
 Колкото по се впрягаш в модификации, толкова по-вече ще си разваляш стрелбата и кефа. На твое място бих махнал и кликера на първо време. Има много литература и практически упражнения, но е най-добре някой да ти показва грешките, докато изчистиш стрелбата. Ако имаш търпение гледай Лебедова също.

Неактивен sts1969

• Редовен
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #432 -: 04 Април, 2017, 13:12:30 »
Благодаря! Бутона е махнат нарочно, личи си по износването на реста, че е стреляно без него, има такива пластмасови в магазин Декатлон. От клиповете който съм изгледал, виждам че чрез въртене на настройките на този бутон, се регулира посоката на стрелата (на ляво и дясно) когато е в покой на реста, ще си купя един бутон когато му дойде времето. Погледнах препратката за този магнитен рест, кое му е магнитно, чрез магнит се прибира (движи) телената подтавка за стрелата? Точно този вид рестове винаги са показани с въпросният липсващ при мен бергер. Има още нещо което не можах да схвана, чрез усукване на тетивата се регулира натяга и разстоянието от нея до задният край на ръкохватката...но колко трябва да е това разстояние при моят лък не мога да разбера. Има ли форум на любителите на стрелба с лък или не, не можах да намеря?  Моето основно хоби е стрелба с въздушно оръжие, състезания в дистциплина Бенч рест и развлекателна стрелба, определено ще се запаля и по стрелбата с лък.  :yes:
« Последна редакция: 04 Април, 2017, 13:35:11 от sts1969 »
Светльо Славов, гр. Провадия. Хобита: хладно оръжие, въздушно оръжие, фотография.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3265
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #433 -: 04 Април, 2017, 13:25:07 »
Ако не намираш препоръчаното разстояние за твоят модел,на линка има таблица.
Добра и вярна.
В инчове е,но ще си я конвертираш.
http://www.lancasterarchery.com/blog/what-is-brace-height/
Даже я слагам тук да я има,но погледни статията.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Greystoke

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 64
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #434 -: 04 Април, 2017, 13:31:53 »
Благодаря! Бутона е махнат нарочно, личи си по износването на реста, че е стреляно без него, има такива пластмасови в магазин Декатлон. От клиповете който съм изгледал, виждам че чрез въртене на настройките на този бутон, се регулира посоката на стрелата (на ляво и дясно) когато е в покой на реста, ще си купя един бутон когато му дойде времето. Погледнах препратката за този магнитен рест, кое му е магнитно, чрез магнит се прибира (движи) телената подтавка за стрелата? Точно този вид рестове винаги са показани с въпросният липсващ при мен бергер. Има още нещо което не можах да схвана, чрез усукване на тетивата се регулира натяга и разстоянието от нея до задният край на ръкохватката...но колко трябва да е това разстояние при моят лък не мога да разбера. Има ли форум на любителите на стрелба с лък или не, не можах да намеря. Моето основно хоби е стрелба с въздушно оръжие, състезания в дистциплина Бенч рест и развлекателна стрелба, определено ще се запаля и по стрелбата с лък.  :yes:

Функцията на Бергер бутона е да намали кривенето на стрелата от т.нар. "Парадокс на стрелеца" - в гугъл или ютюб - "archer's paradox". Но, макар че има замерена полза от бергер бутон, ако няма да ходиш на състезания, вероятно няма да усетиш чувствителна разлика. Ускването на тетивата, всъщност я скъсява и натяга - по-този начин увеличаваш малко силата на лъка и, ако тетивата е отпусната - компенсираш. Разстоянието от посочения край на ръкохватката до тетивата трябва да е поне длан с разперени пръсти, до длан с изпънати палец и кутре - и да, положително има таблица в Гугъл за съответния лък/дължина на раменете, сила.

Неактивен sts1969

• Редовен
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #435 -: 04 Април, 2017, 13:40:16 »
Много благодаря за бързите и точни отговори!  :nabira:

Неактивен gopar

• Редовен
  • Публикации: 4
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #436 -: 04 Април, 2017, 19:39:03 »
Функцията на бергер бутона е първо да центрира стрелата по вертикалната ос на лъка, и второ да компенсира пускането с пръсти.
При отпускането с пръсти се получава странично изкривявяне на тетивата, съответно на стрелата.
При излитането на стрелата задния и край се удря в бергера за изправяне на полета. За начална поставка си купи пластмасова, подобна е на кука. Добри съвети и консумативи: http://www.bowhunting-bg.com/.

Неактивен sts1969

• Редовен
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #437 -: 08 Април, 2017, 21:48:32 »
Привет! Имам още 2-3 питания който възникнаха по време на огледа и сглобяването на моя лък (разглобяем рекърв). Не искам да пълня темата с плява и глупости, нито да влизам в ролята на поредния нискообразован досадник. Моля някой колега който е добре запознат с този модел лъкове, и има желание и нерви да ме изтърпи, да ми прати на лично съобщение адрес във фейсбук или друг вид контакт за да обсъдим това което не ми е ясно!  :)

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #438 -: 02 Май, 2017, 13:18:29 »
Ячки калибри и стрела с ловен връх

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 248
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #439 -: 02 Май, 2017, 13:47:56 »

да пробва от 200-300м
кое е по успешно на дивеч не на мишена
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #440 -: 02 Май, 2017, 14:07:19 »
Страхотен пост,колега.Лъха на експерт отвсякъде  :nabira:

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Лъкове
« Отговор #441 -: 02 Май, 2017, 15:13:44 »
Сериозни са тези върхове,ама и лъкът като цяло си е много сериозно оръжие :nabira:

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #442 -: 02 Май, 2017, 15:14:13 »
Страхотен пост,колега.Лъха на експерт отвсякъде  :nabira:
:nabira:

E=m.c на квадрат :)
и предполагам стреля с ловен куршум който се разпада
да пробва с 50ти калибър с стоманен сърдечник
тогава сравнението ще е равностойно
пък и лова с лък и този с пушка са доста различни :nabira:

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Лъкове
« Отговор #443 -: 04 Май, 2017, 18:59:38 »
Не Жиж, няма да е равностойно. /не се заяждам/
В случая грешиш формулата, защото енергията е скаларна величина и трябва да се разглежда като кинетична енергия.
С две думи напомпан полиспастен лък е примерно 200дж, айде да е арбалет 450дж срещу 50кал с накакви мижави 17 000дж. :yikes:
 Метни проектил 50 кал. с 450 джаула. Стрелата с подобна геометрия на върха винаги е победител. Логично е проникващата способност на острието да превъзхожда тази на чука. 

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #444 -: 04 Май, 2017, 19:32:30 »
имаше някаква формула за съотношението на дебелина и дължина на проектила за по голямо проникване
в тоя случай стрелата се явява идеална за тази цел
но както писах ловът с лък е по различен от този с съвремена пушка
в предния клип дето се сравнява проникването на стрела и куршум от 30-06
просто няма нищо съпоставимо
а за ефекта се вижда че куршума не преминава през кофата но почти я взривява
тоест животното е мъртво
а пък едно е достатъчно ;D следващите в колоната нека избягат :nabira:
та в тоя ред на мисли куршума е по хуманен ;D :nabira:

Активен dim095

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 46
Лъкове
« Отговор #445 -: 04 Май, 2017, 21:33:44 »
Мисля си,че е малко условно хуманно оръжие. Тази зима един познат уби две прасета с един изстрел. При условие,че прасетата са били на разстояние около 15м. едно от друго. А още повече,че стреля с куршум с ловна пушка 12 кал.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Лъкове
« Отговор #446 -: 05 Май, 2017, 18:11:01 »
Мисля си,че е малко условно хуманно оръжие. Тази зима един познат уби две прасета с един изстрел. При условие,че прасетата са били на разстояние около 15м. едно от друго. А още повече,че стреля с куршум с ловна пушка 12 кал.
Да не е тоя, твоя приятел :D :D :D

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #447 -: 03 Юни, 2017, 19:52:22 »

Неактивен GEORGI PL

• Редовен
  • Публикации: 119
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #448 -: 04 Юни, 2017, 18:25:54 »
Ако се състезават багер и ферари, кой ще победи .. ? Ама багера ще бутне сграда .. ами ако ферарито се шибне с 300 км в ч в сградата .. ? Пробвал съм пробивност в дърво, жива върба. Рюгер 357 от 1 метър и лък 75 либри от 30 метра, спортен връх е еднаква ... Хипотетично, щото е забранено, с ловен връх от 30 метра би изсипал червата на животното лъка .. Е, от 200 метра не може, но с гаубица можеш на 20 километра, или с балистична ракета на 5000 километра ... ама вярно, това са различни оръжия .... Джак видях съобщението, ама нещо не ми дава да отговоря. Що се отказа, продаваш го гледам лъка ..
Насила можеш да вземеш, насила не можеш да дадеш.

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
Лъкове
« Отговор #449 -: 04 Юни, 2017, 19:51:25 »

Кукри, ама тоя използва оптика бре. На 70м е по-добър :green:

ArmsBG OlightBG Batteryservice