Автор Тема: Лъкове  (Прочетена 109108 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2894
  • Reputation Power: 15491
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #476 -: 08 Май, 2018, 14:08:44 »
ПВЦ стойки.

Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1518
  • Reputation Power: 339
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
Лъкове
« Отговор #477 -: 08 Май, 2018, 21:33:45 »
  Замислям се веднага за една подобна *palec*

Неактивен Огостенец

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 15
  • Reputation Power: 11
  • Огостенец няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #478 -: 09 Юни, 2018, 01:20:11 »
Някой знае ли за магазин/дилър на лъкове и консумативи в София.Трябва ми мишена,стрели а в бъдеще и сервиз.

Неактивен gopar

• Редовен
  • Публикации: 3
  • gopar няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #479 -: 09 Юни, 2018, 07:34:38 »

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 383
  • Reputation Power: 4202
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
Лъкове
« Отговор #480 -: 09 Юни, 2018, 07:39:40 »
гр.София, ул.Братя Миладинови №15
ВХОД от бул. Тодор Александров
Mагазинът е с работно време от
Понеделник до Петък:
10.00ч.-13.00ч. 14.00ч.-18.00ч.
Събота:
10.00ч.-14.00ч.
Неделя: Почивен ден
GSM: 0884 216 266 Mtel
Тел/Факс: 02 855 17 52 - в магазина!
http://archerybg.com/
Колегата ме изпревари. Това е същия магазин.
« Последна редакция: 09 Юни, 2018, 07:46:34 от evgo »

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 10
  • windwalker78 няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #481 -: 19 Юни, 2018, 13:19:14 »
  Здравейте и от мен,

Напълно нов съм и прочетох за видовете лъкове. Според ръста ми от 180 виждам някаква дължина на опън от около 28.5 инча. Пак по таблица силата на опън ми излиза около 60. В крайна сметка това пак не ми говори много и имам нужда от помощ. Ще стрелям за удоволствие и ми се иска да покрия диапазона от 10 метра до целта. Гледам да е цял комплект с мишена и стрели. Избрал съм си един чужд сайт и няколко обяви. Може ли съдействие и съвети за избора в диапазона до 200 евро:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bogen-sportbogen-zubehoer/881185507-230-18900

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/recurve-bogen-pfeil-und-bogen-komplett-set/884874431-230-3217

Това май е много зле:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/pfeil-und-bogen-mit-ziehlmatte-aus-stroh/890475770-230-24006

Този няма никаква окомплектовка:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/original-samick-lion-60zoll-jagdrecurve-bogen/832734271-230-8136

Това е по-скъпичко, но като за начинаещ дали има смисъл:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/compound-bogen-bogenschiessen-pfeil/891328625-230-1882

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/recurve-bogenset/874426210-230-4819

Поздрави

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 330
  • Reputation Power: 427
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #482 -: 19 Юни, 2018, 15:58:19 »
С тази мишена доставката няма ли да е скъпичка?

Имам лък като от вторият ти линк и съм доволен. За мен като аматьор е напълно достатъчен. Мисля, че в този ценови диапазон само класическите рикърви си струват.

Опънът е доста субективен и ако не си стрелял провери колко ще ти удобно на практика. Аз съм слабичък и 60 либри е абсурд за мен (На ръст сме близко) :)

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 233
  • Reputation Power: 1066
  • kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #483 -: 19 Юни, 2018, 16:28:14 »
Аз лично бих купил лък само от български магазин - в случай на проблем комуникацията ще е много по-лесна. Ако ще купуваш традиционен лък,  твоят ръст е без значение, освен ако не си над 195-200см. 60 паунда е твърде голяма сила на опън за начинаещ с традиционен лък. Препоръчва се за мъж да започне с 35-40#, но тъй като тук трудно отделяме пари за няколко лъка, аз препоръчвам 45# - опънът не е твърде голям, а дава добра скорост.
Мишена не ти е нужна, скъпи са, а не издържат много. Чувал пълен с найлонови опаковки върши перфектна работа, пълнежът е почти вечен, и спира изстрел от 50-60 паундов компаунд без проблем.
Погледни bowhuntingbg и outdooractive, имат добър избор от лъкове на достъпна цена.

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #484 -: 19 Юни, 2018, 17:25:52 »
С тази мишена доставката няма ли да е скъпичка?

Имам лък като от вторият ти линк и съм доволен. За мен като аматьор е напълно достатъчен. Мисля, че в този ценови диапазон само класическите рикърви си струват.

Опънът е доста субективен и ако не си стрелял провери колко ще ти удобно на практика. Аз съм слабичък и 60 либри е абсурд за мен (На ръст сме близко) :)
      Доставката ще ми е чрез приятел и ще е максимум 30 лв. Като цяло няма да ми легне повече от 250 лв с доставката. Това разумно ли ти се вижда?

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #485 -: 19 Юни, 2018, 17:58:13 »
Доставката ще ми е чрез приятел и ще е максимум 30 лв. Като цяло няма да ми легне повече от 250 лв с доставката. Това разумно ли ти се вижда?

Не мога да ти кажа честно. Купувах лъка преди 2-3 години и доста бързо ми мина мерака (Най-малкото няма къде да стрелям). Потроших доста стрели обачe :D

Ето това е моят: https://www.outdooractivebg.com/product.php?prid=5115

Ако си от София и не бързаш мога да ти го покажа някой ден (Че е на село).

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #486 -: 19 Юни, 2018, 18:50:53 »
Не мога да ти кажа честно. Купувах лъка преди 2-3 години и доста бързо ми мина мерака (Най-малкото няма къде да стрелям). Потроших доста стрели обачe :D

Ето това е моят: https://www.outdooractivebg.com/product.php?prid=5115

Ако си от София и не бързаш мога да ти го покажа някой ден (Че е на село).

Доколкото виждам, ще е по-добре да си го купя от България. Цените са почти същите.
От София съм. Ще се радвам, ако го вземеш, дори само да пробвам, на опън какво е усещането.

Благодаря.

Неактивен kendo

• Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 196
  • Reputation Power: 271
  • kendo някой го чете.kendo някой го чете.
  • дялан камък
Лъкове
« Отговор #487 -: 19 Юни, 2018, 18:55:45 »
Този лък го препоръчвам горещо.
https://www.ebay.com/itm/JUNXING-F179-Black-Archery-Recurve-Bow-American-Hunting-Take-Down-Sport-40lbs/132622799664?hash=item1ee0ef5330:g:2ZAAAOSwQb1a-oxZ
Много здрав, надежден и доказал се хитов модел. Всеяден откъм стрели, препоръчвам 31 инчови от фибростъкло, но е красота да се стреля и с 33" карбонови с пуешки пера.  *palec* Лесна и приятна интуитивна стрелба се получава с този лък.
Не съм кой знае какъв стрелец, но ето такива резултати се получават с лекота на 25м
« Последна редакция: 19 Юни, 2018, 19:00:45 от kendo »
All We Are Just Dust In The Wind...

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #488 -: 19 Юни, 2018, 19:03:49 »
Доста добре изглежда. Пък, ако ти не си голям стрелец за мен не ми се мисли :D

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #489 -: 20 Юни, 2018, 11:56:34 »
Този лък го препоръчвам горещо.
https://www.ebay.com/itm/JUNXING-F179-Black-Archery-Recurve-Bow-American-Hunting-Take-Down-Sport-40lbs/132622799664?hash=item1ee0ef5330:g:2ZAAAOSwQb1a-oxZ
Много здрав, надежден и доказал се хитов модел. Всеяден откъм стрели, препоръчвам 31 инчови от фибростъкло, но е красота да се стреля и с 33" карбонови с пуешки пера.  *palec* Лесна и приятна интуитивна стрелба се получава с този лък.
Не съм кой знае какъв стрелец, но ето такива резултати се получават с лекота на 25м
(Щракни за да видиш изображението.)

Изглежда супер футуристичен :) Цената е повече от супер. Сега ще погледна още инфо за него, но определено ме влече.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #490 -: 20 Юни, 2018, 12:08:18 »
Няма да сгрешиш с този лък.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 233
  • Reputation Power: 1066
  • kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #491 -: 20 Юни, 2018, 16:47:50 »
Няма да сгрешиш с този лък.
И на мен ми харесва, даже след като с теб говорихме за него ми се върти в главата дали да го добавя към колекцията. Може би, ако се съберем няколко колеги, може да направим по-голяма поръчка  :)

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #492 -: 20 Юни, 2018, 16:52:25 »
Ще отима митница,като скочи сумата,предполагам.
Инак лъка е бонбон.Краси се обади вече и от нета са само положителни отзивите.

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #493 -: 11 Юли, 2018, 00:12:24 »
   Здравейте,

Дойде лъка. Сега обач ми липсват аксесоарите, като мерник и другото отрпед като дръжка изобщо не знам за какво е :D :D :D Ама като всеки начинаещ съм сигурен, че са важни. Също така и нямам стрели за него. Дайте идея моля за аксесоарите и стрелите откъде да ги взема?

Поздрави,
Тодор

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #494 -: 11 Юли, 2018, 00:27:19 »
Не бързай с мерници и стабилизатор.
Вземи стрели и праскай смело.
Интуитивната стрелба е готиното на рикърва.

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #495 -: 11 Юли, 2018, 00:37:00 »
  Добре. Дайте идея за вида на стрелите и къде в София? Има до нас на бул. България до п-д Ручей един магазин, но не мине познат. Нещо друго проверено, да подскажете?

Неактивен sts1969

• Редовен
  • Публикации: 48
  • Reputation Power: 17
  • sts1969 няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #496 -: 11 Юли, 2018, 08:26:01 »
Аз съм си купувал дреби неща от Декалтлон, но основно от интернет магазини. Стрелите се подбират според конструкцията на самия лък, дали ползваш или не ползваш кликер, дължина на рамената, тетивата,  сила на опън... и твоите размери според който е подбран лъка. Давам за пример себеси като абсолютен новак: моите стрели са кухи дуралуминиеви, лъка е напълно оборудван с всички балабсьори и тежести...и тем подобни "стърчащи пръчки" (така го купих 2 ръка). Има и кликер, една пластинка над ръкохватката, която щраква когато стрелата е опъната на точно определено положение, и е желателно ако се ползва, всички стрели да са с еднаква дължина. Колкото и да е срамно, си признавам че го имам от около 2 години, и не съм пуснал нито една стрела още, по няколко причини. Липса на съмишленици в селцето (Провадия) в което живея, липса на време, и липса на подходяща мишена за да не се повредят стрелите.  :'( Това последното ми е най-сериозния проблем. Ако някой от Варна се занимава с това хоби, дайте да се видим някъде и да пуснем по някоя стрела, имам нужда от добиване на опит и най-вече акъл.   :nabira:
Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си!

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #497 -: 11 Юли, 2018, 09:00:40 »
Това е лъка:

https://www.ebay.com/itm/JUNXING-F179-Black-Archery-Recurve-Bow-American-Hunting-Take-Down-Sport-40lbs-/132622799664?_ul=BG

Не знам дали е донра идея да го мъкна по магазини. Колегите казват, че има и някакви карбонови стрели, но не знам как са спрямо дуралумина?

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 383
  • Reputation Power: 4202
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
Лъкове
« Отговор #498 -: 11 Юли, 2018, 10:08:58 »
Цитат на: windwalker78 link=topic=59.msg182283#msg182283 date=153128884

Не знам дали е донра идея да го мъкна по магазини.
[/quote
Добра идея е. Няма да се изложиш. Стрелата се избира по спайна спрямо силата на лъка, а дължината зависи от твоя растег.
Всичко това е описано напред в темата, само трябва да се прочете.

Неактивен kendo

• Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 196
  • Reputation Power: 271
  • kendo някой го чете.kendo някой го чете.
  • дялан камък
Лъкове
« Отговор #499 -: 11 Юли, 2018, 11:37:55 »
Цитат
Сега обач ми липсват аксесоарите, като мерник и другото отрпед като дръжка
Това като дръжка е противотежест, може и без нея. Мерникът не е лош, но в началото може да започнеш и без него, че по-скоро ще ти пречи да изградиш базови навици.
Стандартните стрели са 31 инча - 80 см, има и 33 инча - 85 см. Лъкът стреля добре и с двата размера, без значение дали стрелите са с карбонови, алуминиеви или стъклопластови тела. В Бг цените са им доста.... напомпани, но има прилични алуминиеви по 5.50 бройката, по 3 в опаковка. Избирай и стрели със сменяем връх, резбата на различните видове накрайници е стандартна. Кукри е абсолютно прав - колкото по-опростен откъм аксесоари извит лък, толкова по-добра стрелба ще имаш. Ще се радвам да покажеш добре резултати скоро, успех!  :)
« Последна редакция: 11 Юли, 2018, 12:18:01 от kendo »
All We Are Just Dust In The Wind...

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice