Автор Тема: Лъкове  (Прочетена 111212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 10
  • Reputation Power: 11
  • windwalker78 няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #500 -: 11 Юли, 2018, 11:51:51 »
Благодаря. Това обяснение определено помогна!

Активен Greystoke

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 50
  • Reputation Power: 22
  • Greystoke няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #501 -: 11 Юли, 2018, 12:00:38 »
Аз съм си купувал дреби неща от Декалтлон, но основно от интернет магазини. Стрелите се подбират според конструкцията на самия лък, дали ползваш или не ползваш кликер, дължина на рамената, тетивата,  сила на опън... и твоите размери според който е подбран лъка. Давам за пример себеси като абсолютен новак: моите стрели са кухи дуралуминиеви, лъка е напълно оборудван с всички балабсьори и тежести...и тем подобни "стърчащи пръчки" (така го купих 2 ръка). Има и кликер, една пластинка над ръкохватката, която щраква когато стрелата е опъната на точно определено положение, и е желателно ако се ползва, всички стрели да са с еднаква дължина. Колкото и да е срамно, си признавам че го имам от около 2 години, и не съм пуснал нито една стрела още, по няколко причини. Липса на съмишленици в селцето (Провадия) в което живея, липса на време, и липса на подходяща мишена за да не се повредят стрелите.  :'( Това последното ми е най-сериозния проблем. Ако някой от Варна се занимава с това хоби, дайте да се видим някъде и да пуснем по някоя стрела, имам нужда от добиване на опит и най-вече акъл.   :nabira:

Поради същия проблем - липса на хора за организация, се налага да се упражнявам в коридора, за техника. Трудно е да се намери адекватна достатъчно дълга/широка локация, където да е безопасно да се поставят мишени.

П.П. Можеш да тъпчеш стари дрехи в сазалови чували, за да си подготвиш мишена.

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #502 -: 11 Юли, 2018, 12:02:15 »
Това вече го свърших. Посъветваха ме да натъпча чували с найлони и вече съм приготвил мишената. Смятам този уикенд да отида на село и да се занимавам с това :)

Активен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 344
  • Reputation Power: 429
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #503 -: 11 Юли, 2018, 12:15:26 »
Това вече го свърших. Посъветваха ме да натъпча чували с найлони и вече съм приготвил мишената. Смятам този уикенд да отида на село и да се занимавам с това :)

Аз не съм те забравил, но с тея дъждове все не мога да се доредя до моят лък. Когато мога направо ще ти го оставя да ги сравниш :)

Неактивен windwalker78

• Новобранец
  • *
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #504 -: 11 Юли, 2018, 12:18:51 »
Ще сглобя още един чувал и може да се пробваме да намерим място около София :)

Активен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 255
  • Reputation Power: 1070
  • kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #505 -: 11 Юли, 2018, 16:00:21 »
Мерник не е нужен, но стабилизаторът помага за вибрациите, поне при моя тейк-даун има чувствителна разлика. Има различни варианти за стабилизатори, но аз използвам най-евтиния тайвански, който съм удължил с 3 гуми за бастун. Не е сложно да се направи, но иска малко игра докато се нагласи перфектно, за да върши истинска работа.

Неактивен Rall

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 24
  • Reputation Power: 13
  • Rall няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #506 -: 23 Юли, 2018, 01:36:32 »
Много ми харесва, че в един форум, са обединени почти всичките ми хобита ;D
Ето това е моята играчка от почти две години:

Неактивен IcyPowder

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • Reputation Power: 10
  • IcyPowder няма влияние.
  • диагностициран
Лъкове
« Отговор #507 -: 11 Септември, 2018, 10:35:35 »
Здравейте, и аз стрелям отскоро с ето този красавец 35-40 lbs на 56 инча и дължина на опън 29"-29,5 " , Phantom recurve , но вече ми идва лекичък и съм се насочил към по силен традиционен, ако някой има интерес пишете  :P
« Последна редакция: 11 Септември, 2018, 11:10:44 от IcyPowder »

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2927
  • Reputation Power: 20468
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #508 -: 25 Септември, 2018, 13:35:13 »
Играчки от колега с който се видяхме на красивата му дървена къща:

Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен evgo

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 385
  • Reputation Power: 4202
  • evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!evgo внушава благоговение!
Лъкове
« Отговор #509 -: 25 Септември, 2018, 15:28:43 »
Да му имам играчките :D :D :D......и колибата дървена :green: :nabira:

Неактивен grisha

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1518
  • Reputation Power: 339
  • grisha работи за форума.grisha работи за форума.grisha работи за форума.
Лъкове
« Отговор #510 -: 25 Септември, 2018, 19:38:25 »
Много хубави играчки !!!!!!

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2927
  • Reputation Power: 20468
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Лъкове
« Отговор #511 -: 09 Ноември, 2018, 10:34:25 »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice