Анкета

Какви малки и големи фенери притежаваме?

Fenix
50 (11%)
Olight
101 (22.3%)
Maglite
32 (7.1%)
Sunwayman
6 (1.3%)
Klarus
12 (2.6%)
Led Lenser
52 (11.5%)
JetBeam
16 (3.5%)
Surefire
4 (0.9%)
Tank 007
8 (1.8%)
4 Sevens
2 (0.4%)
Куче марка :D
89 (19.6%)
Petzl
21 (4.6%)
ThruNite
17 (3.8%)
Skilhunt
14 (3.1%)
Nitecore
21 (4.6%)
Lumintop
6 (1.3%)
Zebralight
2 (0.4%)

Общ брой гласове: 219

Автор Тема: Какви фенери имате?  (Прочетена 89927 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • Публикации: 405
  • Reputation Power: 1523
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #25 -: 26 Октомври, 2012, 09:32:50 »
Добре... да си кажа аз баш какви фенерчета имам... :D По реда на сдобиването ми с тях:

- едно от левчето... хаха

- Maglite Mini & Maglite Solitaire

- Fenix E01

- Fenix E11

- Olight i3

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1119
  • Reputation Power: 526
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #26 -: 26 Октомври, 2012, 15:56:01 »
Важното е,че нещата вървят в прогресия ;)

Неактивен raphaello

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 2
  • Reputation Power: 10
  • raphaello няма влияние.
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #27 -: 26 Октомври, 2012, 19:05:14 »
Тук липсват 2 изключителни марки - Zebralight и Spark !!!

Ето и моя избор последователно:
Zebralight
Spark
Sunwayman
Thrunite
JetBeam
Olight
Klarus

Неактивен sambon

• Напреднал
  • Публикации: 34
  • Reputation Power: 106
  • sambon няма влияние.
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #28 -: 26 Октомври, 2012, 19:16:27 »
Led Lenser P 2
Led Lenser P 7

Неактивен OLIGHT

• Старо куче
  • Публикации: 1562
  • Reputation Power: 5624
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Какви фенери имате?
« Отговор #29 -: 28 Октомври, 2012, 17:01:43 »
През ръцете ми са минали доста качествени фенери от различни, качествени производители - щатите, китай и т.н.
В момента 99% ползвам Olight S10, който покрива почти 100-те процента от нуждите ми.
Колегите от ловната дружинка на шега го наричат "виделото".

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!N__N__R внушава благоговение!
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #30 -: 28 Октомври, 2012, 17:22:15 »

Ще го видя тоя ТАНК какъв е...ползва една ААА батерия, един режим, а уж стигал 120 лумена, което е повече от Fenix E11, който имам и е с една АА ....

« Последна редакция: 19 Ноември, 2012, 11:45:12 от N__N__R »

Неактивен OLIGHT

• Старо куче
  • Публикации: 1562
  • Reputation Power: 5624
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Какви фенери имате?
« Отговор #31 -: 28 Октомври, 2012, 19:18:09 »
Ето това си поръчах днес от иБей..... Вече имам едно синьо Олайт, но до този момент те са ми любими, та реших още едничко да си взема... :chukane:

Ключодържателен размер имам още и Maglite SOlitaire, Fenix E01, тествах и Sunwayman R01, но Olight rule, както се казва. Маглайтчето пък е с нищожна светлина вече в сравнение с новите фенерчета.

Ще го видя тоя ТАНК какъв е...ползва една ААА батерия, един режим, а уж стигал 120 лумена, което е повече от Fenix E11, който имам и е с една АА ....

Дано пристигнат бързо и безпрепятствено :D

Танковете са китайски лоу костове. С Q5 диод могат да извадят 120лумена ама от 2 батерии ЦР123......
Поздравления за Олайтчето - отлично моделче.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #32 -: 29 Октомври, 2012, 21:24:11 »
Реших да кача една снимка на моя отбор фенерчета преди да са дошли двете нови попълнения... :D

Нищо впечатляващо, като се има предвид колекциите на много хора или качеството & цените им, но пък на мен не са ми и не ми трябват големи фенерища, а и си падам по по-компатни неща  :lovel:

Ако на някой му се щракат снимки или вече има готови, ще се радвам (а сигурно и не само аз) да видя вашите  *liboF*

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #33 -: 29 Октомври, 2012, 21:29:04 »
Ето една стара снимка на три от моите фенери,от които в момента се ползва само маглайта ;)

Имам и същото като синьото ИТП,само че черно,и още поне пет ще изровя но сега не ми се търсят ;D!Намират се и няколко челника,но не знам кога ще събера всичко накуп за снимка,понеже трябва да ги издирвам една седмица ;D

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #34 -: 29 Октомври, 2012, 22:14:03 »
Това май е от .... по-дългите Маглайт? Които така и не си спомням защо бяха по-дълги... или пък са с ААА и по-тънки и затова ми изглеждат по-дълги?  Имаше някакви вариации....:lipsealed:  ;D

Ходи да търсиш и другите! O:-)  O:-)  ;D

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #35 -: 29 Октомври, 2012, 22:26:50 »
С АА батерии е,не знам ще ти изглежда по тънък??

Ето това е модела:http://www.maglite.com/aa_Cell_LED.asp

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #36 -: 29 Октомври, 2012, 22:32:16 »
Аааама той е LED? Може би новите имат някаква лека промяна в дизайна.... и на сайта ми изглежда по-тънък или поне главата е стеснена.. Моят е от стааааарите модели :D Дето светят в "жълто" :D

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #37 -: 29 Октомври, 2012, 22:35:26 »
Тези старите,хич ги няма в сравнение с този модел!Светлината освен че е жълта,е и значително по слаба,нямат икономичен режим,и батериите заминават по бързо ;)!За дизайна не знам дали има разлика,защото не съм ги сравнявал на живо,но не е езключено!

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #38 -: 29 Октомври, 2012, 22:45:35 »
О, да, знам  :) Аз тоя почти не го и ползвам вече. Има малко разлика, мисля, че намерих моя- малко е по-къс наистина и незначително по-тесен... сравнявах линковете. Не виждам да пише каквъв е точно, но мисля, че е като моя- http://www.maglite.com/anatomy_spare_AA.asp

Абе безполезен си е, но като е с батерии, да фраснеш някой по тиквата става  :D

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 784
  • Reputation Power: 266
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #39 -: 02 Ноември, 2012, 20:27:47 »

с нетърпение чакам форумния мъник :)
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Какви фенери имате?
« Отговор #40 -: 02 Ноември, 2012, 23:58:29 »
И аз,и аз :punk: .Айде няма време,а къс,дълъг,дебел или тънък е въпрос на вкус,то се свиква... ;D.
Маглайт бяха еталон,напоследък ги няма никакви, западнаха ли, или аз бъркам? Сега се сетих че никой не им обръща внимание.
Как се промени света.......
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #41 -: 03 Ноември, 2012, 00:37:55 »
И аз,и аз :punk: .Айде няма време,а къс,дълъг,дебел или тънък е въпрос на вкус,то се свиква... ;D.
Маглайт бяха еталон,напоследък ги няма никакви, западнаха ли, или аз бъркам? Сега се сетих че никой не им обръща внимание.
Как се промени света.......

Маглайт имат едни съвсем нови версии, които май тепърва навлизат, може отново да се наложат

http://www.maglite.com/maglite_magtac_crowned_bezel_LED.asp

http://www.maglite.com/maglite_magtac_plain_bezel_LED.asp

Изглеждат супер, но като проверих в иБей и цените им са .... :yikes: (за мен, де, за много хора са нормални :D)

Неактивен riboulovec

• Младо куче
  • Старо куче
  • Публикации: 1574
  • Reputation Power: 749
  • riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.riboulovec има силна воля.
Какви фенери имате?
« Отговор #42 -: 03 Ноември, 2012, 00:54:42 »
Много добре изглеждат според мен.Май са заложили на сила/лумени,а не на време/рънтайм?Не разбирам от фенери..... :chukane:.
Копирано от Бринел:— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #43 -: 03 Ноември, 2012, 13:08:32 »
Ето тези фенери изрових за момента:

Неактивен N__N__R

• Старо куче
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #44 -: 03 Ноември, 2012, 14:17:04 »
Охо, фен на черното :D

Неактивен petarco

• Старо куче
  • Публикации: 20
  • Reputation Power: 16
  • petarco няма влияние.
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #45 -: 03 Ноември, 2012, 18:11:22 »
Зелената антика изби рибата.Четвъртия от ляво на дясно, какъв е?

Жоро

• Гост
Какви фенери имате?
« Отговор #46 -: 03 Ноември, 2012, 19:18:12 »
дядо ми беше ЖП-ец и имаше като зелената антика  *palec* светеше жълто червено и май-имаше още един цвят ЗЕЛЕНО :yahoo: :nabira:

brinel

• Гост
Какви фенери имате?
« Отговор #47 -: 03 Ноември, 2012, 19:23:10 »
кучата марка все още е начело
мислех си че лед лензър ще води ама глей кво се получи

Неактивен iivetza

• Шопски катил
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Какви фенери имате?
« Отговор #48 -: 03 Ноември, 2012, 19:30:31 »
Чеквъртият и петият са някакви незнайни китайци,които отдавна не ползвам но се подмятат из шкафовете ;)!всички други са в употреба,включително и дъртият жепеец ;D!

Неактивен NeoPrint

• LZ1AAF
  • Редовен
  • Публикации: 73
  • Reputation Power: 2511
  • NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!NeoPrint внушава благоговение!
  • диагностициран
    • Joyful Spirit
Какви фенери имате?
« Отговор #49 -: 03 Ноември, 2012, 22:44:50 »
Ето ги и моите.

Повлиян от Иво вмъквам и аз една антика от ВСВ. Страшно яка немска изработка! Все още всички функции работят безупречно.
 Маглайтите са изправни и с новите крушки, но си почиват в кутиите. Черния е видял много ползване, а сребристия е почти нов. Подарък ми е от посещение в Германия. На фона на съвременните лед чудеса са просто луксозни свещички.
ЛЛ К3-ката е закачена на ключовете на жената и се ползва постоянно, както си и личи, а на моите виси подаръчното мъниче на Блейдтех, което върви с Ганяната.
Реално всеки ден ползвам Ромисенчето в работата си и съм адски доволен от него. ЛЛ П7 радва много, но трудно му намирам приложение освен когато сме с кемпера някъде на диво.
Пецата, както на галено викаме на челника е незаменим при работа на близо. Много приятна мека светлина и минимални разходи за батерии. Здрав, удобен и евтин- само да имах повече свободно време да му стопя батериите от ползване...много пъти... :)
„Si vis pacem, para bellum!“

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice