Автор Тема: Olight HS2  (Прочетена 3349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vuli

• баш горски
  • Старо куче
  • Публикации: 301
  • Reputation Power: 118
  • Vuli няма влияние.
Olight HS2
« Отговор #25 -: 05 Ноември, 2017, 22:31:36 »
Абе,при вас слънце изгрява ли въобще? :yahoo: :nabira: :ohhoho: *нинджа* Само за фенере си бъбрете! :chukane: :yaaa:

Активен Сашко

• Старо куче
  • Потребителско име: Punisher
  • Публикации: 215
  • Reputation Power: 1652
  • Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!Сашко внушава благоговение!
  • диагностициран
Olight HS2
« Отговор #26 -: 11 Ноември, 2017, 21:42:24 »
С разрешението на колегата Marcinkov, искам да изкажа мнението си, относно челника.
Откога HS2 е челник за препъри. Това си е челник за спорт и разходка и нищо повече.
Olight HS2 е идеален и за работа. Работата ми изисква от мен често да съм в тъмни, мръсни и мокри помещения, в които наличието на подобна светлина е голям плюс.
Имах колебания дали ще може да застане стабилно върху каска, но съмненията ми се разсеяха много бързо. Челникът буквално "заспа" на каската.

Големият избор от режими дава увереност, че благодарение на HS2 ще се справим със ситуацията независимо дали ни е нужен по-широк светлинен лъч или пък се нуждаем от осветяване на по-далечни разстояния.
Разбира се, най-силно впечатление прави максимално силния режим, от който оставам изненадан всеки път, щом го ползвам.
На следващата снимка показвам как осветявам помещение с дължина 100 метра и широчина 15 метра.

Правя уточнението, че нито техниката ми за снимане е качествена, още по-малко пък и мен ме бива за правене на снимки. В действителност, цялото помещение е сериозно осветено.
Направих и кратко видео в същото помещение, но за разлика от горната снимка, тук фенера свети на един от по-слабите режими.

Използвах челника и за нощно каране на колело в планината, но по разбираеми причини, не успях да заснема видео.  :punk: Мога само да изразя възхищението си от тази компактна светулка, която буквално не се усеща по време на каране, а осветява така добре.
В заключение ще кажа, че Olight HS2 е повече от добър избор за активния човек!

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1888
  • Reputation Power: 402
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Olight HS2
« Отговор #27 -: 11 Ноември, 2017, 22:10:31 »
не съм
имам 3 раници

;D ;D ;D  Ааааа, ни стигъъ, мисля ....... поне още две(2) по 25литра(или 10кила)    :yahoo:

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2128
  • Reputation Power: 2064
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Olight HS2
« Отговор #28 -: 12 Ноември, 2017, 02:13:35 »
Никога не съм ползвал такъв челник с кутия батерии с кабел към самия фенер - хич не ми изглежда надеждно. Те хората са го измислили ама все пак не ми вдъхва доверие  ::)
Определено Х1/Х2 бих предпочел. Реално тази конструкция - на HS2 - има ли някакви предимства, като изключим това с пауърбанка закачена, защото и Х1Р и Х2Р го могат.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен aeon

• Напреднал
  • Публикации: 88
  • Reputation Power: 601
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Olight HS2
« Отговор #29 -: 12 Ноември, 2017, 11:44:07 »
Това е класическо разпределение на челник с по-голяма батерия - отпред светилото, отзад (или на колана) батерията. Когато всичко е на главата, баланса е по-добър, защото тежеста се разпределя. Ако свалиш батерията на колана, на главата тежи само светещата част.

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2128
  • Reputation Power: 2064
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
Olight HS2
« Отговор #30 -: 12 Ноември, 2017, 15:45:17 »
Това е ясно, но има ли предимство спрямо челник с 18650 като Х2 примерно?
Интересно ми е защото и двата вида се правят паралелно.
Друг е въпросът ако се цели употребата на 3-4 АА/ААА но с яките зареждаеми батерии всичко с повече от 1 АА за мен не е практично от към размер/сила/време на светене.

Примерно ХС2 е с батерия извън фенера, но Х1 е по-лек и компактен, здрав и надежден при това с батерия вътре в него.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен aeon

• Напреднал
  • Публикации: 88
  • Reputation Power: 601
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Olight HS2
« Отговор #31 -: 12 Ноември, 2017, 17:36:12 »
Има челници и с повече от една 18650 за по-дълъг живот: https://www.fenixlighting.com/product/fenix-hp30r-rechargeable-headlamp/
Астрономите искат да има и червен диод: https://www.fenixlighting.com/product/fenix-hp25r-rechargeable-headlamp/
За "3-4 АА/ААА" - това върши нелоша работа и не е потенциална граната на главата.
Ако бягаш с х1 ще ти е по-неудобно, а х2 сигурно ще трябва и през брадичката да го вържеш - принципно не е хубаво да стягаш лентата на челника много, защото след време може да те заболи главата.

Активен Me4ka

• Напреднал
  • Публикации: 444
  • Reputation Power: 1202
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Olight HS2
« Отговор #32 -: 12 Ноември, 2017, 22:23:04 »
Току що се приБирам с НS2 и веднага мога да споделя личното си мнение за този челник:
/Игнасио, у вас защо свети бре, да нямаш гости ?/

- Защо е добър за спорт, като тичане примерно - ами защото наистина центровете на тежестта не са само отпред, някак си равномерно са разпределени
и при продължително тичане и светене, не ти се смъква челника на върха на носа, нито ти пречи тежестта като е само отпред. Ако наистина някой спортува,
знае как сравнително неравноделният такт на краката, води до смъкване на всяка една тежест отпред.

- Встрани от основното му предназначение, открих, че Olight HS2 притежава и функцията SOS светене. Не, че е нещо важно, ама го има.

- Като един недъг за мен, който си отбелязах на принципа "парен, каша духа", това е силното нагряване на осветителната глава.
Дори и тичайки, дори и в по-хладно време като днешното, челникът отпред си пареше и трябва човек да внимава, като го настройва като посока или
поиска да свали от главата...

Това е накратко, сега е време за къпане  :green:

Неактивен OLIGHT

• Старо куче
  • Публикации: 1562
  • Reputation Power: 5624
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight HS2
« Отговор #33 -: 12 Ноември, 2017, 23:20:48 »

Това е накратко, сега е време за къпане  :green:

Неделя е все пак  ;)

Неактивен OLIGHT

• Старо куче
  • OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!OLIGHT внушава благоговение!
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight HS2
« Отговор #34 -: 21 Ноември, 2017, 18:49:54 »
Току що се приБирам с НS2 и веднага мога да споделя личното си мнение за този челник:

- Встрани от основното му предназначение, открих, че Olight HS2 притежава и функцията SOS светене. Не, че е нещо важно, ама го има.

Не, че нещо но го пише и в книжката  :D Активира се с троен клик  :ras:

Активен Me4ka

• Напреднал
  • Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!Me4ka внушава благоговение!
  • ursus cosmatos
Olight HS2
« Отговор #35 -: 22 Ноември, 2017, 09:11:44 »
`Са !
Което си е така, си е така!
Редно е да признаем, че наистина в комплекта на Olight HS2 има мъничка книжка с упътване.
При това на роден, български език ! Похвално.
И там наистина пише за SOS режима.
Но лично аз, книжка чета само, когато нещо се оплеска  ;D

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3394
  • Reputation Power: 15487
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Olight HS2
« Отговор #36 -: 22 Ноември, 2017, 09:43:44 »
То и в ревюто го пише, май! :D ;D :D ;D ;D

Активен Me4ka

• Напреднал
  • ursus cosmatos
Olight HS2
« Отговор #37 -: 22 Ноември, 2017, 09:58:17 »
Ти си безсрамен богаташ, затова тебе не те броим  :ras:

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3394
  • Reputation Power: 15487
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Olight HS2
« Отговор #38 -: 22 Ноември, 2017, 10:03:06 »
Ти си безсрамен богаташ, затова тебе не те броим  :ras:

Неактивен OLIGHT

• Старо куче
  • диагностициран
    • OLIGHT BULGARIA
Olight HS2
« Отговор #39 -: 22 Ноември, 2017, 12:59:28 »

Заредих Olight HS2 вчера след ползване...както и заредих душата с малко Варщайнер.... ;-)

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice