Автор Тема: Bark River Knife and Tool  (Прочетена 4232 пъти)

ovit и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1144
  • Reputation Power: 2753
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Bark River Knife and Tool
« Отговор #25 -: 10 Септември, 2018, 22:30:14 »
Нищо против, ама като се прави нещо за не малко пари да го правят качествено.. Аз имам ножка Браунинг за 13 лв. бих я сборил с някой Бенч от М390 за 400 лв.  Залагам на моята  :yes: някой ако иска да пробваме

:D :D :D :nabira:

Неактивен erosennin

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 81
  • Reputation Power: 23
  • erosennin няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 10 Септември, 2018, 23:13:42 »
То проблема с кривините, не е от вчера и от днес, предимно се среща при по-големите ножове, просто защото не им се хаби материал.
Както се вижда има от пиле мляко, чичо Майк казваше, че правят по 1000 броя на седмица, обикновено тестово пускане е от а2, ако е модела е доказал се и са сигурни го правят директно от 3в, експериментират и с други стомани, аз лично не останах очарован от елмакса в аврората.
Много е изговорено за тях, поне моите впечатления са предимно добри, стремят се да правят, предимно работни ножове, пример е браво 1, най-продаваният им нож, много добър способен и универсален нож, но оригиналната версия с тази рампа и дебелина просто не е моят нож.
Имам няколко техни ножа и един от любимите ми ножове е браво 3, има си кусури по линиите като са го правили, но е доста премислен, за размера, геометрията, теглото и парите си много трудно ще се намери по-добър чопър, надявам се един ден да го тествам рамо до рамо с батъл мистрес, но не бих се изненадал, бусето да му диша прахта.

Последно време ми прави впечатление, че правят много сътрудничества с по-малки фирми/майстори, помагат им да се развиват и учат, да се надяваме, че ще продължат така и един ден и те ще прерастнат, в по-голям играч на пазара.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 443
  • Reputation Power: 1260
  • Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!Combo внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 10 Септември, 2018, 23:37:13 »
Bark River са си фактор на пазара без значение кой какво си мисли за тях. Няма производител който да няма пропуски в качеството на продуктите си. Имам 4 ножа произведени от тази фирма Аврора и Браво 2 от А2 купени от колеги, Амбуш от V3 и Кепарт от V4 и никой от тях не е имал някакъв проблем.  Случаите с некачествените Баркита според мен се раздухват  и преувеличават  от хора, които не могат да преглътнат високите им цени. Ако обаче погледнем цените на други производители на фиксове, цените на Bark River хич не са чак толкова високи, ESEE, Tops, Spaiderco и Benchmade имат доста модели с подобни цени.
Това което ми харесва в ножовете на Bark River  е че всеки модел е тясно специализиран и предназначен основно за едно нещо
Друго което ми харесва е богатата гама от модели, стомани и дръжки която се предлага.
Не на последно място ми харесва това че фирмата се придържа към класическите форми.
Да цените не са народни, но много често някой от дилърите им имат разпродажби и промоции и при тях цените са си съвсем приемливи. DLT имаха 10% намаление за 4-ти юли. Доскоро 4"-5" модели от А2 можеха да се намерят на цени между 130 и 150 долара в няколко магазина.
Както често повтарям тук - всичко реже... Разликата идва от насладата която ти носи един нож. Има хора за които ножът е инструмент, има други които си падат по тактически и етнически кривундели които не виждам къде и за какво биха били полезни в нормалният живот. Аз си харесвам Баркитата и всяка година купувам по един техен нож, защото се припокриват с моето разбиране за нож, защото изглеждат като ножовете по който съм въздишал като млад и защото са красиви.. 
Най тъмно е под лампата

Неактивен seiko

• Внимавай, като се бориш с враговете си, да не заприличаш на тях!
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 856
  • Reputation Power: 3659
  • seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!seiko внушава благоговение!
  • диагноза - див селянин
« Отговор #28 -: 11 Септември, 2018, 08:48:42 »
За да си фен на речните ножове трябва да мразиш парите!
Ако в България се появи Река Велека ножове Малко Търново Бургаска област ти би ли си купил?

Ти да не мислиш, че аз знам, какво точно означава Барк ривър в превод на български. :D
Освен това, името е последното нещо, което би ме заинтригувало в един нож. Преценя ли, че ми харесва и искам да го притежавам, стига да е по джоба ми де, ако ще и Село Камилски дол да се казва, пак ще го взема. ;D

Иначе, за парите си прав, хич не са им хуманни цените, но то това май е само за нас аборигените. :-[
Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание.
                                                                                                       Стивън Хокинг

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1199
  • Reputation Power: 3116
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 11 Септември, 2018, 09:32:33 »
Bark River са си фактор на пазара без значение кой какво си мисли за тях. ....................  Случаите с некачествените Баркита според мен се раздухват  и преувеличават  от хора, които не могат да преглътнат високите им цени. Ако обаче погледнем цените на други производители на фиксове, цените на Bark River хич не са чак толкова високи, ESEE, Tops, Spaiderco и Benchmade имат доста модели с подобни цени.
Това което ми харесва в ножовете на Bark River  е че всеки модел е тясно специализиран и предназначен основно за едно нещо
Друго което ми харесва е богатата гама от модели, стомани и дръжки която се предлага.
. Аз си харесвам Баркитата и всяка година купувам по един техен нож, защото се припокриват с моето разбиране за нож, защото изглеждат като ножовете по който съм въздишал като млад и защото са красиви..
Ето точно това си го мисля и аз честно казано. Имам няколко техни ножа от А-2 и 3V /без да броим Blackjack/ и не съжалявам, че съм ги купил, ама грам.  ;) Не че и при тях не се случват недоработки и кривини, но усещането че проблемите са големи идва повече от реването, отколкото реално да са толкова масови пропуските. Единственият проблем, който съм имал е с гарда на Gameskeeper 2, който падна при сечене на един клон, защото се оказа, че е фрезован и залепен в прореза, а не нитован, но го залепих с епоксидна смола и  от тогава не е мръднал. Най вероятно не са искали да пробиват точно на прехода острие-дръжка. Но пък 5 мм острие от гърба как е сведено да реже, просто не е истина, много малко са фирмите  дето правят такава геометрия, пък кой каквото ще да ми приказва. Последната ми покупка беше Аврора 2 от 3V, еми кефи ме как реже, как дяла дърво и прави подпалки и дори как сече за размера си.  А като видях този Fobos legion  от какъв дебел профил каква геометрия е изкарана просто се възхитих и за пореден път си припомних защо харесвам много от моделите на тази фирма.

Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3446
  • Reputation Power: 28165
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
« Отговор #30 -: 11 Септември, 2018, 10:09:10 »
Последните година-две Барковете пуснаха доста яки модели, които са си голям гъдел.

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Публикации: 283
  • Reputation Power: 129
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 11 Септември, 2018, 21:13:54 »
Да съгласен съм, фактор са, големи са, имат много и различни ножове и тн. но защо си позволяват така да пробутват и проблемни бройки ей-тъй между другите? Еми не са малко пари, ако си дал половината или цялата си заплата за нож и го получиш с проблем или не добро ТО едва ли ще сте доволни, който и да го е правил
there comes a time in our life, when its time to make a knafe

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1144
  • Reputation Power: 2753
  • Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!Djack внушава благоговение!
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #32 -: 11 Септември, 2018, 21:20:53 »
Остави ги Барк Ривър, на мен ми стана интересен Браунинга! ....... Не говориш за тяхна пушка, нали???  ;) :D

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 11 Септември, 2018, 21:33:59 »
Остави ги Барк Ривър, на мен ми стана интересен Браунинга! ....... Не говориш за тяхна пушка, нали???  ;) :D

Не бе, сгъваема ножка е. Баща ми ми я даде, ползвам я вкъщи само да режа разни неща, държи се добре не е баш мекица  :D

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 79
  • Reputation Power: 267
  • Глокая куздра някой го чете.Глокая куздра някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 12 Септември, 2018, 02:54:41 »

Ей от тук трябваше да се потърси вдъхновение за създаване на новия форумен фикс, а не да се измислят разни недоразумения...
Глокая куздра штеко будланула бокра и кудрячит бокрёнка.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 197
  • Reputation Power: 1060
  • kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 12 Септември, 2018, 16:03:24 »
Кво е туй нящо с розовата дръжка?!
Чувам че в US армията броят на хомосексуалистите главоломно нараствал, явно производителите започват да се ориентират към новия огромен пазар.

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 12 Септември, 2018, 20:13:42 »
Острието му горе-долу бива на розАвия, ама дръжката, огромното рикасо с подобие на чойл, все едно някой доста почерпен от БР ги е стъргал на шмиргел, така ми изглеждат..

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 928
  • Reputation Power: 207
  • Добри някой го чете.Добри някой го чете.
  • често подпийнал
« Отговор #37 -: 12 Септември, 2018, 22:40:19 »
Острието на Барк-а изглежда все едно е првено в час по трудово от второкласник. Не мисля че това е реална снимка на нож, към върха даже се разминават линии, което ме навява на мисълта че е някакъв рендър/фотошоп.Това би и обяснило другите проблеми.

А относно коментара към форумния, ще кажа че никой не кара никого да го купува. Всеки сам си решава за себе си.

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 14
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 14 Септември, 2018, 01:40:10 »
Острието му горе-долу бива на розАвия, ама дръжката, огромното рикасо с подобие на чойл, все едно някой доста почерпен от БР ги е стъргал на шмиргел, така ми изглеждат..

"РозАвия" е измислен и проектиран от Ерик Хансен,който 17 години е бил в специалните части и вероятно има известна представа от практическа гледна точка какъв трябва да бъде един нож с тактическо предназначение.Предварително се извинявам,ако някой от коментиралите този нож има претенции да е по-компетентен в тази сфера.Добре би било и тези претенции да имат съответното покритие,иначе сме царе на критиката,няма спор.Хубаво е,че поне острието му "горе-долу бива".И това е нещо :)

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Публикации: 11
  • Reputation Power: 14
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #39 -: 14 Септември, 2018, 01:40:50 »
"The Legion is the first in a series of knives we are co-branding with Eric Hansen of FOBOS Knives. Eric has over 20 years of hands on combat and security field experience (17 years with U.S. 5th Group Special Forces) and has designed the Legion and the other upcoming knives of this series with hard, real time use in any environment and any situation from utility work to close quarter defensive use. He is a very skilled operator and has spearheaded many missions where your tools are paramount to success. The Legion is made from CPM 154 stainless steel and is razor sharp while still having a heavy edge designed to take a lot of punishment. Every feature of this knife has been carefully planned out to give maximum performance."

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 55
  • Reputation Power: 29
  • emci74 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 14 Септември, 2018, 02:31:35 »
"РозАвия" е измислен и проектиран от Ерик Хансен,който 17 години е бил в специалните части и вероятно има известна представа от практическа гледна точка какъв трябва да бъде един нож ......

Мани го тоя бе ,нищо не разбира !  :D  :D

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2832
  • Reputation Power: 9796
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #41 -: 14 Септември, 2018, 02:40:54 »
Те много такива се навъдиха-кой нинджа,кой друг вид спец и трупат парички,щото са компетентни...
Е още един от спец частите:
https://www.google.bg/search?q=mykel+hawke+knife&client=ms-android-samsung&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiFiM6vk7ndAhXIfywKHZeRD8QQ_AUIESgB&biw=412&bih=718&dpr=2.63
Ум да ти зайде.
Това че някой си бил 100 години нинджа,ама грам нищо не значи обикновено.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 197
  • Reputation Power: 1060
  • kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.kaziklu има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 14 Септември, 2018, 15:48:10 »
Заставам 100% зад горното изказване! Не си спомням да съм видял читав нож, проектиран от бивш "супервойник", но на цена ги докарват. Да кажат диван-командосите колко хора са убили с нож техните кумири, пък тогава ще се впечатля. Засега повече бих се доверил на някой латинос от южноамерикански затвор да направи нож, отколкото на хиляда американски закачулени клоуни.
И докато сме още офтопик, ето как специалните части отварят врата:

:nabira:

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 55
  • Reputation Power: 29
  • emci74 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 14 Септември, 2018, 16:22:45 »
Баси вратата!  :chukane: :headbang:

Неактивен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1830
  • Reputation Power: 11430
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #44 -: 14 Септември, 2018, 17:57:33 »
Ако тия клоуни ги смяташ за специални части много бъркаш. Иначе си прав много са малко хората прибягнали до нож от SF.
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен bully

• просто човек
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1199
  • Reputation Power: 3116
  • bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!bully внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 14 Септември, 2018, 18:28:56 »
Всъщност нещо по предмета на темата имате ли да кажете ?
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 14 Септември, 2018, 19:33:10 »
Кво е туй нящо с розовата дръжка?!
Чувам че в US армията броят на хомосексуалистите главоломно нараствал, явно производителите започват да се ориентират към новия огромен пазар.
Моделът се предлага и с други дръжки:
Навярно за успокоение на онези, които не се чувстват дотам уверени в своята хетеросексуалност и имат нужда да я демонстрират ;) За мен лично цветът на дръжката е без значение. Ако ще и патешко жълта на розови сърчица да е, стига да е с удобна форма и текстура, това не би ме спряло да го купя. Както е казал Конфуций, цветът на котката е без значение, стига тя да лови мишки :) Не съм държал в ръка Fobos Legion, но като гледам снимките ми се струва, че усещането ще е като от Benchmade Rukus - хващаш го и започваш да се чудиш защо аджеба някой изобщо прави дръжки с друга форма?!?

За чойла и рикасото съм съгласен с колегата Гарван - можеха да скъсят рикасото с 5-6 мм и да заимстват класическия чойл от Bravo Survivor. Точно затова писах, че моделите на обсъжданата марка са добър източник на вдъхновение.

И малко off-topic:

Не си спомням да съм видял читав нож, проектиран от бивш "супервойник", но на цена ги докарват. Да кажат диван-командосите колко хора са убили с нож техните кумири, пък тогава ще се впечатля.
Това и за плода на съвместната разработка на господата Рекс Епългейт и Уилям Феърбeърн ли се отнася?

Според полицейските протоколи по време на службата си в Шанхай между двете световни войни последният е участвал в около 600 улични битки, което го е подтикнало да започне създаването на идеалния боен нож.
« Последна редакция: 14 Септември, 2018, 19:37:17 от Глокая куздра »

Неактивен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 14 Септември, 2018, 21:30:08 »
"РозАвия" е измислен и проектиран от Ерик Хансен,който 17 години е бил в специалните части и вероятно има известна представа от практическа гледна точка какъв трябва да бъде един нож с тактическо предназначение.Предварително се извинявам,ако някой от коментиралите този нож има претенции да е по-компетентен в тази сфера.Добре би било и тези претенции да имат съответното покритие,иначе сме царе на критиката,няма спор.Хубаво е,че поне острието му "горе-долу бива".И това е нещо :)

Щом трябва да се обоснова.. ето, казвам какво виждам на снимките. Острието е добро, дръжката също, но не е съразмерна с него , трябва да е по-широка, рикасото и чойла са трагедия, също и помела  :chukane: :chukane: ето така се прави, изглежда добре и функционален. Явно с  Ерик Хансен (за пръв път го чувам)  имаме някои различия  :green:

Неактивен dok_vd

• Напреднал
  • Публикации: 93
  • Reputation Power: 76
  • dok_vd няма влияние.
  • пристрастен
« Отговор #48 -: 15 Септември, 2018, 09:34:27 »
Видимо, диван командосията надделява, но някой прочете ли последния пост на Bully? :noo:
Make love, not war!

Неактивен Глокая куздра

• Прохождащ
  • **
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 17 Септември, 2018, 04:34:47 »
@Гарван
За помела може да се спори... От една страна - удобно е да е заострен. И изглежда по-добре. От друга - това може да се окаже и недостатък. Във филма "12" на Никита Михалков един кавказец демонстрираше техника с нож, при която той се забива с едната ръка, а с дланта на другата се нанася удар върху помела, за да се придаде нужната сила на удара. Бях чел някакъв криминален разказ, в който намират ловец със забит в гърдите нож и всички подозрения падат върху спътника му, защото на километри наоколо няма никой друг. Накрая се оказва, че човекът е тръгнал да презарежда двуцевката си, обаче единият патрон влизал трудно и той решил да го чукне по-силно с гърба на нож като на снимката, за да го вкара в цевта. При което улучил капсата, патронът гръмнал, а откатът забил ножа в гърдите на ловеца... Така че аз лично бих предпочел по-голям и заоблен помел. Пък който го предпочита заострен - не е голяма философия и сам да си го оформи.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice