Автор Тема: Ножарско изложение Прибрам 2017  (Прочетена 1948 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1122
  • Reputation Power: 527
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • Шопски катил
Ножарско изложение Прибрам 2017
« -: 12 Септември, 2017, 01:16:19 »

Понеже организацията по посещението на изложението в Прибрам пропадна, очевидно поради липса на кворум, моя милост и колегите от манли си организирахме самостоятелно посещение на изложението!Традиционното ножарско изложение се провежда всяка година в Чехия град Прибрам. Градчето е сравнително малко но интереса към мероприятието е сериозен, и се радва на голяма посещаемост!В сградата са осигурени няколко помещения в които са показани майсторски ножове и материали и консумативи за изработка на ножове!В двора на сградата е направено нещо като средновековен панаир, което е много интересно и приятно за посещение. Излишно е да споменавам, че имаше чешка бира и кухня на корем и за без пари ;D :nabira: За двата дни се заплаща входна такса от 100 крони, което е около 7,50 лв. и го намирам за нормално като цена за  билет за два дни. Подробни описания на ножовете и майсторите няма да правя, но ще кача снимки за онагледяване на мероприятието!

В Чехия всичко започва така :nabira:

На това китно местенце си позиционирахме задниците, на около 20 минути от Прибрам и 1 час от Прага.

Тук не е нещо необичайно да се види всякакъв дивеч докато се разхождаш :)

Има и питомни екземпляри  ;D

И от самото изложение

На тоя пич нещата доста ми харесаха! Чиста и прецизна работа, високо ниво и интересни дизайни на ножовете!

Шлайфистката школа не ме грабна много, стандартни винкели изстъргани не особено грамотно!

Единствено тези ми допаднаха, но определени си личеше тежко ловлес влияние  ;)

Още един майстор, който ми направи впечатление с изключително високо ниво на изработка, да речем една идея под дедо Юка и чичо Пека ;)

Дамаски изпълнения имаше много но не мога да кажа, че нещо ме е грабнало!

Те го и единственият представител на блейдфорум.бг в мое лице

Утре продължавам, че ми се приспа зверски  ;D

Неактивен Grizzly

• Любознателен тип
  • Член на сдружението
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 386
  • Reputation Power: 798
  • Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.Grizzly има силна воля.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 12 Септември, 2017, 06:34:19 »
Ивец, мерси за описанието и снимките! Аз се записвам от сега за посещението догодина. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Най-доброто предстои!

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.iivetza на прага да бъде приет.
  • Шопски катил
« Отговор #2 -: 12 Септември, 2017, 08:03:26 »

Имаше и висок клас сгъвайки, които не бяха хич евтини, което е видно от етикета ;)

Доста от чешките майстори се изявяват в този стил, който е някакъв много краен примитив! Ножовете са доста недодялани като изпълнение, но останах с впечатление че там много се харесват!

Още изстъргани винкелчета  ;D

Тази сергийка беше интересна с голямо разнообразие от инструменти

Ето и нашата продукция представена от чешките ни партньори

И накрая малко снимки отвън

Това е краят на фото репортажчето ми ;) Чехия е прекрасна страна и останах с много приятни впечатления от посещението и! Изложението не беше голямо, но също ми хареса и смятам, че на всеки ножоман би било интересно да го посети! Не знам поради какви причини не можахме да организираме форумно посещение на изложението, но каквито и да са причините, който е пропуснал може само да съжалява  ;) Аз със сигурност бих отишъл отново, както в Прибрам така и в други градове из Европа!

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1420
  • Reputation Power: 11578
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #3 -: 12 Септември, 2017, 08:56:16 »

Този щанд особено ме впечатли,има ли инфо за тях някакво ? :nabira:

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #4 -: 12 Септември, 2017, 09:19:44 »
Някакъв местен производител основно с файтърски ножета, но инфо подробно нямам.Наистина е трудно да обърнеш внимание на всичко ;)

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 603
  • Reputation Power: 683
  • zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!zlatolin е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #5 -: 12 Септември, 2017, 09:50:21 »
Браво на вас  :nabira:
Жалко, че не се организирахме...  :headbang:
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 1119
  • gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 12 Септември, 2017, 10:36:04 »
БРАВО! Най-сетне на такова изложение да има и български производител !!!

П.П. И благодаря на Валерий за организацията ...... , тва май не беше за тука  :love:
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 364
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
« Отговор #7 -: 12 Септември, 2017, 11:14:26 »
(Щракни за да видиш изображението.)
Този щанд особено ме впечатли,има ли инфо за тях някакво ? :nabira:

И на мен този щанд ми се хареса най-много,но имаше и други интересни.
Като продължителност колко време е шоуто-изложението,седмица?

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #8 -: 12 Септември, 2017, 11:28:33 »
Събота и неделя ;)

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
« Отговор #9 -: 12 Септември, 2017, 11:59:03 »
Мноо съм заухав - пак не съм разбрал! Щях да организирам жената и да дойдем с вас. И без друго смятахме да отскочим до Прага.
Щеше да е още по-интересно. Нищо, да съм внимавал в ефира...
Инак изложението е било интересно. Благодаря за репортажа, Ивец!
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1131
  • Reputation Power: 3002
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 12 Септември, 2017, 22:39:27 »
Ето и нашата продукция представена от чешките ни партньори
Чехите как приемат ножовете Манли?
Paradise is where I am.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1420
  • Reputation Power: 11578
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
« Отговор #11 -: 12 Септември, 2017, 22:47:32 »
Сигурно като ние вносна стока - захласват се и не търсят под вола теле .
Сори,не се сдържах повлиян от монолозите ,които се вихрят в темите за ножа.  :nabira:

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #12 -: 12 Септември, 2017, 23:00:49 »
Чехите как приемат ножовете Манли?

Явно добре, щом се продават добре ;) По беглите ми наблюдения докато се въртях около щанда, ми направи впечатление че най много се захласват по класическия модел с еленов и биволски рог!

Неактивен kiak

• E79 Кръстосвач
  • Напреднал
  • Публикации: 127
  • Reputation Power: 1002
  • kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.kiak има аура около него.
  • диагностициран
    • My blog
« Отговор #13 -: 06 Ноември, 2017, 22:26:36 »
Ивец, благодаря за фото репортажа :) Аз обаче, много се радвам, че успяхме да се видим, да пийнем по бира и да поговорим!

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #14 -: 06 Ноември, 2017, 23:53:43 »
Ивец, благодаря за фото репортажа :) Аз обаче, много се радвам, че успяхме да се видим, да пийнем по бира и да поговорим!
На мен също ми беше приятно, живи и здрави  пак ще си направим екскурзия  :nabira:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice