Автор Тема: Каталог на ревютата  (Прочетена 2702 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Звяра

• Редовен
  • Публикации: 153
  • Reputation Power: 3
  • Звяра няма влияние.
  • диагностициран
Каталог на ревютата
« -: 28 Октомври, 2012, 16:13:54 »
Мисля, че няма да е лоша идея да се направи каталог на ревютата, с цел да се улесни търсенето на инфо във форума и е добре да се направи на по-ранен етап, така че после лесно да се поддържа от модовете. Щото си е хамалогия и един ден дай боже да има 1000 ревюта и да тръгне да се прави тоя справочник ще се поозорят хората.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Reputation Power: 33
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
Каталог на ревютата
« Отговор #1 -: 28 Октомври, 2012, 17:08:57 »
Това и аз бях го споделил преди време, до като имаше още десетина ревюта и ми беше отговорено "ми направи го", е да де, ама няма да го направя, щото не ми е толкова компютърно грамотно пипето. Идеята е чудесна и адски полезна за новите колеги, които си търсят инфо. Помня колко съм ги разглеждал в МБ, като се регистрирах. В кнайвс.бг примерно има адски много информация за всичко, ама няма кой да и обърне внимание, защото я няма някъде подредена (за ножчетата във вид на ревю). Новите задават въпроси, старите им викат "това вече е дъвкано, що не четеш". Ми не е нормално, ако искаш да видиш дали някой е представил еди кой си нож, да влезнеш в сгъваеми ножове и да почнеш да търсиш тема по тема 20 страници, например, ще станеш разноглед. Тука ще стане същото след време, ще има много полезна информация, ама никой няма да я чете, защото няма лесен начин за откриване на това което го интересува човек. Вече се понатрупаха ревюта на ножчета и ще продължават да се трупат. За другите неща - екипировка и др. подобни е същото.

Общо взето, напълно съм съгласен, че трябва да има някаква подредба на представените неща във форума (ножове или друго).

highlander

• Гост
Каталог на ревютата
« Отговор #2 -: 28 Октомври, 2012, 17:10:23 »
Ще стане но е доста работа и трябва да се хване някой дето го бива, за съжаление аз не мога. ;)))

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1602
  • Reputation Power: 33
  • Punky работи за форума.Punky работи за форума.Punky работи за форума.
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
  • Скайп: Lubo767
Каталог на ревютата
« Отговор #3 -: 28 Октомври, 2012, 17:14:39 »
Ще стане но е доста работа и трябва да се хване някой дето го бива, за съжаление аз не мога. ;)))
Апсолютно си прав. Дори ако има как да си я поделят работата двама или повече колеги с по - висока компютърна грамотност ще е най - добре. За сам човек си е бая работа. Освен това, продължават да се трупат нови представяния на интересни джаджи !!!

highlander

• Гост
Каталог на ревютата
« Отговор #4 -: 28 Октомври, 2012, 17:18:23 »
Дори не знам дали може да се раздели работата, спецовете да кажат. ;)

Неактивен Maverick

• Горски
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 437
  • Reputation Power: 11
  • Maverick няма влияние.
  • диагностициран
    • СИЛЕН
Каталог на ревютата
« Отговор #5 -: 28 Октомври, 2012, 22:44:58 »
Според мен(може и да се повтарям) няма нужда от списък. Като аргументация- старая се да държа в двата раздела   за ревюта и тестове на ножове САМО РЕВЮТА И ТЕСТОВЕ  на ножове. Всички друго го местя в "Обсъждане на ножове". Не е редно според мен 3 снимки и един ред написан да се брои за ревю. То затова в стария форум имаше 500 ревюта- един голям процент от тях бяха от гореописания формат. А и тук има доста такива, но скоро след пръкването им попадат в "Обсъждане". Няма нищо лошо- който си допълни по-късно- алармира модератор и му се премества веднага. Ако се вземе решение- ще го следвам, разбира се, но така за спорта- не бих.

Второто нещо, което искам да кажа, е по отношение на това:
Апсолютно си прав. Дори ако има как да си я поделят работата двама или повече колеги с по - висока компютърна грамотност ще е най - добре. За сам човек си е бая работа. Освен това, продължават да се трупат нови представяния на интересни джаджи !!!
Компютърната грамотност за съставяне на списък е не по-голяма от нужната за написването на което и да е мнение. Едва ли за някого са проблем функциите копи и пейст ;)
www.silenbg.com - Моят блог за тренировки, хранене, здравословен начин на живот : )
http://bgjoker.blogspot.com/ - Блогът ми за жокери!
https://www.facebook.com/kinesiotaping - Фейсбук страницата ми за кинезиотейпинг

Неактивен N__N__R

• Напреднал
  • Публикации: 388
  • Reputation Power: 12
  • N__N__R няма влияние.
  • диагностициран
Каталог на ревютата
« Отговор #6 -: 29 Октомври, 2012, 08:51:29 »
Сега, не знам дали рано сутрин успях да схвана за какво става дума, но няма ли да е добре ако модератор, или администратор, или който има тези способности и правомощия, да създаде изцяло нов раздел, наречен РЕВЮТА. Вътре в него може да се създадат форуми- Ревюта на режещи инструменти, ревюта на фенери, ревюта на др. екипировка и в подходящия форум всеки да си създава теми с ревюта на това и онова.

Например, горе долу както изглежда форумът сега:

Остри предмети

-
-
-
-
-
-

Работилница

-
-
-
-
-
-

Други

-
-
-
-
-
-
-

Ревюта

- Ревюта на сичко, дето реже

- Ревюта на  фенери
- ревюта на друга екипировка

В кръчмата
-
-
-
-
-
-

И т.н. ...

А пък що се отнася до вече създадените ревюта, може просто да помолим хората, които са ги направили, да ги копират отново в съответния раздел/форум.

Неактивен joy_boy

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 739
  • Reputation Power: 25
  • joy_boy някой го чете.joy_boy някой го чете.
  • диагностициран
Каталог на ревютата
« Отговор #7 -: 13 Ноември, 2012, 07:54:29 »
ами то си ги има съответните раздели и в тях си има ревюта  :green:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice