Автор Тема: Да ми изберем фенер  (Прочетена 2871 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен aeon

• Напреднал
  • Публикации: 90
  • Reputation Power: 601
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Да ми изберем фенер
« -: 28 Септември, 2017, 22:39:14 »
Здравейте,
От известно време имам желание да се оборудвам с ново фенерче. Изискванията ми са конкретни и постепенно сведох избора до една марка и два модела. Моделите имат силни и слаби страни, или по-скоро са оптимизирани за различни неща. Фенерите са сравнително нови и за да преценя, кой е по-подходящ за мен, се зарових в спецификации и теми, които обсъждат не само тях, а и предходните модели, или такива на конкурентни фирми.

В един момент осъзнах, че опитите ми да систематизирам собствения си опит и този на другите в мрежата ми осигуряват почти "дзен" периоди в иначе доста напрегнатото ми ежедневие. Отварям тази тема, защото реших, че на някои от вас също ще им бъде приятно да блъскат умове над въпроса от теоретична, или практична страна.

Най-общо дилемата ми се върти около това, какъв вид светлина е по-подходящ за ползване в гора/планина, по време на преход и около лагер.
- Едната възможност е фокусиран лъч, който осветява по-голяма дистанция, но създава тунелен ефект и е по-неудобен за работа на близко разстояние, или
- разсеяна светлина, която е удобна за близко разстояние, осигурява светлина и за периферното зрение, но далечината тъне в мрак и неизвестност. :)

Двата фенера са Zebralight SC5c MkII и Zebralight H53Fc. И двата се захранват от една АА батерия и използват Cree XP-L2 EasyWhite LED, с температура 4000K и CRI 93-95. Батериите, цветната температура и индексът на цветопредаване бяха основни характеристики, които търсих, но от тук започват разликите:

- Zebralight SC5c MkII е класически фенер с рефлектор и впечатляващите 475 лумена/3 мин. в максимален режим. Рефлектора е тип портокалова кора, което омекотява централната точка на светлинното поле, но все пак остава ясна разлика спрямо останалото светлинно петно. Дизайнът изисква малко креативност за поставяне на допълнителен дифузер. За да се изполва в ролята на челник, фенерът, по мои наблюдения, не бива да се закача на хоризонтална лента. Тova създава отблясъци и трудно се наглася посоката му по вертикала. По-удобно е закачането му на верикална лента над главата, което осигурява контрол над ъгъла на осветяване и като бонус го отдалечава от нивото на очите. Фенерът тежи 49 грама без батерия, като част от масата му има единствената цел да го предпази от прегряване.

- Zebralight H53Fc е челник с рефлектор поставен перпендикулярно на тялото. Стъклото пред рефлектора е матово и създава приятно поле от светлина с по-ярък център, но без изразени граници на преливане. Максималната мощност е 280 лумена, което е осезаемо по-малко, но ефективноста на средните режими е 20% до 39% повече от тази на фенера. Челника може да се използва и без лентата, като се държи в ръка, или се закача на дрехите, или раницата. Това осигурява по-голям ъгъл на светлината спрямо очите - създава се сянка, което е удобно при движение, както и помага с отблясъците при дъжд и мъгла. Вграденото матово стъкло не позволява фокусирането на светлината за осветяване надалеч, но липсата на допълнителен дифузер е удобство при ползване през останалото време. Челникът е чувствително по-лек - 31 грама, което е важно, когато е на главата и като цяло е по-малък.

И двата фенера ми харесват, но ще се купува само един - нямам преки впечатления от марката и на живо може да открия неща, които не харесвам. Фенерът (SC5c MkII) е многофункционален и може да се ползва самостоятелно. Челникът (H53Fc) ще бъде по-удобен в 95% от времето, но за останалите 5%, когато имам нужда от по-фокусиран и по-силен лъч, ще трябва да нося нещо друго.

Идеи? Мнения?  :green:

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 570
  • Reputation Power: 3781
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #1 -: 28 Септември, 2017, 23:34:20 »
Идеалният вариант е и двата фенера.Но реалноста е друга.Аз бих взел челника.Въпреки по малкото лумени,може да бъде челник а без лента става фенер. За 5% от нуждата може да се носи фенер със ААА батерия. :nabira:.
« Последна редакция: 28 Септември, 2017, 23:39:57 от Stutzi »

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 666
  • Reputation Power: 1226
  • ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!ganzo_fan внушава благоговение!
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #2 -: 28 Септември, 2017, 23:37:09 »
Аз компромиси с лумените не правя!Фенерът!
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1073
  • Reputation Power: 4104
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Да ми изберем фенер
« Отговор #3 -: 29 Септември, 2017, 00:11:34 »
С уговорката, че академичният подход при работа с фенерчата ми куца, бих споделил за моя sc5 op:

- Не му е чак толкова концентриран\рязък центъра, особено на среден режим, нисък подрежим, който ми се струва най-подходящ за тъмно като в кучи зъг;  изхождам от това, че в най-висок режим имаш 30тина минути работа и след това пада до по-нисък за десетина минути и по-нисък и умира, та едва ли би го ползвал като основен режим, без рез. батерия.

- понеже се вкарах във филм как, аджеба, ще го сложиш на главата, взех, че го пробвах как стои, за ужас на съпругата, която ме погледна с оня умилителен поглед на родител на петгодишно... Стори ми се някак не на място и въз-тежък за тая цел, но пък аз челник никога не съм ползвал.  Не знам на кое викаш вертикална лента, но аз така и не успях да го сложа\позиционирам достоверно на главата (все едно е закачен на нещо),  без пред краката ми да се получава едно тъмно пространство от окло метър, баш да не видиш в какво ще се спънеш.
- като не го ползваш, развивай леко капачката.
Едва ли съм помогнал, но поне бях съпричастен.

Активен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 364
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
Да ми изберем фенер
« Отговор #4 -: 29 Септември, 2017, 00:48:06 »
За какво по-точно ще го ползваш?
Всички харесваме повечко лумени да има,но това само по-бързо хаби батерията,а и обикновено не са нужни.
Аз като ползвам фенер в работата ми повечето лумени дори ми пречат,защото се получава сияние от отразяването на светлината в голия метал и невиждам нищо.Там по-слабите и концентрирани светлини са ми по-полезни,но такъв тип фенер не е подходящ за осветяване на пътека в гората,та дори и в града.

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 801
  • Reputation Power: 5256
  • joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!joy_boy внушава благоговение!
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #5 -: 29 Септември, 2017, 00:56:51 »
много е важно човек да си отговори "за какво ще го ползвам". обикновено е "за всичко" :)
в гората по незнайни пътеки ако човек трябва да си търси посоката е добре фенера повечко да свети, па ако ще и да тежи на главата или в ръката.. ако е на някой заслон, пред скарата, по-добре по-малко, че заслепяваш другите скараджиите  :ohhoho:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2894
  • Reputation Power: 15491
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Да ми изберем фенер
« Отговор #6 -: 29 Септември, 2017, 00:58:24 »
Моят глас е за фенера.
Челника колкото и да ми харесва е с много по-ограничено предназначение.Заради стъклото и малкото лумени.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1165
  • Reputation Power: 330
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #7 -: 29 Септември, 2017, 09:27:34 »
От това, което прочетох в изискванията ти "за ползване в гора/планина, по време на преход и около лагер", лично за мене и двата варианта не стават за тези цели, виждат ми се слаби, аз бих си взел нещо по-мощно, с 18650 или 2хCR123A, и с неутрална светлина около 5000К, а не 4000, която жълтее повече и дава по-малко лумени. Това, което си харесал, е по-скоро за ЕДЦ, за градско ползване. В гора/планина в някои случаи се налага да видиш нещо по-надалеч, което със слаб фенер не става.
« Последна редакция: 29 Септември, 2017, 09:31:46 от batveso55 »

Неактивен aeon

• Напреднал
  • aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!aeon е изгряваща звезда!
Да ми изберем фенер
« Отговор #8 -: 29 Септември, 2017, 09:36:39 »
Щутци, Ганзо - да, съгласен съм и с двете мнения.  :green:
Дтз, благодаря! Аз също ходя вече доста вечери, държейки фенер на главата, но се крия от жената.  :D По принцип оставам с впечатлението, че отразената светлина е достатъчна, а и когато искам да си погледна  в краката, завъртам глава (и светлината на нея). Тежеста на челника е наистина от съществено значение. В момента имам доста стар Black Diаmond, който докарва до 80 грама с батериите и общо взето намирам за поносим в това отношение, но колкото по-леко, толкова по-добре.
Обикновенно когато "хвана гората" не се съобразявам със залеза на слънцето, така че светлината ще ми трябва както за ходене по маркирани, така и немаркирани пътеки. Намирам дифузната и слаба светлина за по-удобна в тези случаи (40-10 лумена), но ми се е случвало да искам да видя, какво има в другия край на поляна, или на отсрещния хълм, за което 280 лумена ми се струват недостатъчни.
Когато съм на платака/скара/друго, слагам дифузер на някой от фенерите и ги пускам на близък до максималния режим. Мисля си, че тук челника ще има предимство, защото мога да насоча светлината в посоката, която искам. Така няма да губя енергия, за да осветявам излишно гората.
И последно бих ползвал челника като допълнителна към основната светлина за колоездене в планината - основната е на кормилото - доста силна, но и сравнително концентрирана.
Не исках да разводнявам задачката, но и двата фенера се предлагат с матово или прозрачно стъкло. Избрах варианта за челник с матово, защото свети по слабо и се съмнявам да спечеля много като дистанция от чист рефлектор, а така гаргата е по-рошава. Между другото 280 лумена от АА батерия всъщност не са малко.
В немския форум за фенери има впечатляващ раздел с повече от 1100 снимки на светлината от различни фенери - http://www.taschenlampen-forum.de/threads/lampenliste.53366/
Двата модела би трябвало да светят по този начин:
« Последна редакция: 29 Септември, 2017, 10:05:14 от aeon »

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #9 -: 29 Септември, 2017, 09:55:51 »
batveso, по принцип съм съгласен за 18650, но заради по-големия запас от енергия. При мен се получи така, че покрай друго хоби в себе си почти винаги нося Ni-Mh батерии. Логично е да търся такъв фенер, за да не нося различни акумулатори. Въпреки това имам и фенер с 18650. Това, което ми прави впечатление е че многото лумени не водят автоматично до голяма пробивност на лъча - трябва и голям рефлектор (като на твоя Феникс Е50), но така отивам в съвсем различна категория размери и тегло, които не съм склонен да нося.
Топлата светлина ми харесва и изглежда ценя цвета повече от силата.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1165
  • Reputation Power: 330
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #10 -: 29 Септември, 2017, 10:41:45 »
Ами ти си знаеш, просто исках да те предупредя да не се загубиш някъде заради слаб фенер, както е ставало с мене навремето по билото на Рила, когато обърках пътеките и слязох на ЦПШто в 4 ч. през нощта. Апропо, има една камара олайти, феникси и найткори с малки глави и достатъчна далекобойност, ама по нашите географски ширини трудно се намира нещо с неутрална или топла светлина

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #11 -: 29 Септември, 2017, 11:11:24 »
Цитат
има една камара олайти, феникси и найткори
На това разчитам за лични впечатления. Особенно ми е интересно мнението на ползвателите на H1 Nova - в какви режими, къде го ползват и как се представя.  :nabira:
« Последна редакция: 29 Септември, 2017, 11:23:21 от aeon »

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 16967
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #12 -: 29 Септември, 2017, 14:16:04 »
Здравейте,
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Такааам, ето и моите няколко с’тинки по темата:
Няколко пъти препрочетох мненията за да не пропусна нещо в изискванията, но едно нещо не ми стана ясно. Защо се държи на CRI +90. Сега, наясно съм какви са предимствата на точното цветопредаване, но никъде не видях да споменаваш, че ще снимаш и държиш на това. Разликата между CRI +90 и CRI +80 на око не е много видима и основните разлики се виждат главно на добре направени снимки. За мен лично при реална употреба на съвсем други неща държа повече – автономност на среден режим някъде към 180-200лумена в зависимост от захранването на челника, компактния размер, теглото и наличните силни и турбо режими. От личния ми опит с челниците да си кажа честно дифузната светлина на мен лично освен за много близо около скарата или заслон на режим към 60лумена си върши работа. Ниските режими при дифузна светлина според мен са по-подходящи за в палатка или като сте се събрали на масата по тъмно да не се заслепяват околните, но за това нещо ползвам фенер с дифузер на среден режим, като Олайта съм го лепнал някъде на подходящо място за ламБа  :green:. За това нещо при мен я предпочитам, но при всички други случаи винаги ще предпочета портокалов рефлектор с антирефлексно НЕ матирано стъкло. Когато ходя по пътеки или из чукарите нощем, винаги ползвам силен режим, защото видимостта е по-добра и не се напрягам излишно. Основния челник ми е с TIR и на турбото е звяр, но не свети много на далече. Турбото винаги е полезно за далечните дистанции и точно за това предпочитам портокалов рефлектор с антирефлексно не матирано стъкло. При тези компактни АА фенерчета няма да го има тунелния ефект, за който се притесняваш. Самия рефлектор е доста плитък и свети много на широко, дори повече от колкото предпочитам. За конкретните Зебри имам някакъв опит, но е с други модификации на тия модели. Това са Зебрата на бая ви Добри дето е споменал и челника на Сашо, който още не ми дава покой. Вече мина доста време от сбирката на Априлци, където си светих с двете Зебри и още тогава се усетих, че работата при мен вече е утекла и ще се взима такова, но челник с АА като на Сашо(само че актулания към момента модел), понеже фенер с тоя размер си имам, но челник с АА нямам(дано от Olight се сетят да ми направят такъв  O:-) ). Аз лично съм се спрял на Zebra H53w AA Neutral White  с CRI +80, диод Cree XP-L2 EasyWhite LED и  CCT 4500K. Предпочитам го пред варианта H53c, защото с неговите 4000K ще ми жълтее повече от колкото при другия модел. Този модел предлага балансирани режими, достатъчен рънтайм и мощност за АА размера, а и ако се използва АА първичен литий ще имаш реални 3А капацитет на клетката, която няма да се влияе от околните температури. Аз лично съм заложил на черно Fujitsu АА за презареждаема батерия, но в АА формата избор има всякакъв.

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #13 -: 29 Септември, 2017, 16:18:35 »
Всъщност снимането ми е основно хоби. Точно покрай него и последващата игра с изображенията свикнах да внимавам за цветния баланс и разните по-финни нюанси на светлината. CRI +80 e по-добре от стандартните диоди, но искам възможно най-доброто цветопредаване и то не заради снимки, а за собствено удоволствие. В момента имам фенер на АА батерии, който доближава силата на светене на SC5, но е със студена светлина, допълнена със зелени нюанси, които видиш ли веднъж, не можеш да спреш да виждаш. Фенерчето е читаво като изпълнение, но заради светлината му гледам да не го ползвам. 
От избора между CRI +80 и CRI +90 се губят 45 лумена в максимален режим (330 срещу 285), но само 9 до 2 лумена в средните, а тях планирам да ползвам най-много, така че съм склонен да преглътна загубата.
Избрах матовото стъкло защото не искам да виждам очертано ценрално петно - колкото и да е размито, все пак го има. Мисля, че ако го няма ще се напрягам по-малко, отколкото ако трябва да го виждам при всяко движение на главата. Челника обаче е с благодатна форма за закрепяне на някакъв дифузер, така че ще помисля за варианта H53c (без матирано стъкло).
Кой е Сашо и какво може да сподели за челника си?  :)
« Последна редакция: 29 Септември, 2017, 16:23:22 от aeon »

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 989
  • Reputation Power: 1171
  • Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!Kalmar води добър живот!
  • Дърт на орел!
Да ми изберем фенер
« Отговор #14 -: 29 Септември, 2017, 16:58:58 »
Моят глас е за фенера.
Челника колкото и да ми харесва е с много по-ограничено предназначение.Заради стъклото и малкото лумени.

Споделям. Освен това фенера може да се ползва и за челник с подходящите ремъци и държач.
Нещо, като това: https://www.fenixlighting.com/product/headband/
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #15 -: 29 Септември, 2017, 20:35:34 »
Нещо малко по-просто си представях. :)

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 357
  • Reputation Power: 16967
  • dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!dellman внушава благоговение!
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #16 -: 29 Септември, 2017, 22:01:39 »
Варианти за по-семпли ленти за глава също има  ;)

Сега, щом държиш на високия CRI за удоволствие и личен гъдел, това вече е друга бира. В такъв случай просто трябва да си избереш някой от вариантите на Зебра, които покриват изискването. Примерно H53c в такъв случай става чудесен вариант. Просто при мен съм забелязал, че ми е удобно и предпочитам да имам светенето от фенер с рефлектор и прозрачно стъкло, докато флуудовата светлина все още ми е леко странна. Друг е момента, че след среднощна скара-бира важното е да има да се свети с нещо, пък светлината всеки си я вжда различно в зависимост колко е пил  :chukane:

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #17 -: 03 Октомври, 2017, 14:32:10 »
Така, реших да проверя как се отразява матираното стъкло на практика.
Избрах фенер с подобен рефлектор, диод XM-L2 и температура около 4000К, нагласен на 100-120 лумена. Изрязах полупрозрачна пластмаса, която докарва подобно матиране на това, коети виждам при зебрите и си намерих удобна горичка.
Получи се това:
матирано

прозрачно

За сравнение и един диод на около 6000к:

...мъртвешки студено. :)

Използвах същите настройки като в немския сайт - исо100, 8 секунди, бленда 5.6, температура 5200К, приравнено фокусно разстояние - 30 мм. Най близкото дърво в дясно е на разстояние 3 метра, наклоненото дърво в дъното е на 12 метра.
Разликата на първите две снимки не изглежда много, но според мен се губят около 4 метра дистанция от матирането. На живо и в двата случая се виждаха дърветата зад наклоненото. От друга страна преливането в спота и в периферията са много омекотени и ъгълът на осветяване е разширен.
Трябва да отбележа, че тази подредба е възможно най-подходящата за прозрачното стъкло, защото няма близки предмети в зоната на спота. Реално матирания вариант ми беше много по-удобен при движение. Както знам и от челника, подскачащия кръг на спота дразни очите ми, заслепява ме повече, ако осветя нещо наблизо, и като цяло с по-тесния и рязко очертан лъч се ориентирам по-трудно.
Клоня към матиран челник. Предполагам, че Зебралайт ще се справят по-добре с матирането от мен и загубите на ефективност ще са по-малки.
« Последна редакция: 03 Октомври, 2017, 14:53:49 от aeon »

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #18 -: 09 Ноември, 2017, 09:25:06 »
Пристигна малкото раирано магаренце.

В момента съм просто възхитен и трудно бих могъл да напиша нещо обективно.  :D

Неактивен Stutzi

• РОНИН без меч.
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 570
  • Reputation Power: 3781
  • Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!Stutzi внушава благоговение!
  • диагностициран
Да ми изберем фенер
« Отговор #19 -: 09 Ноември, 2017, 10:02:29 »
Много добро челниче/фенер.Да се ползва със здраве.

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #20 -: 12 Ноември, 2017, 11:24:08 »
Магаренцето в обновената работна група:

8)
« Последна редакция: 12 Ноември, 2017, 11:47:07 от aeon »

Активен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
Да ми изберем фенер
« Отговор #21 -: 18 Декември, 2017, 11:40:46 »
Пристигна малкото раирано магаренце.

(Щракни за да видиш изображението.)

В момента съм просто възхитен и трудно бих могъл да напиша нещо обективно.  :D

Вчера след малка ножарофинерджийска среща с колеги от форумът се поразходихме из Западен парк да си посветкаме у горъта.  ;)
Бях изключително приятно изненадан от фенера на колегата,който е някоя си Зебралайт с гадна жълта светлина.
Свети таа Зебра,та се кине,бре.  :yikes:
Времето беше леко мъгливо,студено и мокро навсякъде.Ниски облаци,които отразаяваха градсите светлини в парка,та по принцип можеше да се разхождаме и без фенерите да ни осветяват.
На някои по-закътани места,където имаше големи локви,се доверявахме на светилниците ни.
За огромно мое съжаление Олайтите Х1Нова и С1А с техните силни,но студени светлини във влажният въздух само сияеха по-силно,но почти непробиваха напред и неведнъж ме подведоха да стъпя в локва.  :(
Жълтото на колегата изглеждаше в пъти по-мощно от моите и много добре се виждаха локвите от мократа пътека.
Съжалих,че не бях взел и Он дъ роуда,за да сравним с неговата Зебра,а и да го пробвам в такава метео-обстановка.
За в ясно време без много влага във въздуха щях да го "отнеса" с моите Олайти,но вчера "победил" в съревнованието по-полезен,беше Зебрата.  *palec*
Много грозен фенер,но работи прекрасно!  *palec*
Честито,Насе!  :ohhoho:

Неактивен aeon

• Напреднал
Да ми изберем фенер
« Отговор #22 -: 18 Декември, 2017, 22:10:47 »
По принцип няма как да споря, когато ми хвалят челника, но не съм съгласен, че е грозен. Много си е хубав даже.  :ras:

Активен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • мераклия
Да ми изберем фенер
« Отговор #23 -: 19 Декември, 2017, 13:17:13 »
По принцип няма как да споря, когато ми хвалят челника, но не съм съгласен, че е грозен. Много си е хубав даже.  :ras:

Нямах намерение да те засягам,но не е за мен тоя фенер.
Обаче жълтата светлина,колкото и да не ми харесва,ме кара след оная разходка да се замислям за комбинация студена и жежка светлинки.  ::)
И без това място в джебовете си имам и не ми пречи да нося к'во ли не.  :)

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3472
  • Reputation Power: 36544
  • Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!Marcinkov внушава благоговение!
Да ми изберем фенер
« Отговор #24 -: 19 Декември, 2017, 13:19:05 »
Обаче жълтата светлина,колкото и да не ми харесва,ме кара след оная разходка да се замислям за комбинация студена и жежка светлинки.  ::)
Никога не е излишно полезното разнообразие.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice