Автор Тема: Купувам ZT 100  (Прочетена 1149 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Публикации: 7
  • Reputation Power: 1
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« -: 09 Октомври, 2017, 11:35:36 »
Търся нов,незаточван и неизползван ZT 100,с кутия и документи - както е окомплектован фабрично.

Готов съм да платя добра цена,ако някой е готов да се раздели със своя.

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #1 -: 01 Ноември, 2017, 20:01:12 »
Хиляда лева ще помогнат ли на някой да вземе трудното решение?

Активен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2630
  • Reputation Power: 130
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
Купувам ZT 100
« Отговор #2 -: 01 Ноември, 2017, 20:17:25 »
Колега ,не знам каква ти е идеята,но това е безумие :)
Нямам го,но ако го имах ,не бих те набутал така....
Но ти си знаеш.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #3 -: 01 Ноември, 2017, 20:32:44 »
Обяснението ми е просто.Ножът е спрян от производство и е труден за намиране.Огромната част от хората,които го притежават са го ползвали и е рядкост да се намери в ново състояние.А пък аз много искам да го притежавам в колекцията си.

Надявам се,че обявената от мен висока цена би накарала някой да се съгласи да го продаде.Стига да има такъв в нашия форум,де...

Кеф цена няма,както казват старите хора.Колекционерите(лудите) да са живи!  :nabira:

Активен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Публикации: 231
  • Reputation Power: 11
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #4 -: 01 Ноември, 2017, 21:14:09 »
 ZT 0100  е по-точно. "Огромната част от хората"  всъщност доколкото аз съм виждал из форумите само моят е ползван малко, знам за още 2 или 3 такива, които са нови но и за тях съм сигурен, че имат следи по покритието от каниите. Ножът наистина вече е много труден за намиране, дори в щатите го издирват яко феновете, но пък на тази цена може и да успееш  *palec* В Ибея има един за продан на търг, но и той е ползван
there comes a time in our life, when its time to make a knafe

Активен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1045
  • Reputation Power: 25
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
Купувам ZT 100
« Отговор #5 -: 01 Ноември, 2017, 22:30:27 »
нов,незаточван и неизползван ZT 100,с кутия и документи
Предполагам,че вече имаш един,който е използван,и ти също го ползваш?
Veritas odium parit.

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #6 -: 01 Ноември, 2017, 23:51:41 »
Не,нямам... :(

Неактивен erosennin

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 52
  • erosennin няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #7 -: 14 Ноември, 2017, 16:03:14 »
Колега доста трудно да се намери, от няколко месеца се оглеждам за ZT-то и Fehrman Shadow Scout, но е трудно търсенето. Чисто информативно преди 2-3 месеца някъде се беше появило едно ползвано ZT се продаде за 350$, тоест с доставка и митници ще гони към 800 лева.

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #8 -: 14 Ноември, 2017, 16:31:17 »
Знам,че е трудно - особено в моя случай(нов,неизползван,незаточван и със пълна опаковка).Именно затова съм предложил тази цена,смятам я за справедлива.

Друг е въпросът дали някой от съфорумците го притежава в това състояние.Между другото,никога не разбрах защо хора,които имат нов нож и не смятат да го използват,бързат да му променят фабричната заточка.Съвсем обяснимо е,ако ще го използват,но в другия случай ножът просто рязко губи част от колекционерската си стойност.Попадам вече на няколко такива случая,просто е безумно.Все едно колекционер на пощенски марки да потопи непокътнатата си марка в чаша вода,за да махне лепилото.Тя пак ще е в добро състояние,без клеймо и така нататък,но цената и няма вече нищо общо с неупотребяваната.

В крайна сметка всеки има право да разполага със собствеността си както намери за добре.Но ако ми позволите един приятелски съвет - ако имате нов нож и го съхранявате само за колекционерски цели,не правете никакви интервенции по него.Това важи не само за нашето хоби,разбира се.

Активен Гарван

• Винкелолюбец
  • Старо куче
  • Публикации: 231
  • Reputation Power: 11
  • Гарван няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #9 -: 14 Ноември, 2017, 20:06:12 »
Сигурно защото повечето хора като мен възприемат ножа като инструмент, и като такъв трябва да бъде заточван и ползван, и да служи на собственика си  :)  Това не значи че е повреден или похабен, иска си само нормално отношение и поддръжка, както всичко останало.. Явно ножоманите и колекционерите имат различно виждане по въпроса   :nabira:
there comes a time in our life, when its time to make a knafe

Неактивен Bladerun

• Редовен
  • Bladerun няма влияние.
  • диагностициран
Купувам ZT 100
« Отговор #10 -: 15 Ноември, 2017, 00:05:24 »
Колега,съвсем ясно съм написал по-горе,че коментирам случаите,когато собствениците НЕ възнамеряват да използват ножа и искат да запазят колекционерската му стойност по-висока..За останалите съм посочил,че е съвсем естествено да правят каквито си искат интервенции по него и да си го ползват и поддържат както им душа иска :) Здраве да има и наздраве!  :nabira:

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice