Автор Тема: Спорт Сити  (Прочетена 5775 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 62
  • диагностициран
Спорт Сити
« Отговор #25 -: 03 Ноември, 2017, 20:32:09 »
Ако са обявили тази цена на сайта,са длъжни на нея да ти продадат продукта. Така поне съм чел в сайта на КЗП.
Проблемът си е техен,че не си обновяват сайта. При жалба в КЗП може и глоба да отнесат

Неактивен f(x)dx

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 99
  • любопитен
Спорт Сити
« Отговор #26 -: 04 Ноември, 2017, 09:40:50 »
Ако са обявили тази цена на сайта,са длъжни на нея да ти продадат продукта. Така поне съм чел в сайта на КЗП.
Проблемът си е техен,че не си обновяват сайта. При жалба в КЗП може и глоба да отнесат

Това мнение по уйдисва на темата "Вицове"

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 388
  • мераклия
Спорт Сити
« Отговор #27 -: 04 Ноември, 2017, 12:14:44 »

Колегата е абсолютно прав.
Преди няколко години точно по същият начин се сдобих с хубав лаптоп,защото са объркали цената на продукта и са го публикували на страницата си.
Все пак,ако имаш желание да го получиш нещото на дадената цена,ще бъде хубаво да си разпечаташ страницата с обявата им.

Щом искат да имат купувачи ще се съобразяват с тенденцийте в маркетинга,а вицове ще им разказвам после и в захлас.  :ras: :D

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 62
  • диагностициран
Спорт Сити
« Отговор #28 -: 05 Ноември, 2017, 10:52:38 »
В България може и да е виц,ама по света е реалност.
Време е да спрем да се оплакваме само,а да започнем да си търим правата! Ето и нещо набързо изровено от нета:
https://pravatami.bg/7152

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 249
  • диагностициран
Спорт Сити
« Отговор #29 -: 06 Ноември, 2017, 09:25:44 »

Така е! Проблемът е в това, че самия сайт не е пълноценен електронен магазин - през него не може да се поръча/заяви каквото и да било. По - скоро има информативен характер. До колкото разбрах от друг форум практиката е, да се поръчва по телефон и да се уточняват детайлите за адрес, телефон, пратка, куриер и т.н. На практика сделка няма докато не се свържеш и се договорите! Аз звънях 6 пъти, в два различни дни обявени за работни, в различни часове, сутрин и следобед. Никой не ми вдигна, нито ми върна обаждането! Те имат право да си променят цените в сайта когато им кефне и за това никой нищо не може да им каже.

Имал съм много фрапиращ случай с друг сайт, стоката бе обявена на добра цена и поръчах. Следва обаждане от тях, че нямат наличности, но ще заявят и ще ми я доставят. Казвам ОК - ще изчакам. След 2 дни ми звънят, че има лека промяна в цената нагоре, не зависело от тях, те били дистрибутори и т.н. Оказа се, че действително е около 2%, което ме устройваше и се съгласих. На следващия ден ми звънят, че реално завишението е повече - около 10% ... Е, казвам то и рекетьорите не действат така като вас бе. Тук някаква мома най - нагло ми заявява: "- Ами ние предполагахме, че няма да се съгласите ... ". То това и остана казвам - да ви се навия на номерата ... Бутнах ги в блек листата и се приключи. В този период смениха цената, а аз нито имах скрийншот от екрана, нито бях получил мейл за потвърждение на поръчката. На практика нямаше как да докажа, че цената обявена в сайта е била такава. Отделно, не зная дали скрийншот или разпечатка от страницата им е доказателство в съда. Леко се съмнявам. Виж, ако имах потвърждение на мейл с детайли на поръчката е друга бира. Там вече имаме сключен договор между продавач и купувач. По това си личат и сериозните електронни магазини, веднага след поръчката получаваш мейл с детайлите и цените.

Все още има обявени само цени без ДДС по сайтовете, въпреки, че по закон мисля забраниха тая нелоялна практика и т.н. Проблема е в културата ни като потребители. За да съществуват подобни магазини все още, явно някой купува ...
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 470
  • диагностициран
Спорт Сити
« Отговор #30 -: 06 Ноември, 2017, 09:46:22 »
Интересно ми стана за цените без ддс- препоръчително или задължително е да се обявяват цените с ддс било то в сайтове или директно в магазин за стоки или услуги.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3350
  • Горянин
Спорт Сити
« Отговор #31 -: 06 Ноември, 2017, 10:23:47 »
Задължително е да се пише дали са с ДДС или без.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 249
  • диагностициран
Спорт Сити
« Отговор #32 -: 06 Ноември, 2017, 11:14:45 »
Интересно ми стана за цените без ддс- препоръчително или задължително е да се обявяват цените с ддс било то в сайтове или директно в магазин за стоки или услуги.

Добър въпрос, сега се разрових и ето какво казва чл.19 от Закона за защита на потребителите:

Цитат
  Чл. 19. (1) Цената на стоката трябва да бъде посочена в левове.
 (2) Цената се обявява за съответната мерна единица и разфасовката, ако е различна от нея, или за брой.
 (3) (Отм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г.).
(4) (Изм. – ДВ, бр. 61 от 2014 г., в сила от 25.07.2014 г.) Продажната цена и цената за единица мярка трябва да включват:
 1. данъка върху добавената стойност (ДДС) и всички други допълнителни данъци и такси
, и
 2. цената на всички стоки и услуги, които следва да бъдат заплатени допълнително от потребителя, в случаите когато те задължително трябва да бъдат продадени или извършени от търговеца.
 (5) Обявяването на различни цени за един и същ вид стока в търговския обект е забранено, с изключение на случаите по чл. 6.

Източник: https://kzp.bg/data/content/u/6/upload/Laws/zzp.doc

Оказва се, както писах по - горе - задължително! По спомени, имаше много оплаквания преди време срещу подобни измами от всички мобилни оператори (и не само от тях, но те бяха изключително нагли) и промениха закона. При мобилните оператори всички обявени и рекламирани цени бяха без ДДС и реалната цена я научаваше след като сключиш договора или когато ти дойде първата сметка, ако не внимаваш и не четеш предварително. С тази и други изключително мръсни и долни измами за "подаръци" и т.н. подлъгаха маса хлапетии и възрастни хора ...
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1291
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
Спорт Сити
« Отговор #33 -: 06 Ноември, 2017, 20:39:41 »
Преди месец забелязах, че и Метро вече не слагат цени без ДДС на етикетите...

Божо

• Гост
Спорт Сити
« Отговор #34 -: 06 Ноември, 2017, 22:09:04 »

Точно по този начин баща ми преди 2 години взе доста скъп матрак за легло, нестандартен размер, на 50% намаление - щото не си бяха актуализирали промоцията в сайта. Хич не се дърпаха  *palec*

ArmsBG OlightBG Batteryservice