Автор Тема: Бърз въпрос.  (Прочетена 5213 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен okapi

• Бохем
  • Старо куче
  • Потребителско име: ГЕРГИ
  • Публикации: 109
  • Орлите умират в бой !
Бърз въпрос.
« -: 20 Октомври, 2017, 19:33:35 »
Здравейте, препуръчайте ми нож до 150 лева който дае подходящт за едц тоест рязане на храна ,картон,разни синтетични матеряли .Да може да се използва за самозазащита , не дай си боже ако  се наложи.Колебая се между spayderco endura и бък вентиж про но с отворени обятия приемам и други предложения.Благодаря предварително :nabira:
СВОБОДА ИЛИ СМЪРТ

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3675
Бърз въпрос.
« Отговор #1 -: 20 Октомври, 2017, 19:37:47 »
Взимаш един Ontario Rat 1 от D2 за 115 кинта и с другите черпиш.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1988
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Бърз въпрос.
« Отговор #2 -: 20 Октомври, 2017, 19:40:47 »
Един бавен отговор, на бързия въпрос .......... Manly Peak !!! За ЕДЦ идеален, за мръвки(умрели) също е перфе, пък ако видиш, чак такъв зор, че да намушкаш някой, пак би свършил работа !!!

er365

• Гост
Бърз въпрос.
« Отговор #3 -: 20 Октомври, 2017, 19:41:17 »
Buck Vantage Pro, не се и замисляй дори  :nabira:

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 842
  • диагностициран
Бърз въпрос.
« Отговор #4 -: 20 Октомври, 2017, 19:45:44 »
Колега, това с многофункционалните ножове е многократно предъвквана тема. Моделите, на които си се спрял стават за "рязане на храна ,картон,разни синтетични материали", а за самоотбрана може да се ползва и камък ;D. Накратко, многофункционални ножове няма. EDC ножовете са тези, които стават за повечето от ежедневните дейности, при които ползваш нож. Освен трябва и да са удобни за носене. А за самоотбрана може да се ползва и макетен нож. Стига да знаеш какво правиш. Все пак има много модели, чиито маркетинг е насочен към самоотбраната. Но обикновено не са подходящи за EDC.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3675
Бърз въпрос.
« Отговор #5 -: 20 Октомври, 2017, 19:46:40 »
Buck Vantage Pro, не се и замисляй дори  :nabira:
Бъка е късичък в сравнение с другите предложения.

koceto

• Гост
Бърз въпрос.
« Отговор #6 -: 20 Октомври, 2017, 19:54:15 »
Гледай остриета с около 10 см,особенно ако ще се ползва,Колд Стил имат няколко модела и с новата стомана която се държи супер и за мен е номер едно,Манли също модела Пийк има и други фирми разгледай но съвета ми е да е с 10 см острие.

Неактивен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 387
Бърз въпрос.
« Отговор #7 -: 20 Октомври, 2017, 19:56:35 »
Цитат
Manly Peak !!! За ЕДЦ идеален, за мръвки(умрели) също е перфе, пък ако видиш, чак такъв зор, че да намушкаш някой, пак би свършил работа !!!

+11111111  *palec*
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1111
  • често подпийнал
Бърз въпрос.
« Отговор #8 -: 20 Октомври, 2017, 20:23:13 »
Стига с този Пиик, все едно е най-великото нещо изобретено след колелото.

Kershaw Camber 
Cold Steel Voyager
Cold Steel Code 4
Cold Steel Broken Skull

Някои надхвърлят бюджета леко но има защо.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1988
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Бърз въпрос.
« Отговор #9 -: 20 Октомври, 2017, 20:29:11 »
По велико е от колелото  :ras: !!!

Нещо не помня цените, ама едва ли ще успее да си вземе Счупена тиква или код номер 4 за тия пари !

п.п. Тоя Кершо пък е явно, една от многото въшки, със смешно остриенце от гамата на Кай, под тая марка ! Остана Вояджера, хубав нож, избор от остриета, ама по никаъв начин не може да се представи като немското Д2 на Менли ! Никой не е казал, че трябва да е точно Пик-а, имат и други модели !!!
« Последна редакция: 20 Октомври, 2017, 20:36:38 от Punky »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 842
  • диагностициран
Бърз въпрос.
« Отговор #10 -: 20 Октомври, 2017, 20:33:55 »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

koceto

• Гост
Бърз въпрос.
« Отговор #11 -: 20 Октомври, 2017, 20:44:19 »
https://www.stayaliveshop.com/Cold-Steel-Voyager-Large-Clip-Point-(Plain)-BD1-Steel--29TLCC
Малко над бюджета е, ама... *palec*

При Щерьо е на 125 лв ако не бъркам  ;)

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Бърз въпрос.
« Отговор #12 -: 20 Октомври, 2017, 21:00:39 »
Аз ги гледах при StillOpossum(Щерьо). 20 лв над бюджета не мисля че са много предвид сумата а разликата между BD1 и XHP си струва.

На второ четене и Spyderco Resiliencе също не е лоша опция.

Неактивен ЖИЖ

• Старо куче
  • Публикации: 234
  • диагностициран
Бърз въпрос.
« Отговор #13 -: 20 Октомври, 2017, 21:09:07 »
Взимаш един Ontario Rat 1 от D2 за 115 кинта и с другите черпиш.

от къде може да се купи
лошия моабет е за предпочитане пред хубавата работа

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Бърз въпрос.
« Отговор #14 -: 20 Октомври, 2017, 21:13:10 »
Колегите StillOpossum и Colonelo имат теми в раздел Търговия. На Колонело най-добре му пиши по скайп.

Неактивен Дейвис Николов

• Редовен
  • Потребителско име: bbs_volk
  • Публикации: 52
  • диагностициран
    • Страницата ми във фейсбук
Бърз въпрос.
« Отговор #15 -: 20 Октомври, 2017, 21:17:37 »
Подхождаш грешно според мен. Избирането на нов нож е голям кеф - чета ревюта, гледам снимки, сравнявам цени, дебна дали няма да изскочи от ибей на далавера.... Така зададен въпрос, от 20 отговора ще имаш 20 различни мнения. И да речем че няколко човека ти кажат - ей това е най-якия нож - ако не ти харесва как изглежда ще го вземеш ли ?
Мисля че го бях прочел в блейдфорумс.ком - най-големия кеф при феновете на ножовете не е да намериш най-добрия за себе си нож, всеки омръзва рано или късно. Удоволствието е в "пътя" по който минаваш - нови и стари модели, визия, стомана, заключване, без заключване, фиксове, сгъвайки....
Страницата ми във фейсбук - https://www.facebook.com/NikolovLeather

Неактивен Добри

• Старо куче
  • често подпийнал
Бърз въпрос.
« Отговор #17 -: 20 Октомври, 2017, 21:22:25 »
Подхождаш грешно според мен. Избирането на нов нож е голям кеф - чета ревюта, гледам снимки, сравнявам цени, дебна дали няма да изскочи от ибей на далавера.... Така зададен въпрос, от 20 отговора ще имаш 20 различни мнения. И да речем че няколко човека ти кажат - ей това е най-якия нож - ако не ти харесва как изглежда ще го вземеш ли ?
Мисля че го бях прочел в блейдфорумс.ком - най-големия кеф при феновете на ножовете не е да намериш най-добрия за себе си нож, всеки омръзва рано или късно. Удоволствието е в "пътя" по който минаваш - нови и стари модели, визия, стомана, заключване, без заключване, фиксове, сгъвайки....

Може би най-точния отговор.

ЕДЦ'то е доста субективно и ровенето в нета на ревюта снимки и цялото разучаване бих казал че само по себе си голямо удоволствие.

Тук можем само предложения да дадем, но съм сигурен че колегата внимателно ще си проучи кое най му допада.  :nabira:

Неактивен Vall

• Свободен Човек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Vall66
  • Публикации: 387
Бърз въпрос.
« Отговор #18 -: 20 Октомври, 2017, 21:30:39 »

Евала! Това е живата истина, няма нож "пенкилер" дето да става за всичко. Бая джилезо трябва да превърти човек и наистина в това е кефа - то е като дрога, все повече хлътваш в тая "краста" и на края достигаш до своята "истина"!  :nabira:
Aut Caesar, aut nihil...

Неактивен ivo_iz

• ножоман
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 282
  • диагностициран
Бърз въпрос.
« Отговор #19 -: 20 Октомври, 2017, 22:10:17 »
ЕНДУРА

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 365
  • мераклия
Бърз въпрос.
« Отговор #20 -: 21 Октомври, 2017, 00:34:28 »

Неактивен Kai Ren

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 23
  • Purrfect
Бърз въпрос.
« Отговор #21 -: 21 Октомври, 2017, 10:08:24 »
Най- добре е , като се спреш на няколко ножчета да отидеш на някоя среща. Там би трябвало да има хора които ги имат та до ги хванеш в ръка , да ги повъртиш , да видиш как ще ти паснат . Да няма после изненади  :) . Примерно Broken Skull а е страхотен нож, ( добре де аз съм пристрастен към марката ) , обаче за хора с малка ръка като моята идва възголемичък . Рат а в сравенние с върха на Манли пък е доста по-тежък ( дотам че като ги сменя по джобовете се чудя дали съм взел нож или пак съм излязъл гол ) . Така че помоли народа да ти ги покажат наживо , вярвам че никой няма да откаже да се похвали с инвентара си .

П.С. Ужасния правопис се дължи изяло и само на липса на кофейн .

Божо

• Гост
Бърз въпрос.
« Отговор #22 -: 21 Октомври, 2017, 10:41:59 »
Само Колд стил  :yahoo:
Вояджер клип пойнт или танто от Опосума .

Неактивен Evgeni Anev

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 91
  • диагностициран
Бърз въпрос.
« Отговор #23 -: 21 Октомври, 2017, 10:45:11 »
В момента едно Менли Пийк от CPM154 излиза 140 лева, а от S90V - 160.
Без да твърдя, че менлито е абсолютният връх на сладоледа (макар че много си го обичам), в посочения ценови лимит засега е прекрасен вариант.
Аз пък от вчера съм доволен собственик на Рат 1 от D2 - лимитирана серия, с който се сдобих точно за 150 лева, и горещо го препоръчвам като алтернатива на менлито.
Es gibt probleme, die kann nur Heckler & Koch losen...
There are problems only Heckler & Koch can solve...

Неактивен 3apu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 46
Бърз въпрос.
« Отговор #24 -: 21 Октомври, 2017, 10:57:48 »
Аз пък съм пристрастен към Комрада на Менли. Съгласен съм, че при самоотбрана е тегав за отваряне.. но то стигне ли се до нож при самоотбраната най-добре е да се бяга!  *нинджа*

ArmsBG OlightBG Batteryservice