Автор Тема: Сгъваем трион Silky Gomboy 210  (Прочетена 6074 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kalmar

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1021
  • Reputation Power: 8606
  • Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!Kalmar внушава благоговение!
  • Дърт на орел!
Сгъваем трион Silky Gomboy 210
« Отговор #25 -: 15 Март, 2018, 17:36:40 »
Май и аз ще се обзаведа с такова трионче. Много хубави работи навсякъде за него се говорят. Пък щом и тук колегите го хвалят...  :nabira:
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженным!"

Неактивен erosennin

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 140
  • Reputation Power: 16771
  • erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!erosennin внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #26 -: 12 Април, 2018, 22:13:42 »
На сайта на вносителя не намерих резервни остриета за Gomboy(сега пак ги няма) и внесох от UK, сега ако внесат ще е супер.

Неактивен chunche

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 1
  • Reputation Power: 13
  • chunche няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #27 -: 19 Април, 2018, 13:31:50 »
Здравейте,
получихме и остриетаза Gomboy:
http://www.chunche-bg.com/shop/-silky/947-kai-1910cktst.html
За потребителите на форума цена 50,- лева
Приятен ден

Активен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1929
  • Reputation Power: 59316
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #28 -: 11 Ноември, 2018, 21:17:57 »

Активен koceto

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1929
  • Reputation Power: 59316
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #29 -: 18 Ноември, 2018, 13:24:31 »
« Последна редакция: 18 Ноември, 2018, 13:31:53 от koceto »

Неактивен poison

• Напреднал
  • Публикации: 125
  • Reputation Power: 66
  • poison няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 18 Ноември, 2018, 18:47:52 »
Трионът, работи без грешка бях почнал дървата с брадвата , но след пробата  на триона е оставих само за цепене.

Активен Ivolution79

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 34
  • Reputation Power: 16
  • Ivolution79 няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #31 -: 18 Ноември, 2018, 20:12:56 »
И за мен Силкито си е сила и най добрата брадва! Остави замислени доста хора ,за които Mora 2000 е Светия Граал на ножовете и дори цената преживяха леко: ) ! Имам да правя праг на една врата и исках по-стабилна дървесина и взех дъска Термо Ясен (печен ) 100/13/3 см. , с който няколко дърводелци отказаха да работят и се прибрах и го почнах!  Срез по ширина и дължина! Бая зор видях ама Силкито се справи! И аз смятам, че Силкито в комплект с един фикс и евентуално някое Мачете за драките са напълно достатъчни ама......краста.  То май и в градското EDC сме по-натоварени: )

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 535
  • Reputation Power: 174
  • universum няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #32 -: 07 Февруари, 2019, 18:30:29 »
Извинявам се, че в тази тема, но напоследък се замислям за едно Силки Покет бой 13 см.

Да вземете да споделите как ви се струва тази компактност. Дали би имала практическа стойност.

Повечето ми триони са 18-19 сантиметра. Бакото е леко и може да се носи в някой голям джоб без проблем.

Силкито тежи около 160 грама. По-малко от Бък 110.
« Последна редакция: 07 Февруари, 2019, 19:07:52 от universum »

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 375
  • Reputation Power: 5840
  • kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 07 Февруари, 2019, 18:40:00 »
Не знам какво значи "орактипрска стойност", но триончето ще си работи идеално. Трионите на виксовете режат перфектно, а са доста под 13см. Понякога при рязане с трион се използват само няколко зъба и въпреки това работата се върши.  :)

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #34 -: 07 Февруари, 2019, 19:08:36 »
Абе от телефона се случва. Поправих го.

Практическа стойност имах предвид.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1192
  • Reputation Power: 3013
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 07 Февруари, 2019, 19:32:17 »
Да вземете да споделите как ви се струва тази компактност.
В работилницата имам един шкаф с около 20 най-различни сгъваеми триони-два фискарса,няколко лидълски от двата модела,Рико,Пилана,Сталиън ,Гардена и още няколко китайщини.Всички те са по-малки от Гомбоя и са с размера на Покетбоя.Така че трионът е с отлично подбран размер .Гомбоя дори бих казал,че има малко дължина в излишък,затова при него понякога се получава кривене на острието при рязане на дебело и чворесто дърво.
Paradise is where I am.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #36 -: 07 Февруари, 2019, 19:36:08 »
Пиланата я бях забравил.

Ама говоря за малкия Покет бой с 13 см острие. Мойте всичките са поне с 4 см по-дълго острие от късия Покет бой.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!Косача внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #37 -: 07 Февруари, 2019, 19:44:40 »
Ама говоря за малкия Покет бой с 13 см острие.
Ясно  *palec* . Аз като паля огън в гората,дървата винаги ги цепя със среден по големина нож. 130 мм. трион ще реже точно толкова дебели дървета,колкото е удобно да се цепят с 4,5-5 цола острие на нож. Непременно ще си взема едно такова.
 Впр. монтажът на остриетата към дръжките не е ли еднакъв при всички дължини?
П.П. Ако имаш специален интерес към Пиланата мога да я пусна на някое дърво заедно с Покетбоя .Тъкмо отивам да паля камината сега ;)
Paradise is where I am.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 07 Февруари, 2019, 19:54:52 »
Като ти е под ръка, може да сравниш. Имах предвид, че забравих, че и такъв трион имам.

Някъде в килера. :)

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3073
  • Reputation Power: 51498
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #39 -: 07 Февруари, 2019, 20:02:58 »
И на мен ще ми е интересно сравнение.
Още се чудя на някое силки и аз...
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!kaziklu внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 07 Февруари, 2019, 20:06:28 »
Някой пробвал ли е да постави острие Силки на дръжка от друг трион?

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1180
  • Reputation Power: 5574
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #41 -: 07 Февруари, 2019, 22:40:26 »
Ако визираш лидълските - има разлика в профила на петата, не са взаимно заменяеми, може и да има вариант с препилване и рязане, дали е смислен... не знам.
13см Силки сигурно ще свърши някаква работа, но при тия триони дължината прави разликата - за мен най-кефеща опция е 240мм. Ако няма да е рошава гаргата, поне перушина да има - мисля, че полезният минимум е 170мм, едър зъб.
Сега има прилични 270мм,  но никой японски продавач не шипва за България, даже Европа в момента.

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1180
  • Reputation Power: 5574
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #42 -: 08 Февруари, 2019, 10:18:09 »
Да уточня, че схващам идеята за 130мм покетбой - компактен, лек. Ако ще се ползва за разпалки при дълги преходи в познати местности, където матряла е м/у φ5-8 см ще е ОК, предполагам.
Просто цена е по-дебела от един F180-7.5 или промоционалния.

Ето един покетбой

https://chunche-bg.com/сгъваем-трион-Pocketboy-170-8
« Последна редакция: 08 Февруари, 2019, 10:23:52 от dtz »

Неактивен Божо

• Дарител
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2216
  • Reputation Power: 21441
  • Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!Божо внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #43 -: 08 Февруари, 2019, 10:29:39 »
Ако се носи в джоб, може би има смисъл от такъв къс трион, но в раница няма да се усети разликата, а по-дългият ще е много по-ефективен.
Един 18 см и един 24 см за мен лично биха били идеална комбинация за из двора и в гората, тъй като по двора имам много плевелни дървета, всяка година ги режа на нивото на оградата и до следващата година пак са за рязане. Там, на по-тясно, късият ще ми е идеален, а по-дългият ще живее в горската раница.
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен kaziklu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 08 Февруари, 2019, 22:42:42 »
Ако визираш лидълските - има разлика в профила на петата, не са взаимно заменяеми, може и да има вариант с препилване и рязане, дали е смислен... не знам.
:nabira:

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 529
  • Reputation Power: 2633
  • StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!StillOpossum внушава благоговение!
    • Ситалк - исторически реконструкции
  • Скайп: StillOpossum
« Отговор #45 -: 09 Февруари, 2019, 13:28:45 »
Тези 13 сантиметрови триони се доближават до размер на големите 130мм викторинокси на които триона им е 10см дълъг.

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 680
  • Reputation Power: 3217
  • nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!nikolai внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 09 Февруари, 2019, 14:44:30 »
Тези 13 сантиметрови триони се доближават до размер на големите 130мм викторинокси на които триона им е 10см дълъг.
Съгласен съм, имам Victorinox Ranger Grip 55 и Victorinox Ranger Grip 79. Моите мерки показват дължина на триончето 10,5 см. Именно заради него Victorinox Ranger Grip 79 си стои нон стоп в раницата като част от "комплекта за оцеляване". От трионите на Силки бих купил нещо по- дълго, 170 мм например, но за работа по двора на село. Клиповете в You tube, които съм гледал за тази марка триони наистина показват впечатляваща ефективност при рязане.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 09 Февруари, 2019, 16:30:30 »
Три сантиметра допълнителна дължина, съчетани с удобна трионска дръжка, го правят по-работен от викса.

Аз имам достатъчно и добри триони в диапазона 17-24 см., включително Силки F-180, Gomboy 21 см.

Но джобен Херкулес тепърва искам да заприходя.

Неактивен Косача

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 11 Февруари, 2019, 00:37:57 »
Три сантиметра допълнителна дължина, съчетани с удобна трионска дръжка, го правят по-работен от викса.
Плюс големината на зъбите (на два от четирите вида)  :)  .
Paradise is where I am.

Неактивен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 11 Февруари, 2019, 09:26:22 »
Да. Мисля си за стандартната черна дръжка с 10 зъба на 3 см.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice