Автор Тема: Сгъваем трион Silky Gomboy 210  (Прочетена 2837 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен koceto

• Старо куче
  • Публикации: 1709
  • Reputation Power: 262
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
  • Bench,ZT,Swam Rat,Spyd,Esee,Sog,CS,Manly,Lion stel
Сгъваем трион Silky Gomboy 210
« -: 03 Ноември, 2017, 12:22:15 »
Един доста пренебрегван инструмент сгъваемия трион,но който е не заменим помощник при няколко дневни преходи,лагеруване ,риболов и тн,сгъваем компактен със заслужено място в раницата. Въпросния трион съм го ползвал вече около 10-на пъти и ме спечели категорично,отвя другите два триона които имах Бако Лапландер и Fiskars sw73, със бързината и лекотата си на рязане независимо дали дървесината е суха или мокра,на суха дървесина даже разликата на рязане е брутална, в сравнение с други триони.Фирмата  Silky е базирана в Япония и е с традиции в правенето на триони почти 100 г,разполага с голяма гама сгъваеми триони и режещи инструменти . Въпросния модел Silky Gomboy 210 се води универсален (за суха и мокра дървесина) което за мен е много добре,предния модел сгъваем трион който ползвах Fiskars sw73 примерно се водеше само за мокра дървесина(само за пример).

Триончето идва в пластмасова  кутия за транспортиране

Ето как изглежда разгънат

Малко мерки:
Обща дължина 44,5 см
Дължина на острието 21 см
Стомана на острието-въглеродна
Дебелина на острието 1мм
Ширина на острието 3см
Дебелина на дръжката 2см

Острието е 21см и е изработено от въглеродна стомана с хромово покритие което намалява риска от корозия,полепването на смола и намалява съпротивлението при рязане(според производителя).Зъбите на триона с закалени посредством метод (електро-импулсно закаляване) и не подлежат на заточване заради голямата си твърдост.С тази дължина на острието се режат доста големи дървета според мен е оптималната.

Има две основни положения за заключване на острието,като втората е много удобна за рязане на дървета на земята,ръката не се наранява в земята.

Острието се заключва посредством бутон с пружина

Дръжката е изработена от каучук с метални линери които са скрити в каучука,с отлично сцепление при мокра или потна ръка.

Ето как седи в ръката

Сравнителна снимка

Клипове:

А ето тук е представен на Български

"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен keridi

• Старо куче
  • Публикации: 493
  • Reputation Power: 104
  • keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.keridi има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #1 -: 03 Ноември, 2017, 13:56:35 »
Честито Коце.
От много години съм разбрал,че във гората,на риба,на пикник,на ..... без нож,и без добър трион не се излиза!
Никога не отричай това,което днес не можеш да разбереш,за да не се окаже утре,че си бил глупак

Неактивен ViktorKitov

• Старо куче
  • Публикации: 241
  • Reputation Power: 41
  • ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...ViktorKitov някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #2 -: 03 Ноември, 2017, 14:35:39 »
Наскоро загледах видеата на един датчанин, които живее в Русия и той има доста интересен поглед върху нещата. Редовно обяснява, че в повечето случай брадва не му трябва и си пали огън с нарязани дърва/клони (Е, вярно, че единият му трион си е направо меч  :D).

Като се замисля е доста логично мислене. Гората там е сходна с нашата и съветите му са съвсем приложими :)

Ето едно примерно видео:

Активен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 157
  • Reputation Power: 9
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 03 Ноември, 2017, 14:39:06 »
Прави впечатление, че големината на зъбите при Silky-то са два пъти по - големи (а може и повече) от тези на BAHCO-то. От това определено зависи и скоростта на рязане. От опита ми при рязане на живи клони на овощни дръвчета съм забелязал, че самия срез е по - чист и "ръфа" по - малко, ако зъбите са по - ситни. Сравнявал съм разни китайски сгъваеми no-name триончета с несгъваем 240мм. Husqvarna (корейско производство). При китайските среза е по чист и разкъсванията са по - фини отколкото при Husqvarna-та именно поради големината на зъбите. При рязане на сухи клони, разпалки и т.н. фактор разбира се е бързината, но при дръвчетата е препоръчително среза да е колкото може по - чист. Рязал съм и с триони с "чапраз", които са за предпочитане при дърводелството, но за овошки определено не стават. Абе и тук е като при ножовете, универсални триони няма ...

Поздрави за ревюто.  :nabira:

Неактивен dtz

• Дърт на
  • Старо куче
  • Публикации: 1030
  • Reputation Power: 134
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #4 -: 03 Ноември, 2017, 19:23:37 »
Големи зверове са силки-тата :love:
Стоманата е SK4 - много жилаво животно, не бих отказал едър нож от нея.
Размерите на зъба се обозначават със цифра на острието, показваща броя на зъбите на 30мм - в случая на Коцето е 10. Демек 10 зъба на 30мм, което се води среден размер. За Гомбой обичайни са 7 (едри), 10 (средни) и 12.
Най-едрият е на Катанабой 650 - 4.5 зъба на 30мм, което е сабя на ток и ако си късметлия и имаш Уолмарт наблизо, можеш да отнесеш за блек фрайди бройка под $150. Аз бих, ама няма.
Ей го: (апропо, този клип е мотивирал собственика на Силки да посети и благодари на пича от видеото)

Срезовете и на едрите винаги са много фини

Неактивен koceto

• Старо куче
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #5 -: 03 Ноември, 2017, 19:32:07 »
Благодаря за уточнението  *palec*

А тая катана е брутална направо  ;D
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 2075
  • Reputation Power: 100
  • Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #6 -: 04 Ноември, 2017, 09:49:58 »
За тия триони ме е яд, че изтървах промоцията . Много яко режат по клипчетата, надявам се градският ми Скорцени да покаже гом боя скоро  :D

А катаната - нямам думи  *liboF* - искам да ме пуснат с нея на няколко кубика метровици  :D
Изкуственият интелект не може да се мери с естествената глупост.

Неактивен koceto

• Старо куче
« Отговор #7 -: 04 Ноември, 2017, 10:12:02 »
А катаната - нямам думи  *liboF* - искам да ме пуснат с нея на няколко кубика метровици  :D

Да не правят тая грешка брат,не могат те запрат после  :D :D :D

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 586
  • Reputation Power: 22
  • zlatolin някой го чете.zlatolin някой го чете.
  • диагностициран
« Отговор #8 -: 04 Ноември, 2017, 11:03:34 »
Вожо, братле, ти и е Викс Кемпер ще свършиш същата работа... с малко острие дори ;)
Но Силки наистина са “яката работа”!
Благодаря за пореден път на dtz за това, че ми отвори очите за т’ва трионче, че ми го поръча и достави !
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.Божо има аура около него.
  • диагностициран
« Отговор #9 -: 04 Ноември, 2017, 11:19:57 »
Накрая ще има “тая резачка ако я бях запалил” , като чукчата  :D

Неактивен erosennin

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 63
  • Reputation Power: 2
  • erosennin няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #10 -: 18 Ноември, 2017, 00:02:39 »
Моят gomboy 21, отряза 2-3 клона и след това се срещна с идиоти, заклинили го, тръгнали да повдигат падналият клон, а той се плъзнал по дерето и това остана от него.

За щастие Silky предлагат резервни остриета екипирах го с право и извито, че дори си взех и Bigboy 36 см звяр.

Неактивен zzfz

• Старо куче
  • Публикации: 399
  • Reputation Power: 111
  • zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!zzfz води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #11 -: 18 Ноември, 2017, 06:12:13 »
много добре се справи при смяна на старата дограма

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #12 -: 26 Ноември, 2017, 11:34:31 »
erosennin - това танто май няма ревю  :ras: Излгежда много, много, много яко !!!

Оня ден нарязах доста плевелни дървета дето са ми покрай оградата, форумната бичкия се справи супер, ама през цялото време си мислех, едно голямо Силки каква сила щеше да е.  :D

Неактивен koceto

• Старо куче
« Отговор #13 -: 24 Февруари, 2018, 16:17:57 »
Наложи се да ползвам Силкито 4 дни яко "дърводобив" (широколистна дървесина) справи се отлично,в комбинация с един фикс и мулти тул не усетих липса на брадва,като сложа и от както съм го взел колко материал е нарязал и няма загуба на острота,поне аз не долавям, (за сравнение Фискарс СВ 73 вече има доста осезаема загуба на острота но си работи супер още) повече от доволен съм от покупката си!

Неактивен Косача

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1083
  • Reputation Power: 26
  • Косача някой го чете.Косача някой го чете.
  • диагностициран
    • Zenker
« Отговор #14 -: 10 Март, 2018, 19:47:02 »
 В понеделник сутринта  с Рей Донован се лутахме в мъглата северно от с.Плана,напразно опитвайки се да налучкаме пътя към заслон Рай:

Видимостта беше около 80 м.,тепература около нулата,а пътеките бяха скрити под снега.Вървяхме по компас на Изток към река Планщица,която нямаше как да преминем в такова време,затова решихме да починем на брега на реката,да се стоплим с огън и да хващаме обратно.

Абсолютно случайно намерихме точно този брод,който търсихме - по най прекия път от Плана за Рай.Брод обаче нямаше и тръгнахме нагоре срещу течението .Реката е широка не-повече от 3 м и дълбока само около метър.,но ние така и не се осмелихме да пробваме да я прескочим.

Ето това счупено дърво даваше някаква надежда за преминаване на другия бряг:

Стъблото се беше пречупило наполовина на около 2,5 м. от земята.

Минахме отдолу под него,но нямаше как да се качим отгоре и да пресечем реката.

Имаше няколко начина да съборим дървото,но все опасни.Може да затисне чивека,който го сече.Наложи се да удължим дръжката на Силкито с 2 метра :

Рязането продължи само минута.Трионът,който не е нов,мина леко през остатъците от ствола.Накрая падащия дънер заклещи острието ,за щастие без да го повреди.

Дървото падна над водата и се почна дистанционно кастрене с удължения трион-направо от брега,без да ходим по дънера.Пак лесно и бързо рязане,много по-точно и безопасно отколкото с брадва или мачете.

Преминаване по дървото-с дълга сопа преминаващия се опира в дъното на реката.

Ето това е мостът,по който преминахме

На другия бряг хванахме една позната пътека,която сме минавали много пъти.Горе на високото излезе прохладен вятър,но пак имаше мъгла и  не можахме да видим Рила

До заслона така и не стигнахме.На Меча Чешма обсъдихме маршрута и решихме да се върнем обратно.Нямаше време за спокойно палене на огън и дълга почивка.Пихме по глътка от напитката на Джак Даниъл и поехме обратно:

До колата се прибрахме по-бързо от очакваното-още по светло.Имало е време за една скара на заслона,но това ще го направим следващия път  ;D .
Veritas odium parit.

Неактивен koceto

• Старо куче
« Отговор #15 -: 10 Март, 2018, 20:05:59 »
Браво пичове  *palec*

Неактивен Божо

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #16 -: 10 Март, 2018, 20:13:28 »
Завиждам ви за разходката  :nabira:

Неактивен Salida

• Напреднал
  • Публикации: 22
  • Reputation Power: 45
  • Salida някой ден ще бъде някой...Salida някой ден ще бъде някой...Salida някой ден ще бъде някой...Salida някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #17 -: 10 Март, 2018, 20:39:31 »
Много яко!  :punk: *palec*

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 144
  • Reputation Power: 222
  • Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!Рей Донован внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #18 -: 13 Март, 2018, 20:25:02 »
Страшно съм доволен от триона-размера,теглото и високото КПД го правят незаменим помощник в планината. Силкито и един среден размер нож за мен са оптималната комбинация за дълго и тежко бродещите по гори и планини. :nabira:

Неактивен bully

• просто човек
  • Старо куче
  • Публикации: 1172
  • Reputation Power: 30
  • bully работи за форума.bully работи за форума.bully работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #19 -: 15 Март, 2018, 13:15:15 »
На този Silky Gomboy 210 дали се продават отделно и само резервни остриета  ?  ::)
Доброто без меч в ръката служи на злото.
Този, който правилно посочва  моите грешки е мой учител. Този, който правилно оценява моите  постъпки е мой  приятел. Този, който ме  ласкае е  мой враг. /Сун Цзъ/

Неактивен koceto

• Старо куче
« Отговор #20 -: 15 Март, 2018, 13:24:40 »
Продават се Мите,но в БГ не знам дали има.

Активен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 157
  • Reputation Power: 9
  • AFA няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #21 -: 15 Март, 2018, 13:40:29 »
По - горе е писано в поста на erosennin за счупено и заменено с ново. От къде се е снабдил, той може да каже ...

Неактивен kaziklu

• Редовен
  • Публикации: 125
  • Reputation Power: 4
  • kaziklu няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #22 -: 15 Март, 2018, 15:03:22 »
Вносителят продава и остриета, питал съм. Не помня обаче как се казва фирмата, нещо като "Чукча" беше  ;)

Неактивен rrashkov

• Старо куче
  • Публикации: 29
  • Reputation Power: 6
  • rrashkov няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #23 -: 15 Март, 2018, 15:20:59 »
Вносителят продава и остриета, питал съм. Не помня обаче как се казва фирмата, нещо като "Чукча" беше  ;)
:D

http://www.chunche-bg.com/

Неактивен Лисански

• Старо куче
  • Публикации: 39
  • Reputation Power: 3
  • Лисански няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #24 -: 15 Март, 2018, 15:21:11 »

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice