Автор Тема: Избор на диод Convoy C8  (Прочетена 2958 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 385
  • Reputation Power: 502
  • МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #25 -: 19 Ноември, 2017, 17:38:01 »
XP-G2 свети с по-малко лумени, прави по-малка точка и свети по-далеч (физически е по-малък). XPL-Hi свети по-силно, с по-голяма точка и малко по-близо от предния. Ако искаш да видиш разлика, ще е добре да смениш и драйвера. Ак фенерът ти е Конвой С8, ще ти трябва 20 мм подложка за диода и 17 мм драйвер. XPL-HI V2 1A е студена светлина около 6500К, на теория свети по-ярко, на практика по-добре си вземи някой по-неутрален - по-малко отразява ако има мъгла или влага във въздуха.
[/qиuote]

Яска, тоя конвой дето ми взе последно, май не отговаря на данните, които ми даде за него.
Ти спомена нещо от рода на 350м. Е, заблудил си ме.
Сградите, които успях да освети, според чичо Гошо са на ............800 метра.
Верно, не знам колко лумена са останали за фасадата на тези сгради, но от мойта позиция ясно се вижда промяната на осветеността на стените на сградите. Не успях да различи дребните детайли, но това го отдавам на вече поотслабналото ми зрение. ;)
Повече не ме заблуждавай така! :nabira:
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 306
  • Reputation Power: 18468
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #26 -: 19 Ноември, 2017, 21:23:37 »
XP-G2 свети с по-малко лумени, прави по-малка точка и свети по-далеч (физически е по-малък). XPL-Hi свети по-силно, с по-голяма точка и малко по-близо от предния. Ако искаш да видиш разлика, ще е добре да смениш и драйвера. Ак фенерът ти е Конвой С8, ще ти трябва 20 мм подложка за диода и 17 мм драйвер. XPL-HI V2 1A е студена светлина около 6500К, на теория свети по-ярко, на практика по-добре си вземи някой по-неутрален - по-малко отразява ако има мъгла или влага във въздуха.
[/qиuote]

Яска, тоя конвой дето ми взе последно, май не отговаря на данните, които ми даде за него.
Ти спомена нещо от рода на 350м. Е, заблудил си ме.
Сградите, които успях да освети, според чичо Гошо са на ............800 метра
.
Верно, не знам колко лумена са останали за фасадата на тези сгради, но от мойта позиция ясно се вижда промяната на осветеността на стените на сградите. Не успях да различи дребните детайли, но това го отдавам на вече поотслабналото ми зрение. ;)
Повече не ме заблуждавай така! :nabira:
...или пък ти се е искало да видиш светлина :) Сега сериозно, всеки му е различен окомера, какво разбира под светло, отделно зависи от околна осветеност и дали има влага във въздуха, каква е светлината на диода, ако щеш и зависи от заряда на батерията - всички цифри за далекобойност са много относителни. На сбирката светихме на 700-800 м, включително и с С8, може да хвърли, но при идеални условия, високо разрядна батерия и малко пипане по драйвер и емитер, но дори и така не бих ги цитирал на някой мераклия. За 700-800 м или фенер с по-широк рефлектор (Примерно Л2 на Конвой), или подобен диаметър, но с леща отпред. И винаги с едно наум за времето - ако има мараня или мъгла, трудна работа с какъвто и да е фенер.
Иначе, за който иска да се подведе :) по рекламата на Минчо, фенерът по спомени си е стандартен Конвой С8 сребрист с XPL-Hi 3C неутрален 5000К емитер и 3А регулиран драйвер. Сребристия е малко по-добър от черния заради антирефлексното стъкло и новия софтуер на драйвера, може да се наглася доста повече по желание на ползвателя.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 385
  • Reputation Power: 502
  • МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.МИНЧО на прага да бъде приет.
  • диагностициран
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #27 -: 20 Ноември, 2017, 07:59:56 »
Наистина, видимоста беше направо идеална от покрива на блока ми в ОК-2. Даже мен ме изненада, защото при влажно време и на нивото на земята, разликата е огромна. През лъча нищо не се вижда.
Най-точно и обективно мерене става, когато има човек до осветявания обект.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен maxx271

• Новобранец
  • *
  • Публикации: 14
  • Reputation Power: 11
  • maxx271 няма влияние.
  • диагностициран
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #28 -: 22 Ноември, 2017, 10:43:20 »

Пиши   как да го направя  да е с повече лумена  този който пиша  ,че може до 2000 лумена   какъв му е модела  не е нужно да го карам на макс  средно положение  мисля че няма да грее толкова   ако не става с този драйвър който прати  кажи кой да купя от всичките  да е  най доброто решение  за този фенер  .

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 306
  • Reputation Power: 18468
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #29 -: 22 Ноември, 2017, 21:45:17 »

Пиши   как да го направя  да е с повече лумена  този който пиша  ,че може до 2000 лумена   какъв му е модела  не е нужно да го карам на макс  средно положение  мисля че няма да грее толкова   ако не става с този драйвър който прати  кажи кой да купя от всичките  да е  най доброто решение  за този фенер  .
Колега, казах ти няколко пъти каквото знам, ако с този драйвер не виждаш разлика, дори и да сложиш по-различен диод (например XP-L2 или SST-40), отново няма да видиш чувствителна разлика - според мен имаш някъде по системата нещо за премахване на съпротивление (спойки, байпас на пружини), или пък батерията не е високо разрядна. Добре направен фенер с такъв драйвер свети доста силно и далеч - светихме на сбирката и разликата е осезаема.

Ето ти линкове на готови фенери с 2000 лумена, същия размер, но други производители. Те си светят с 2000 лумена, но пак ще ти трябва високоразрядна батерия:

http://www.kaidomain.com/p/S026928.KDLITKER-C8_2-Cree-XHP50_2-Neutral-White-5000K-2600-Lumens-5-Mode-LED-Flashlight-Black

https://www.aliexpress.com/store/product/Sofirn-C8F-Triple-Reflector-Tactical-LED-Flashlight-18650-Powerful-2580lm-Flash-light-Trouch-3-Cree-XPL/2933049_32838919520.html?spm=2114.12010612.0.0.1e8d8f5586gw5V

Освен с тези комбинации, скоро ще имам поглед върху регулиран драйвер 9А и ССТ-40, както и MTG2 - ще видя как светят и ще докладвам (със снимков материал). Отново да кажа, че тези комбинации нагряват много бързо и не са подходящи за дълго светене на макс.
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен maxx271

• Новобранец
  • *
  • maxx271 няма влияние.
  • диагностициран
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #30 -: 23 Ноември, 2017, 19:48:30 »
Колега, казах ти няколко пъти каквото знам, ако с този драйвер не виждаш разлика, дори и да сложиш по-различен диод (например XP-L2 или SST-40), отново няма да видиш чувствителна разлика - според мен имаш някъде по системата нещо за премахване на съпротивление (спойки, байпас на пружини), или пък батерията не е високо разрядна. Добре направен фенер с такъв драйвер свети доста силно и далеч - светихме на сбирката и разликата е осезаема.

Ето ти линкове на готови фенери с 2000 лумена, същия размер, но други производители. Те си светят с 2000 лумена, но пак ще ти трябва високоразрядна батерия:

http://www.kaidomain.com/p/S026928.KDLITKER-C8_2-Cree-XHP50_2-Neutral-White-5000K-2600-Lumens-5-Mode-LED-Flashlight-Black

https://www.aliexpress.com/store/product/Sofirn-C8F-Triple-Reflector-Tactical-LED-Flashlight-18650-Powerful-2580lm-Flash-light-Trouch-3-Cree-XPL/2933049_32838919520.html?spm=2114.12010612.0.0.1e8d8f5586gw5V

Освен с тези комбинации, скоро ще имам поглед върху регулиран драйвер 9А и ССТ-40, както и MTG2 - ще видя как светят и ще докладвам (със снимков материал). Отново да кажа, че тези комбинации нагряват много бързо и не са подходящи за дълго светене на макс.

Днес поръчах батерия     Sony  VTC6 3120 mAh, 3.7V (4.2), пиков разряд 30A
Ще видя дали ще има разлика   но мисля и да сменя  диода  целта ми е да не е голям фенера   но да свети максимално силно до колкото е възможно   

Неактивен peterstamov

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 82
  • Reputation Power: 21
  • peterstamov няма влияние.
  • диагностициран
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #31 -: 25 Ноември, 2017, 07:37:57 »
Снимка от снощи в мъглата! От xm-l2 и xpl-hi (фабрични)  с този мод свети по - далеч! А на мен най си ми харесва xm-l2!

дедомнах го със сешоара. Лепих го и наново на котлона на печката
Noctigon XP20 MCPCB & CREE XP-G2 S4 2B LED
Qlite Rev.A 7135*8 Multiple Modes Circuit Board 3.04A

« Последна редакция: 25 Ноември, 2017, 07:50:36 от peterstamov »
"May the Force be with you"

Неактивен peterstamov

• Прохождащ
  • **
  • Публикации: 82
  • Reputation Power: 21
  • peterstamov няма влияние.
  • диагностициран
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #32 -: 30 Ноември, 2017, 21:17:28 »
Снимка от снощи в мъглата! От xm-l2 и xpl-hi (фабрични)  с този мод свети по - далеч! А на мен най си ми харесва xm-l2!

дедомнах го със сешоара. Лепих го и наново на котлона на печката
Noctigon XP20 MCPCB & CREE XP-G2 S4 2B LED
Qlite Rev.A 7135*8 Multiple Modes Circuit Board 3.04A

(Щракни за да видиш изображението.)

Спряха тока тази нощ за десетина минути....
Ето го - къща на 106 метра по гуг. земята!
"May the Force be with you"

Неактивен maxx271

• Новобранец
  • *
  • maxx271 няма влияние.
  • диагностициран
Избор на диод Convoy C8
« Отговор #33 -: 01 Декември, 2017, 19:11:06 »
Говорих с човек който  продава доста  компоненти  питах  кой диод да сложа да има повече далекобойност каза ,че зависи и от  рефлектора предлагаше ми друг  30 мм. но не става на главата на моя  .Моят рефлектор е с височина 32 мм.  каза,че и който диод да сложа  на 10w няма да има голяма от  сегашния   xpl-hi
а защо ми излиза  1,50 А до диода или го меря погрешно ?

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice