Автор Тема: "Събиран" Сonvoy С8 XPL-HI NW  (Прочетена 905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 2773
  • Reputation Power: 1963
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
"Събиран" Сonvoy С8 XPL-HI NW
« -: 17 Ноември, 2017, 18:00:41 »
 Здравейте колеги,предполагам знаете ,че ми е слабост този легендарен китайски хвъргач.И това е напълно основателно,както доста от вас се убедиха лично.
 Днешният герой е събиран от един ентусиаст и след достатъчно дълго ползване,мога да кажа,че го е направил много добре.

Хоста е на ц8,стаклото е антирефлексно,закалено,минерално.
Диода,както е видно от заглавието е XPL-HI ,с неутрална светлина.
Пружините са шунтирани.
Няма шим.
Диода

http://intl-outdoor.com/noctigon-xp20-cree-xpl-high-intensity-v3-3c-p-902.html

Това е драйвъра:
https://www.banggood.com/BLF-X6X5-Driver-ATTiny25V-Based-and-FET7135-Power-Channel-Configuration-p-1051559.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN
Има различни настройки,като включване и изключване на термо контрола,настройки на различни групи режими,както и"превъртане" на режимите на долу,не само на горе.
Както казах на мен лично много ми допадна крайният резултат и съм щастлив от придобивката.
В момента този фенер ми се нарежда на второ място сред хвъргачите,като от компактните е пръв!
Пред фенери като игъл ай Х6 и дори ималент (imalent dn35)
Очаквах да грее много,но сравнен с другите ми фенери не ми се вижда прекалено.Хоста е прекрасен просто и охлажда много добре.

Слагам едно видео.
Имайте предвид,че телефона не успява "да види" лъча до край.Аз на око виждам и сред дърветата.
Дистанцията е около 350 в случая.
Това на колко ще се вижда,естествено зависи и от метеорологичните условия,както и от очите на "светеца" :)
Гледайте на цял плеяр,че фона пречи иначе.
Не забравяйте и настройките за качеството от ютуб,че често е автоматично на ниска резолюция.

Няколко снимки ще сложа утре,че имам технически проблем.

Това е обявата на човека който го прави.Държа да отбележа ,че не го познавам:
https://www.olx.bg/ad/modifitsiran-convoy-c8-ID6lhZ4.html

Надявам се че ви е било интересно и полезно.
« Последна редакция: 17 Ноември, 2017, 18:06:29 от Kukriblade »
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен koceto

• Дарители
  • Старо куче
  • Публикации: 1764
  • Reputation Power: 4183
  • koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!koceto внушава благоговение!
« Отговор #1 -: 17 Ноември, 2017, 18:08:05 »
Голям звяр е станал!
"На мъжа може веднъж в живота да му потрябва нож и тогава той трябва да му е подръка“

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!Kukriblade внушава благоговение!
  • Горянин
« Отговор #2 -: 17 Ноември, 2017, 18:20:41 »
Така е Коце.Направо не вярвам какъв хубав лъч вади това зверче.
Естествено може и по-далеч да мята с  някой екс пи джи диод,но вече става прекалено тесен лъча за моят вкус.
ХИ диода е златната среда далекобойност/широчина на лъча ,за общо ползване.

Неактивен batveso55

• Старо куче
  • Публикации: 1149
  • Reputation Power: 325
  • batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.batveso55 работи за форума.
  • диагностициран
« Отговор #3 -: 18 Ноември, 2017, 08:46:27 »
ХНР35 HI, макар и рядко срещан засега, не е ли по-добър вариант, не конкретно за С8, а по принцип?

Активен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 601
  • Reputation Power: 432
  • ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...ganzo_fan някой ден ще бъде някой...
  • диагностициран
« Отговор #4 -: 18 Ноември, 2017, 08:57:59 »
xhp35 иска 12 волта
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 264
  • Reputation Power: 2353
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #5 -: 18 Ноември, 2017, 09:20:11 »
ХНР35 HI, макар и рядко срещан засега, не е ли по-добър вариант, не конкретно за С8, а по принцип?
Технически не е проблем, практически няма стойност, не може да изстиска съществено повече от фенера, а веднъж комбинацията е с доста по-скъпи части, втори път е по-неефективна и за да свети повече, грее доста повече от 3 волтовите емитери. Има смисъл за фенери с повече батерии (4*18650) - там вече стават други драйверите и телата са по-големи и не загряват толкова, та може да се засили диода на 2.5А.
P.S. не съм сигурен също дали може да се намери С8, в който да се сложи 22мм драйвер, а не съм виждал по-малък 12 волтов драйвер. Конвойския хост е със 17 мм драйвер, има един друг С8 хост с 20 мм (има 6V драйвер на 20 мм - за XHP 50/70, MT-G2 - това последното му се чудя, но трябва да разширяваме дупката на рефлектора).
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Неактивен Kukriblade

• Lumberjack
  • Старо куче
  • Горянин
« Отговор #6 -: 23 Януари, 2018, 19:37:10 »

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 264
  • Reputation Power: 2353
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
« Отговор #7 -: 23 Януари, 2018, 22:24:25 »

Има вече такава версия, но както и предполагах, отзивите са, че грее много.

http://www.kaidomain.com/Search/SearchResult.KDLITKER%20C8.2%20CREE%20XHP35
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice