Автор Тема: HaikeLite HT08  (Прочетена 796 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1420
  • Reputation Power: 11578
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
HaikeLite HT08
« -: 22 Ноември, 2017, 21:53:35 »
Започвам с уговорката,че за сефте представям фенер и това ,че не съм много в тази материя,но фенерчето е готино и го заслужава.
Благодаря на Ясен,за това че близо месец вече се радвам на тази светулка!
Първото нещо което ме грабна в този фенер е това колко широооко свети и в същото време колко е компактен  ^-^
Запознавам ви със сухата теория:
● Using CREE XHPL emitter with 5000K 850Lm output
● Aluminum alloy body with HAIII anodized finish
● Powered by one 18650 batteries ( not included )
● Using Fresnel lens and glass lens with high light transmission
● Twisting the head to zoom the light
● Half-click to select group lighting
● Group 1: single mode
● Group 2: low / medium / high
● Group 3: low low / low / medium / high
● Group 4: high / strobe / SOS
● Group 5: moonlight / low / medium / high / strobe / SOS
Product size (L x W x H): 13.50 x 4.50 x 4.50 cm

Както става ясно това е един много широкоспектърен фенер ,като изборът между режимите е със 5-6 бързи клика и минава във Мод режим,което много ме радва и лично на мен вторият Мод ми допада най много .
Харесва ми,че е със заден бутон,достатъчно голям да се натиска и с ръкавица.
Харесва ми,че е супер компактен и свети много нашироко,както го споменах вече .
Харесва ми че може да стои като свещ и реално може да осветява и без дифузер прилично стая,а дифузер може да се направи и от пластмасова чашка за кафе.

Не ми харесва,че зуума е на винт,който върви доста тегаво със една ръка .

Понеже нямах възможност от както го имам да намеря реална тъмница да го пробвам вчера го разходих малко на работа,и посветих в района заедно със зачисленият за служба олайт м1х.
Ето ги заедно да придобиете представа за размерите му.

Тука с още един работен кон в кадър.

Разглобен

И едно клипче с кофти качество от телефона.
Първо е хайкелайта а след паузата е олайта.

В момента във фенера е батерия,която не е зареждана от месец и е светено   с нея малко. След това го оставих в колата на силният режим за 70 минути и още светеше ,като грам не бе загрял . Най готиното е че си имаше три режима до последно,като силата беше драстично паднала,но режимите си ги имаше,заиграх се да цъкам и може да съм сменил режимите и аз,а може и сам да е решил,но след това остана един режим и го държах още 10 Мин. Факт,че след като сложих нова батерия беше само на един режим,а тази която извадих от фенера в зарядното показа 0%,а светеше като я извадих.

В момента е на доста добра цена в Гиърбест между другото и според мен си заслужава

https://gearbest.app.link/WvYdyxxZhI?lkid=11391113

« Последна редакция: 26 Ноември, 2017, 20:08:33 от StillOpossum »

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 364
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
HaikeLite HT08
« Отговор #1 -: 26 Ноември, 2017, 09:53:01 »
Мечо,фенера изглежда мно'о добре!  *palec*
Може и аз да не съм видял в представянето да си споменал за по-къса туба за батерия 18350 или 16340,но на снимките с М1Х ту е по-голям,ту Страйкъра е по-пораснал.  ;)

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!Мечков внушава благоговение!
HaikeLite HT08
« Отговор #2 -: 26 Ноември, 2017, 10:00:16 »
Зуумът му е това ,по- голям е зуумнат. :)

Неактивен НикикиН

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: Турлак
  • Публикации: 364
  • Reputation Power: 1104
  • НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!НикикиН води добър живот!
  • мераклия
HaikeLite HT08
« Отговор #3 -: 26 Ноември, 2017, 10:03:46 »
Зуумът му е това ,по- голям е зуумнат. :)
Искаш да кажеш,че се движи тубата напред и назад при зумиране и тя влиза в главата на фенера.По този начин се променя и дължината на самият фенер,така ли?

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
HaikeLite HT08
« Отговор #4 -: 26 Ноември, 2017, 11:00:45 »
Да,диодът се залепва буквално за стъклото,като дефакто рефлектор няма,всичко е само на оптика и това го прави уникален и свети много нашироко.

Неактивен Yasenf

• С желязо в кръвта :)
  • Управителен съвет
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 292
  • Reputation Power: 7902
  • Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!Yasenf внушава благоговение!
  • BRKCA MIKE 477
  • Скайп: yasenf
HaikeLite HT08
« Отговор #5 -: 26 Ноември, 2017, 11:39:39 »
Да,диодът се залепва буквално за стъклото,като дефакто рефлектор няма,всичко е само на оптика и това го прави уникален и свети много нашироко.
Широкото наистина му е силата - хем компактен, хем широко свети. Само да вметна, че отпред оптиката не е асферична леща, а фрезнел оптика - стои плоска и отгоре има и стъкло. Разделих се много лесно с него, защото ми беше като дежа вю с един друг модел, който имам - Xtar WK007:  Xtar е с 14500 батерия и по-компактен, но пък този има много по-голям капацитет на батерията и повече повърхност за охлаждане и не грее...На мен обаче ако не ми припари на първата минута, започват да ми идват въпросителни как да бъде отворен и променен, а фенерчето си е добре и така :)
За да бъдеш РАЗБРАН трябва да си ПРОСТ.

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice