Автор Тема: Да привлечем гостите!  (Прочетена 12779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1389
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
Да привлечем гостите!
« -: 28 Ноември, 2017, 21:37:22 »
От доста време ми прави впечатления (от как открих опцията, че мога да виждам кои потребители са на линия), че във всеки момент имаме едно съотношение потребители/гости амен-амен 50/50%! Няма лошо гости да четат и да черпят информация, ама доста форуми искат регистрация за да можеш да четеш! Крайна мярка е, вероятността да се сдобием само с призраци е голяма, ама ако 10% от тези хора успеем да привлечем като активни към форума си е победа!
Вие какво мислите?  :nabira:
« Последна редакция: 28 Ноември, 2017, 21:42:48 от Djack »

ganzo_fan

• Гост
Да привлечем гостите!
« Отговор #1 -: 28 Ноември, 2017, 21:45:42 »
с рестрикции няма да стане,Наборе!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 840
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #2 -: 28 Ноември, 2017, 21:56:43 »
Аз съм сравнително от скоро с регистрация, но дълго време само четях като гост.Регистрирах се заради възможностите за търговия, а после се престраших и да пиша :). Ако се въведе забрана за четене от гости вероятно част от тях просто ще се регистрират, но ще останат пасивни читатели. След този момент броят на новорегистрираните рязко ще падне. Защото форумът рекламира себе си със съдържанието си. Ако то не е достъпно, никой няма да се заинтересува. Може би е добре да се огласи за всички гости, че част от разделите остават скрити и недостъпни за четене при липса на регистрация. Това би подтикнало една част да се регистрират.
П.п. Понякога и аз чета без да влизам с регистрацията си. Особено когато ползвам телефона. Тъй, че част от гостите може и да са форумци.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1986
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Да привлечем гостите!
« Отговор #3 -: 28 Ноември, 2017, 22:02:48 »
Аааа, мисля, че сме си добре !!! Нека има гости, да четат форума, пък, който прояви желание да се включи, ще се регистрира !!!

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #4 -: 28 Ноември, 2017, 22:13:24 »
Аз съм нов в материята, във вашия форум има неща които ме интересуват, да се регистрирам ли или да не се регистрирам??? Мога да чета и без да се регистрирам - чета без да се регистрирам! Не мога да чета без да се регистрирам - регистрирам се и евентуално питам или казвам каквото мисля! Колко човека в темата за представянето започват по този начин: " чета форума от години, ама чак сега се регистрирах" , доста нали? И доста от тези нови членове се оказаха читави и активни потребители! Просто търся начин да ускоря нещата - да ги направя по-лесни!

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1231
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #5 -: 28 Ноември, 2017, 22:33:50 »
Пуска се обява за нов форумен нож - без пари :) - записванията започват след един месец :) на края на месеца вече нема "гости" и тогава се казва - А сега, няма нов форумен ноооож  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Димо, има хора скромни - не са кат нас :D, нека си четат па ако щат да се регистрират, важното е бройката 135 да стане поне 235 :)... до утре :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #6 -: 28 Ноември, 2017, 22:41:08 »
и ако част от четящите гости се регистрират какво? 
колегата по горе е прав - ако сега четат примерно 100 госта, при затваряне на интересните раздели ще се регистрират част от тях. но как ще се привлекат нови "гости" които потенциално да се регистрират след това? нали няма да намират интересно съдържание.
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #7 -: 28 Ноември, 2017, 22:48:33 »
и ако част от четящите гости се регистрират какво? 
колегата по горе е прав - ако сега четат примерно 100 госта, при затваряне на интересните раздели ще се регистрират част от тях. но как ще се привлекат нови "гости" които потенциално да се регистрират след това? нали няма да намират интересно съдържание.
Той гугъла интересното съдържание го намира, ама достъп до него имаш след регистрация! ;)
Просто разсъждавам на глас бе хора, нищо лично!  :nabira:

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #8 -: 28 Ноември, 2017, 22:49:51 »
Пуска се обява за нов форумен нож - без пари :) - записванията започват след един месец :) на края на месеца вече нема "гости" и тогава се казва - А сега, няма нов форумен ноооож  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Димо, има хора скромни - не са кат нас :D, нека си четат па ако щат да се регистрират, важното е бройката 135 да стане поне 235 :)... до утре :)
Да им направим к@р капан викаш!?!?!  :D :D :D :nabira:

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 840
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #9 -: 28 Ноември, 2017, 22:50:06 »
Аз съм нов в материята, във вашия форум има неща които ме интересуват, да се регистрирам ли или да не се регистрирам??? Мога да чета и без да се регистрирам - чета без да се регистрирам! Не мога да чета без да се регистрирам - регистрирам се и евентуално питам или казвам каквото мисля! Колко човека в темата за представянето започват по този начин: " чета форума от години, ама чак сега се регистрирах" , доста нали? И доста от тези нови членове се оказаха читави и активни потребители! Просто търся начин да ускоря нещата - да ги направя по-лесни!
Има известна логика в думите ти, но нали, ако не могат да четат, няма как да преценят дали трябва да се регистрират, дали тематиката е точно тази, която ги интересува и т.н.т. В един момент всеки, който е  заинтригуван от написаното във форума и/или конкретни списващи, си дава сметка, че регистрацията е възможност да общуваш, да зададеш въпросите си към някой с опит, да получиш помощ, да намериш мечтан нож, камък, точило или майстор, който да материализира твоя мечта или проект. Но за да го проумеят, трябва да виждат за какво се пише, един вид да "опитат стоката". Може би истината е накъде по средата. Някои интригуващи теми да са достъпни само след регистрация, а за гостите да е видим само анонс, подсказващ за съдържанието.
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен joy_boy

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 829
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #10 -: 28 Ноември, 2017, 22:51:25 »
Просто разсъждавам на глас бе хора, нищо лично!  :nabira:
всички сме тъй де  :nabira:
Самураят без меч е като самурая с меч, само че няма меч.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3192
  • Горянин
Да привлечем гостите!
« Отговор #11 -: 29 Ноември, 2017, 00:08:13 »

Даваш по пеесе кинта на рагистрация ,бате и до неделя ш'ти събера поне 100 човека.
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #12 -: 29 Ноември, 2017, 00:16:36 »
За 50 кинта на регистрация ще ударим БГМама в земята! Само аз ще си направя 43 регистрации! ;)  :D :nabira:

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 638
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #13 -: 29 Ноември, 2017, 08:41:10 »
Съдържанието на всеки форум е свободно достъпно
Плаща се дребна такса за да можеш да пишеш и купуваш и да пращаш PM
Плаща се по-сериозна такса за да можеш да продаваш
Ако си производител и искаш да продаваш във форума  плащаш още по-голяма такса
Ако си търговец плащаш най-голяма такса

Нищо ново може да се види как е организиран американският Блейд форум
Най тъмно е под лампата

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1551
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Да привлечем гостите!
« Отговор #14 -: 29 Ноември, 2017, 09:02:40 »
И още по дребна такса ей така да не ти излизат някакви тъпи рекламни банери....тия янки просто правят пари от всичко икономиката им е такава,че се плаща за всичко. Тука в страната на безплатните мп3 и торенти няма как да се направи такова нещо,просто манталитета ни е друг и ефекта вместо да се привлекат  нови хора ще бъде точно обратно и ще се отдръпнат настоящите. Мое мнение. :)

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3673
Да привлечем гостите!
« Отговор #15 -: 29 Ноември, 2017, 09:29:48 »
Прав си Явка, на чужденците също така бързо им се променя манталитета, когато се озоват на наша земя. *palec*

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 475
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #16 -: 29 Ноември, 2017, 09:46:01 »
Във всеки форум има голям процент "гости" и това е нормално.

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1231
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #17 -: 29 Ноември, 2017, 10:22:00 »
АнАтема - кви са тия торенти бе, при мене излизат само банани :)
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен ICE

• Ледения
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 978
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #18 -: 29 Ноември, 2017, 11:38:14 »
Преди мн. години аз се регистрирах в offroad форума, защото имаше много (ама наистина много) полезно инфо и исках да получавам мейли, когато по някоя от темите се напишеше нещо ново. Ако не можеше да се чете без регистрация, щях да им тегля една майна и никога повече да припаря там, но нямаше да се регистрирам на 100%. Това е свободна платформа за обмен на информация и според мен така и трябва да си остане, в противен случай всичко става много комерсиално (ИМХО).
Zero Tolerance ZT0801CF Limited Edition Copperhead
Decepticon-1 by Alexey "Ratatuy" Konygin (Limited Edition of 30+300)
Kershaw 4040 The RUBY Limited Edition (40th year anniversary celebration)

Неактивен StillOpossum

• Баш майсторите
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 575
    • Ситалк - исторически реконструкции
Да привлечем гостите!
« Отговор #19 -: 29 Ноември, 2017, 12:10:17 »
Четат нерегистрирани щото хората не знаят, че темата за ракията се вижда само от регистрирани и за гугала е недостижима ;D.

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 638
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #20 -: 29 Ноември, 2017, 12:27:58 »
Подръжката на всеки един форум струва пари. На този етап Валерии се оправя някак си. Но неизбежно ще дойде времето и на платените регистации..
Най тъмно е под лампата

Неактивен ViktorKitov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 475
  • диагностициран
Да привлечем гостите!
« Отговор #21 -: 29 Ноември, 2017, 12:32:58 »
Съмнявам се :D

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 157
  • Стоманено-мозъчно разстройство
Да привлечем гостите!
« Отговор #22 -: 29 Ноември, 2017, 21:48:13 »
Темата е много важна и от съществено значение за "живота" на форума. През годините имам опит с участия в други форуми, онлайн социални платформи, онлайн игри. Общо взето на всякъде под една или друга форма се повдига въпроса как да се привличат нови активни членове, как да се стимулират регистрираните и т.н.
По скорошен пример на друг колега от форума, който покани негов познат да се регистрира тук, направих нещо подобно. Поканих мой познат доктор анестезиолог да се регистрира и скоро надявам се ще имаме нов сериозен член. Той е болен мозък не само на тема ножове, а също на пистолети и ловни оръжия  :D. След няколкогодишно пребиваване в Сомалия, се върна в БГ и донесе няколко местни железа. С две думи има от къде да направи силен старт  :).
Имам доста познати и приятели. За съжаление много малко страдат от моята/нашата краста  :).  Основната ми идея е следната. Всеки тук има познати, приятели, роднини. Ако сред тях има ножомани, ножолюбци и ножофенове, които не са регистрирани тук, можете да им се проведе по една бърза зарибяваща беседа  ;).

"Тежките времена раждат силни хора. Силните хора раждат лесни времена. Лесните времена раждат слаби хора. Слабите хора раждат трудни времена". (Чингиз Хан)

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3673
Да привлечем гостите!
« Отговор #23 -: 29 Ноември, 2017, 22:20:53 »
На мен ми е чудно как човек може да е болен на тема ножове и да не се регистрира в най-добрия форум в България.

Неактивен Мечков

• Херцог
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: мечков
  • Публикации: 1551
  • Не можеш да имаш всички ножове,но трябва да опиташ
Да привлечем гостите!
« Отговор #24 -: 29 Ноември, 2017, 22:29:39 »
Друго си мисля....ние сме си общество,което малко или много си е затворено,а дали ние със собственото си поведение не го правим такова. Колко ревюта на новобранци започват със
 " престраших се"  .
Обикновенно първият пост на човек е като първият път с мацка - неловко и кратко с доста грешки .
Помислете върху това- как ние реагираме на първият път на хората и дали го не отказваме от втора среща  . ;)
Малии,тази вечер нищо не съм пил,че снощи с едни водки претоварих каруцата и вижте какви мисли ръся сега  :karane: ... :D

ArmsBG OlightBG Batteryservice