Автор Тема: Обсъждане и предложения за нов форумен нож  (Прочетена 88113 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kukriblade

• Старо куче
  • Потребителско име: kukriblade
  • Публикации: 3135
  • Горянин
Обсъждане и предложения за нов форумен нож
« Отговор #25 -: 08 Декември, 2017, 09:47:13 »
Чиче,пуснах 300,другите на заплата  :yahoo:
Винаги има ,поне един луд,който се мисли за Наполеон!!!
...сини лумени... :)
http://www.youtube.com/user/triger78?feature=mhee

vucata

• Гост
« Отговор #26 -: 08 Декември, 2017, 10:16:20 »
Според мен колега бъркаш понятията "форумен нож" и "форумна поръчка на нож" от Манли в случая. Точно така както си го описал до момента има само един единствен форумен фикс, който е произведен в определени бройки и от него няма да се произвеждат повече. Да, има няколко форумни поръчки за нож от Манли след него, но те не са "форумен фикс" в буквалното му значение. Дори и последната инициатива за сгъваемия Пийк може да се счита за форумен, защото има разлики със стандартния вариант, който се продава от Манли. Така въпросната сгъвайка, във вида в който е произведена за форума също не може да се закупи извън поръчаните бройки в темата. Така, че това за което говориш е така и ръководството на форума го е спазило като изискване, но наистина разминаването се получава заради това, че не си прочел достатъчно темите по форумните поръчки. Всичкото това дето го написах в сбит вид е обсъждано многократно и е разтягано като локум. Прегледай ги темите и ще се убедиш сам.  :nabira:
Сигурно аз бъркам нещата но все ми се струва, че когато се слагат номера и лого на един нож значи има някакъв ангажимент или нито риба, нито рак. Определено и други колеги не са разбрали като мен, защото в коментарите често се среща, форумният еди кой си нож. Както и да е, опитах да изразя мнение, благодаря че ме изтърпяхте.

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 569
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #27 -: 08 Декември, 2017, 14:12:20 »
Джак, на мен ми прати адрес да ти преведа направо Биткойни, че с тоя скок на цените не останаха дребни.
10-тина биткойна ще стигнат ли?

@Vucata - Делмана, много добре го е обяснил. Едното е форумна поръчка, която се отличава от серийното производство за общият пазар - разликите от миналите поръчки са в материалите и използването на форумните инсигнии, заедно с номерация и/или никовете.
Другото е форумен нож - само един има такъв, направен по дизайн на форума - лимитирани бройки и повече няма да се произвежда. А аз моя го затрих!  :headbang: :headbang: :headbang: барабар с готината кания от Тинко, защото се оказа, че ми се е разшило дъното на раницата. И сега нЕмам, и никой не иска да се раздели с неговият  :'( Още не мога да го преживея *нинджа*
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

vucata

• Гост
« Отговор #28 -: 09 Декември, 2017, 10:38:05 »
https://bladeforum.bg/index.php/topic,5978.0.html

Аз ли чета нещо грешно или..., както и да е. Приключвам темата.:)

Неактивен emci74

• Старо куче
  • Публикации: 58
  • диагностициран
« Отговор #29 -: 09 Декември, 2017, 14:29:08 »
Това е темата:
https://bladeforum.bg/index.php/topic,5682.0.html
https://bladeforum.bg/index.php/topic,3095.0.html
Твоят линк е анкета!
За форумния фикс темата е :
https://bladeforum.bg/index.php/topic,3095.0.html
« Последна редакция: 09 Декември, 2017, 14:34:41 от emci74 »

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
« Отговор #30 -: 09 Декември, 2017, 19:43:45 »
Не само, че е анкета, но се намира и в раздела за общи приказки ;) Не е във форумните инициативи.
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

vucata

• Гост
« Отговор #31 -: 09 Декември, 2017, 22:42:40 »
https://bladeforum.bg/index.php/topic,5683.0.html
Както казах не ми се пише повече. Всички знаем за какво става въпрос, някои се мъчат да изкарат булката на половина бременна.
Важното е, че хората са доволни от евтините ножове и има теми за писане. Различното мение не е важно. Лека вечер на всички.

Активен Marcinkov

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 3587
« Отговор #32 -: 09 Декември, 2017, 23:14:13 »
Както казах не ми се пише повече. Всички знаем за какво става въпрос, някои се мъчат да изкарат булката на половина бременна.
Важното е, че хората са доволни от евтините ножове и има теми за писане. Различното мение не е важно. Лека вечер на всички.
Качествен хейт, поздравления за позитивното отношение към форума, брато!

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 452
  • диагностициран
« Отговор #33 -: 09 Декември, 2017, 23:18:47 »
Аз не мога да разбера какъв е проблемът. И стига с тоя сарказъм, никой не печели от него.

Неактивен Божката

• Яко
  • Напреднал
  • Публикации: 93
  • Искам всичкото желязо на света
« Отговор #34 -: 10 Декември, 2017, 15:03:17 »
Все ще се намери няко да се изака...изсере не положения труд и изхабенитд нерви на друг!
Пет човека се опитват да обяснят ама то продължава на принципа "ти му викаш куме Иване, то тича за кура да те хване"
Без извинение.

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 708
  • диагностициран
« Отговор #35 -: 10 Декември, 2017, 16:48:49 »

Да ти продам форумния фикс, евтинко.. на 500 лева на 5а минута е изчезнап. Ама що изобщо някой от вчера е фактор?

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1969
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #36 -: 10 Декември, 2017, 22:30:06 »
Кое му е неразбрано толкова, че се постват линкове и приключват разговори  :chukane:.  Ножа носи форумния знак, има си собствен номер всеки нож и е с различни чирени от останалите свободно продавани(по въпроса, какво му е форумно) !!!

Приключвам темата, я !!!  :'(

Неактивен nacmopa

• Предозиран
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 148
  • Стоманено-мозъчно разстройство
« Отговор #37 -: 10 Декември, 2017, 22:41:07 »
Лоша инициатива, некадърно изпълнение, лаишко-дилетантски изцепки при форумни инициативи и поръчки не съм срещнал. За това съм "ТВЪРДО ЗА" и подкрепям всяка подобна инициатива, независимо колко време е изминало от реализацията на последната такава.
Щансът е на страната на подготвения

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 745
  • диагностициран
« Отговор #38 -: 10 Декември, 2017, 22:55:25 »
Аз също съм "за" нов форумен фикс. Най-малкото щото нямам стар такъв първа ръка :D. А всеки е свободен в преценката си дали да си закупи. Не е задължително, все пак. Но мисля, че малко несправедливо се отнесохме към vucata. Неговата теза е, че ножът трябва да е уникален като дизайн и лимитиран, а не модел, който е серийно производство, в което не виждам нищо неправилно.Сега, колко често да се прави форумен нож... Ами нали ние сме форумците? Решението е наше. Ако има достатъчно желаещи- да се прави. Ето подходяща тема за анкета.
« Последна редакция: 10 Декември, 2017, 23:08:52 от nikolai1205bb »
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Активен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1323
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #39 -: 10 Декември, 2017, 23:03:07 »
Уж всички сте "За", а пък само 43 човека са ми превели пари по сметката!?!?  ::) 8)

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #40 -: 10 Декември, 2017, 23:07:23 »
А, че не си ли получил моите? Де...а, сигурно на някой друг съм ги пратил и сега се скатава... Абе пращай ножовете, пък аз ще го намеря този мръсник, дето ми е присвоил кинтите и ще го накарам да ти ги преведе. ;D
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1969
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #41 -: 10 Декември, 2017, 23:09:08 »
Всеки има право на виждане, мнемние и теза !!! В крайна сметка решението за даден нож се определя от болшинството, а се изпълнява от фирма, съгласила се на това !!! Аз мернах мнение,в което се споменаваше, че една и съща фирма била поемала поръчките ........ Ами предложете дуга .......... някоя фирма, която ще се наеме за направата  на форумно ножче ? Аз за българска такава, не се сещам ! Може би колегата е имал предвид някоя американска такава - Спидерко, Бенчмейд или по - малко известна хенд-мейд фирма ...... да направи уникален и единствен по себе си нож, за Българския БлейдФорум !!! Може пък и да склонят ....... , с уговорката, че трябва да бъдат изработени 500 или 1000 броя !!!

Искам да го видя това, как във форума ще се запишат 500 човека за нож от порядъка на 500 - 600 $ !?!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #42 -: 10 Декември, 2017, 23:14:33 »
Абе и ти си прав, но много се натопорчи тона в темата. А във форума сме за забавление. Караници извън форумното пространство колкото щеш...

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1127
  • Шопски катил
« Отговор #43 -: 10 Декември, 2017, 23:31:28 »
Аз, намирам за крайно несериозно да се пусне подобна тема, без автора и да има някаква идея или предложение за реализирането на подобен проект! Не може да напишеш, че май вече е време за нов форумен нож и да нямаш никаква идея кой, как и кога би могъл да го произведе! То затова и темата върви в тази насока, основно в дисциплината чесане на езици и разтягане на локуми. За да се организира подобна инициатива са нужни конкретни предложения и човек, или няколко човека пряко ангажирани с организацията на поръчката! То ако ставаше с пускането на една тема, досега да сме наредили по сто форумни ножа! Общо взето неща дето сме ги джвакали един милион пъти!

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #44 -: 10 Декември, 2017, 23:48:11 »
Колегата Force е написал във втория пост по темата, че вече се мисли по въпроса. Може би в аспекта на написаното от Ивеца е добре да внесе някаква яснота по въпроса. Та да не разтягаме локумите напразно. :)

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 385
  • диагностициран
« Отговор #45 -: 11 Декември, 2017, 00:10:10 »
Уж всички сте "За", а пък само 43 човека са ми превели пари по сметката!?!?  ::) 8)
Аз се отрдедих вече и съм ти пуснал няколко биткойнта, че и за кания да има  :green:

Аз също съм "за" нов форумен фикс. Най-малкото щото нямам стар такъв първа ръка :D. А всеки е свободен в преценката си дали да си закупи. Не е задължително, все пак. Но мисля, че малко несправедливо се отнесохме към vucata. Неговата теза е, че ножът трябва да е уникален като дизайн и лимитиран, а не модел, който е серийно производство, в което не виждам нищо неправилно.Сега, колко често да се прави форумен нож... Ами нали ние сме форумците? Решението е наше. Ако има достатъчно желаещи- да се прави. Ето подходяща тема за анкета.
Колега Николай, аз не мисля че сме се отнесли несправедливо към vucata, защото от тия, които отговорихме на въпроса му се опитахме да обясим, че има само един и единствен форумен фикс, който е създаден по дизайн на форума. От там нанататък другите ножове, за които е имало форумни поръчки на нож, са били за сериен модел на Манли, било то фикс или сгъвайки. И въпреки, че при тях базата е била сериен модел на фирмата, варианта който е произведен за форумната поръчка се различва от този, който се продава серийно по един или друг начин и такъв няма да се произведе серийно !!! Също така различното мнение е важо, добре е дошло и се цени, но да си сложиш "капаци" и да не вденеш какво аджеба няколко човека се опитват да кажат без каквато и да е нотка за заяждане се отрази в последващите коментари.
Както и да е.... ще се радвам да се запознаем и тази тема да я обсъдим лично на някакво пиене на 16-ти, ако дойдеш на банкета на Плевенската група. Имаш доста хубави железа, както и силни вклювания по интересни за мен теми, та ще е приятно да си поговорим. Ааааа, и спомена за някакъв мултитул дето няма да го даваш на Джак, та може аз да си го харесам(демек донеси го на банкета),че туловете са  по моята част  ;) :nabira: :nabira:
« Последна редакция: 11 Декември, 2017, 00:15:35 от dellman »

Неактивен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #46 -: 11 Декември, 2017, 00:18:19 »
И ти си прав ;D Имаше един такъв виц, ама мястото му е в друга тема. За да не съм офтопик ще ти пиша на личната страница за банкета и мултитула :)

Неактивен МИНЧО

• Старо куче
  • Публикации: 431
  • диагностициран
« Отговор #47 -: 11 Декември, 2017, 12:53:33 »
От къде ги зимате тия Биткойни бе?
Днес обиколих чейндж бюрата наоколо, да обменя некой..ъъъъ такъф за да доплата на Djack, ама никъде немат.
Викат, "що не дойде вчера". Сичките им ги били зели, за да плащали борчове към некой си Жак.
Баси и късмета.
Радостта от ниската цена трае много по-кратко, от разочарованието от ниското качество!

Неактивен dellman

• "Пустиняк от секаде"
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 385
  • диагностициран
« Отговор #48 -: 11 Декември, 2017, 13:31:08 »
От къде ги зимате тия Биткойни бе?
Днес обиколих чейндж бюрата наоколо, да обменя некой..ъъъъ такъф за да доплата на Djack, ама никъде немат.
Викат, "що не дойде вчера". Сичките им ги били зели, за да плащали борчове към некой си Жак.
Баси и късмета.
Е как от къде ? Дават си ги ората кат обезщететние, щото щеше да стане страшно. В близост до мене има находище на биткойнова руда и почнаха да я копаят. Даже и по НЕ! Новините го казаха https://www.nenovinite.com/ne/politika/50-000-na-protest-v-kojnare-sreshu-otvaryaneto-na-mina-za-bitkojni  :yahoo:  :chukane:

Неактивен ganzo_fan

• Старо куче
  • Публикации: 805
  • диагностициран
« Отговор #49 -: 11 Декември, 2017, 13:42:47 »
при флотацията на биткойновата руда се ползват флуороводородна киселина и сяровъглерод,които са много токсични :yahoo:
— При теб конкуренцията беше жестока — отвърна Ричър. — Докато десет години по-късно бяха останали само разни лекета.

ArmsBG OlightBG Batteryservice