Автор Тема: Обсъждане и предложения за нов форумен нож  (Прочетена 104607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Потребителско име: nikolai1205bb
  • Публикации: 906
  • диагностициран
Обсъждане и предложения за нов форумен нож
« Отговор #50 -: 11 Декември, 2017, 13:43:34 »
То сега им падна цената с 10-20 процента, купувайте и ще излезе по- евтин фикса. Ама Djack трябва да каже цената в бийткони, че да не се набутаме. Може пък да намерим и по трънския курс некое и друго бийтконче, че това с копането в тоя студ малко тегаво ми се види. :D ;D :D
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен servantesss

• Шеф на водопад
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 484
  • диагностициран
« Отговор #51 -: 11 Декември, 2017, 13:57:43 »
Хи хи хи, някой новорегистриран "стар" хейтър, как ви пали фитилитеееее, сещам се поне за 2-3 ма дето може да са  :green:  :yaaa:
Не спори с ГЛУПАК! Ще те свали на нивото си и ще те бие с ОПИТ.

Неактивен AFA

• Старо куче
  • Публикации: 246
  • диагностициран
« Отговор #52 -: 11 Декември, 2017, 16:49:12 »
... разликите от миналите поръчки са в материалите и използването на форумните инсигнии ...

Докато зацепя какво е "инсигния", се зачудих кога пък е имало форумна автомобилна поръчка ...  :D

Иначе да питам Djack, гледам, че вървят вече и биткойни, аз може ли да платя в ипотечни облигации или бонови книжки, че ми се намират тук малко ...
Ако животът постоянно ти го слага - значи му става! Щом му става - значи те харесва!

Неактивен Добри

• Старо куче
  • Публикации: 1139
  • често подпийнал
« Отговор #53 -: 11 Декември, 2017, 16:58:09 »
Мен ми е интересно върху какво се работи като прототип, но до тогава можем само да гадаем. Хареса ми подхода с предишната поръчка на Пиик "Това е ножът, ако ви харесва - заповядайте, ако не ви харесва - успех!" Надявам се само и този път да не съм във втората група но това си е лично мой и само мой проблем :D

Неактивен Рей Донован

• Старо куче
  • Публикации: 275
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 11 Декември, 2017, 17:34:30 »
Без да има нещо черно на бяло,като проект,чертеж или дори скица на салфетка темата е само разтягане на локуми и караници.
Относно разплащането с колегата Джак -аз пращам обикновенно едно агне и дамаджана ракия. :nabira:

Гарван

• Гост
« Отговор #55 -: 11 Декември, 2017, 19:26:28 »
Без да има нещо черно на бяло,като проект,чертеж или дори скица на салфетка темата е само разтягане на локуми и караници.
Относно разплащането с колегата Джак -аз пращам обикновенно едно агне и дамаджана ракия. :nabira:

То така се започва, в началото с приказки, после другото по реда си. Щом има голям интерес е нормално да се направи нов форумен нож, а и щом Force казва, че се мисли по въпроса значи има нещо.. за нас остава сега да чакаме

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1137
  • Шопски катил
« Отговор #56 -: 11 Декември, 2017, 20:54:04 »
Понеже темата е озаглавена  Форумен фикс от "Мeнли", се предполага че ще се обсъжда евентуално изпълнение на нова поръчка от фирмата! За да не си говорим общи приказки, ще ви кажа че никой не е кореспондирал с фирмата относно подобен проект, нито пък се разработва нещо в тази насока! Кой какво е казал и кой какво си мисли няма никакво значение, при положение че нямаме никакви реални действия по въпроса! Все едно аз да пусна тема Форумна сгъвайка от спайдерко, без да имам идея как да се реализира подобен проект ;D! Единственото, което ще се случи е това, което се случва и в тази тема а именно едно безсмислено разтягане на локуми! :nabira:

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 583
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #57 -: 11 Декември, 2017, 21:18:14 »
Понеже темата е озаглавена  Форумен фикс от "Мeнли", се предполага че ще се обсъжда евентуално изпълнение на нова поръчка от фирмата! За да не си говорим общи приказки, ще ви кажа че никой не е кореспондирал с фирмата относно подобен проект, нито пък се разработва нещо в тази насока! Кой какво е казал и кой какво си мисли няма никакво значение, при положение че нямаме никакви реални действия по въпроса! Все едно аз да пусна тема Форумна сгъвайка от спайдерко, без да имам идея как да се реализира подобен проект ;D! Единственото, което ще се случи е това, което се случва и в тази тема а именно едно безсмислено разтягане на локуми! :nabira:
Хахаха  :D
"На седмия ден дойде горския и ни изгони от горичката - тя била негова".  :karane:
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #58 -: 11 Декември, 2017, 21:22:23 »
Не бе Жоре, може да си играйкаме колкото ни е кеф в горичката, ама от тая работа файда йок  ;)

Неактивен angel

• Старо куче
  • Публикации: 467
  • диагностициран
« Отговор #59 -: 11 Декември, 2017, 21:32:07 »
Колега iivetza, може ли да попитам, възможно ли е с настоящите машини на фирмата, да се направи "уголемена" версия на модел patriot, който евентуално да бъде само под форумно лого?

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #60 -: 11 Декември, 2017, 21:39:37 »
Когато форума стигне до един определен модел, ще се направи запитване към фирмата и тогава ще има най адекватен отговор по въпроса! Принципно няма невъзможни неща, по скоро е въпрос на време и организация!

Неактивен Djack

• Тесен специалист
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1423
  • диагностициран
  • Скайп: dimodimov1083
« Отговор #61 -: 11 Декември, 2017, 21:49:29 »
Ама, това не пречи, аз да продължа да събирам парите, нали?

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #62 -: 11 Декември, 2017, 21:53:20 »
Биткойни, какви пари? То тука се копаха, па изкупуваха, че и девалвираха, а ти пари... :D
„Стоманата разсича плътта; стоманата разсича костите; стоманата не разсича стомана." Миямото Мусаши

Неактивен iivetza

• Член на сдружението
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Шопски катил
« Отговор #63 -: 13 Декември, 2017, 13:04:13 »
За да бутнем леко темата в правилна посока, ще си позволя да дам няколко съвета! На първо време трябват доброволци с опит в чертането, които да изготвят прототип на въпросният нож. Втората стъпка е да се изкоментира ножа с форума и да се внесат корекции при необходимост. Последната стъпка е да се определи човек, който да се ангажира с всички дейности свързани с поръчката, и да съблюдава тя да се приключи адекватно и всички да са доволни! Нямам претенции мнението ми е да е меродавно, но смятам че това е начина да се случат нещата!

Неактивен 3apu

• Дарител
  • Напреднал
  • *
  • Публикации: 46
« Отговор #64 -: 17 Декември, 2017, 19:16:21 »
Готвенето е едно от многобройните ми хобита, и отавна обмислям да си поръчам острието за кухненски нож по мой проект (желание), на който сам да му направя дръжката. Така и така стана приказка за протоъип и реших, че дори и тази инициатива да се провали, то поне ще получа съвети, които да ми помогнат да си избистря концепцията.

« Последна редакция: 31 Декември, 2017, 13:56:50 от gogotattoo »

Неактивен erosennin

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 186
  • диагностициран
« Отговор #65 -: 28 Декември, 2017, 06:54:43 »
Ето това добра новина, личното ми мнение, е че той трябва да бъде избран като дизайн от не повече от 5-6 човека, ако има обсъждане, то 100 човека, ще изразят 100 различни мнения и вкусове, и накрая пак ще има недоволни. Надявам се наистина да има нов, че цената на старият вече е доста солена и гони четири стотака, но то не е за сърдене, а си е нормална пазарна практика.

Неактивен ellecktro

• Старо куче
  • Публикации: 389
  • диагностициран
« Отговор #66 -: 28 Декември, 2017, 12:19:54 »
....гони четири стотака...Брей, да му се не види! Това лаф-мохабет ли е, или е вярно?! Аз не съм бил активен член на форума, когато е текла инициативата със форумния фикс, но последствие успях да се сдобия с него, като колегата който ми "предаде" неговия беше така добър да поиска сумата, която е заплатил  ::) Истинско "щастие" бих нарекъл чувството, че притежавам този форумен артефакт и не смятам, че някаква сума пари би ме съблазнила да се разделя с него!
Не деля ножовете нито на усташки, нито на четнически, нито на сръбски, хърватски или мюсюлмански. Всички те, синко мой, опираха във вратовете ни.А на гърлото не се вижда нито кръст, нито полумесец, нито кокарда, нито буквата „U", нито петолъчка. Всички вратове са еднакви и всички ги боли еднакво....

Неактивен incubus

• Анти-Спам Защита
  • Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 583
  • освидетелстван
    • Experience Talk
  • Скайп: gpetrov_fos
« Отговор #67 -: 28 Декември, 2017, 20:06:24 »
Къде го тия форумен фикс за 4 стотака?
Нищо ново в отношенията между форумите ! Пичовете са си пичове във всеки форум,говн**вците също.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1992
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #68 -: 28 Декември, 2017, 20:07:35 »
И аз т'ва ги питам ??? Моя е 637,99лв. в момента и расте !!!

Неактивен zlatolin

• Един от вас, но нищо повече от вас.
  • Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 666
  • диагностициран
« Отговор #69 -: 28 Декември, 2017, 23:26:42 »
Ааа, само не и кухненски форумен :)
Хейкел Николов има такива готини кухненски, други колеги могат и да внесат отвън такива ножки.
Ако ще има нов нека е по-универсален.
Ама мсй само ака-бала ще и а.
Ивеца добре го описа процеса.
"Злой чечен ползет на берег, точит свой кинжал ... "

Неактивен erosennin

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 186
  • диагностициран
« Отговор #70 -: 29 Декември, 2017, 07:03:46 »
Имам тема в раздел купувам, та съм получил  само 2 директни предложения, едно за малко над триста, и едно за 380, получих и няколко запитвания колко съм готов да отделя, като казах, че мога да предложа до към 250, хората не искат да продават, но не е за сърдене, разбирам ги и тях, някой дори са се мъчели да го полират, обзавели са го с хубава кания, нормално е труда и материалите им да се заплатят. Подобна е и ситуацията с автоматичният, за последната година сигурно, най-ниската цена е била около 250, преди няколко месеца, тук го пуснаха за 500 лева, в американският форум дори го пуснаха за 400+$, но в другите форуми няма архив на сделките и е по-трудно да се следят цените.
Разбирам защо всява смут в хората, но след като има кой да ги даде тези суми, а и тези ножове са ограничени бройки, силно се съмнявам Peak-a да мине повече от цена на обикновена бройка.

Неактивен Желязко

• Дарител
  • Редовен
  • *
  • Публикации: 19
  • диагностициран
« Отговор #71 -: 29 Декември, 2017, 08:34:32 »
С ЕДНО ИЗРЕЧЕНИЕ.За всеки влак си има пътник. :-\

Активен universum

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 771
  • диагностициран
« Отговор #72 -: 29 Декември, 2017, 11:01:54 »
Като гледам броя форумни фиксове и бройките от последната поръчка Манли Пийк, си мисля, че при евентуална нова поръчка за фикс ще се запишат поне двеста броя.

Той може да е по същият проект, за да се спести ново обсъждане. И да се внесе козметична промяна.
Примерно орехови чирени или друг цвят G10 примерно OD Green или синьо.
Може острието да се различава с някой друг милиметър или един сантиметър примерно.

ПС Това го пиша, защото от Манли се бавят с големия си фикс. А дизайнът на форумния фикс е изключително сполучлив. Би се получил хем форумен предмет, хем ще се запълни една ниша съществуваща за ножолюбителите. Трудно е да се избере качествен фабричен нож за обща употреба под 150 лева.
Ясно, че оттам нагоре се отива на поръчкови ножове и всеки може да си поръча копие я на форумния фикс, я на някой модел на TRC от среден клас стомана като RWL-34 или 154CM.
« Последна редакция: 29 Декември, 2017, 11:11:44 от universum »

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 748
  • диагностициран
« Отговор #73 -: 29 Декември, 2017, 11:15:45 »
Като гледам броя форумни фиксове и бройките от последната поръчка Манли Пийк, си мисля, че при евентуална нова поръчка за фикс ще се запишат поне двеста броя.

Той може да е по същият проект, за да се спести ново обсъждане. И да се внесе козметична промяна.
Може острието да се различава с някой друг милиметър или един сантиметър примерно.

Е то ако трябва да се спестява нещо, най-лесно целия нож да си спестим. Толкова свършиха ножовете с различно приложение, дай да повтаряме...

Финка? Чопър? Ами толкова ловци имаме... дерач.
За мен лично Български традиционен нож, но направен от прахова стомана и съвременни материали би бил интересен проект. Все пак ние волево или не ставаме посланици на нашата култура и традиция, чрез ножовете си. Кулак от 3V с микартени чирени... смятай!

Активен nikolai

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • диагностициран
« Отговор #74 -: 29 Декември, 2017, 11:16:48 »

ПС Това го пиша, защото от Манли се бавят с големия си фикс. А дизайнът на форумния фикс е изключително сполучлив. Би се получил хем форумен предмет, хем ще се запълни една ниша съществуваща за ножолюбителите. Трудно е да се избере качествен фабричен нож за обща употреба под 150 лева.
Ясно, че оттам нагоре се отива на поръчкови ножове и всеки може да си поръча копие я на форумния фикс, я на някой модел на TRC от среден клас стомана като RWL-34 или 154CM.
Абсолютно споделям написаното от колегата. *palec*  Идеята е добра, желаещи очевидно ще има.

ArmsBG OlightBG Batteryservice