Автор Тема: Заточване за начинаещи - няколко въпроса.  (Прочетена 5429 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1915
  • Reputation Power: 408
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
Заточване за начинаещи - няколко въпроса.
« Отговор #50 -: 11 Януари, 2018, 22:51:54 »
Едно интересно клипче, за заточване на сатърчета ..... сигурен съм, че и да не разбирате, какво се говори, ще бъде усмислено

п.п. Това е само 5мин. и се гледа лесно !

Неактивен dtz

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1073
  • Reputation Power: 4104
  • dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!dtz внушава благоговение!
    • ОБК
  • Скайп: obr-kamchia
« Отговор #51 -: 11 Януари, 2018, 23:07:22 »
Пънки, тоз го люлее яко, брат, демек не спазва ъгъла, а може умишлено да го конвексира,
И камъка му не е подравнен - има дупка в средата.
А точно тоя енстромент няма колко да го объркаш
Тъндзяо!  :nabira:

Неактивен Punky

• Общо събрание
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1915
  • Reputation Power: 408
  • Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...Punky някой ден ще бъде някой...
  • HardCore For Life
    • "kristo-2"
« Отговор #52 -: 11 Януари, 2018, 23:33:58 »

...................Тъндзяо!  :nabira: ....................................

'пцилютно  :nabira:

п.п. Забравил съм да сложа изплезен емотикон и може да се разбере, като сериозен клипа, ама не е !!! Важното е да се разбере, какво говори човечето с опънати очички !!!  :ras:

Неактивен Combo

• Шорпек
  • Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 467
  • Reputation Power: 0
  • Combo изглежда не е желан тук.
  • диагностициран
« Отговор #53 -: 11 Януари, 2018, 23:56:50 »
Ми той готвач човека.. Точи си ножа в мивката, колкото да си накълца зелето. Не го е еня, дали му е полиран скоса, бръсне ли, как реже хартия.. Важно му е да надроби зеленчука..
Най тъмно е под лампата

Неактивен gogotattoo

• Член на сдружението
  • Горски
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 1133
  • Reputation Power: 1119
  • gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!gogotattoo води добър живот!
  • диагностициран
« Отговор #54 -: 24 Януари, 2018, 20:19:51 »
Това е КОСЪМ на стомана 1.4112 и словенски камък на 150 грит

А това е същият косъм, но при 320 грит

П.П. Разликата в "космите" е голяма, ама то е защото на 150 съм създал вторичен скос на ново острие и съм свалил повече материал, отколкото когато заточваш похабен скос :)

« Последна редакция: 24 Януари, 2018, 20:23:49 от gogotattoo »
Primum vivere, deinde philosophari.

www.gogotattoo.net

Неактивен peachlover

• Дарител
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 670
  • Reputation Power: 691
  • peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!peachlover е изгряваща звезда!
  • диагностициран
« Отговор #55 -: 24 Януари, 2018, 20:47:48 »
Какъв косъм това е направо стружка  :yikes:

Неактивен bvenkov

• Редовен
  • Публикации: 26
  • Reputation Power: 13
  • bvenkov няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #56 -: 31 Януари, 2018, 14:57:23 »
Здравейте, вчера попаднах на този курс за начинаещи - https://www.knifeplanet.net/knife-sharpening-school-online-course/
Не мога да преценя до колко е полезен на практика тъй като имам съвсем минимален опит в областа, но като цяло ми се струва доста добре систематизирана информацията.   

Неактивен nomad

• Член на сдружението
  • Старо куче
  • *
  • Публикации: 448
  • Reputation Power: 2083
  • nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!nomad внушава благоговение!
  • диагностициран
« Отговор #57 -: 31 Януари, 2018, 15:51:25 »
Погледнах първият урок. Методът му за намаляване на косъма, е просто да намали натиска при последната фаза от заточването. Моят опит е, че за повечето ножове, само намаляване на натиска не е достатъчно, да реши проблема с косъма. Да, с по-малък натиск, косъма ще е по-малък, но няма да бъде изчистен задоволително, особено на масовите стомани.

Неактивен bvenkov

• Редовен
  • Публикации: 26
  • Reputation Power: 13
  • bvenkov няма влияние.
  • диагностициран
« Отговор #58 -: 31 Януари, 2018, 17:17:19 »
Погледнах първият урок. Методът му за намаляване на косъма, е просто да намали натиска при последната фаза от заточването. Моят опит е, че за повечето ножове, само намаляване на натиска не е достатъчно, да реши проблема с косъма. Да, с по-малък натиск, косъма ще е по-малък, но няма да бъде изчистен задоволително, особено на масовите стомани.
За съжаление знанията ми не са на ниво на което мога да коментирам адекватно  :). Малко по-напред в уроците има подробна част която е отделена за премахването на косъма и човека казва че това е метода който той използва и за него работи, също така споменава че има и други начини но според него те си имат свойте недостатъци. 

Намерете ни във фейсбук ArmsBG OlightBG Batteryservice